Magistriõpe Bioloogia

Üldine

Programmi kirjeldus

Ainulaadne geograafiline asukoht muudab UIT The Arctic University of Norway ideaalseks kohtuks arktilise keskkonna uurimiseks. Spetsialiseerige sind huvitavas bioloogilises valdkonnas ja omandage teadmised, mis annavad teile tulevikus töötamiseks erilisi oskusi. Meie teadustöö ja õpetamise üldine keskendub elukvaliteedile kõrgel laiuskraadidel, sealjuures käsitletakse mehhanisme kõigil organisatsiooni tasanditel, alates molekulidest ja rakkudest organismide kaudu ökosüsteemideni, maismaa- ja merekeskkonda.

Programmi kirjeldus

Pakutakse mitut magistriõpet, mis peegeldab UIT The Arctic University of Norway ainulaadset geograafilist asukohta kõrgel põhjas. Nad pakuvad võimalusi uurida kaasaegses bioloogias mitmeid põnevaid küsimusi ja rõhutada ühiskonna väljakutseid: loodusvarade majandamise ja bioloogilise mitmekesisuse osas.

Iga distsipliin on seotud erinevate valdkondade käimasolevate ja asjakohaste teadusuuringutega. Nad pakuvad asjakohast teoreetilist tausta, koolitust kaasaegses laboratooriumis ja väljaõppemeetodites, samuti ettekande ja teadmiste edasiandmisoskuse väljaõpet.

Bioloogia magistriprogramm pakub järgmisi erialasid:

 • Arktika looma füsioloogia
 • Magevee ökoloogia
 • Merekeskkond ja ressursibioloogia
 • Molekulaarne keskkonna bioloogia
 • Põhjapopulatsioonid ja ökosüsteem

Õpitulemused

Magistriõpe kandidaadilt oodatakse arenenud ja põhjalikke teadmisi bioloogilise metoodika, teooriate, kontseptsioonide ja teaduslike lähenemisviiside kohta. Kandidaadid, kes programmi lõpule viivad, on eeldatavalt saavutanud järgmised üldise pädevuse, teadmiste ja oskustega seotud õpitulemused:

Teadmised

Õpilased saavad arenenud teadmisi bioloogia ja ühes järgmistest erialadel pakutakse:

 • Arktika looma füsioloogia
 • Magevee ökoloogia
 • Merekeskkond ja ressursibioloogia
 • Molekulaarne keskkonna bioloogia
 • Põhjapopulatsioonid ja ökosüsteem

Oskused

Õpilastel on võimalus:

 • Asjakohaste uurimisküsimuste iseseisev sõnastamine ning teooriate, mõistete ja meetodite rakendamine vastavalt valdkonna teaduslikele ja eetilistele standarditele.
 • Viimaste bioloogiliste uuringute otsimine ja hindamine kriitilisel viisil ning hinnangute tegemine valdkonna teaduslike teadmiste abil.
 • Anda bioloogilistele teadmistele ja ideedele õpetlikul viisil teadlastele, poliitikakujundajatele ja üldsusele.

Üldine oskus

 • Omandanud erialaseid teadmisi ühes pakutud erialadel
 • Omab pädevust analüüsida bioloogilisi probleeme, mis vajavad oskusi kõrgel tasemel.
 • Rakenda oma teadmisi ja oskusi bioloogilistes teooriates ja meetodites ühiskonna jaoks olulistes valdkondades
 • Omama piisavat pädevust uurimisprojektide osalemiseks ja hindamiseks või doktoriõppe läbimiseks

Õpetamine ja hindamine

Kasutatakse mitmeid õpetamis- ja hindamismeetodeid, sealhulgas loenguid, seminare, laboratoorseid töödeid, arvutiklassi ja väljaõppekursuseid. Need muutuvad muidugi muidugi.

Kursuste eksamid võivad olla suulised või kirjalikud eksamid, projekti töö / laboriaruannete / väljaannete hinnangud, sageli koos.

Magistritöö kirjutamisega seotud projektijuhtimise järelevalvet annavad õppejõud, mõnikord koostöös välise juhendajaga.

Tööpakkumisi

Magistriõpe Bioloogia valmistab ette õpilasi paljudele töökohtadele nii avalikus kui ka erasektoris, sealhulgas; uurimis-, haldus-, nõustamis- ja õpetajakoolitus.

Paljud bioloogia magistriõppe üliõpilased on seotud ühiste projektidega, mis hõlmavad Arktika ja mere bioloogia osakonda (AMB) ja teisi institutsioone Tromsøs, kes tegelevad bioloogilise uurimis- ja konsultatsioonitööga, nt Norra Polarinstituut, Norra Loodusteaduste Instituut Uuringud (NINA), Bioforsk, Akvaplan-Niva ja Nofima.

Juurdepääs edasistele uuringutele

Õppekava edukal lõpetamisel võivad üliõpilased saada kvalifikatsiooni bioloogia doktoriprogrammis UiT-s või mujal.

Vahetusvõimalused

Üliõpilased saavad taotleda vahetusõppe või välitööd välismaal vastavalt olemasolevatele koostöölepingutele stipendiumiprogrammide raames, nagu Erasmus, Nordplus, Barentsplus või North2North. Lisateabe saamiseks pöörduge programmi õppetununiku poole. Üliõpilased võivad ka õpinguid läbi viia Ülikooli keskuses Svalbardis UNIS

Viimati uuendatud okt 2018

Teave kooli kohta

UIT The Arctic University of Norway is the northernmost university of the world. Its location on the edge of the Arctic implies a mission. The Arctic is of increasing global importance. Climate change ... Loe edasi

UIT The Arctic University of Norway is the northernmost university of the world. Its location on the edge of the Arctic implies a mission. The Arctic is of increasing global importance. Climate change, the exploitation of Arctic resources and environmental threats are topics of great public concern, and which the University of Tromsø takes special interest in. At UiT The Arctic University of Norway you can explore global issues from a close-up perspective. Näita vähem
Tromsø , Alta , Narvik + 2 Rohkem Vähem