Magistriõpe Juhtimise Ja Säästva Raamatupidamise Ja Rahastamise

Üldine

Programmi kirjeldus

Lühidalt

  • Kraad omistatakse: Magistrikraad (M.Sc.)
  • Kandideerimise periood: 1. aprill - 1. juuni
  • Programmi tüüp:
  • Õppekohad: 25
  • Alguskuupäev: 1. oktoober
  • Kursus: 120 ECTS
  • Kestus: 4 semestrit
  • Keel: inglise keel
  • Poolaasta kaastöö: umbes 360 eurot

Finantsjuhtimine, raamatupidamine, auditeerimine, ettevõtte väärtuse määramine - kui olete huvitatud ettevõtte sisestest analüütilistest protsessidest, pakub magistriprogrammi juhtimine ja jätkusuutlik raamatupidamine ning rahandus teile huvitavat õppesuunda.

Rahanduse ja raamatupidamise erialal omandate äritegevuse kompetentsi mitmesuguste ja nõudlike juhtimisfunktsioonide täitmiseks mitte ainult finantseerimise ja raamatupidamise alal, vaid ka konsultatsioonifirmade ja audiitorfirmade osas. Selle käigus saate teada - eriti kliimakaitse praeguste väljakutsete taustal - kuidas neid põhilisi äridistsipliine saab korraldada sotsiaalselt vastutustundlikult ja jätkusuutlikult, et lahendada praegused sotsiaalsed probleemid nii, et ettevõtted ise ja välised huvigrupid saaksid võrdset kasu.

Sisu ja kontseptsioon

Õppekava iseloomustab interdistsiplinaarne ja transdistsiplinaarne juhtimispõhimõte. Kursuste struktuuris võetakse järjepidevalt arvesse arvukaid sisuga seotud sünergiaid rahanduse ja raamatupidamise valdkonnas ning külgnevaid distsipliine nagu pangandus, auditeerimine ja maksud. Õpilased kajastavad neid ärijuhtimise teemasid, kasutades praeguseid jätkusuutlikkuse teaduse uuringutulemusi.

Programmi õppejõudude kõrge kvalifikatsiooniga täistööajaga töötajad, samuti mainekad dotsendilektorid, kes tegutsevad rahanduse ja raamatupidamise valdkonnas, pakuvad ideaalset kombinatsiooni uurimistööst ja rakendusest. Lisaks vajalikule erialasele pädevusele antakse edasi olulisi juhtimis- ja sotsiaalseid pädevusi, et valmistada õpilasi ette juhtimistegevuseks. Sellega seoses keskendutakse seminaride tegelastega väikestes rühmades töötamisele.

Juhtimisõpe kui terviklik õppeelement

Kõik magistrantuuri juhtimise ja ettevõtluse magistriõppe üliõpilased lõpetavad juhtimisõpingud assotsiatsiooniõppe elemendina. Selle käigus süvendavad õpilased oma juhtimisoskuste valdkonna kutseoskusi kokku kolmes moodulis.

Esimesel poolaastal (“Organisatsioon, innovatsioon ja strateegia”) tuginedes töötatakse teisel poolaastal välja ideevõistluse (“Innovatsiooniprojekt”) raames ettevõtjatele ja praktilistele partneritele mõeldud äriideed. Kolmandal poolaastal keskendutakse ettevõtluse teema praegusele uurimistöö olukorrale, mis on eriti kohaldatav vundamendi kavandamisetapi ja äriplaani osas.

Programmi struktuur

Lisaks uurimismeetodite levitamisele antakse esimesel poolaastal sissejuhatus välisarvestusse (raamatupidamine I) ja ettevõtete finantseerimisse (integreeritud ettevõtte rahandus). Saate keskenduda pangaspetsiifilisele rõhuasetusele (pangasüsteem ja pangatehingud) või laiendada oma raamatupidamisalaseid teadmisi (Raamatupidamine II).

Hästi kvalifitseeritud üliõpilased võivad oma magistriõppe ja doktorikraadi siduda:

Doktorirada võimaldab üliõpilastel magistriõppe ajal doktorikraadi omandada.

Teisel poolaastal saate lõpule rahanduse ja raamatupidamise õppe- ja uurimisprojekti, kasutades järjepidevalt programmis käsitletud uurimismeetodeid ja ainepõhist sisu. Auditeerimine, samuti financancial juhtimise (strateegiline juhtimine), on päevakorda. Valikmoodulis saab laiendada kas pangaspetsiifilisi rõhuasetusi (panga üldine juhtimine) või raamatupidamispõhiseid teadmisi ettevõtete maksustamise kohta ( maks ).

Rahastamise ja raamatupidamise valdkonna konkreetseid teadus- ja rakendusteemasid käsitletakse kolmanda semestri seminaridel. Lisaks kolme kohustuslikud moodulid sellistes valdkondades käitumuslike Rahandus ja raamatupidamine, äri hindamise ja säästva üldjuhtimise (haldamine Stakeholer Suhted), praegune teemasid valdkonnas Finance & Raamatupidamine on keskendunud.

Kolmandal poolaastal on alternatiivina võimalik viibida välismaal.

Õppekursust täiendavad ühelt poolt juhtimisõpingud, mis hõlmavad suurt programmi, mille käigus üliõpilased laiendavad oma teadmisi juhtimisalaste teadmiste alal, ja teiselt poolt täiendavad uuringud, mis hõlmavad magistriprogrammi, milles Tehakse laiapõhjaline akadeemiline sihtasutus, mis võimaldab teaduse üle järele mõelda.

Viimane semester on ette nähtud magistritöö ettevalmistamiseks. Sellega seoses saadab teid Magistriõpe Forum, mis pakub teile võimalust oma lähenemisviise kriitiliselt kontrollida ja pidada intensiivseid arutelusid kaasõpilaste ja õpetajatega.

Perspektiivid

Õppekursus valmistab ette õpilasi juhtimisfunktsioonide ülevõtmiseks, mis nõuavad analüütilisi ja kontseptuaalseid ning nõustamis- ja strateegilisi oskusi ettevõtete finantseerimise ja raamatupidamise osakondades ning teatud asutustes (finantsasutused ning audiitor- ja konsultatsiooniettevõtted).

Lõpetajatele on avatud lai valik rakendusi: spetsialiseeritud funktsioonides, näiteks ettevõtte rahandus, või töötajate peakontoris finantsjuhtimise valdkonnas. Lisaks võib sarnaseid oskusi nõudvat kutsetegevust leida kõigis suuremates ettevõtluskonsultatsioonides ja nõustamisoskusi vajavate suurte audiitorfirmade valdkondades. Üliõpilased leiavad silmapaistvad sisenemisvõimalused audiitorfirmade mitmekesistes teenusliinides, et edaspidi audiitoriks saada.

Lisaks praktilisele rakendusele on metoodilise koolituse tulemusel lõpetajatele avatud ka doktorikraadiga täiendav akadeemiline kvalifikatsioon.

Õppekavaga seotud panganduse, rahanduse ja raamatupidamise instituudi (IBFR) õppetoolid viivad läbi arvukalt magistriprogrammi sisuga seotud teadusprojekte. Eriti kvalifitseeritud õpilased juba on võimalus alates esimese poolaasta magistriprogrammi täielik moodulid doktorikooli doktorantide teele .

Varasemad teadmised ja rakendamine

Juhtimise ja rahanduse ning raamatupidamise kraadiõppesse hea sisenemise jaoks on kasulik ja soovitav, et olete pannud bakalaureuseõppe programmis võimalikult suure rõhu raamatupidamise või finantseerimise valdkondadele. Peaksite vähemalt kaasa tooma hea analüüsimisoskuse ja väljendusrikka kujundite entusiasmi. Mitmetes meeskonnatöösessioonides edukaks saamiseks on vaja meeskonnatöö oskust.

See on abiks ka siis, kui olete juba omandanud esmased töökogemused äripraksise, praktika või üliõpilaspraktikandi tegevuse kaudu finantseerimise, raamatupidamise või sarnastel erialadel.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Leuphana University established Germany’s first public college. Its Graduate School merges the academic demands of masters and doctorates, and its own Professional School offers highly regarded furthe ... Loe edasi

Leuphana University established Germany’s first public college. Its Graduate School merges the academic demands of masters and doctorates, and its own Professional School offers highly regarded further education programmes. Näita vähem