Magistriõpe Creative jätkusuutlikkus (BIZ) - M. Sc. Majandusteaduskond ja ärijuhtimine

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Loova jätkusuutlikkuse (CS) programm annab õpilastele oskused ja teadmised säästva arengu edendamiseks ettevõtluse kaudu. Suurtest ühiskondlikest ja keskkonnaprobleemidest ülesaamiseks ühendavad erineva taustaga õpilasi programmi iseloomustavad loovad lahendused, praktilised metoodikad ja ühised väärtused. Lõpetajad on hästi ette valmistatud juhtivatele ametikohtadele, mis nõuavad säästva arengu eesmärkide (SDG) saavutamiseks äritegevuse mõistmise rakendamist.

Õppe eesmärgid

Jätkusuutlikkuse väljakutsed nõuavad mitmetasandilisi lahendusi, mis hõlmavad paljusid huvirühmi, kellel on sageli konkureerivad huvid. Loova jätkusuutlikkuse programm valmistab teid nende väljakutsetega toime tulema oma rahvusvahelise ja multidistsiplinaarse õppeplatvormi kaudu, mis ühendab endas äri, disaini ja ehitatud keskkonna. Loova jätkusuutlikkuse programmi lõpetamisel on lõpetajatel:

 • Võimalus saavutada säästva arengu eesmärke (SDG). Lõpetajad saavad lahendada globaalseid keskkonna- ja ühiskondlikke probleeme, rakendades ettevõtluse mõtteviisi.
 • Süsteemipõhine vaade maailmale. Lõpetajad laiendavad oma väljavaateid luua terviklikke arusaamu keerukatest olukordadest nii globaalses kui ka lokaalses kontekstis.
 • Kaasaegsed teadmised. Lõpetajatel on teadmisi jätkusuutlikkuse omavahel seotud keskkonna-, majanduslike ja sotsiaal-kultuuriliste aspektide kohta.
 • Multidistsiplinaarne pädevus. Lõpetajad on võimelised töötama multidistsiplinaarsetes meeskondades ja mõistavad erinevate huvigruppide rolli jätkusuutlikkuse arendamisel ettevõtluses.
 • Loovad probleemilahendusoskused. Lõpetajatel on võimalus kasutada disainilahenduse ja osaluspõhiseid disainimeetodeid probleemide määratlemiseks, ideede genereerimiseks ja jätkusuutlike lahenduste leidmiseks.
 • Ärijuhtimise oskused. Lõpetajad on loodud jätkusuutlike ärimudelite loomiseks ja ennetava töötamiseks organisatsioonides vastutustundlike äritavade väljatöötamiseks.

Pärast loova jätkusuutlikkuse programmi lõpetamist on lõpetajatel ainulaadsed ja konkurentsivõimelised professionaalsed profiilid, mis ühendavad keskendunud teadmised jätkusuutlikkuse kohta laialdaselt rakendatavate üldiste juhtimis-, kujundamis- ja kommunikatsioonioskustega.

Stipendiumid ja õppemaksud

Õppemaks on mitte-ELi / EMP kodanike jaoks 15 000 EUR õppeaastal.

Tulevased üliõpilased, kellele makstakse õppemaksu, saavad kandideerida Aalto University stipendiumile.

Õppekeel

Õppekeel on inglise keel.

Õppetöö struktuur

Loova jätkusuutlikkuse programmi korraldavad ühiselt ärikool ja kunstide, disaini ja arhitektuuri kool. Õpilased, kes sisenevad programmi kaudu School of Business, lõpetavad kraadi magistrikraad majanduses ja ärijuhtimises. Jätkusuutlikkus on programmi keskmes, samal ajal kui sellele on suunatud ärilise mõtteviisiga ja sellele lähenetakse multidistsiplinaarselt.

Kaheaastane programm hõlmab kokku 120 ECTS ainepunkti, mis jaguneb järgmiselt:

 • Kohustuslikud ühised loova jätkusuutlikkuse uuringud (84 EAP), sisaldab magistritööd (30 EAP)
 • Kõrgharidus (24 EAP)
 • Valikained (12 ETCS)

Oma kraadi juurde saate lisada ka õpinguid, mis on lõpetatud mõnes teises Aalto University koolis või muudes Soome või välismaa ülikoolides.

CS-programmile on antud EIT Climate-TIK-i programmimärk ja kui soovite spetsialiseeruda kliimainnovatsiooniga seotud küsimustele ja saada selle kohta lisatunnistuse, saate taotleda Climate-TIC-i uuringuid, kui olete CS-programmi vastu võtnud.

Õpingute alguses määratlevad tudengid koos akadeemilise nõustajaga oma isiklikud õppekavad (PSP). PSP peamine eesmärk on tagada, et õpingud toetaksid õpilase huve ja oleksid loogilises järjekorras täidetud.

Isiklik õppeplaan (PSP)

Personaalne õppeplaan (PSP) on praktiline vahend üliõpilase enda õppetee määratlemiseks, st optimaalse kursuste valiku koostamine vastavalt õpilase huvidele ja programmi nõuetele. PSP on ka kasulik vahend uuringutega sammu pidamiseks. Parimal juhul näitab see etappi, kus õpilased on oma õpingutega, ja seab neile konkreetsed verstapostid, mida nad peavad järgima.

Kraadiõppe võimalused

Kraad annab õiguse doktoriõppeks.

Uuringute sisu

CS-programmi pedagoogiline lähenemisviis rõhutab väljakutsepõhist õpet, õppe- ja teadustöö integreerimist ning tugevat seost praktiliste tulemustega. Õppemeetodid ulatuvad interaktiivsetest klassitundidest kuni rühmatööde ja partnerorganisatsioonidele läbiviidavate praktiliste projektideni.

Näited laiast valikust:

 • Jätkusuutlik toodete ja teenuste disain (6 EAP)
 • Jätkusuutlikkuse poliitika (5 EAP)
 • Maailma olukord ja areng (2 EAP)
 • Jätkusuutlikkuse arvestamine (6 EAP)
 • Energiaäri ja innovatsioon (6 EAP)

Rahvusvahelised võimalused

Üle poole loova jätkusuutlikkuse üliõpilastest on pärit välismaalt, mis teeb sellest ühe Aalto University rahvusvaheliseima ja mitmekesisema programmi. Erineva taustaga aktiivsed CS-i õpilased moodustavad tiheda ühenduse ja võrgustiku.

Õpingute osana on CS-i tudengitel võimalus läbida vahetus semester ühes Aalto University paljudest tipptasemel partnerülikoolidest kogu maailmas. Kursusepõhised reaalse elu juhtumid hõlmavad sageli projektiprojektide võimalusi, näiteks Aafrikas ja Aasias arengumaade jätkusuutlikkuse lahendustest huvitatud õpilastele.

Aalto University on oma olemuselt rahvusvaheline, tervitades igal aastal tuhandeid kraadi- ja vahetusüliõpilasi välismaalt. Need õpilased liituvad Aalto mitmekesise kogukonnaga mitte ainult õpingute, vaid ka ülikoolilinnaku mitmel korral toimuva vaba aja ürituste, tegevuste ja pidustuste kaudu. Programmi administraatorid, aktiivsed tudengite juhendajad ja üliõpilaste tugiteenused töötavad rangelt rahvusvaheliste üliõpilaste integreerumisel Põhjamaade kultuuriga ja tervitavad neid Soomes kodus.

Mitut valdkonda hõlmavad võimalused

Kuna säästva arengu eesmärkide saavutamine nõuab multidistsiplinaarset kompetentsi, on loomingulise jätkusuutlikkuse õpilased pärit erinevatest õppesuundadest ja kultuuritaustast. Näiteks võib leida seoseid ehitatud keskkonna ja äri, keemiatehnika ja disaini ning materjalilahenduste ja kunsti vahel. Lisaks multidistsiplinaarsele õppele saavad õpilased vabalt valida oma alaealisi teistest Aalto koolidest või ülikoolidest.

Aalto University on tuntud äri, kunsti, tehnoloogia ja teaduse erialade ühendamise kaudu. Elav ülikoolilinnak ja vabadus valida valikaineid kogu ülikoolis viivad ühe katuse alla eri valdkondade tudengid. See spontaanne multidistsiplinaarne keskkond tekitab uusi ideid, kogudes entusiaste nende ümber ja sünnitades sõprussuhteid, võrgustikke ja iga kord sageli alustavat idufirmat.

Karjäärivõimalused

Kuna seosed ettevõtluse ja jätkusuutlikkuse vahel on tänapäevastes organisatsioonides väga olulised, on asjakohaste teadmistega inimestel mitmeid võimalikke karjäärivõimalusi. Loova jätkusuutlikkuse lõpetanud saavad töötada jätkusuutlikkuse spetsialistide, konsultantide või ettevõtjatena rahvusvahelistes ettevõtetes, kohalikes organisatsioonides, valitsusvälistes organisatsioonides, avalikus sektoris, väiksemates algatustes ja idufirmades.

Mitu projekti viiakse juba õpingute ajal läbi koos äriettevõtete ja teiste partnerorganisatsioonidega. See sillutab teed tulevikule, luues väärtuslikke võrgustikke ja alustades karjääri.

Aalto University on väljakujunenud karjääriteenused, mis toetavad teile töövõimaluste leidmist Soomes ja välismaal. Aalto õpilased leiavad pärast lõpetamist sageli austatud ametikohti. Aalto juures on ka aktiivne ettevõtluskogukond, mis võib olla hüppelauaks teie ettevõtte asutamisel. Lõpuks, kui akadeemiline karjäär pakub huvi, on loova jätkusuutlikkuse magistriprogramm suurepärane alus doktoriõppeks ja järeldoktori ametikohtade loomiseks.

Vastuvõtu kuupäevad

Aalto University ettevõtluse ja majanduse magistriõppesse sisseastumisi korraldatakse kord aastas. 2020. aasta sügisel algavate õpingute taotlusperiood on 2. detsember 2019 - 3. jaanuar 2020.

Siin on kõige olulisemad kuupäevad, mida meeles pidada:

 • 2. detsember 2019 - algab taotlusperiood ja veebipõhine taotluste süsteem avaneb.
 • 3. jaanuar 2020 - taotlusperiood lõpeb ja veebipõhine taotluste süsteem suletakse.
 • 30. märts 2020 - vastuvõtu tulemused avaldatakse.
 • 28. aprill 2020 - pakutava õppekoha vastuvõtmise tähtaeg.
Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and desig ... Loe edasi

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and design, architecture, and technology in Finland. Näita vähem
Espoos , Helsingi , Pori , Mikkeli + 3 Rohkem Vähem