Magistriõpe Global Management

Üldine

Saadaval 3 asukohta

Programmi kirjeldus

Globaalne juhtimine (GM) / CEMS programm valmistab ambitsioonikaid üliõpilasi ette karjääriks mõjukatel ametikohtadel rahvusvahelistes organisatsioonides. Ajendatud üliõpilaskond, tihe koostöö CEMSi ettevõtlus- ja sotsiaalpartneritega ning vahetussemester pakuvad õpilastele tugeva aluse globaalse mõtteviisi kujundamiseks ja juhtimisoskuste omandamiseks. Lõpetajad saavad tõeliselt ülemaailmse ja elukestva CEMS-i võrgustiku liikmeks, mis koosneb enam kui 14 400 vilistlast ja 108 erinevast rahvusest ning töötab mõnes maailma juhtivas ettevõttes enam kui 75 riigis.

Õppe eesmärgid

Tänapäeva kiiresti muutuvas ärikeskkonnas on analüütiline, ent samas empaatiline juhtimine edu eelduseks. Globaalse juhtimise programm varustab õpilasi rahvusvahelistel turgudel navigeerimiseks vajalike teadmiste, oskuste ja pädevustega. Globaalse juhtimise lõpetanutel on:

 • Rahvusvaheline pädevus. Lõpetajad saavad teha tõhusaid äriotsuseid ja kohandada oma juhtimisstiili, et see sobiks rahvusvahelisse ja mitmekesisesse keskkonda.
 • Äri-asjatundlik. Lõpetajal on kogemus akadeemiliste teadmiste rakendamisel praktilistes äriprobleemides, mis on välja töötatud süstemaatilise kogemuse ja ettevõtlusmaailmaga seotuse kaudu.
 • Tugevad väärtused. Lõpetajatel on lai visioon vastutustundlike otsuste tegemiseks ettevõtluses ja juhtimises, mida toetavad eetilised põhjendused, isiklik puutumatus ja sotsiaalse mitmekesisuse austamine.
 • Oskus kriitiliselt mõelda ja mõelda. Lõpetajad on avatud probleemide lahendamise ja paindliku otsustusprotsessiga, kellel on võime välja töötada ja rakendada innovaatilisi lahendusi keerukate äriliste väljakutsete jaoks.
 • Suutlikkus terviklikuks juhtimiseks. Lõpetajal on põhjalik arusaam isiklikest kohustustest, vastutusest ning eetilistest ja kultuurilistest raamistikest, milles juhtimist rakendatakse.

Globaalse juhtimisprogrammi lõpetamisel on lõpetajatel maailmatasemel teadmised ja oskused, mille abil juhtida organisatsioone rahvusvahelise edu poole.

Õppekeeled

Õppekeel on inglise keel.

Stipendiumid ja õppemaksud

Õppemaks on mitte-ELi / EMP kodanike jaoks 15 000 EUR õppeaastal.

Tulevased üliõpilased, kellele makstakse õppemaksu, saavad kandideerida Aalto University stipendiumile.

Õppetöö struktuur

Globaalse juhtimise programmi korraldab ärikool ja see hõlmab kokku 120 ECTS ainepunkti. Kaheaastane programm koosneb:

 • Spetsialiseerumisvaldkond magistritööga.
 • Aalto University läbi viidud CEMS MIM uuringud.
 • CEMS MIM uuringud, mis viidi vahetusaja jooksul välismaal läbi teises CEMSi koolis.

CEMS MIM diplomi saamiseks peavad õpilased läbima ka rahvusvahelise praktika ja täitma CEMS MIM keelenõuded.

Õpingute alguses määratlevad tudengid koos akadeemilise nõustajaga oma isiklikud õppekavad (PSP). PSP peamine eesmärk on tagada, et õpingud toetaksid õpilase huve ja oleksid loogilises järjekorras täidetud.

Isiklik õppeplaan (PSP)

Personaalne õppeplaan (PSP) on praktiline vahend üliõpilase enda õppetee määratlemiseks, st optimaalse kursuste valiku koostamine vastavalt õpilase huvidele ja programmi nõuetele. PSP on ka kasulik vahend uuringutega sammu pidamiseks. Parimal juhul näitab see etappi, kus õpilased on oma õpingutega, ja seab neile konkreetsed verstapostid, mida nad peavad järgima.

Uuringute sisu

GM / CEMS programm põhineb tipptasemel akadeemilistel teadmistel ja praktilistel reaalse elu juhtumitel.

Esimene õppeaasta

Aastal 1 läbivad õpilased kursuste komplekti ja viivad magistritöö läbi valitud erialal ühes järgmistest valdkondadest:

 • Raamatupidamine
 • Ettevõtluse ja innovatsiooni juhtimine
 • Rahandus
 • Juhtimine ja rahvusvaheline äri
 • Turundus
 • Strateegia

Aasta alustamiseks osalevad õpilased ka juhtimis- ja enesearengukursusel, mis viib esimese aasta globaalse juhtimise kohordi ja üliõpilased kokku nende CEMS MIM-aastal.

Teine õppeaasta

2. aasta koosneb CEMS MIM-ist, mis järgib kõigis liikmeskoolides kehtivat ühist CEMS-i õppekava sisu. Õpilased veedavad ühe semestri Aalto ja teise välismaal teises CEMS-i koolis. CEMS MIM uuringud hõlmavad järgmist:

 • Eksklusiivsed õppekavaelemendid tihedas koostöös CEMSi ettevõtte- ja sotsiaalpartneritega, näiteks plokiseminar, äriprojekt ning globaalse strateegia ja globaalse juhtimise tavade kursused.
 • Lai valik CEMS valikaineid rikkalikust Aalto kursuste portfellist.
 • Ainulaadsed Aalto CEMS-i kursused, mille eesmärk on nt parandada suhtlemis- ja esinemisoskusi ning tutvustada õpilastele nõustamisalaseid töid.

Näited laiast kursuste valikust

 • CEMS juhtimine ja eneseareng (3 EAP)
 • Nurgakiviks: CEMSi globaalne strateegia (6 EAP)
 • Jätkusuutlik ettevõtlus (6 EAP)
 • Ettevõtte finantsjuhtimine (6 EAP)
 • Tutvuge lavaga: avaliku esinemise ja suhtlemisoskus (6 EAP)
 • Kasutaja inspireeritud disaini tundmine (6 EAP)

Täiendavad õppimisvõimalused

Programm võimaldab abikõlblikkust doktoriõppes.

Rahvusvahelised võimalused

CEMS MIM on tõeliselt ülemaailmne programm, kus 32 liikmeskooli valivad erineva taustaga parimad talendid kogu maailmast. Rahvusvahelise praktika lõpuleviimine, CEMS-i vahetusperioodi läbiviimine ja ülemaailmsesse CEMS-i vilistlaste võrku sisenemine varustab õpilasi tulevaste ülemaailmsete karjäärivõimalustega.

Aalto University on oma olemuselt rahvusvaheline, tervitades igal aastal tuhandeid kraadi- ja vahetusüliõpilasi välismaalt. Need õpilased liituvad Aalto mitmekesise kogukonnaga mitte ainult õpingute, vaid ka ülikoolilinnaku mitmel korral toimuva vaba aja ürituste, tegevuste ja pidustuste kaudu. Programmi administraatorid, aktiivsed tudengite juhendajad ja üliõpilaste tugiteenused töötavad rangelt, et aidata rahvusvahelistel tudengitel sulanduda põhjamaisesse kultuuri ja tunda end Soomes koduselt.

Mitut valdkonda hõlmavad võimalused

CEMS-i õpingud koondavad erineva taustaga ja erineva huviga õpilasi.

Aalto University on tuntud äri, kunsti, tehnoloogia ja teaduse erialade ühendamise kaudu. Elav ülikoolilinnak viib ühe katuse alla erinevate valdkondade tudengid. See spontaanne multidistsiplinaarne keskkond tekitab uusi ideid, kogudes entusiaste nende ümber ja sünnitades sõprussuhteid, võrgustikke ja iga kord sageli alustavat idufirmat.

Karjäärivõimalused

CEMS-i lõpetajad on rahvusvaheliste ettevõtete poolt väga nõutud: 2017. aasta lõpetajate uuringu kohaselt töötab 98 protsenti CEMS-i lõpetajatest 3 kuu jooksul pärast kooli lõpetamist. Peaaegu pooled neist töötavad väljaspool oma koduriiki ja umbes 40 protsenti töötab praegu CEMSi äripartneri juures.

Aalto University on väljakujunenud karjääriteenused, mille kaudu saate tööle Soomes ja välismaal. Aalto õpilased leiavad pärast kooli lõpetamist hõlpsasti häid positsioone. Aalto juures on ka aktiivne ettevõtluskogukond, mis võib olla hüppelauaks teie ettevõtte asutamisel. Lõpuks, kui akadeemiline karjäär pakub huvi, on globaalse juhtimise magistriprogramm suurepärane alus doktoriõppeks ja järeldoktori ametikohtade loomiseks.

Viimati uuendatud nov 2019

Teave kooli kohta

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and desig ... Loe edasi

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and design, architecture, and technology in Finland. Näita vähem
Espoos , Helsingi , Pori , Mikkeli + 3 Rohkem Vähem