Magistriõpe Biorefineerimistehastes

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Energia, toidu, kemikaalide ja materjalide säästev tootmine on tänapäeval ja tulevaste põlvkondade jaoks suur väljakutse.

Seni on tootmine põhinenud fossiilsetel toorainetel, mis on omakorda põhjustanud tõsiseid keskkonnaprobleeme. Taastuvate toorainete kasutamine seal, kus see on tehniliselt võimalik ja majanduslikult teostatav, on üks nurgatehnoloogiaid kliimamuutuste leevendamiseks ja nappide loodusvarade säästmiseks.

Biorafineerimistehased rakendavad mitmesuguseid tehnoloogiaid ja materjale ning see programm uurib neid avatud meele ja laia ulatusega, sealhulgas võimalusi, mida nad pakuvad uute kompetentside, lahenduste ja kriitiliste hinnangute osas. Sellel magistriprogrammil olete spetsialiseerunud biorafineerimisele ja sellega seotud tööstustele või nt ringmajandusele .

Biorafineerimistehaste magistriprogramm toimub paindliku kaugõppena, sõltumata kohast või ajast. See sobib hästi inimestele, kes juba töötavad Soomes või välismaal, on suunatud professionaalsele arengule ja kvalifikatsiooni tõstmisele. See programm on praktiline lahendus praktilisele elukestvale õppele.

Kavandatud õpitulemused

Selle magistriõppe õpetamine on planeeritud tihedas koostöös tööstusega ning selles võetakse arvesse arengusuundi ja uusi võimalusi hariduskeskkonnas.

Mitmekesised kaugõppe meetodid ja mitmekülgse töökogemusega õpilased tagavad, et õpite mitmekultuurilises ja multidistsiplinaarses rühmas. Selles programmis on nii Soome kui ka rahvusvahelisi tudengeid.

Selle magistriõppe lõpetajana:

 • omama põhjalikke teadmisi kaasaegse biorafineerimise tehnoloogia, toodete ja toorainete, sealhulgas kaasaegse tehnoloogia kohta näiteks tselluloosiprotsessides;
 • omama häid teadmisi biorafineerimistehastesse integreeritud tehnoloogiatest, nt reoveepuhastus;
 • suutma näidata jätkusuutlike lahenduste ja tehnoloogiate kriitilist mõistmist, probleemide lahendamise oskusi ning võimet kavandada ja arendada praktilisi biorafineerimise rakendusi;
 • julged luua uuendusi ja uusi tehnilisi lahendusi;
 • omama projekti töö ja kommunikatsiooni oskusi, mida on vaja kaasaegses võrgukeskkonnas.

Õpingute ajal õpid kavandama ja arendama protsesse ning materjalide tootmist, mis põhinevad tänapäevastel biorafineerimise tehnoloogiatel. Teil on ainulaadne võimalus värskendada oma teadmisi ja uuringuid biorafineerimise kohta.

Lõpetanud, teil on ainulaadne oskused säästlike ja keskkonnasõbralike biorefineerimisprotsesside ja toodete kujundamiseks, planeerimiseks, hindamiseks ja käitamiseks.

Kraadi struktuur ja õpingud

Biorafineerimise magistriprogramm on kaheaastane kaugõppeprogramm. Lisaks virtuaalsele juhendamisele sisaldab programm igal õppeaastal Lappeenranta ülikoolilinnakus paar kontaktõppepäeva (seminarid, laboratoorsed tööd jms).

Programm viib kraadi magistrikraadi tehnoloogia, M.Sc. (Tech.), Mis on 120 ECTS ainepunkti.

Programm sisaldab südamikku, spetsialiseerumist, väikseid ja valikaineid.

Põhiuuringud hõlmavad sissejuhatavaid kursusi M.Sc. uuringud ja teadusuuringud biorafineerimistehaste ja keemiatehnoloogia valdkonnas üldiselt. Need hõlmavad ka uuringuid tehnoloogia ja ühiskonna vahelise seose kohta.

Biobaasilises protsessides spetsialiseerumise uuringud käsitlevad näiteks alternatiivseid biorafineerimistehaseid ja neid võimaldavaid tehnoloogiaid, nt tahke-vedeliku eraldamine, bioloogiline reoveepuhastus ja biomajandus.

Magistritöö, 30 EAP-d, on spetsialiseerumise osa. Lõputöö on arenenud uurimisprojekt, mis nõuab umbes kuus kuud täistööajaga tööd. Õpilased täidavad selle oma neljanda semestri jooksul.

Kõrghariduse (kui see on olemas, sõltuvalt erialaõppe ulatusest) ja valikainete õpingud võivad üliõpilased vabalt valida. Biorafineerimisprogrammi jaoks on soovitatav kasutada järgmisi vähemtähtsaid aineid, mis kõik sobivad kaugõppeks:

 • Energiatehnoloogia (kaugõpe)
 • Keemiatehnika osakonna väikesed uuringud: täiustatud keemia ja põhjalik veepuhastus
 • VAKASO Liiketoimintaosaaminen (põhilised ettevõtlusõpingud)
 • Ringmajandus (multidistsiplinaarne õppemoodul)
 • Soome tehnoloogiainstituudi FiTech pakutavad väikesed uuringud

Karjääri väljavaated

Te omandate teadmised ja oskused, et töötada erinevates biorefineerimisvaldkonna valdkondades, enamasti biorefineerimissaitide ja nendega seotud seadmete tootjate uurimis-, arendus- või mitmesuguste toimingutega maailmas.

Samuti saate töötada projektijuhtimis- ja konsultatsiooniettevõtetes, hariduses või hinnata seotud seadusi, määrusi ja ametiasutuste võetud meetmeid. Teil on võimalik biorafineerimise valdkonnas kriitiliselt arutada tulevasi valikuid, uuendada oma ettevõtte strateegiat või töötada otsustajana.

Ümmargune majandus on ka väga tihedalt seotud valdkond: see magistriõppe programm ei piirdu ainult biorefineerimisega, vaid ka taastuvate ressursside kasutamisega seotud tööstuse üldisemalt.

Lisaks saate kindla aluse õpingute jätkamiseks doktoriõppes.

Kuidas kandideerida

Kas olete huvitatud kandideerimisest biorafineerimistehaste magistriprogrammi?

Tehke oma tuleviku jaoks üks olulisemaid otsuseid ja uurige koos meiega - lubame, et teete oma investeeringu väärt.

Igal aastal alustab LUT University õpinguid suur hulk tudengeid kogu maailmast.

Ole uudishimulik. Ole üks meist.

Võite taotleda selle magistriõppe programmi kas jooksva või regulaarse vastuvõtu protsessi:

 • Regulaarne vastuvõtt: 1. detsember 2020-20 jaanuar 2021
 • Kehtiv sisseastumine: 1. oktoober 2020-31 mai 2021
Viimati uuendatud aug 2020

Teave kooli kohta

LUT University is a pioneering science university in Finland, bringing together the fields of science and business since 1969.

LUT University is a pioneering science university in Finland, bringing together the fields of science and business since 1969. Näita vähem
Lappeenranta , Lahti + 1 Rohkem Vähem