Magistriõpe Euroopa ja Ida-Aasia valitsuses

Üldine

Programmi kirjeldus

Ülevaade

Juhtimise ja valitsemise praeguste probleemidega tegelemine nõuab sügavamat arusaamist tänapäeva poliitikast ja juhtimisprobleemidest maailmas. See magistriõpe hõlmab kahte maailma suuremat piirkonda: Euroopa Liit ja Ida-Aasia. Õpilased õpivad analüüsima, kuidas need piirkonnad kohanevad sageli häirivate ja transformatiivsete majanduslike ja poliitiliste muutustega. Analüüsitakse Euroopa integratsioonikogemust, ELi otsustusprotsessi ja peamisi ELi poliitikavaldkondi Ida- ja Kagu-Aasia piirkondliku koostöö asutustega ning Ida-Aasia lähenemisviisidega sellistele peamistele poliitikavaldkondadele nagu majandus- ja julgeolekuküsimused. Lisaks analüüsivad õpilased globaalset juhtimist ja nii Euroopa Liidu kui ka Hiina rolli ülemaailmses juhtimises.

See magistriõppekava tutvustab õpilastele mitmesuguseid teoreetilisi perspektiive, peamiselt poliitikateadusest, ning annab neile tugevad analüütilised oskused. Neid rakendatakse tegelike probleemide lahendamiseks otsuste tegemise simulatsioonide ja poliitikale orienteeritud juhtumiuuringute kaudu. Lisaks poliitikateadusele omandavad õpilased Euroopa õiguse põhiteadmised.

Meie magistriõppekava keskendub praktilistele poliitilistele küsimustele. Õpilased lähevad väljasõitudele Euroopa institutsioonidesse ja lõpetavad praktika. Kõik need funktsioonid valmistavad õpilasi ette karjääri järgmistes valdkondades: Euroopa või Ida-Aasia piirkondlikud või riiklikud valitsused, ELi institutsioonid või ELiga seotud organisatsioonid, huvirühmad ning eraettevõtted või mittetulundusühingud, mis tegelevad Euroopa ja Ida teemadega Aasia juhtimine ja poliitika.

Selle programmi põhipunktid on Euroopa poliitika, juhtimine ja õigus. Seejärel võrreldakse neid Ida-Aasiaga, eriti Hiina institutsioonidega, juhtimisraamistikega ja poliitikatega. Erilist rõhku pannakse võrdlevale ja rahvusvahelisele poliitilisele majandusele, julgeolekule ja keskkonnale ning poliitikale.

Kursuse korraldamine

Magistriprogramm "Euroopa ja Ida-Aasia valitsemine" on kaheaastane täisajaga programm, mis koosneb 10 moodulist.

Oma esimesel poolaastal osalevad üliõpilased järgmistel kolmel moodulil: "Euroopa poliitika ja juhtimine", "Ida-Aasia poliitika ja juhtimine" ning "Teadustöö tehnikad ja meetodid".

Teisel ja kolmandal poolaastal osalevad üliõpilased järgmistel moodulitel: "Euroopa / Ida-Aasia poliitiline majandus", "Ülemaailmne valitsemine", "Euroopa ja Ida-Aasia ülemaailmses juhtimises", "Euroopa õigus", "Euroopa otsuste tegemine: Eurosim" ja "Euroopa avalik poliitika".

Vabatahtlik praktikamoodul võib asendada ühe kolmanda semestri mooduli.

Neljandal poolaastal täidavad õpilased programmi magistritööga.

Hindamise liigid

Kirjalikud ja suulised eksamid, seminaride ettekanded, kirjalikud ülesanded

Üliõpilased, kes on edukalt osalenud moodulites, saavad mooduli kohta 10 ECTS.

Magistritöö jaoks teenivad õpilased 30 ECTS.

Magistriõpe antakse moodulites omandatud ainepunktide ja magistritöö tulemuste põhjal.

Välja antakse diplomilisa

Jah

Rahvusvahelised elemendid

 • Rahvusvahelised külalisõppejõud
 • Õppereisid
 • Kursusi juhivad välispartnerid
 • Rahvusvahelised võrdlused ja temaatiline viide rahvusvahelisele kontekstile
 • Sisuga seotud piirkondlik fookus
 • Koolitus kultuuridevaheliste oskuste alal

Integreeritud praktikad

Õpilased võivad otsustada, et nad teevad programmi käigus praktikat. Vabatahtlik praktika moodul võib asendada ühe mooduli kolmandast semestrist.

Õppemaksud semestri kohta eurodes

Puudub

Semestri panus

Trier University ei võta õppemaksu. Õpilased peavad maksma ainult sotsiaalmaksu ("Semesterbeitrag") umbes. 270 eurot esimesel poolaastal ja 255 eurot teisest kuni neljanda poolaastani. See hõlmab semestri piletit, mis hõlmab ühistransporti Trieris ja Teri piirkonnas. See tasu toimib Trier Student Services'i (Studierendenwerk Trier) ja üliõpilasesinduse kasuks. Samuti võimaldab see üliõpilastel osta ülikooli sööklates madalama hinnaga sööki.

Elukulud

Õpilased peaksid ootama ca. 750–850 eurot kuus. Näiteks varieeruvad igakuised eluasemekulud ca. 240–280 eurot (põhikorteri tuba) ja 350–500 eurot (üksikelamu eraturul). Toitlustus õpilase kohvikus maksab ca. 3-5 eurot

Akadeemilised vastuvõtutingimused

Bakalaureusekraad (või samaväärne) poliitikateaduses või sotsiaalteadustes (vähemalt 60 ainepunkti poliitikateaduses), mille palgaaste on vähemalt 2,7 (Saksa hindamissüsteem)

Keelenõuded

Taotlejad peavad tõendama oma keeleoskust inglise keeles, järgides ühte järgmistest kriteeriumidest (katsed oleks tulnud läbi viia viimase kolme aasta jooksul.):

 • TOEFL (TOEFL-kood: 9208): Interneti-põhine: vähemalt 80 punkti, arvutipõhine: vähemalt 215 punkti, paberil: vähemalt 550 punkti
 • Cambridge'i tunnistus inglise keeles
 • IELTS on vähemalt 6,0 punkti
 • Ingliskeelses bakalaureuseõppe programmis (või samaväärses) inglise või saksa keelt kõnelevas riigis omandatud diplom

Järgmistest tõenditest peetakse samaväärseks ühe eespool nimetatud testiga:

 • Natiivkõneleja on pärit Suurbritanniast, Põhja-Iirimaalt, Iirimaalt, Maltalt, Kanadast, USA-st, Austraaliast, Uus-Meremaalt
 • Kaks aastat täisajaga õpet inglise keeles õpetatavas programmis inglise keeles kõnelevas riigis nagu Suurbritannia, Põhja-Iirimaa, Iirimaa, USA, Malta, Austraalia ja Uus-Meremaa ning see on läbi viidud viimase kahe aasta jooksul
 • Vähemalt 5 kooliaastat inglise keeles keskhariduses ja vähemalt 5 punkti inglise keeles "Abituri" tasemel (ainult Saksamaa ja Luksemburg)

Taotluste esitamise tähtaeg

Rahvusvahelised taotlejad (kolmandate riikide kodanikud):

31. mai 2020 talvine poolaasta 2020/21

ELi kodanikud:

15. juuli 2020 talvine poolaasta 2020/21

Saksa kodanikud ja taotlejad, kellel on Saksa abitur (Bildungsinländer):

15. september 2020 talvine poolaasta 2020/21

Viimati uuendatud apr 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Trier University was founded in 1473 and reopened in 1970 as a modern campus university. Built on a high plateau overlooking the Moselle River and surrounded by luscious green nature, it is said to be ... Loe edasi

Trier University was founded in 1473 and reopened in 1970 as a modern campus university. Built on a high plateau overlooking the Moselle River and surrounded by luscious green nature, it is said to be one of Germany's most beautiful campuses. Faculty and departmental buildings are connected by bridges and grouped around the Forum and the Central Library. Näita vähem