Magistriõppes ühiskonna vastupanuvõime

Üldine

Programmi kirjeldus

Kuidas tegeleb ühiskond selliste keerukate globaalsete probleemidega nagu vananemine ja ränne? Kuidas kogukonnad pärast traagilisi sündmusi tagasi põrkavad? Millist rolli mängib sotsiaalmeedia poliitilises polariseerumises? Kuidas saab andmete analüüs aidata meil lahendusi leida? Millised on kaevandamisandmete eetilised probleemid?

Need on suured küsimused, mis vajavad suuri vastuseid. Kaheaastane teaduse magistriprogramm ühiskondliku vastupidavuse osas tuvastab, uurib ja arendab lahendusi laiadele sotsiaalsetele probleemidele, kasutades kvalitatiivseid ja kvantitatiivseid meetodeid suurte ja väikeste andmete analüüsimiseks. See on tõeliselt multidistsiplinaarne ja multi-metoodiline lähenemisviis ühiskonna kõige pakilisematele väljakutsetele. Ja sel põhjusel meeldib see väga erineva taustaga õpilastele. Selle magistrikraadi omandamine seab teid ametisse mis tahes karjääris, mis hõlmab meeskondades töötamist probleemide analüüsimiseks ja andmete abil lahenduste pakkumiseks: olgu see siis akadeemiline ringkond, valitsuse poliitika, mittetulundussektor või ettevõtlusmaailm.

Õppekava

Ühiskonna vastupidavuse magistriprogramm on teadlikult lai: neli peamist temaatilist teemat (vt allpool) on hõlmatud mitmesuguste andmeanalüüsi meetoditega, näiteks täiustatud andmekaevandamise algoritmid, andmete kogumise kraapimisvahendid, kvalitatiivne ja arvutuslik tekstianalüüs ning veebivõrgu analüüs . Samal ajal arendate suhtlemis-, enesereflektsiooni- ja projektijuhtimisoskusi, et saaksite teha koostööd valdkondadevahelistes meeskondades, mis kõik on tööturul väga väärtuslikud.

Murda:

 • Alustuseks uurite ühiskondlike probleemide laiemat ulatust ja aluseid, mille ühiskond on ehitanud nendele vastupidavaks.
 • Seejärel valite ühiskonna vastupidavuse instituudi neljast teemast kaks:
  1. Mitmekesisus ja kaasavad kogukonnad;
  2. Seotud dünaamika;
  3. Hooldus ja heaolu;
  4. Juhtimisreform.
 • Samal ajal saate teada kvalitatiivseid ja kvantitatiivseid meetodeid nii suurte kui ka väikeste andmete analüüsimiseks.
 • Esimese aasta lõpus kirjutate teadusuuringute ettepaneku - hea tava, kui kavatsete tulevikus taotleda rahastamist doktoriprogrammiks.
 • Teise aasta esimesel poolel võtate praktikakoha - kas ettevõttes, kelle töö teid huvitab, või akadeemilises asutuses.
 • Teise aasta teisel poolel kirjutate magistritöö, mida on võimalik avaldada.
 • Programmi vältel töötate multidistsiplinaarsetes meeskondades ja õppite oma kaaslastelt.

Miks VU Amsterdam ?

 • Olete teel, et saada tuleviku uurijaks - inimeseks, kes kasutab homste sotsiaalsete väljakutsete lahendamiseks uusimaid andmetehnikaid.
 • See on ainulaadne ettepanek: kui teised arvutuslikud ühiskonnaõpetuse programmid keskenduvad rohkem andmemetoodikale, rakendab ühiskondlik vastupidavus neid meetodeid ka reaalse maailma probleemidele.
 • Iga temaatilist kursust juhendavad erineva taustaga sotsiaalteadlased - näiteks mitmekesisuse kursust juhivad antropoloog ja kvantitatiivne sotsioloog.
 • Amsterdam kui linn ja Holland ka riigina on koduks paljudele rahvusvahelistele ettevõtetele ja uurimisinstituutidele. Suurepärane koht praktika alustamiseks - ja karjääriks.
 • VU Amsterdam omab teadustöö terviklikkuse maine, mis tähendab, et programm hõlmab ka suurandmete eetilist vaatenurka.

Karjääri väljavaated

Mida saate ühiskondliku vastupidavuse juures teha?
Programmi ajal omandatav oskuste koolitus suurendab teie võimet töötada multidistsiplinaarsetes meeskondades andmemahukate teadusprojektide kallal. Saate teada, kuidas suhelda kolleegidega, kes on konkreetsete teemade spetsialistid, ja kuidas andmete kogumisel esitada õigeid küsimusi.

Kust saate alustada?
Ühiskonna vastupidavuse magistrikraad aitab teil mõista oma võimalusi järgmisena - programm pakub iga kahe nädala tagant külalise loenguid ettevõtlusmaailma, valitsusväliste organisatsioonide, valitsusasutuste ja muu esindajatelt.

Kas saate minna otse ärimaailma?
Jah. Paljud suured ettevõtted koguvad tohutul hulgal andmeid, kuid nende arusaam sellest, mida nende andmetega teha, on piiratud. Vaja on ärianalüütikuid, kellel on kogemusi suurandmete kaevandamisel erinevatel eesmärkidel.

Milliseid täiendavaid uuringuid saate jälgida?
Ühiskonna vastupidavuse magistriprogramm on ka hea sisenemispunkt doktorikraadile. Teie uurimistöö ettepanek ja magistritöö on suurepärane ettevalmistus nii doktorikraadi teema jaoks kui ka rahastamist taotledes.

Vastuvõtu nõuded ja taotlus rahvusvahelistele üliõpilastele

Teadusuuringute magister ühiskonna vastupidavuse osas on valikuline programm. Valik põhineb akadeemilistel tulemustel, teie varasema hariduse asjakohasusel, (ühiskonnaõpetuse) uurimismetoodika tundmisel, motivatsioonil, töökogemusel, varem kirjutatud akadeemilisel tööl ja 2 viite kontaktandmetel.

Magistriõppesse lubamiseks peab teil olema sotsiaal- või käitumisteaduste teadusülikooli bakalaureusekraad, mille GPA on vähemalt 7,5 (Hollandi klassifikatsioonisüsteem) või samaväärne rahvusvaheline ülikool. Kui teil on selge huvi sotsiaalsete teemade vastu, saate taotleda kraadi ka muudes valdkondades, näiteks matemaatika, informaatika, ökonomeetria, operatsioonide uurimine, arvutuslingvistika, digitaalsed humanitaarteadused, geograafia või psühholoogia.

Registreerimise kord
1. Registreerimine Studielinki magistriõppesse on avatud hiljemalt 1. oktoobrist kuni 31. maini. Siit saate oma tähtaegu vaadata.
2. Pärast Studielinkis registreerumist saate VUneti jaoks sisselogimisandmeid.
3. Lisage rakendusele VUnet järgmised dokumendid:

 • Jätka
 • Motivatsioonikiri (eelised on koolivälised tegevused, näiteks vabatahtlik töö)
 • Autentitud (ajutise) hinnete loetelu skannimine
 • Teie bakalaureuse programmi asjakohased kursuste kirjeldused ja kirjanduse loetelu
 • Thesis
 • 2 viite kontaktteave. Üks neist võib olla mitteakadeemiline. Soovituskirju ei pea saatma.

4. Lõpetage oma taotlus VUnetis ja korraldage avaldustasu maksmine.
5. Pärast teie taotluse menetlemist ja hindamist saate teate oma vastuvõetavuse kohta.
6. Korraldage õppemaksu maksmine ja registreerige end hiljemalt 31. augustiks.

Lisateave registreerimisprotseduuri, tähtaegade ja taotlustasu kohta.

Pange tähele: kõik õpilased peavad enne magistriprogrammi alustamist täitma inglise keele nõuded.

Enne programmi algust saate praktilist teavet õpingute alustamise kohta

Ülevaade ühiskonna vastupidavusest (uuringud)

 • Õppekeel: inglise keel
 • Kestus: 2 aastat
 • Kandideerimise tähtaeg: 1. juuni Hollandi ja EL-i tudengitele. EL-i väliste üliõpilaste jaoks 1. aprill.
 • Alguskuupäev: 1. september
 • Õppe tüüp: täistööajaga
 • Huvivaldkond: käitumis- ja sotsiaalteadused
Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,00 ... Loe edasi

Vrije Universiteit Amsterdam is an internationally renowned research university founded in 1880. The university offers over 150 English taught programmes at Bachelor’s, Master’s and PhD level to 23,000 students from all over the world. Students and staff of 130 nationalities create a dynamic international academic community. The University distinguishes itself in research and education through four interdisciplinary themes: Human Health and Life Sciences, Science for Sustainability, Connected World and Governance for Society. Näita vähem