Saate omandada oskused, mida ettevõtted otsivad tarkvaratehnika valdkonnas uuel Lõuna-Aafrika ülikoolil!

Tarkvara inseneri magistriprogrammi juhivad otseselt kaasatud tööstuspartnerid Euroopas ja Lõuna-Aafrikas, kes pakuvad rahvusvahelist kursust, mis põhineb erialal.

Tarkvaratehnika programm on Soome ja Namiibia uus teedrajav koostöö, kus õpilased õpivad Windhoekis Namiibia ülikoolis University of Turku ülikoolis asuvas satelliitkampaanialis. Töötab tihedas koostöös ELi ja Lõuna-Aafrika üliõpilaste ja ettevõtetega ning koolitab tarkvarainsenerid, kes suudavad mõista infotehnoloogiaga seotud probleeme ülemaailmsel lõunas ning kavandavad, arendavad, rakendavad ja hindavad nendele nõuetele vastavaid tarkvaralahendusi.

M.Sc. (Tech.) Kraadiprogramm põhineb standardil UTU M.Sc. (Tehniline) kraadiõppe programm, mida rakendatakse peamiselt veebis Namiibias, kuid sisaldab ka kontekstilisi elemente projektides ja meeleavaldustes. Mõni kursus korraldatakse Windhoekis ja edastatakse Internetis Turku ülikoolilinnakule. Õppekava on saadaval kõigile sobivatele õpilastele üle kogu maailma.

Programm lühidalt

Programmi struktuur

 • Tarkvaratehnika, arendus ja äritegevus 40 krediiti
 • Magistritöö ja nurgakivi projekt 50 ainepunkti
 • Ametialased oskused ja vabatahtlikud alamtunnid 30 ainepunkti

Akadeemiline tipptase ja kogemus

Magistriõpe programmiga Software Engineering on kaheaastane programm. See keskendub oskustele, mis on vajalikud professionaalse tööstusharu kvaliteeditarkvara tootvate meeskonna projektide toimimiseks. Kaetud teemad on järgmised:

 • Tarkvaratehnika meetodid ja tavad
 • Laiendatud programmeerimise tehnikad
 • Privaatsus ja turvalisus
 • Kvaliteedijuhtimine ja testimine
 • Tarkvaraarendus, disain ja arhitektuur

Kursus on väga praktiline ja projekti tegevused hõlmavad koostööd Namiibia ja Soome tegelike firmadega. Tarkvaratehnika karjääri jaoks oluliste oskuste laius ja sügavus pakuvad laia valikut kaasaegseid tehnikaid ja tugevaid tööstusharusid. Meeskonnatöö ja ametialased oskused on kogu ulatuses keskendunud.

Magistritöö ja nurgakivi projekt

Magistritöös peate tõestama, et suudate teha teaduslikku tööd, juhtida uurimismeetodeid ja näidata teadusliku kirjutamise oskust. Doktoritöö hõlmab uurimisprobleemide teoreetilisi ja praktilisi analüüse ning tulemuste selgitamist. Need uurimisprobleemid võivad olla seotud nurgakivi projektiga või firmade pakutavate tõeliste probleemidega.

Magistritöö eesmärk on

 • koolitada õpilasi iseseisva probleemide lahendamisel nõudlike uurimisprobleemide lahendamisel
 • õpetada üliõpilasi ettekandes ja arutlusoskustes, nii suuliselt kui kirjalikult
 • koolitab õpilasi teabe otsimisel ja kriitilisel hindamisel
 • arendada võimet osaleda konstruktiivses dialoogis vastavate erialadega
 • saada ülevaade tarkvaratehnika valdkonna teadus- ja arendustegevusest

Nurgakivi projekt on aastapikkune meeskonnaprojekt 5-8 liikmest, et viia ellu töölahendus tegeliku väljakutse jaoks. Teemasid juhivad ettevõtete, kogukondade ja uurimisrühmade tegelikud vajadused ning see nõuab tööd tegeliku kliendiga.

Capstone'i projekti eesmärk on

 • Kogemuste kavandamine ja meeskonnatöö juhtimine mitu kuud
 • Lugege, kuidas suhelda erinevate sidusrühmadega
 • Kogemused keeruliste ja määratlemata probleemide lahendamisel
 • Projekti edenemise ja tulemuste analüüsimine ja edastamine

Kaabel ülikool Namiibias

University of Turku ülikoolil on Namiibia pealinna Windhoeki äärel asuvas Namiibia ülikooli ülikoolilinnakus (UNAM) spetsiaalselt renoveeritud ja kohandatud rajatised. Ruumi jagamine UTU-ga on kohalikud ja rahvusvahelised ettevõtted, kes teevad koostööd meiega, et moodustada tipptasemel Lõuna-Aafrika tarkvara arenduskeskus.

Kõik Soomes eeldatavad õppimisvõimalused on kättesaadavad Namiibia ülikoolilinnakursustel õppivatele õpilastele. Namiibia ametlik keel on inglise keel ja kõik seal õppivad õpilased inglise keeles.

Karjäärivõimalused

Pädevuse kirjeldus

Õppeaine lõpetamine annab tugeva aluse töötamiseks tarkvaratööstuses ja ICT4D (IKT arendustegevuseks) uurimiseks. Programm hõlmab kõige olulisemaid tarkvaratehnika teemasid ning integreerib õpilase tarkvaratööstust ja ICT4D-uuringute algatusi, eriti Capstone-projekti kaudu. Omandatud oskused on globaalsel tarkvaratööstuses kõlblikud, kuid pakuvad ka spetsiifilisi teadmisi, oskusi ja võrguvõimalusi, et töötada ülemaailmse lõuna ainulaadsete tarkvaraprobleemidega.

Ülemaailmse põhja üliõpilaste jaoks pakub programm erakordset võimalust tutvuda tarkvarainseneride kasvavate töövõimalustega Aafrikas ja Aafrikas töötamiseks.

Sul on võimalus õppida meeskonnatööd ja omandada ainulaadsed oskused, mis on loodud multidistsiplinaarsetel rahvusvahelistel Capstone projektidel.

Selle programmi õpilane omandab oskused järgmistes valdkondades:

 • Modulaarse, korduvkasutatava ja laiendatava tarkvara projekteerimine ja analüüsimine
 • Erinevad programmeerimise paradigmad ja kontseptsioonid
 • Kvaliteedipõhine tarkvara testimine
 • Lean äri- ja tarkvaraarendusmeetodid
 • Projektijuhtimise tavad
 • Meeskonnatöö ja kutseoskused

Töövõimalused

Töötajate protsent magistriõppes (tehnoloogias) on kõrgem Soomes ja mujal. Nii Soomes kui ka Lõuna-Aafrikas on puudulikud kvalifitseeritud tarkvara insenerid, samuti on Soomes alustatud käivituskultuur, mis on alles alguses Namiibias.

Võimalikud pealkirjad on:

 • Projektijuht
 • Tarkvarainsener
 • Tarkvaraarhitekt
 • Testijuht

Karjäär teadustöös

See magistrikraad pakub abikõlblikkust teaduslike magistri kraadiõppes. Magistriõpe on doktoriõppe ja licentiate kraadid.

Lõpetajad sellest programmist võivad taotleda positsiooni University of Turku Akadeemia Ülikoolis UTUGS. Kõrgkool koosneb 16 doktoriõppekavast, mis katavad kõik ülikooli erialad ja doktorandid.

Koos doktoriõppekavadega pakub Graduate School süstemaatilist ja kvaliteetset doktorikoolitust. UTUGS eesmärk on koolitada kõrgelt kvalifitseeritud eksperte, kellel on vajalikud oskused nii professionaalseks karjääriks teadustöös kui ka muudes ekspertiisivaldkondades.

Riiki sisenemise nõuded

Üldõppe nõuded

BSc kraadi, mis ametlikult kvalifitseerib taotleja juurdepääsu magistriõppe tasemele riigis, kus see on lõpetatud. See aste peaks vastama vähemalt 180 ECTS (Euroopa ainepunkti) või vähemalt kolmeaastasele täiskoormusega õppetööle.

VÕI

Polütehniline kraad Soome rakenduskõrgkoolist (ammattikorkeakoulu). Sellise tasemega üliõpilased võivad siiski magistriõppe omandamiseks magistriõppes õppimise ajal täiendavalt õppida (vt täiendavaid uuringuid).

Programmi erinõuded

Taotleja eelnev kraad, mille alusel ta taotleb magistriprogrammi lubamist, peaks olema vastavas õppes. Selle magistriõppe programmi varasemate õpingute asjakohased valdkonnad on informaatikateadused (tarkvara orienteeritud taotlejad), arvutitehnikad (riistvara ja / või tarkvara orienteeritud taotlejad nt elektroonilise tehnika, digitaalse riistvara või manussüsteemide taustal), info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, informaatika, infosüsteemide teadus või sellega seotud valdkond.

Lisauuringud

Ametlikult abikõlblike taotlejate varasemate kraadide sisu ei vasta alati programmi akadeemilisele tasemele. Seetõttu lubatakse õpilastel nõustada või nõuda täiendavaid bakalaureusekraadiõppe vorme. Neid võib teha magistriõppe õppimise ajal, kuid nad ei kuulu kraadi ja võivad pikendada sihitud õppeaega. Nõutavate täiendavate uuringute summa ei tohi ületada 60 ECTS.

Kuna University of Turku bakalaureusekraadi õppekeeleks on soome keel, võib taotleja, kes vajab täiendavaid uuringuid, nõuda Soome kutseoskuste tõendamise taotluse esitamise ajal (vt Keelenõuded). Juhul, kui sellist tõendit ei esitata, tuleb lisauuringuid vajav taotleja tagasi lükata.

Keelenõuded

Kõik taotlejad peavad tõestama oma inglise keele oskust ühel moel, mille teaduskond aktsepteerib.

Taotlejad, kes taotlevad magistriõpinguid Soome ülikooli rakenduskõrgkoolide (ammattikorkeakoulu) alusel, peavad tõendama ka oma soome keele oskust, kuna lisauuringud, mida need õpilased võivad oma magistriõppe tasandi uuringutega paralleelselt lõpetada, on kättesaadavad ainult Soome keel.

Kuidas ja millal taotleda

Taotluse vorm ja ümbrikud

Uuringute taotluste vorm, mis algab 2019. aasta sügisel, on kättesaadav veebiaadressil 3. detsembril 2018 kell 8.00 (Soomes kohalik aeg) ja 29. märtsil 2019 kell 15.00 (Soomes kohalik aeg, GMT 2) taotluste esitamise perioodil. Rakendusele on lisatud kaitsed digitaalselt (pdf).

Kui te lõpetate alles pärast tähtaega, võite taotleda tingimusel, et taotlusdokumendid esitatakse ja saabuvad University of Turku 8. juuliks 2019 kell 15.00 (Soomes kohaliku aja järgi).

1. samm: nõutavate taotlusdokumentide kogumine

Järgmised dokumendid tuleb skannida ja lisada elektroonilisele rakendusele (värvipdf formaadis) Studyinfo portaalis:

 • Esialgne kraaditõend (originaalkeeles) ja inglise, soome või rootsi keelde tõlke (või ingliskeelne diplomaatiline lisa Euroopa ülikoolide lõpetanute kohta).
 • Õpperegistri originaaltekstid (originaalkeeles) ja ingliskeelne, soome või rootsi tõlge (või Euroopa ülikoolide lõpetanutele mõeldud ingliskeelne diplomaatiline lisa).
 • Inglise keele oskuse tunnistus (vt Keelenõuded).

Kõik tõlked peavad toimuma kas volitatud tõlkija poolt või määrajaks olevalt asutuselt. Iga ametliku tõlke leheküljel peab olema tõlkija pitser ja / või allkiri. Ametlikud tõlked peavad olema originaaldokumentide täpsed tõlked. Taotleja tehtud tõlked ei ole vastuvõetavad.

2. samm: kirjutage motivatsioonikiri

Valmistatakse motivatsioonikiri (maksimaalselt 5000 tähemärki), mis tuleb taotlusvormil kopeerida. Motivatsioonikiri on oluline tegur, mis võimaldab hinnata taotleja sobivust programmile, nii et palun valmistage see ettevaatlikult ette. Pange tähele, et Türgi University of Turku Turnitini süsteemiga saab kontrollida motivatsioonikirja plagiaadiga.

Samuti on valmis kirjeldama oma õppeasutuses kasutatavat hindamiskorda. Hindamisskaala peab sisaldama kõiki hindamisdokumentides ja nende omavahel seostuvaid hindeid ja märke. Samuti peaksite pakkuma linki ametlikule veebisaidile, kus seda teavet saab kontrollida. (Paljudel juhtudel on see teave juba kirjete ärakirjas.)

Taotlusvorm sisaldab ka programmi konkreetseid küsimusi. Seetõttu jäta taotlusvormi täitmiseks aega.

3. aste: täitke taotlusvorm

Taotlusvorm täidetakse Internetis Studyinfo portaalis. Palun otsige aadressilt www.studyinfo.fi toidupoliitika magistriprogrammi. Taotlusvorm on saadaval ja täidetud avaldust saab uuendada kuni taotluse esitamise tähtaja lõpuni 29. märtsil 2019 kell 15.00 (GMT 2).

Sissepääs

Igal aastal lubatakse maksimaalselt 25 üliõpilast. Vastuvõtu otsus põhineb

 • taotleja antud kraadi (de) asjakohasus
 • kursuste summa, asjakohasus ja klassid kraadides
 • keele testi tulemus (vt Keelenõuded)
 • motivatsioonikiri
 • võimalikud vastused taotluses esitatud vabatahtlikele küsimustele.

Varem teenitud magistrikraad ei vii taotleja ette teiste taotlejate ees.

Vastuvõtuotsused avaldatakse 15. mail 2019. Kõik taotlejad teavitatakse e-posti teel, kuid ka nõudmisel saadetakse paberkandjad. Kõik õpilased peavad alustama sügissemestri alguses ja kevadsemestril eraldi arvestust ei toimu.

Vastuvõtnud taotleja peab pärast Soome saabumist University of Turku esitama oma õpingusdokumentide originaalid (kraadiõpe ja õpingute kirjed). Olenevalt riigist võivad originaaldokumendid olla tõestatud või legaliseeritud. Palun vaadake riigipõhiseid nõudeid dokumentide esitamiseks juba saabumisel enne taotluse esitamist.

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 10 kursust University of Turkuis »

Viimati uuendatud November 25, 2018
See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
12,000 EUR
Õppemaks EL / EMP riikide või Šveitsi kodanikele: Puudub - Õppemaks euroala / EMP riikide kodanikele: 12 000 € / õppeaasta
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
End Date
Juuli 31, 2021
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date
Juuli 31, 2021