Magistriõpe kõrgkoolide ja kõrgkoolide hariduse õpetajatele

Üldine

Programmi kirjeldus

Õppekava "Hariduse õpetajate koolitamine kõrgkoolides ja kolledžites" on välja töötatud ühe valdkonna magistriprogrammina pärast hariduse bakalaureuseõpet. Keskendutakse õpetamisvaldkondadele, refleksiivsele õpetamispraktikale ja eelkõige rangetele teoreetilistele ja metodoloogilistele teemadele.

Õppekava iseloomustab nii mittespetsiifilise erialase pädevuse omandamise rõhk, nt spetsialiseeritud tekstide analüüsi ja arusaamise kaudu kui ka keskendudes antropoloogilistele perspektiividele. Põhipedagoogilisi erialasid täiendavad mitmete valdkondade õppeained, sealhulgas füüsiline, kultuuriline, sotsiaalne ja filosoofiline antropoloogia. Pedagoogilisi erialasid tutvustatakse integreeritud antropoloogilistes kontekstides, et rõhutada kutseharidustöö peamist eesmärki, milleks on inimeste tundlik kasvatamine nende võimeid ja piiranguid silmas pidades - kultiveerimine, mis võtab arvesse inimese võimalikult laialdasi omavahelisi seoseid. olemasolu.

Uuringu eesmärk on eelkõige välja töötada pedagoogikaõpetaja kutsealaseks tegevuseks vajaliku valdkonnaga seotud, pedagoogilise-psühholoogilise, suhtlus- ja muu isiksuse kasvatamise pädevus, samuti täiendõppe ja koordineerimise alased tegevused nii koolide kui ka koolide valdkonnas. kooliväline haridus.


Vaadake õppekava http://studium.pedf.cuni.cz/karolinka/.


Kontrollimise ja hindamise kriteeriumide kirjeldus

  1. Eksam esimesel teemal - maksimaalne skoor 60 punkti.
  2. Suuline eksam - taotlejate üldise pedagoogika ja psühholoogia teadlikkuse hindamine ning nende motivatsioon valitud õppeainete õppimiseks - maksimaalne skoor 30 punkti.

Kogusumma - maksimaalselt 90 punkti.


Hariduse õpetajate koolitamine kõrgkoolides ja kolledžites

Sisseastumiseksam on suuline. Selle eesmärk on kontrollida taotlejate teadmisi ja motivatsiooni uuringule. Küsimused keskenduvad haridusteaduskonna hariduse bakalaureuseõppe taseme ekspertteadmiste kontrollimisele ja põhinevad soovitatud kirjandusel. Iga taotleja saab iga teema kohta ühe küsimuse, st kokku kolm küsimust, mis kontrollivad nende teadmisi. Hindamiskriteeriumid on järgmised: faktiline korrektsus, kriitilise hindamise oskus, oma arvamuse väljendamine, sobiva terminoloogia kasutamine, teemaga seotud professionaalse kirjanduse hea tundmine. Teemad (tulenevad Karli Ülikooli haridusteaduskonna haridusprogrammi bakalaureuseõppe algelistest ainetest): Hariduse üldine teooria ja hariduse filosoofia, sotsiaalpedagoogika ja hariduse, psühholoogia ja erihariduse sotsioloogia. Uuringu motivatsiooni hinnatakse arutelu alusel, mille aluseks on motivatsioonikiri ja õppeteaduse valdkonna uuritud erialase kirjanduse nimekiri. Taotleja peab saatma õpikirja ühe standardlehe pikkusega (1800 tähemärki koos tühikutega) ja uuritud kirjanduse nimekirja koos õpingute vastuvõtu taotlusega.

Vastuvõtuintervjuu teadmiste osa (3 küsimust) - maksimaalselt 30 punkti, intervjuu motiveeriv osa (motivatsioonikirja arutelu ja uuritud erialakirjanduse loetelu) - maksimaalselt 30 punkti. Suulise eksami üldskoor - maksimaalselt 60 punkti.


Pedagoogika ja psühholoogia

Suuline eksam - taotlejate üldise pedagoogika ja psühholoogia teadlikkuse hindamine ning nende motivatsioon valitud õppeainete õppimiseks - maksimaalne skoor 30 punkti.


Vastuvõtutingimused

Magistriõppesse astumise tingimuseks on läbitud keskharidus, mis on kinnitatud koolist lahkumise tunnistusega. Ülikoolijärgsetesse õpingutesse (magistriõppesse) pääsemist reguleerib ka lõpetatud haridus mis tahes õppekava puhul.

Tõendamismeetod:


Soovitatav kirjandus, prooviküsimused

BARLETT, S.,


Karjäärivõimalused

Lõpetajad on põhjalikud teoreetilised teadmised ja praktilised oskused, mis on vajalikud haridusvaldkonna teaduse õpetamiseks keskkoolides ja kolledžites. Nad on omandanud haridusteaduse ja sellega seotud teaduste erialase terminoloogia ning on kursis interdistsiplinaarsete küsimuste ja kaasaegsete sotsiaalteaduste pedagoogiliselt asjakohaste teemadega. Nad võivad arvestada mitmesuguste hariduslike probleemide kontekstidega, võttes arvesse üksikisikute ja ühiskonna erinevusi. Lõpetajad saavad ülevaate integreeritud antropoloogiast. Nad saavad oma teadmisi ja oskusi rakendada mitte ainult haridusvaldkondade loomingulises õpetamises, vaid ka sotsiaalteadusliku uurimistöö ja hariduse kontseptuaalses töös.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The Faculty of Education is one of seventeen faculties associated under the umbrella of the Charles University in Prague. Its primary goal is to train teachers and other pedagogical personnel for all ... Loe edasi

The Faculty of Education is one of seventeen faculties associated under the umbrella of the Charles University in Prague. Its primary goal is to train teachers and other pedagogical personnel for all types of schools and school systems, at various levels of study (Bachelors and Masters) and forms. Näita vähem