Magistriõpe Industrial Engineering ja juhtimine

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Tööstustehnoloogia ja juhtimise (IEM) programm annab õpilastele olulised oskused ja ettevõtliku mõtteviisi tehnoloogiapõhiste ettevõtete loomiseks ja muutmiseks. Programm on ainulaadne kombinatsioon inseneri-, äri- ja juhtimisuuringutest, mis võimaldavad kõrgema astme tulevastel juhtidel luua väärtust ja püsivat konkurentsieelist organisatsioonidele. Programmi lõpetanud insenerid on valmis keerukateks positsioonideks, et lahendada kõige keerulisemad äriprobleemid, sealhulgas käsitööstrateegiate väljatöötamine, igapäevase tegevuse arendamine ja tulevaste organisatsioonide kujundamine.

Aalto-component-wrapper Aalto-component-wrapper--text-text">
Aalto-component">
Aalto-user-generated-content">

Uuringu eesmärgid

Ettevõtteid kujundab üha enam tehnoloogia. Seetõttu valmistab programm lõpetajaid ette juhtima ja arendama tehnoloogiapõhist ettevõtet, ühendades inseneri-, majandus- ja inimperspektiivid. Tööstustehnoloogia ja juhtimisprogrammi lõpetanutel on:

 • Integreeriv arusaam tehnoloogiast ja ärist. Lõpetajad saavad aru inseneriprotsessidest, tehnilistest süsteemidest ja nende aluseks olevatest tehnoloogiatest ning kuidas need on ühendatud ettevõtete väärtuse loomise protsessiga.
 • Tugev juhtimisoskus ja inimeste oskused. Lõpetajad on ette nähtud organisatsioonide juhtimiseks ja arendamiseks ning motiveerivad inimesi oma loomupärast potentsiaali realiseerima.
 • Praktilised probleemilahendusoskused. Lõpetajatel on rakendatavad praktilised oskused keerukate äriprobleemide lahendamiseks, näiteks keerukate andmete analüüsi abil.
 • Võimalik teha suhtumist. Lõpetajad on enesekindlad ja valmis väljakutsetega silmitsi seisma ning uusi ülesandeid kindlameelselt lahendama.
 • Ettevõtlik mõtteviis. Lõpetajad suudavad tuvastada innovaatilisi võimalusi tehnoloogiapõhiste ettevõtete väärtuse lisamiseks.
 • Erinevate organisatsioonide laialdased teadmised. Lõpetajad saavad oma õpetusi rakendada laiaulatuslikes tehnoloogiapõhistes ettevõtetes alates varajases staadiumis alustavatest ettevõtetest kuni suurte rahvusvaheliste korporatsioonideni.
 • Praktiline kogemus. Lõpetajatel on praktiline kogemus teooriate rakendamisel tehnoloogiapõhise ettevõtte kontekstis.

Pärast IEM-programmi lõpetamist on lõpetajatel kindel inseneri- ja ettevõtlusalane pädevus ning laialdaselt rakendatav praktiline juhtimis- ja probleemilahendusoskus.

Aalto-component-wrapper Aalto-component-wrapper--text-text">
Aalto-component">
Aalto-user-generated-content">

Karjäärivõimalused

Tööstusinseneri ja -juhtimise õppimine võimaldab organisatsioonides mitut erinevat karjäärivõimalust, alustades idufirmadest ja lõpetades rahvusvaheliste korporatsioonide, konsultantide ja valitsusväliste organisatsioonidega. Programmi vilistlased on asutanud ka arvukalt ettevõtteid. Tavaliselt töötavad lõpetajad esimesel ametikohal pärast kooli lõpetamist eksperdi, analüütiku või projektijuhtimisega.

Osakonna tihe koostöö tööstusega ja aktiivne vilistlaste võrgustik aitab õpilastel luua suhteid ettevõtetega kogu õpingute vältel. Lisaks korraldab tööstustehnoloogia ja juhtimise üliõpilaste ühendus võrgustiku loomise üritusi, näiteks iga-aastast seminari üliõpilastele ja vilistlastele. Mitmed ettevõtted pakuvad ka magistritöökohti, mis võivad pärast kooli lõpetamist tööle saada.

IEM-i lõpetajate võimalikud karjäärivõimalused:

 • Ettevõtte ja teenuste arendamine
 • Tarneahel ja kvaliteedi arendamine
 • Toimingud ja projektijuhtimine
 • Juhtimis- ja nõustamisteenused
 • Riskijuhtimine
 • Startupi asutaja

Aalto University on väljakujunenud karjääriteenused, mis abistavad ja toetavad teid töö saamisel Soomes ja välismaal. Aalto õpilased leiavad pärast kooli lõpetamist hõlpsalt häid positsioone. Aalto juures on ka aktiivne ettevõtluskogukond, mis võib olla hüppelauaks teie ettevõtte asutamisel. Lõpuks, kui akadeemiline karjäär pakub huvi, on tööstustehnoloogia magistriprogramm suurepärane alus doktoriõppeks ja järeldoktorantuuriks.

Aalto-component-wrapper Aalto-component-wrapper--text-text">
Aalto-component">
Aalto-user-generated-content">

Kvalifikatsioonid

Lõpetajad lõpetavad magistriõppe (diplomi-insinööri soome keeles).

Aalto-component-wrapper Aalto-component-wrapper--text-text">
Aalto-component">
Aalto-user-generated-content">

Kraadiõppurid

Programm vastab doktoriõppele (doktor teadusvaldkonnas).

Aalto-component-wrapper Aalto-component-wrapper--text-text">
Aalto-component">
Aalto-user-generated-content">

Õpetuskeel

Õppekeel on peamiselt inglise keel ja programm saab täies ulatuses täita inglise keeles. Mõned kursused on soome või rootsi keeles.

Õppemaksud

Õppetasu suurus on 15 000 eurot mitte-EL-i / EMP-i üliõpilastele õppeaastas.

Õppetöö sisu

Õppimine Tööstustehnoloogia ja juhtimine on kombinatsioon state-of-the-art teoreetiliste uurimistööl põhinevaid teadmisi ja praktilist õppimist juhtumite ja rühmatööde kaudu. Programm on tihedas koostöös mitmete juhtivate ettevõtetega ning tudengid saavad nende jaoks läbi viia reaalse elu juhtumeid, rühmatöid, kursusprojekte ja magistritöö uurimistööd.

Programm ise on väga multidistsiplinaarne ja paindlik. Seal on palju teemasid ja kursusi, millest saab iga õpilase jaoks ideaalse õppetee ühendada. Õpilased saavad ülevaate kõigist kolmest peamisest võimalusest, et saada ülevaade tööstustehnikast ja juhtimisest. Õppekavad leiate õpilasportaalist Into (palun pange tähele, et aastateks 2020-2022 võib õppekavades muudatusi teha. Uued õppekavad avaldatakse aprillis-mais 2020). Peamised võimalused on järgmised:

Operatsioonide ja teenuste haldamine

Peamised tegevused ja teenuste juhtimine hõlmavad küsimusi alates strateegiast kuni operatsioonide tõhusa täitmiseni, mis on eduka tehnoloogiapõhise ettevõtte keskmes. Need ulatuvad sobivate ressursside ja protsesside konfigureerimisest tootmissüsteemiks, mis aitab kõige paremini kaasa organisatsiooni eesmärkide saavutamisele ja konkurentsieelisele, kuni tootmissüsteemi haldamiseni, et pakkuda nõudluse ja pakkumisega parimat vastavust. Peamised tegevused ja teenuste juhtimine tuginevad operatsioonide juhtimise üldpõhimõtetele, kuid rõhutavad uudseid viise väljakutsetega toimetulemiseks ja tehnoloogiapõhise ettevõtte loomise ning muutmise võimaluste kasutamiseks.

Organisatsiooni kujundamine ja juhtimine

Suurim osa organisatsiooni kujundamises ja juhtimises keskendub organisatsiooni kujundamise, motivatsiooni ja juhtimise küsimustele, mis on tehnoloogiapõhiste ettevõtete loomisel ja ümberkujundamisel kriitilised. Keskseks küsimuseks on see, kuidas ettevõtted saavad kasvada ja õitseda, säilitades samal ajal oma kohanemisvõime, loovuse ja ettevõtliku mõtteviisi. Mis tahes organisatsiooni edukus sõltub selle inimeste potentsiaalist ja võimalustest säilitada eesmärgipärane organisatsioon. Seetõttu peavad ettevõtted enda uuendamiseks vallandama ja arendama oma inimpotentsiaali, võimaldades meeskondadel ja üksikisikutel end ise korraldada (erinevalt tippjuhtide tehtud otsuste täitmisest) ja tegutsema ühiselt ettevõtlusvõimaluste ärakasutamiseks.

Strateegia ja VenturingStrateegia ja ventimise põhisuund keskendub teemadele, mis on seotud tegevusnäitajate kindlaksmääramise, formuleerimise ja rakendamisega, mis parandavad või säilitavad ettevõtte tulemuslikkust ning toetavad seega tehnoloogiapõhiste ettevõtete loomist ja ümberkujundamist. Õigete tegevussuundade kindlaksmääramine eeldab oskust analüüsida ja sünteesida mitmesuguseid erinevaid andmeid ning teha otsustusvõimet. Sageli viivad sellist analüüsi läbi meeskonnad. Nende eesmärkide saavutamiseks tuleb ka tegevuskavasid rakendada ja ellu viia.

Aalto-user-generated-content">Väiksemad uuringud

Aalto-user-generated-content">Tehniline alaealine garanteerib, et õpilane omandab tehnilisel erialal asjakohase teadmiste taseme. Alaealise saab valida sobivast tehnikaerialast, kus sobivus sõltub õpilase haridusalasest taustast.

Õppekeel on peamiselt inglise keel ja programmi saab läbida täielikult inglise keeles. Mõni kursus võib toimuda soome või rootsi keeles. Olenemata keelest pakutakse mitmesuguseid kursusi, mis hõlmavad selliseid teemasid nagu ettevõtlus, innovatsioon ja rahandus. Siin on mõned näited laiast kursuste valikust:

 • Kohanemis- ja loominguliste organisatsioonide kujundamine (5 EAP)
 • Teadmusjuhtimine praktikas (5 EAP)
 • Teenuste toimingute juhtimine (5 EAP)
 • Startup Finance (5 EAP)
 • Kasvu ja uuenemise strateegiad (5 EAP)
Aalto-component-wrapper Aalto-component-wrapper--text-text">
Aalto-component">
Aalto-user-generated-content">

Õppetöö struktuur

Tööstustehnikat ja juhtimist korraldab teaduskool ja see hõlmab kokku 120 ECTS ainepunkti. Kaheaastane programm koosneb:

 • Duur (45 EAP)
 • Alaealine (20 EAP)
 • Valikained (25 EAP)
 • Magistritöö (30 EAP)

Alaealine valitakse tehnikaalalt ja põhineb bakalaureuseõppes omandatud põhjalikel teadmistel.

Õpingute alguses määratlevad tudengid programmi personali abiga oma isiklikud õppekavad (HOPS). HOPS-i peamine eesmärk on tagada, et õpingud toetaksid õpilase huve ja oleksid loogilises järjekorras täidetud.

Isiklik õppeplaan (HOPS)

Personaalne õppeplaan (HOPS) on praktiline vahend üliõpilase enda õppetee määratlemiseks, st optimaalse kursuste valiku koostamine vastavalt õpilase huvidele ja programmi nõuetele. HOPS on ka kasulik vahend õpingutega sammu pidamiseks. Parimal juhul näitab see etappi, kus õpilased on oma õpingutega, ja seab neile konkreetsed verstapostid, mida nad peavad järgima.

Aalto-component-wrapper Aalto-component-wrapper--text-text">
Aalto-component">
Aalto-user-generated-content">

Peamine teema või eriala valik

Programmi peamised äriühingud on operatsioonide ja teenuste haldamine, organisatsiooni disain ja juhtimine ning strateegiad ja venturing.

Aalto-component-wrapper Aalto-component-wrapper--text-text">
Aalto-component">
Aalto-user-generated-content">

Thesis

Õpilased peavad täitma magistritöö, mis on teadustöö, mille töömaht vastab 30 EAP-le. Lõputöö teema lepivad kokku üliõpilane ja juhendav professor. Magistritööd kirjutatakse tavaliselt ettevõttele või ühele kõnealuse osakonna teadusprojektidest.

Aalto-component-wrapper Aalto-component-wrapper--text-text">
Aalto-component">
Aalto-user-generated-content">

Rahvusvahelistumine

Programmi õppekeskkond on väga rahvusvaheline ja õpingud viiakse läbi mitmekultuurilistes rühmades. Õpilased saavad osaleda rahvusvahelises vahetusprogrammis ühes Aalto University paljudest tipptasemel partnerülikoolidest kogu maailmas. Muud võimalused rahvusvahelise kogemuse saamiseks on kraadi lisamine suvekursusele või praktikale välismaal.

Peale õpingute on IEM-i üliõpilaste elu väga külalislahke ja aktiivne. Uued üliõpilased saavad liituda IEM-i õpilasorganisatsiooniga Prodeko, mis pakub erinevaid tegevusi, üritusi ja muid võimalusi, et tasakaalustada õpinguid vaba aja veetmise võimalustega. Lisaks Prodeko hindamatule toetusele tegutsevad programmi vilistlased rahvusvaheliste tudengite juhendajatena, siludes nende integreerumist IEM- ja Aalto kogukonda.

Prodeko liikmetena liituvad tudengid ka rahvusvahelise üliõpilasorganisatsiooniga ESTIEM, mis korraldab IEMi õpilastele üritusi ja tegevusi kogu Euroopas. See hõlmab enam kui 60 üliõpilasorganisatsiooni kogu mandril ja pakub mitte ainult suurepäraseid koostöövõimalusi, vaid ka võimalusi võtta vastutus erinevatel juhtivatel kohtadel - juba üliõpilasena.

Aalto University on oma olemuselt rahvusvaheline, tervitades igal aastal tuhandeid kraadi- ja vahetusüliõpilasi välismaalt. Need õpilased liituvad Aalto mitmekesise kogukonnaga mitte ainult õpingute, vaid ka ülikoolilinnaku mitmel korral toimuva vaba aja ürituste, tegevuste ja pidustuste kaudu. Programmi administraatorid, aktiivsed tudengite juhendajad ja üliõpilaste tugiteenused töötavad rangelt rahvusvaheliste üliõpilaste integreerumisel Põhjamaade kultuuriga ja tervitavad neid Soomes kodus.

Mitut valdkonda hõlmavad võimalused

Programm ise on multidistsiplinaarne. See ei keskendu täielikult tehnilistele võimalustele, vaid ka juhtimisele ja inimeste oskustele. Õpilased saavad valida valikaineid teistest Aalto University koolidest või teistest Soome ülikoolidest. Samuti saab tehnilise alaealise valida teiste osakondade koolide hulgast.

Aalto University on tuntud äri, kunsti, tehnoloogia ja teaduse erialade ühendamise kaudu. Elav ülikoolilinnak viib ühe katuse alla erinevate valdkondade tudengid. See spontaanne multidistsiplinaarne keskkond tekitab uusi ideid, kogudes entusiaste nende ümber ja sünnitades sõprussuhteid, võrgustikke ja iga kord sageli alustavat idufirmat.

Koostöö teiste osapooltega

Tööstustehnoloogia ja juhtimise osakond teeb tihedat koostööd riiklike ja rahvusvaheliste ettevõtete (alustavatest ettevõtetest kuni rahvusvaheliste ettevõteteni) ja valdkonna teadusinstituutidega. Lisaks on osakonnal akadeemiline koostöö kvaliteetsete rahvusvaheliste ülikoolide ja organisatsioonide teadusuuringutega.

Teadusuuringute keskmes

Peamised teemad on seotud Aalto University teaduskooli tööstustehnoloogia ja juhtimise osakonna käimasolevate teadusuuringute fookusvaldkondadega.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and desig ... Loe edasi

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and design, architecture, and technology in Finland. Näita vähem
Espoos , Helsingi , Pori , Mikkeli + 3 Rohkem Vähem