Magistriõpe Füüsika

Üldine

Programmi kirjeldus

132623_fysik_DSC_4171_1920px.jpg

Füüsika magistriprogramm

Füüsika magistriprogramm annab teile võimaluse omandada laiemaid ja sügavamaid teadmisi ja võimeid füüsika ühe või mitme alapiirkonna piires. Võite vabalt valida kursusi vastavalt oma huvidele ja ambitsioonidele, kuid pakume ka kolme eriprofiili: arvutusfüüsika, täiustatud materjalid ja aatom-, molekulaar- ja optiline füüsika. Õppeõhkkond on rahvusvaheline ja saate valida, kas osa programmist õpib teises riigis.

Iga mõiste koosneb kahest õppeperioodist ja tavaliselt võtate igal õppeperioodil kaks paralleelset kursust. Võite vabalt valida kursusi vastavalt oma huvidele. Paljud kursused hõlmavad laboriharjutusi või arvutipõhiseid projekte. Iga kursuse eest saate kolm eksamivõimalust aastas, esimene vahetult pärast kursuse lõppu.

Eksamiprojekt uurimistöö lähedal

Programm lõpeb eksamiprojektiga, mis koosneb vähemalt 30 EAPst. Teete iseseisvalt koostööd oma projektiga, mida juhendab üks meie teadlastest. Oma projekti saate teha ühes füüsika osakonna uurimisvaldkonnast.
Meil on teadusuuringuid kondenseeritud füüsika, orgaanilise elektroonika, nanofüüsika, fotoonika, optilise / laserfüüsika, bioloogilise füüsika, plasmafüüsika, leegi dünaamika, üldise relatiivsuse, statistilise füüsika, kvantfüüsika, arvutusfüüsika, keerukate võrkude, kosmosefüüsika ja füüsikahariduse valdkonnas.
Oma projekti saate rakendada ka väljaspool osakonda, näiteks ettevõttes või mõnes muus ülikoolis, Rootsis või välismaal.

Välismaal õppima?

Umeå ülikooli füüsikaosakond pakub kvaliteetset haridust ja teadustööd ning oleme saanud toetust mitmele lootustandvale noorele teadlasele. Õppeõhkkond on rahvusvaheline ja tudengitel on ka võimalus osa õpingutest lõpetada välismaal.

Kraad ja karjäär

Programm annab hea aluse doktoriõppeks ja teadustööks nii kõrgkoolides kui ka tööstuses . Kuna programm on paindlik, saab seda hõlpsalt tööturuga kohandada ning füüsikud töötavad sageli inseneridena erinevates füüsikaga seotud valdkondades. Üldiselt annavad füüsikaõpingud teile hea analüütilise mõtlemise ja probleemide lahendamise koolituse koos kõrge kompetentsiga matemaatilise mudeli koostamisel ja arvuti kasutamisel. Need oskused muudavad füüsikud kasulikeks ka teistes tööturu valdkondades, näiteks kindlustus-, rahandus- ja majandussektoris.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

We constantly strive towards being one of Scandinavia and Europe's best environments for education, research and community engagement that meets the challenges of an ever-increasing global society.

We constantly strive towards being one of Scandinavia and Europe's best environments for education, research and community engagement that meets the challenges of an ever-increasing global society. Näita vähem