Magistriõpe energeetika IT alal

Üldine

Saadaval 2 asukohta

Programmi kirjeldus

Magistriõpe energeetika IT alal119922_12339439_971033476269361_5304826431789384567_o.jpg

Energeetika infotehnoloogia magistriprogramm

Kui teil on bakalaureusekraad või kui teil on samaväärne kvalifikatsioon inseneriteadustes ja otsite silmapaistvat magistriprogrammi, on Berliini Technische Universität ülikoolilinnak Campus El Gouna suurepärane valik.

Infotehnoloogiad ja nende rakendamine energeetikasektoris on keeruline teema, millele on üha enam tähelepanu pööratud, kuna see on energeetikatööstuses rakendamiseks hädasti vajalik. TU Berlin Campus El Gouna energiateabetehnoloogia programm on äsja tutvustatud magistriprogramm, mis on ainulaadne MENA piirkonnas. ITE programm tegeleb taastuvenergia ja fossiilkütustel põhinevate energia muundamise tehaste kavandamise, arendamise, optimeerimise ja realiseerimisega infotehnoloogia toel. Samal ajal hõlmab ITE programm energiavaldkonnas välja töötatud infotehnoloogiate rakendamist. Peamised kasutusvaldkonnad on elektritootmine, energia salvestamine ja energiatarbimise juhtimine. Õpilased õpivad, kuidas analüüsida, kujundada ja rakendada infotehnoloogiaid vastavalt energiasektori vajadustele. Energia muundamise protsesside energiatõhususe ning kuluefektiivsuse ja keskkonnasäästlikkuse suurendamine, mis on energeetika valdkonnas kõige olulisemad ja keerukamad pakilised probleemid. 2-aastase programmi mõlemad talveperioodid toimuvad El Gouna ülikoolilinnakus. Suveperioodil peetakse loenguid Berliini ülikoolilinnas. Seetõttu puutuvad õpilased kokku kahe väga erineva õppekeskkonnaga, pakkudes ainulaadset interdistsiplinaarset ja kultuuridevahelist kogemust.

Programmi sissejuhatus - miks õppida energeetika IT-d?

Infotehnoloogiad ja nende rakendamine energeetikasektoris on keeruline teema, millele on üha enam tähelepanu pööratud, kuna see on energeetikatööstuses rakendamiseks hädasti vajalik. TU Berlinsi ranniku lähedal asuvas Campus El Gouna energiateabetehnoloogia programm on äsja tutvustatud magistriprogramm, mis on ainulaadne MENA piirkonnas.

ITE programm tegeleb fossiilkütustel ja taastuvenergial põhinevate energia muundamise tehaste projekteerimise, arendamise, optimeerimise ja realiseerimisega infotehnoloogia toel. Samal ajal hõlmab ITE programm energiavaldkonnas välja töötatud infotehnoloogiate rakendamist. Peamised kasutusvaldkonnad on elektritootmine, energia salvestamine ja tarbimine. Õpilased õpivad, kuidas analüüsida, kujundada ja rakendada infotehnoloogiaid energiasektori vajadustele.

Energia muundamise protsesside energiatõhususe suurendamine, kulutõhusus ja keskkonnasäästlikkus on energeetika valdkonnas kõige olulisemad ja keerukamad pakilised probleemid. 2-aastase programmi mõlemad talveperioodid toimuvad uhiuues Campus El Gounas. Suvel sõidab kogu ülikoolilinnak Berliini. Õpilased puutuvad seega kokku kahe väga erineva õppekeskkonnaga, pakkudes ainulaadset interdistsiplinaarset ja kultuuridevahelist kogemust.

Sihtrühm ja nõuded

Asjakohane akadeemiline taust vastava bakalaureuse kraadi või samaväärse vormis on kohustuslik nõue kõigile magistriprogrammidele TU Berlin Campus El Gouna . Kuna töökogemust peetakse kursusprofiili jaoks väärtuslikuks eeliseks, soovitakse praktilist töökogemust ainevaldkonnas. Arvesse võetakse ka lisakvalifikatsioone, nagu sotsiaalne pühendumus, publikatsioonid, õppekavavälistel akadeemilistel üritustel osalemine, keeleoskus ja infotehnoloogiaoskused.

Vastavad bakalaureuseõppe programmid hõlmavad nt automaatjuhtimist

Ajakavad ja omadused

Campus El Gounas pakutav energeetika magistriprogramm IT keskendub energiatehnika põhiaspektidele ja infotehnoloogiate rakendamisele energiaväljakutsetes, sealhulgas nii tavapärastes kui ka taastuvenergiates. Arvesse võetakse energiatehnikat, sealhulgas viimaseid küsimusi, nagu taastuvate energiaallikate integreerimine ja energia salvestamine. Õpilastel on võimalik valida vastavalt oma eelistustele, millistes energiatehnika valikainetes nad soovivad sügavamat mõistmist.

Õppeprogrammis integreeritakse uusimaid teaduse arenguid ja meetodeid, kuid samas pööratakse tähelepanu ka majanduslikule, ökoloogilisele, sotsiaalsele ja tööstuslikule rakendatavusele. Lisaks kuulub energiasüsteemide kavandamine, hindamine ja optimeerimine infotehnoloogiate abil õppe põhieesmärkide hulka ja ehitab sellega kohustusliku mooduli ala.

Energeetika (1 ja 2) koos kultuuridevahelise kompetentsiga, mille lõpetab praktika ja magistritöö, on kohustuslikud. Kokku antakse 120 Euroopa ainepunktide ülekandmise ja kogunemise süsteemi (ECTS). Pärast edukat lõpetamist antakse magistrikraad Technische Universität Berliinis.

Õppe sisu119923_Curriculum_ITE_20181.png

Programm IT energeetika jaoks kohandatakse vastavalt õpilaste valikainete valikule ja koosneb viiest peamisest õppevaldkonnast:

I. Kohustuslik ehitus

Energiasektori kõige aktuaalsemate väljakutsetega toimetulemiseks peavad õpilased esmalt vajama põhjalikke teadmisi energia muundamise süsteemi kujundamise ja töö kohta süsteemi ja komponendi tasandil. Moodulis “Energy Engineering I” rõhutatakse rakendatud ja täiustatud termodünaamilisi, samuti majanduslikke ja keskkonnaaspekte energia muundamise süsteemide analüüsimisel ja optimeerimisel. Energeetika infotehnoloogia moodulis käsitletakse õpilaste mõttemaailma, tutvustades neile IT laialdasi võimalusi energiavaldkonnas. Kohustusliku mooduli Täpsema teabe modelleerimine eesmärk on suurendada õpilaste võimalusi IT-tehnoloogia lõpuks rakendada.

II. Energeetika valikained

Energeetika süvendatud mõistmiseks saavad tudengid valida moodulid järgmistest õppevaldkondadest: energiatehnika ja komponendid, energiasüsteemid, elektrotehnika. Õpilane saab vabalt otsustada, millistele energiateemadele keskenduda: Energeetika II, Taastuvenergia integreerimine, Taastuvenergia muundamise tehnoloogiad, Hoonete energia, Külmutus- ja konditsioneerimisseadmed, Fotogalvaanika, Energia salvestamine ja muundamine, Energia muundamise süsteemide komponendid. Seeläbi on programmi eesmärk suunata MENA piirkonnas kõige levinumad probleemid, hõlmates ühelt poolt põhialuseid ja teiselt poolt edasijõudnute rakendusi.

III. IT, majanduse ja õiguse valikained

Üldiselt on IT, majanduse ja õiguse õppesuunad kõige mitmekesisemad, eesmärgiga anda õpilastele teadmisi energia laiast ulatusest, selle väljakutsetest ja infotehnoloogia rakendusvaldkondadest. Näiteks energiasüsteemid ja majandus arutlevad väljakutsete ja takistuste üle energiatehnoloogiate rakendamisel. IT-tehnoloogiat saab rakendada erinevate energiaturgude keerukates struktuurides, majanduslikes arvutustes, energiakaubanduse põhialustes ja turistiimulites või elektrivõrgu väljakutsetes.

IV. Kultuuridevaheline ja interdistsiplinaarne kompetents

Sotsiaalsed oskused, kultuuridevaheline pädevus, viljakas rühmatöö, juhtimis- ja esinemisoskus koos analüütilise mõtlemisega probleemide lahendamisel on põhipädevused, mis on eduka karjääri jaoks olulised. Ilmselt ei saa pehmeid oskusi raamatu järgi õppida. TU Berlin Campus El Gouna kohtuvad enam kui 20 rahvust ja kõige erinevama taustaga esindajad, pakkudes erakordset kokkupuudet. Moodulites projektijuhtimine ja kultuuridevaheline suhtlus ning interdistsiplinaarses projektis kasutatakse ära ainulaadset multikultuurset ja mitmekesist keskkonda, et julgustada õpilasi õppima olulisi oskusi, samal ajal iseseisvalt projekti teostades, juhtides ja lõpuks tutvustades.

V. Praktika ja mastetees

Saksamaa kõrgharidussüsteemis domineerib enesekorralduse ja -korralduse õppimine koos sõltumatu ja süsteemse lähenemisega teaduslikele ülesannetele. Nii on õpilastel võimalus valida valikainete hulgast, leida ettevõte kaheks kuuliseks tööpraktikaks ning valida iseseisvalt oma projekti ja magistritöö teema, juhendades asutust ja õppejõude individuaalselt.

Taotlus ja sissepääs

Kandideerimise protsess sarnaneb MSc taotlusega. Energeetika. Täitke ITE taotlusvorm elektrooniliselt ja salvestage see PDF-failina.

Lisaks taotlusvormile valmistage sisseastumiseks järgmised dokumendid:

  1. Elulookirjeldus
  2. Motivatsioonikiri (max 2 lk)
  3. Bakalaureuse (või samalaadse) tunnistus ja ärakiri inglise keeles
  4. Kõrghariduse omandamise tunnistus (nt keskkooli tunnistus)
  5. Töökogemuse / praktika praktika tõend (soovituskirjad)
  6. Inglise keele oskuse tõend (nt TOEFL, IELTS vms)
  7. Passi skaneerimine
  8. Kodanikuühiskonna kaasamise / kogukonna tegevuse / vabatahtliku töö tõend (valikuline)

Saatke kõik taotlusfailid järgmisele e-posti aadressile teemaga „ITE-taotlus”

Teie dokumendid töödeldakse ja saadetakse valikukomisjonile. Lisaküsimuste korral võtke meiega ühendust sama e-posti aadressi kasutades.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Campus El Gouna loodi selleks, et tegutseda Egiptuse Punase mere ääres asuva Technische Universität Berliini teadus- ja akadeemilise valdkonna kontorina. Oma uues satelliitlinnakus El Gounas pakub TU ... Loe edasi

Campus El Gouna loodi selleks, et tegutseda Egiptuse Punase mere ääres asuva Technische Universität Berliini teadus- ja akadeemilise valdkonna kontorina. Oma uues satelliitlinnakus El Gounas pakub TU Berlin kolme magistrikraadi programmi ning lisaks suurepäraseid võimalusi teaduse, teadusuuringute ja arendustegevuse ning igasuguste ürituste jaoks. Näita vähem
Berliin , El Gouna + 1 Rohkem Vähem