Magistriõpe põlisrahvaste uuringutes

Üldine

Programmi kirjeldus

Magistriõpe põlisrahvaste uuringutes

Humanitaarteaduste, sotsiaalteaduste ja hariduse teaduskond pakub koostöös Sami uuringute keskusega kaheaastast täiskoormusega magistriprogrammi põlisrahvaste uuringutes (MIS). Programm on interdistsiplinaarne ja kasutab teadmisi, mis on kogutud mitmetes teaduskonna osakondades. Magistriõppe temaatiline keskmes on põlisrahvaste rahvusvahelise liikumise tekkimine, ajaloolised kogemused ja kaasaegne kontekst, mida põliselanikud kogevad kogu maailmas.

Kaks aastat õpinguid õpilased võtavad kursused kokku 120 ainepunkti (120 ECTS). Ühte 10-krediidi kursust saab valida ülikooli pakutavatest muudest kursustest. Akadeemiline koordinaator peab selle valikaine kursuse heaks kiitma ja peaks põhinema üksikute õpilaste huvidel magistritöö ettevalmistamiseks. Ülejäänud kursused on kohustuslikud. Need on mõeldud selleks, et anda laiaulatuslik alus, millest üksikõppur võib valida magistritöö jaoks asjakohase teema. Doktoritöö tööd juhib UIT The Arctic University of Norway koostööd tegevate üksuste akadeemilised töötajad ning teemad valitakse koostöös määratud nõustajatega. Teise semestri lõpus on magistritöö andmete kogumine tavapärane.

Õpitulemused

Iga UIT The Arctic University of Norway programm UIT The Arctic University of Norway on seadnud eesmärgid teadmiste, analüütilise arusaamise ja oskuste ja pädevuste kohta, mida õpilased oleksid oma õppeaasta lõpuks saavutanud.

Vastuvõtutingimused

Sissepääs magistriprogrammi põlisrahvaste uuringud nõuab bakalaureusekraadi (180 ECTS) või samaväärne kvalifikatsioon sotsiaalteadused ja õiguse sotsiaalõiguse ja humanitaarteadused. Eriline huvi põlisrahvaste küsimuste vastu on eeltingimus. Taotlejad peavad esitama ingliskeelse kirjaliku avalduse (maksimaalselt kaks lehekülge). See peaks sisaldama nende magistriõppega seotud motivatsiooni, huvi ja ootuste kirjeldust.

Eeliseks on põlisrahvaste ja / või uuringutega seotud tööde dokumenteeritud kogemus. Taotlejad teistest ülikoolidest peale Tromsø ülikooli peaksid lisama taotlustes ja tunnistustes mainitud asjakohaste kursuste lühikirjelduse.

Programmi eesmärk on värvata saami, Põhjamaade ja rahvusvahelised üliõpilased. Üliõpilaste segaarühm tugevdab programmi võrdlevaid aspekte ja aitab kaasa rahvusvahelise võrgustiku loomisele. Erinevate riikide ja piirkondade üliõpilaste vastuvõtmisele tuleb rõhutada mitmekesise üliõpilaskonna tagamist. Etniline taust on sellega seoses ka asjakohane.

Õpetamine ja hindamine

Õppekorraldus sõltub iga kursuse iseloomust ja sisust. Eksamitüüp on määratletud igas moodulis. Lisateavet õpetamise ja eksami kohta leiate iga üksiku kursuse kirjeldusest.

Seminari metoodikas ja väitekirja kirjutamisel paralleelselt teiste kursuste kogu uuringud. Metoodikursus seob erinevaid kursusi ja distsipliinilisi lähenemisviise. See moodustab aluse nii üliõpilaste individuaalse uurimisprojekti väljatöötamiseks kui ka põlisrahvaste perspektiivide integreerimiseks teadustöösse.

Kõik õpilased määratakse akadeemilise juhendajaks teisel semestril. Järelevalvet tuleb läbi viia nii seminaride kui ka individuaalse järelevalve kaudu.

Õpetuskeel

Inglise.

Tööpakkumisi

Põlisrahvaste uuringute magistrikraadiga on üliõpilased kvalifitseeritud tööks:

  • õpetamine ja haridus,
  • põlisrahvaste küsimuste edendamine ja rakendamine rahvusvaheliselt;
  • kodanikuühiskonna organisatsioonid
  • valitsuse ja avaliku sektori
  • projekti juht,
  • uuringud ja uuringud põlisrahvaste küsimustes.
Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

UIT The Arctic University of Norway is the northernmost university of the world. Its location on the edge of the Arctic implies a mission. The Arctic is of increasing global importance. Climate change ... Loe edasi

UIT The Arctic University of Norway is the northernmost university of the world. Its location on the edge of the Arctic implies a mission. The Arctic is of increasing global importance. Climate change, the exploitation of Arctic resources and environmental threats are topics of great public concern, and which the University of Tromsø takes special interest in. At UiT The Arctic University of Norway you can explore global issues from a close-up perspective. Näita vähem
Tromsø , Alta , Narvik + 2 Rohkem Vähem