Teil õpitakse saama disaineriks jätkusuutlikus innovatsioonis ja arendada vajalikke oskusi loovuse juhtimiseks multidistsiplinaarses meeskonnas.

Programmi esimeseks aastaks astumiseks võetakse vastu kõik keskhariduse valdkonna peamised õppeasutused. 2., 3. või 4. aasta taseme registreerimiseks on mitmekesine taust, mis on tänu oma õpilaste varasematele õppimisviisidele, säästva innovatsiooni ja sellega seotud õpetamisega kaasnevaks teguriks. Enne meie õppeasutuse sisenemist ja üliõpilase individuaalset taset pakutakse säästva arengu strateegias välja kursused joonistehnika valdkonnas.

Õppimine, tehes seda

SDS-is disain õpetatakse "tehes", vastutustundlikult suhtumine säästva arengu suurepäraseid võimalusi. Korporatiivfirmad töötavad meie asutusega, et arendada tõelisi jätkusuutliku innovatsiooni projekte. Projektimeeskondade koosseisu kuuluvad üliõpilased igast õppe tasemest koos nende multidistsiplinaarse (arhitektuur, disain, inseneritöö, turundus, sotsiaalteadused jne) ja kultuuridevahelise taustaga (rahvusvahelised üliõpilased).

UUED MEETODID

Disainimujundus, kallis innovatsioon, teadmiste kavandamine, sotsiaalne innovatsioon on mõned meie pedagoogilised meetodid. Rahvusvahelised vahetusperioodid on meie disainihariduse oluline osa.

Mõtlemine joonisel

Joonistus on disaineri esimene tööriist. Joonistamine võimaldab kujutlusvõime materialiseerumist, eri tööprofiilide vahelise läbipaistva dialoogi arendamist, brändikultuuride ja maailma esindatuse suurendamist, ... .. see aitab ka disaineril mõelda, hoides oma käes joonistustüve, uutest loomingulistest lugudest tulevikuks.

SÄÄSTEV DISAIN

Kuidas kujuneb tulevikuplaanid, kus on vastutustundlik keskendumine maailma ühiskondlikele, keskkonnaalastele, majanduslikele ja kultuurilistele muredele (säästva arengu 4 sammast)? Ökodisain, toote elutsükli analüüs, bioimimeetikumid, ... on uued loomingulised meetodid.

SOTSIAALTEADUSED

Kui disaini määratlus on "kuidas aidata inimestel oma planeedil paremat elu", on disaineri kõige põhilisem mõistmine teiste teadmiste poolest. Kasutaja sotsioloogia, antropoloogia, semiootika, ... on fundamentaalsed teadmised kõigist projekteerimisprotsessidest.

Õppimine, tehes seda

Milline võib tulevasele professionaalsele disainerile olla atraktiivsem kui meeskonnas osalemine, mis seisab silmitsi nõudmisega säästva innovatsiooni järele suurte äriühingute jaoks esimesel õppeaastal? Teadmiste omandamine hõlmab tegeliku tööelu tekkimist, professionaalse võrgustiku loomist tulevaste praktikakohtade ja töövõimaluste jaoks, arutleda erinevate põlvkondade perspektiividega inimestega ...

PROTOTINGIMINE

Tänapäeval on toodete tootmine käeulatuses. Makett-ja analoogne prototüüp (traditsiooniliste tööriistadega) ja numbrilised tööriistad (meie institutsiooni fab-lab, 3D-printerid, laser-lõikurid) võimaldavad skettide kujundeid kinnitada. Prototüüpimine on võimalik ka interaktiivsete objektide elektrooniliste konstruktsioonide kaudu.

INNOVAATILISED MEETODID

Disainimujundus, kallis innovatsioon, teadmiste kavandamine, bioimimeetikumid, sotsiaalne innovatsioon, avatud innovatsioon on mõned olulised õppemeetodid, et neid rakendada mitut tüüpi kontseptsioonide jaoks. SDSis loome isegi oma disaini metoodika!

DIGITAALNE TÖÖRIISTAD

Pärast käsitsi joonistamist võtab numbriline tööriist üle. 2D ja 3D-d käsitlevad CAO ja DAO on esmatähtsad oma ruumilise konteksti objektide esitamiseks, kujutamiseks, illustreerimiseks ja animeerimiseks. Numbriline tööriist on oluline ka loojate erinevate profiilide vaheliseks suhtlemiseks.

TEISED MEETODID

Insenerindus, turundus, arhitektuur, sotsioloogia ... on innovatsiooni suurte osalejate disaini kõrval. Et mõista ja rääkida teiste kutsealade keelt, saada erinevate vaatenurkade lisaväärtust, töötada ristsuunatud meeskondades, mitmekülgsel ja mitmekultuurilisel viisil, ühendada maailma erinevad kultuurid .... Mõned palju võimalusi loovuse suurendamiseks.

AKADEEMILINE VAHETUS

SDS-is on võimalik osaleda rahvusvahelises vahetusprogrammis. Meie kool on suurima ülemaailmse kunsti- ja disainikoolide ja ülikoolide võrgustiku (enam kui 200 kooli 48 riigis) assotsieerunud liige: Cumulus Association.

TÄITMINE

Prantsusmaal või välismaal avatud praktika avab uusi perspektiive. Kindlasti võivad jätkusuutliku disainikooli suuremad partnerettevõtted osutada rahvusvahelistele tütarettevõtetele praktikakohti. Samamoodi otsivad rahvusvahelisel tasandil regulaarselt asutusi ja valitsusväliste organisatsioonide partnereid väljaõppelisi praktikante.

  • 1. aasta joonis

Pärast BAC-i lõpetamist on seeria või samaväärne keskharidus

  • 2.aasta põhialused

Pärast MANAA või BAC (või samaväärse) taseme lõpetamist 1

  • III aasta - PROJEKTIDE REALISEERIMINE

Pärast 2-aastase tehnikakõrgkooli lõpetamist. Näited: BTS, DUT, DEUG

  • 4. aasta - PROJEKTI JUHTIMINE

Pärast bakalaureuse või magistri (Master 1 või Master 2)

  • 5. aasta - TASUTA INNOVATSIOONI JAOKS

Magistriõpe - säästva innovatsiooni disainer

Programmi õpetamise keel:
  • Inglise
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 2020
Duration
1 - 4 aastat
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2020
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

sept 2020

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date