Magistriõpe Arvuti, Kommunikatsiooni Ja Informatsiooni - Human-Computer Interaktsioon

Üldine

Programmi kirjeldus

Kuidas saab tehisintellekt muuta arvutitega suhtlemise viisi? Mis saab pärast hiirt ja klaviatuuri? Inimese ja arvuti interaktsioon koolitab tulevasi juhte, kes uurivad, uuendavad ja täiustavad infotehnoloogiat inimeste ja ühiskonna hüvanguks. Õppevõimalus eristub rahvusvaheliselt keskendudes arvutuslikele ja tehnilistele meetoditele. Range õppekava pakub arvutiteaduse ja tehnikateaduste õppuritele ainulaadse võimaluse õppida tehniliste lähenemisviiside rakendamist inimese ja arvuti vahelises suhtluses. Õppevõimalus põhineb silmapaistvatel HCI-uuringutel Aalto University . Hiljuti oli ülikool teadusuuringute mõju osas HCI valdkonnas maailmas 21. kohal.

Uuringu eesmärgid

Magistriprogramm arvuti-, kommunikatsiooni- ja infoteaduste alal - inimese ja arvuti interaktsioon (HCI) valmistab õpilasi ette inimese ja arvuti vahelise suhtluse ametialaseks ja akadeemiliseks karjääriks. HCI uuringuvõimalus on ainulaadne, keskendudes inseneri- ja infotehnoloogia meetoditele koos interaktsiooni kujundamise, kasutajaliidese tehnoloogia ja kasutajauuringutega. HCI lõpetanutel on:

 • Kaasaegne arvutuslik lähenemisviis HCI-le. Lõpetajad õpivad laia repertuaari võimsate arvutus- ja insenerimeetodite alal ning kuidas neid rakendada HCI praktiliste probleemide lahendamisel.
 • Tugev interdistsiplinaarne lähenemine inimkesksele tehnoloogiale. Lõpetajad on saanud interdistsiplinaarse kogemuse, pöörates suurt tähelepanu infotehnoloogiale ja inseneriteadustele, sealhulgas psühholoogia, sotsiaalteaduste, ettevõtluse ja disaini alal. HCI uuringuvõimalus rõhutab inimeste süsteemset mõistmist meie otsuste alusena.
 • Ülemaailmselt tunnustatud oskuste kogum. Lõpetajad mõistavad tänapäevaseid disainiprobleeme arvutuslikust vaatenurgast, sealhulgas väljakutseid kontseptsioonide loomisel, liidese tehnoloogiaid, algoritme, andmeid ja modelleerimist. Nad on valmis töötama meeskondades, mille keskmes on AI, masinõpe, robootika, elektrotehnika, infoteadus jne.
 • Metakognitiivsed oskused elukestvaks õppeks. Lõpetajad mõistavad teaduslikku kirjaoskust, omavad kriitilise mõtlemise mõtteviisi ning omavad tugevat meeskonnatööd ja juhtimisoskust.

Pärast inimese-arvuti interaktsiooni uuringu lõpetamist saavad lõpetajad teha rahvusvaheliselt konkurentsivõimelist karjääri, kus nad võtaksid juhtpositsiooni disaini, teadusuuringute või juhtimise alal.

Inimese ja arvuti interaktsiooni doktoritee

Human-Computer Interactionmajor pakub ka konkurentsivõimelist doktorirada, kuhu võib lubada piiratud arvu tipptudengeid. Doktorikraadile valitud tudengid saavad oma õpingud kohandada doktoriõppele ja juba magistriõppe ajal saavad nad doktorantuuri tööle asuda ühes osakonna uurimisrühmades. Taotlejatel palutakse avalduse vormis märkida oma huvi doktorikraadi sisenemise vastu. Intervjueeritakse parimaid doktoriraja taotlejaid.

Karjäärivõimalused

HCI spetsialistid on hästi töötavad ja teevad karjääri, mis on seotud kasutajakogemuse, kasutatavuse, interaktsiooni kujundamise, inimfaktorite, kasutajaliidese kujundamise, inimese ja arvuti interaktsiooni ning muuga. Meie õppekava sisaldab mitmeid kontaktivõimalusi tööstusega Soomes ja välismaal, eriti nurgakiviprojekti raames. Pooled meie õpilastest kirjutavad magistritöö ettevõttele.

Programm sobib eriti hästi õpilastele, kes tegelevad alustavate ettevõtetega interaktiivsete toodete ja teenuste pakkumisega, kuna see sisaldab olulisi teadmisi toodete ja teenuste edukaks muutmiseks. Lõpetajatel on tugevad inseneri- ja projekteerimisoskused ning muud tehnilised ja kutseoskused, mis võimaldavad neil võtta võtmerolli tööstuslikus uurimis- ja arenduskeskkonnas. Nad on tööstuslikuks R ettevalmistamiseks hästi ette valmistatud

Kvalifikatsioonid

Lõpetajad lõpetavad magistriõppe (diplomi-insinööri soome keeles).

Kraadiõppurid

Programm vastab doktoriõppele (doktor teadusvaldkonnas).

Õpetuskeel

Õppekeel on peamiselt inglise keel ja programm saab täies ulatuses täita inglise keeles. Mõned kursused on soome või rootsi keeles.

Õppemaksud

Õppetasu on 15 000 eurot mitte-EL-i / EMP-i üliõpilastele õppeaastas.

Uuringute sisu

Õpilased õpivad arvutuslikke lähenemisviise HCI-le modelleerimise, teooriate ja meetodite kaudu, samuti asjakohaseid projekteerimis- ja empiirilisi meetodeid. Õppekava edenedes õpivad nad oma oskusi üha realistlikumate probleemide lahendamisel rakendama.

Esimene õppeaasta seisneb põhiliste metoodikate ja tehnikate õppimises interaktsiooni kavandamisel ja analüüsimisel. Teise aasta jooksul on õpilased spetsialiseerunud valitud tehnilisele teemale. Põhikursused pakuvad tugeva aluse disaini, empiiriliste meetodite ja HCI-teooriate arendamiseks sellistel teemadel nagu sisendseadmed, interaktiivne meedium, interaktsioonitehnikad, liidese tehnoloogiad, interaktiivsed rakendused ja multimodaalsed interaktiivsed süsteemid.

Siin on mõned näited laiast kursuste valikust:

 • Arvutuslik kasutajaliidese disain (5 ECTS)
 • Interaktiivsete süsteemide kujundamine (6 EAP)
 • Tekkivad kasutajaliidesed (5 EAP)
 • Inimese ja arvuti koostoime (5 EAP)
 • Intelligentne meedia (5 EAP)
 • Kasutatavuse hindamine (5 EAP)
 • Kasutajaliidese ehitus (5 EAP)

Pange tähele, et aastateks 2020-2022 võib õppekavas olla mõned muudatused. Uus õppekava avaldatakse aprillis-mais 2020.

Uuringute struktuur

Magistriprogramm arvuti-, kommunikatsiooni- ja infoteaduste alal - inimese ja arvuti interaktsiooni korraldavad loodus- ja elektrotehnika koolid ning hõlmab kokku 120 ainepunkti ainepunkti. Kaheaastane programm koosneb:

 • Magistriõpe (40–65 EAP)
 • Kõrvalainete õpingud (20-25 EAP)
 • Magistritöö (30 EAP)
 • Valikained (25–35 EAP)

Õpilased saavad valida oma alaealise kas arvuti-, kommunikatsiooni- ja infoteaduste magistriõppe muudest võimalustest või teistest Aalto University pakutavatest Aalto University . Valikained hõlmavad täiendavaid suuremaid kursusi, täiendavaid väiksemaid, multidistsiplinaarseid kursusi või välismaal õppimist.

Õpingute alguses määratlevad tudengid koos akadeemilise nõustajaga oma isiklikud õppekavad (PSP). PSP peamine eesmärk on tagada, et õpingud toetaksid õpilase huve ja oleksid loogilises järjekorras täidetud.

Isiklik õppeplaan (PSP)

Personaalne õppeplaan (PSP) on praktiline vahend üliõpilase enda õppetee määratlemiseks, st optimaalse kursuste valiku koostamine vastavalt õpilase huvidele ja programmi nõuetele. PSP on ka kasulik vahend uuringutega sammu pidamiseks. Parimal juhul näitab see etappi, kus õpilased on oma õpingutega, ja seab neile konkreetsed verstapostid, mida nad peavad järgima.

Thesis

Õpilased peavad täitma magistritöö, mis on uurimistöö, mille töökoormus vastab 30 ECTS ainepunktile. Doktoritöö teemat lepib kokku üliõpilane ja juhendaja. Magistritöö on tavaliselt kirjutatud ettevõttele või mõne kõnealuse (te) üksuse (de) uurimisprojektile.

Rahvusvahelised võimalused

Programmi maine on tunnustatud kogu maailmas ja see annab õpilastele tugeva aluse rahvusvaheliseks karjääriks. Kaks korraldavat kooli pakuvad mitmekesiseid võimalusi vahetusõppeks kogu maailmas. Muud võimalused oma globaalse pädevuse arendamiseks on näiteks praktilise väljaõppe perioodi läbiviimine, suvekursused välismaal või juhendamine esmakursuslastele.

Aalto University on oma olemuselt rahvusvaheline, tervitades igal aastal tuhandeid kraadi- ja vahetusüliõpilasi välismaalt. Need õpilased liituvad Aalto mitmekesise kogukonnaga mitte ainult õpingute, vaid ka ülikoolilinnaku mitmel korral toimuva vaba aja ürituste, tegevuste ja pidustuste kaudu. Programmi administraatorid, aktiivsed tudengite juhendajad ja üliõpilaste tugiteenused töötavad rangelt rahvusvaheliste üliõpilaste integreerumisel Põhjamaade kultuuriga ja tervitavad neid Soomes kodus.

Mitut valdkonda hõlmavad võimalused

Aalto University on tuntud äri, kunsti, tehnoloogia ja teaduse erialade ühendamise kaudu. Elav ülikoolilinnak viib ühe katuse alla erinevate valdkondade tudengid. See spontaanne multidistsiplinaarne keskkond tekitab uusi ideid, kogudes entusiaste nende ümber ja sünnitades sõprussuhteid, võrgustikke ja iga kord sageli alustavat idufirmat.

Koostöö teiste osapooltega

Programmis osalevad uurimisrühmad teevad HCI valdkonnas tihedat koostööd rahvusvaheliste ettevõtete ja uurimisrühmadega. Nad on näidanud akadeemilist koostööd kvaliteetsete rahvusvaheliste ülikoolide ja organisatsioonidega.

Aalto University inim-arvuti interaktsiooni uurimine on rahvusvaheliselt tunnustatud, et aidata kaasa arvutusliku disaini ja koostoimele. CSRankings.com tõuseb Aalto University kui # 4 HCI valdkonnas Euroopas. Fraktsioonid kuuluvad ka Soome Kunstiintelligentsi Keskusesse (FCAI).

Teadusuuringute keskmes

Peamised teemad on seotud Aalto University arvutiteaduse osakonna ning kommunikatsiooni ja võrgustike osakonna käimasolevate teadusuuringute fookusvaldkondadega.

Programmispetsiifilised sissepääsukriteeriumid

Lisaks neile programmidele ja õppevõimalustele vastavad sisseastumisnõuded peavad taotlejad vastama ka üldistele sisseastumisnõuetele.

Programmi vastuvõtu kriteeriumid on kõrgekvaliteediline bakalaureusekraad informaatikas, tarkvaraehituses, kommunikatsiooni või elektrotehnika alal. Arvesse võetakse suurepäraseid kandidaate, kellel on kraad muudes valdkondades, nagu infosüsteemid, inseneriteadused, loodusteadused, matemaatika või füüsika, kui neil on piisavalt õpinguid ning tõestatud oskused ja teadmised vajalikel aladel.

Inimese ja arvuti vahelise interaktsiooni jaoks vajalik taust sisaldab järgmisi andmeid:

 • arvutiteadus: head või tugevad programmeerimisoskused ja asjakohaste arvutiteaduse põhiteemade katmine, näiteks algoritmid, tarkvaratehnika, masinõpe, veebitehnoloogia ja võrgundus.
 • matemaatika ja eriti lineaarne algebra, arvutusmeetod ja tõenäosusteooria.

Eeliseks peetakse ühe või mitme järgmise valdkonna tundmist:

 • interaktsiooni kujundamine või inimese ja arvuti interaktsioon.
 • inimtegurid.
 • robootika.
 • elektrotehnika, signaalitöötlus.
 • tehisintellekt, masinõpe, infoteadus.
 • veebi- ja mobiiliarendus.

Hindamiskriteeriumid

Üliõpilaste valikuprotsess on konkurentsivõimeline ja parimad taotlejad valitakse vastavalt järgmistele hindamiskriteeriumidele:

 1. Eelmise kraadi (de) sisu
 2. Uuringute edukus: saavutatud astmed ja õpingute tempo
 3. Taotleja kodukõrgkooli tunnustamine ja kvaliteet
 4. Motivatsioon ja pühendumine õpingutele programmis
 5. Muud asjakohased saavutused (töökogemus, väljaanded, Junction Hackathon võistlus või muu võistluste võistlusprogramm jne)
 6. Soovitused
 7. Keele oskus

Abikõlblike taotluste hindamisel kontrollitakse kõigepealt taotlejate eelnevat õpitulemust ja eelmise kraadi (de) sisu. Kõigi ülaltoodud kriteeriumide kogumi alusel hinnatakse ainult neid esialgse hindamise läbinud kandidaate.

Taotleja õppetöö edukust hinnatakse hindepunkti keskmise (GPA) ja põhikursuste tulemuste põhjal. Eeldatakse väga head varasemat õpinguedu. Taotleja koduülikooli tunnustamine mõjutab akadeemiliste tulemuste lõplikku tõlgendamist.

Soome rakenduskõrgkoolide kandidaatide minimaalne GPA on 4,0. Kandidaate, kelle GPA on alla piirmäära, ei lubata vastu võtta, kui neil pole muud erandlikku kvalifikatsiooni. Programmi kursused või samaväärsed kursused, mis on läbitud avatud ülikoolis või suurepäraste hinnetega kraadihariduseta, võivad taotlust toetada.

Taotleja varasema (te) kraadi (de) sisu hinnatakse, võttes aluseks kursused, mis on kättesaadavad dokumentide ametlikul sisestamisel ja esitatud kursuse kirjeldustes. Oodatavasti on taotleja piisavalt põhjalikult uurinud olulistes valdkondades (vt eespool). Asjaomast töökogemust, kutsetunnistusi ja / või veebikursuseid hinnatakse üksikjuhtumite kaupa, kuid nad üldiselt ei kompenseeri ülikooli tasemel õpinguid, mis sisaldavad ka nõutavate ainete teoreetilist alust.

Akadeemilise hindamise viimases etapis valitakse esialgse hindamise läbinud taotlejad ja valitakse parimad kandidaadid. Programmil ei ole minimaalset kvooti, ​​mida tuleb täita, ja kõik tingimustele vastavad taotlejad ei pruugi olla lubatud.

Magistriprogrammi õpingud peaksid andma taotlejale tõeliselt uusi teadmisi. Kui taotlejal on juba magistrikraad, peaks motivatsioonikiri selgelt märkima, miks on vaja teist magistrikraadi. Enamikul juhtudel soovitatakse varasema kraadi täiendamiseks või kutseoskuste parandamiseks kraadiõppe asemel mitte kraadi omandamist või nt avatud ülikooliõpet. Kui taotlejal on juba kehtiv õppeõigus, mis annab magistrikraadi kõnealuse vastuvõtu eesmärgi osas, ei saa taotlejat ilma eriliste põhjusteta tagasi võtta.

Nõutavad taotlusdokumendid

Lisaks kohustuslikele taotlusdokumentidele palutakse CCIS-programmi taotlejatel esitada järgmised uuringupõhised dokumendid :

 • Elulookirjeldus (CV) *
 • Motivatsioonikiri *
  • Motivatsioonikiri peaks olema kirjutatud inglise keeles. Motivatsioonikirja maksimaalne pikkus on umbes 4000 tähemärki. Motivatsioonikirja sisu osas pole konkreetseid juhiseid, välja arvatud üldine nõuanne, mille kohaselt peaksite iga taotletava õppevõimaluse jaoks kirjutama eraldi motivatsioonikirja.
 • Vähemalt üks soovituskiri (soovitavalt akadeemiline)
 • Soovituskirja (d) saate üles laadida oma veebipõhisele taotlusvormile. Nende sisu kohta pole konkreetseid juhiseid.

*) Nende dokumentide puudumine mõjutab teie avalduse hindamist kahjulikult.

Lisaks annavad need täiendavad uuringuvõimalustele vastavad dokumendid teie rakendusele lisaväärtuse:

 • Vastavatel õppeainetel läbitud kursuste kirjeldused kursustel (vt ülaltoodud ainete loendeid)
  • Kursuste kirjeldused saate kopeerida ülikooli veebisaidilt või õppejuhendist või teha neist ise kokkuvõtte. Piisab loetelu olulistest käsitletud teemadest.
 • Töötunnistused ja muude oluliste saavutuste tunnistused
 • Kõigi väljaannete koopiad
 • Muude ülikooliõpingute dokumentide ametlik ärakiri, mis ei sisaldu avalduse kohustuslikus osas
 • Kraadiõppega seotud dokumentide korral järgige neid juhiseid . Teiste kõrgharidusalaste õpingute (nt avatud ülikool või muu kraadivälise kraadiõppe) korral laadige dokumendid oma rakendusse üles osana konkreetsest õppevõimalusest.
 • GRE või GMAT testi tulemused, kui need on olemas

Taotlus peaks selgitama taotleja täielikku haridusajalugu.

Üldised juhised konkreetse valikuvõimalusega dokumentide kohta

Kõik ülalkirjeldatud täiendavad taotlusdokumendid tuleks soovitavalt esitada inglise keeles. Kui nendes kasutatakse mõnda muud keelt peale inglise, soome või rootsi, peab taotleja esitama nende täpsed sõnasõnalised tõlked.

Laadige dokumendid veebipõhisesse taotlusvormi üles pdf-vormingus. Pange fail (id) nimele vormingu järgi: dokumendi nimi-perekonnanimi-eesnimi (nt CV-perekonnanimi-eesnimi.pdf). Maksimaalne failisuurus on 1,0 GB.

Uuringuvõimaluste spetsiifilised dokumendid tuleb iga õppevõimaluse kohta eraldi üles laadida, isegi kui kasutate sama dokumenti (nt CV). Palun kontrollige hoolikalt iga uuringuvõimaluse osas, mille suhtes rakendate uuringuvõimaluse spetsiifilisi dokumendinõudeid.

Taotlusvormile üleslaaditavate õppevõimalusepõhiste taotlusdokumentide esitamise tähtaeg on 10. jaanuar 2020 kell 15:00 (GMT 2).

Viimati uuendatud nov 2019

Teave kooli kohta

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and desig ... Loe edasi

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and design, architecture, and technology in Finland. Näita vähem
Espoos , Helsingi , Pori , Mikkeli + 3 Rohkem Vähem