Magistriõpe Materjaliteaduses

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Materjaliteaduse programm on interdistsiplinaarne MS programm, mille eesmärgiks on tagada ranget haridus materiaalteaduste ning põhi füüsika ja keemia, mis selle distsipliini aluseks. Haridusalased eesmärgid saavutatakse nii kursuste ja koolituse kaudu, kui tegemist on teadusharude liikme juhitud teadusharudevaheliste teadusuuringutega. Kursused pakuvad ülevaadet materjalide tüüpidest; nende keemilised ja füüsilised struktuurid; ja omadused.

Edukas taotlejal peab olema bakalaureusekraad. keemia, keemiatehnoloogia ja keskkonnaprotsessi inseneri, füüsika, materjalide inseneri või mõne muu sarnase taseme, sealhulgas õppekavaga seotud mõistliku hulga loodusteaduste (vähemalt 40 ECTS) kraadi.

Huvi uute materjalide (nt ülijuhid) ja uute tehnoloogiate (nt kosmosetehnoloogia) kui ka struktuuride (nagu autode ja lennukite, seadmete töötlemise seadmete, elektroonikaseadmete, biomeditsiiniliste seadmete, jne) on suurendanud vajadust materjalide teaduses koolitatud inimeste järele.

Materjaliteaduse programm on interdistsiplinaarne MS-i programm, mille eesmärk on anda range õpe materjaliteaduse ning selle distsipliini aluseks olevate põhifüüsika ja keemia alal. Hariduseesmärgid saavutatakse nii kursuste kui ka valdkonnaüleste teadusuuringute koolituse kaudu, mida juhendab üks loodusteaduskonna liige. Kursused pakuvad ülevaadet materjalitüüpidest; nende keemilised ja füüsikalised struktuurid; ja omadused. MS programm põhineb loengutel, seminaridel ja praktilistel laboritel arenenud materjalide, sealhulgas metallide, keraamika, polümeeride, biomaterjalide ja nende komposiitide kohta. MS-i programm tutvustab mikro- ja nanotehnoloogiaid, aga ka elektroonilisi, magnetilisi ja muid funktsionaalseid materjale. Kohustuslikud baaskursused tagavad programmi kindla raamistiku; poolvalikulised ja spetsiaalsed loengukursused annavad spetsialiseerumise aluse ja nende lai valik annab programmi paindlikkuse.

Programmi tugevus

Materjaliteaduse programm on kindlalt pühendunud interdistsiplinaarsetele uuringutele, keskendudes füüsikale ja keemiale. Kõrgetasemelise väljaõppe tagavad kõrgelt kvalifitseeritud õpetajad ja teadlased. Haridust toetavad kaasaegne infrastruktuur ja hästivarustatud laborid. Teaduskonna raamatukogus on mitu tuhat raamatut ja ajakirja. Lisaks teoreetilise väljaõppe kõrgele tasemele pakuvad ühised teadus- ja arendusprojektid õpilastele võimalusi ka värskete praktiliste teadmiste ja kogemuste saamiseks.

Karjäärivõimalused

Materjaliteaduse programm on kindlalt pühendunud interdistsiplinaarsetele uuringutele, keskendudes füüsikale ja keemiale. Kõrgetasemelise väljaõppe tagavad kõrgelt kvalifitseeritud õpetajad ja teadlased. Haridust toetavad kaasaegne infrastruktuur ja hästivarustatud laborid. Teaduskonna raamatukogus on mitu tuhat raamatut ja ajakirja. Lisaks teoreetilise väljaõppe kõrgele tasemele pakuvad ühised teadus- ja arendusprojektid õpilastele võimalusi ka värskete praktiliste teadmiste ja kogemuste saamiseks.

Töö näited

Materjalide insener, metallurgi, tootearenduse teadlane, teadustöötaja, tehnilise müügi insener.

Vastuvõtutingimused

Riiki sisenemise nõuded

Edukal taotlejal peab olema BSc. kraad keemia, keemia- ja keskkonnaprotsessitehnika, füüsika, materjalitehnika alal või mõnel muul sarnasel määral, sealhulgas õppekavas mõistliku hulga loodusõpetuse (vähemalt 40 EAP) ulatuses. Taotluspakett peaks sisaldama lühikest CV-d, kraaditunnistuse koopiat, tulemuste ärakirja ja keeleeksami tõendit. Sertifikaate ei pea tõlkima, need on aktsepteeritud enamikus Euroopa keeltes.

Keelenõuded
 • Keeleoskuse minimaalne tase (suuline) (A1-C2): B2
 • Keeleoskuse miinimumtase (kirjalik) (A1-C2): B2

Täiendavad kommentaarid:

Edukas taotleja peab oskama hästi inglise keelt. Aktsepteeritakse mitut tüüpi rahvusvaheliselt tunnustatud inglise keele tunnistust kõrgtasemel.

Taotlusega koos esitatavad dokumendid
 • Online-taotlusvorm
 • Bakalaureusekraad
 • Kirjete protokoll
 • CV
 • Motivatsioonikiri
 • Soovituskiri
 • Passi põhilehtede koopia (peab kehtima)
 • Passi foto
 • Arstitõend
 • Puhta karistusregistri tõend
 • Kandideerimistasu ülekande koopia
 • Keele sertifikaat
Taotlemise kord

Rakendus käivitatakse veebipõhises rakendussüsteemis. Õpilased peavad registreeruma süsteemis, täitma veebipõhise taotlusvormi, laadima üles vajalikud dokumendid ja kandideerimise ajal täitma juhiseid.

Sisseastumisnõukogu vaatab taotlusi läbi mais ja juunis ning taotlejaid teavitatakse valiku tulemustest veebipõhises taotlussüsteemis juulis. Sisseastumiskirjad saadetakse veebipõhises taotlussüsteemis välja kuni 1. augustini. Veebruarikuu vastuvõtu korral saadetakse vastuvõtukirjad veebipõhises taotlussüsteemis välja 1. detsembril.

Paremusjärjestus põhineb akadeemilise pädevuse (esitatud dokumentide põhjal) ja sisseastumiseksami tulemuste koondhinnangul.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Eötvös Loránd University (ELTE) - in terms of student and staff number, quality of education and research, and its international relations - is a prestigious institution of public higher education in ... Loe edasi

Eötvös Loránd University (ELTE) - in terms of student and staff number, quality of education and research, and its international relations - is a prestigious institution of public higher education in Hungary, operating continuously since its inception in 1635. As a top-ranked research university in Hungary, it is the most popular higher education institution among applicants as well as alma mater of five Nobel laureates and leading figures in technology, public policy, and culture in Hungary. Näita vähem
V ringkond , Szombathely , Budapest + 2 Rohkem Vähem