Magistriõpe infovõrkudes

Üldine

Saadaval 4 asukohta

Programmi kirjeldus

Teabevõrkude magistriprogramm on valdkondadevaheline õppeprogramm, mis ühendab tarkvara, digitaalset meediat ja juhtimist ühiskondliku perspektiiviga.

Uuringu eesmärgid

Teabevõrkude magistriprogramm on valdkondadevaheline õppeprogramm, mis ühendab tarkvara, digitaalset meediat ja juhtimist ühiskondliku perspektiiviga. Programm annab õpilastele tervikliku arusaamise inimeste ja digitaaltehnoloogia vastastikmõjust üksikisiku, rühma, organisatsiooni ja ühiskonna tasandil. Seda tehakse õpetades sotsiaalteadusi, filosoofiat, disaini, juhtimist ja tarkvaratehnikat.

Karjäärivõimalused

Teabevõrkude programm rakendab probleemipõhist õpet ja rühmatööd rühmatööna, mida sageli viiakse läbi reaalsetes projektides koos ettevõtete ja muude organisatsioonidega. See aitab õpilastel luua kontakte ja professionaalseid võrgustikke juba õpingute ajal. Nendes projektides osalevad ettevõtted on ülemaailmsed teadmismahukad ettevõtted, näiteks IKT ettevõtted, disaini- ja tarkvarakonsultatsiooniettevõtted, muud teenindus- või valitsusasutused ning ka idufirmad.

Tüüpiliste rollide või kompetentsivaldkondade hulka kuuluvad pärast kooli lõpetamist teenuse- ja UX-disainer, juhtimiskonsultant, akadeemiline uurija, õpetaja, tootejuht, IT-süsteemi arhitekt, ettevõtja, meedia või sotsiaalmeedia looja või mänguarendaja.

Programm loob suurepärase aluse ka doktoriõppeks. Aalto University karjääriteenused pakuvad teavet tööandjate, töö- ja lõputööde võimaluste kohta ning näpunäiteid tööotsimiseks kõigile Aalto University tudengitele.

Kvalifikatsioon

Lõpetajad lõpetavad magistriõppe (diplomi-insinööri soome keeles).

Kraadiõppurid

Programm vastab doktoriõppele (doktor teadusvaldkonnas).

Õpetuskeel

Õppekeel on peamiselt inglise keel ja programm saab täies ulatuses täita inglise keeles. Mõned kursused on soome või rootsi keeles.

Õppemaksud

Õppetasu on 15 000 eurot mitte-EL-i / EMP-i üliõpilastele.

Uuringute sisu

Infovõrkude magistriprogrammi õpingud ühendavad arvutiteaduse, meediatehnoloogia, tööstustehnoloogia ja juhtimise ning ettevõtluse kursused inimkeskse lähenemisega. Programm julgustab õpilasi konstrueerima oma isiklikku õppekava multidistsiplinaarsel viisil, pakkudes programmi põhiainevaldkondade hästi struktureeritud õppeüksusi.

Võite keskenduda ühele ainevaldkonnale või valida, kas luua laiem multidistsiplinaarne kompetentside kombinatsioon. Teabevõrkude peamised neli fookusvaldkonda on infotehnoloogia ettevõtluses, teadmiste- ja ärivõrgustikud, meedia ja kasutajakeskne disain.

 • Infotehnoloogia ettevõtluses keskendub süsteemide loomisele ja arendamisele organisatsioonides ja võrgustikes. Teadmistemahukas äri ja teenused põhinevad sujuvalt töötavatel IKT-süsteemidel, mis võimaldavad koostööd klientide, klientide, tarnijate ja muude sidusrühmade vahel. Rada annab teile teadmise, kuidas kavandada, juhtida ja arendada info- ja sidesüsteeme äriväärtuse loomise kontekstis
 • Teadmiste- ja ärivõrgustike õpingud keskenduvad ärivõrkude, teadmiste ja innovatsiooni juhtimisele ning koostööle ja juhtimisele, eriti teadmismahukates võrkudes. Uuringud ühendavad uudsel moel tööstustehnoloogia ja juhtimise osakonna pakutavad kursused ning keskenduvad võrkude loomisele juhtimise, arendamise ja juhtimise seisukohast väärtuse loomiseks, eriti IKT-võimalusega äriökosüsteemides. Uuringud pakuvad teile laiaulatuslikku arusaamist võrkudest ja võrgustike loomisest erinevates kontekstides, näiteks ettevõtluse ja organisatsioonide loomine ja arendamine, uute teadmiste loomine või koostöös organisatsiooniliste protsesside arendamine.
 • Meediarada parandab teie oskusi digitaalsete meediumtoodete mõistmisel ja loomisel alates kommunikatsiooniplatvormidest ja sotsiaalmeediast kuni teabe visualiseerimise tööriistadeni. Õpid veebis interaktiivsete piltide, heli ja video käsitsemise aluseid. See koos tarkvara ja sisu tootmisprotsesside tugeva mõistmisega annab teile ainulaadse oskuste komplekti. Ühistöö kaudu toimite nii meediatootmisplatvormide, näiteks sotsiaalmeediaplatvormide produtsendina kui ka kliendina. Te omandate oskused digitaalse meedia ja sotsiaalmeedia kontseptsioonide loomiseks ja kujundamiseks. Eksperimentaalprojektide ja prototüüpide loomise kaudu keskendutakse uuringutes ka uute tekkivate meediumite oluliste rakenduste õppimisele, nagu liitreaalsus, suuremahulised ekraanid, nutikad ruumid, kantavad seadmed ja interaktiivsed animatsioonid.
 • Kasutajakeskse disainirajal saate teada kontseptsioone, mudeleid, meetodeid ja protsesse, mida saab süsteemide ja teenuste kujundamisel ja arendamisel rakendada, nii et tulemused annaksid suurepärase kasutajakogemuse. Kasutajakeskse kujundusraadi tuum sisaldab kontseptuaalset ja metoodilist alust inimestega töötamiseks tarkvara ja teenuste arendamise ning kujundamise erinevatel etappidel. Reaalajas õppeülesannete ajal õpid, kuidas analüüsida kasutajakontekste, kujundada kasutaja nõudeid, teha interaktsioonide kavandamist, töötada välja kasutajaliideseid, hinnata süsteemi kasutatavust ja ühendada need ärieesmärkidega. Samuti saate teada, kuidas otsuste tegemisel kasutada kvalitatiivseid ja kvantitatiivseid andmeid ja tulemusi. Pärast kooli lõpetamist leiavad õpilased tehnoloogiaettevõtetes sageli tööd kasutajaliidese ja interaktsiooni kujundajate, UX-i haldurite, tarkvaraarendajate või projektijuhtidena.

Uuringute struktuur

Magistrikraadi (tehnoloogia) aste (120 EAP) koosneb põhiosast (kas pikkast või kompaktsest), magistritööst ja valikainetest.

Thesis

Õpilased peavad täitma magistritöö, mis on teadustöö, mille töömaht vastab 30 EAP-le. Lõputöö teema lepivad kokku üliõpilane ja juhendav professor. Magistritööd kirjutatakse tavaliselt ettevõttele või ühele kõnealuse osakonna teadusprojektidest.

Rahvusvahelistumine

Infovõrkude programmi õpikeskkond on tugevalt rahvusvaheline ja õppetöö toimub mitmekultuurilistes rühmades. Teaduskool pakub mitmekesiseid võimalusi üliõpilasvahetuseks kogu maailmas. Vahetusõpinguid saab kraadi omandada näiteks rahvusvahelise alaealisena. Muud võimalused oma globaalse kompetentsi arendamiseks hõlmavad praktilise koolituse läbiviimist välismaal, suvekursuse läbimist välismaal või esmakursuslaste juhendajana tegutsemist.

Koostöö teiste osapooltega

Infovõrkude programmil on väljakujunenud suhted ettevõtetega ja aktiivne koostöö teiste kodu- ja välismaiste ülikoolidega. Programm julgustab ka tudengeid kaasama oma õppekavaõpinguid teistest ülikoolidest peale Aalto University .

Programmispetsiifilised sissepääsu nõuded

Programmi taotlejad peavad vastama üldistele abikõlblikkuse ja keelenõuetele, mis on ühised kõigile Aalto University .

Magistriprogramm infovõrkudes vastutab taotluste akadeemilise hindamise eest. Registreerimine on piiratud maksimaalse kvoodiga ja hindamisprotsess on väga konkurentsivõimeline. Samal ajal puudub programmis miinimumkvoot, mida täita. Seega võetakse vastu ainult kõige kõrgema asetusega programmispetsiifilised sisseastumisnõuded, mis taotlejatele kõige paremini vastavad.

Akadeemiline hindamine põhineb järgmistel kriteeriumidel:

 • Eelmise kraadi (de) sisu
 • Eelmine akadeemiline jõudlus (hinded)
 • Motivatsioon ja pühendumus programmile
 • Keele oskus
 • Koduülikooli tunnustamine
 • Asjakohane töökogemus või muu asjakohane tegevus
 • Soovitused

Kõige olulisemad kriteeriumid on eelmise kraadi (de) sisu, eelnev akadeemiline jõudlus ja programmi motivatsioon.

Viimati uuendatud nov 2019

Teave kooli kohta

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and desig ... Loe edasi

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and design, architecture, and technology in Finland. Näita vähem
Espoos , Helsingi , Pori , Mikkeli + 3 Rohkem Vähem