Magistriõpe Business Economics - Corporate Finance

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Kursuse sisu

Äriökonoomika programm on suunatud äriringkondadele huvitatud õpilastele. See valmistab neid ette finants-, tööstus-, kaubandus- ja teenindussektori erinevate ülesannete aktiivseks ja paindlikuks täitmiseks, kus tegutsevad ettevõtted ja sotsiaalkulud. Õpilased saavad tutvuda peaaegu iga ärimaailma funktsionaalse aspektiga: kuidas ja miks ettevõte on asutatud, kuidas seda rahastatakse, kuidas ta ise korraldab administratiivselt, kuidas ta toodab kaupu ja teenuseid, kuidas ta turustab ja müüb neid kaupu ja teenuseid, kuidas see käsitleb personali ja seda, kuidas ettevõtte juhtimine koordineerib ja juhib kõiki neid tegevusi. Rõhk pannakse ettevõtte sisemusse.


Kursuse ülesehitus

Magistriõppes on moodulstruktuur. See tähendab, et teid enam ei õpetata traditsioonilise semesterisüsteemi järgi. Nüüdsest saate teie kursused komplekteerida nelja modulaarse plokki kuus nädalat iga. Blokil on ainult kaks kursust, mis võimaldavad teil sisu täpsemalt ja põhjalikumalt töödelda. Õppemeetodid on keerukad: juhtumiuuringud, grupiülesanded, arutelupakettid, loengud, ärimängud jne. Iga moodulploki lõpus on teil eksamid kahest eelnevast kursusest. Modulaarploki ajal saate vahepealseid katseid ja (grupi) ülesandeid. Selle tulemusena pole eksamid enam jaanuaris või juunis. Teisel semestril saate praktilise kursuse, mis sobib teie spetsialiseerumisega ja kus saate tutvuda professionaalse valdkonnaga. Teil on programmis piisavalt aega oma magistritöö tegemiseks. Magistriprogrammis on kolm eriala, mis võimaldavad teil kohandada oma õppekava vastavalt oma huvidele ühele funktsionaalsele valdkonnale.

Ettevõtete rahastamine uurib ettevõtte tegevuse finantseerimist. Erinevad rahastamismeetodid on ettevõtte jaoks kättesaadavad vahendid, millel on väga erinevad omadused, millest igaühel on oma eelised ja puudused. Üks ettevõtte väljakutseid on leida rahastamismeetodite optimaalne kombinatsioon; need peavad võimaldama piisavat paindlikkust, jäädes kulude osas vastuvõetavaks. Finantseerimisviis kajastub ettevõtte aastaaruande struktuuris, seda saab sellel alal põhjalikult analüüsida. Uute liitumiste ja ülevõtmiste arvu suurenemise kontekstis saate teada, kuidas ettevõtteid hinnatakse ja kuidas saab riske juhtida. Lõpuks, see distsipliin hõlmab ka uurimismeetodite ja seminari projektide integreerida praktilisi rakendusi õppevaldkonnas.

Kõikidel üliõpilastel on võimalus teha (rahvusvaheline) internatuuri. Internatuuri saab lisada programmi valikainete kursusena.

Lõpuks on magistritöö väga oluline element. Selle doktoritöö abil saate näidata, et oskate rakendada omandatud teadmisi probleemile iseseisvalt.

Üldine kursus

 • Strateegiline juhtimine
6 ainepunkti

Põhiteemaga seotud kursused

 • Uurimismeetodid ettevõtte finantsides (6 AP)
 • Hindamine ja finantsriskide juhtimine (6 ainepunkti)
 • Advanced Corporate Finance (6 krediiti)
 • Advanced Financial Statement Analysis (6 krediiti)
 • Korporatiivsete finantside juhtumid (3 AP)
 • Ettevõtte finantseerimine praktikas (6 ainepunkti)
33 krediiti
Valikaine kursused 6 ainepunkti
Magistritöö 15 krediiti
Kokku 60 ainepunkti


Karjäärivõimalused

Suurima äritegevuse ökonoomika lõpetanute turg on ärimaailm. Me leiame lõpetajate igas võimalikus positsioonis ettevõtetes ja sotsiaalse kasu organisatsioonides. Enamik lõpetajaid alustavad oma karjääri magistriõppes valitud erialal. Mõne aasta pärast muutub see sageli. Mõnel lõpetajal on suurem vastutus esialgse valdkonna eest ja ta saab turundusdirektoriks või finantsdirektoriks. Teised laiendavad oma karjääri erinevas funktsionaalses valdkonnas või edendavad nad üldiste juhtivate ametikohtade hulka. Programmi üldine orientatsioon muudab sellise karjääri lihtsamaks. Märkimisväärne hulk lõpetanute valida, mida nimetatakse majandustegevuseks: raamatupidaja, ettevõtte konsultant, eelarve nõustaja, registreeritud raamatupidaja jne. Neid kutseid võib praktiseerida töötaja või füüsilisest isikust ettevõtjana. Lõpuks leiame ka äriökonoomika lõpetajad pankades, kindlustusseltsides, valitsuse teenustes ja valitsuse lähedal. Mõned näited töökohtadest, kus ettevõtlusökonoomika lõpetajad alustavad: audiitor, kulude hind ekspert (vastutav töötleja), finantsjuht, finantsnõustaja (IPO, ettevõtete omandamine), turundusdirektor ja turutegur.

Õpilased, kes pole kindlad, kus oma karjääri kasvatada, saavad osaleda VEK-i (Flemish Economic Circle) karjääripäeval. See tööpäev on Belgias suurim töönäitus, mida korraldatakse igal aastal majandusüliõpilaste jaoks. Selles on palju ettevõtteid paljudest tööstusharudest. Sellel päeval saate võimaluse küsida kõik oma küsimused osalevate äriühingute värbajatele.


Sissepääs

Diplomi nõuded

Kandidaatidel peab olema akadeemiline bakalaureusekraad.

Ettevõtlusmajanduse programm koosneb kolmest õpperajast: 1. majanduse ja majanduse majanduse trajektoor, 2. kvantitatiivne trajektoor ja 3. metodoloogiline trajektoor. Kandidaatide hariduslik taust peaks sisaldama järgmisi õpiväljaandeid:

 1. Majandus- ja äriökonoomika trajektoor, nt mikroökonoomika, makromajandus, raamatupidamine, turundus, rahandus;
 2. Kvantitatiivne trajektoor, nt matemaatika, matemaatika, algebra;
 3. Metoodiline trajektoor, nt statistika, ökonomeetria, uurimistöö metdoloogia.
Keelenõuded

Registreerumisel on nõutav inglise keele tase B2.

GMAT / GRE

GMAT ja / või GRE skoor peaksid olema lisatud teie taotlusfaili. Kandidaadid, kes esitavad taotlusdokumendi ilma GMAT- või GRE-skoorita, on tunduvalt vähem vastuvõtuvõimalusi.

Kuidas kandideerida

Taotluse esitamiseks peate käivitama veebipõhise taotluse menetluse.

Pärast veebipõhise avalduse täitmist peate esitama taotluse vormi (paberipakett) enne tähtaega.

Taotluste esitamise tähtaeg
 • EMP kodanikud: enne 1. juunit 2020
 • EMP-välised kodanikud: enne 1. märtsi 2020
Õppemaksud
 • EMP kodanikud: 938,80 eurot
 • EMP-välised kodanikud: 5624,80 eurot
Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The current faculty of Economics and Business Administration was established on 1 October 1998. Economic education at Ghent University, however, has a much longer history.

The current faculty of Economics and Business Administration was established on 1 October 1998. Economic education at Ghent University, however, has a much longer history. Näita vähem