Magistriõpe Psühholoogia, keskendudes kliinilisele psühholoogiale ja psühholoogilisele võimekusele

Üldine

Saadaval 2 asukohta

Programmi kirjeldus

Magistriõppes "Psühholoogia, mis keskendub kliinilisele psühholoogiale ja psühholoogilisele võimekusele" koolitatakse lõpetajaid, kellele ootab mitmekülgset tegevusvaldkonda. Viie semestri regulaarse õppeperioodi jooksul on kliinilise psühholoogia ja psühholoogilise mõjuvõimu põhjalikud teadmised ja oskused innovatiivselt ja interdistsiplinaarselt ühendatud tervise-, ennetus- ja majandusküsimustega.

Õppekava keskendub konkreetsetele harjutustele ja järelemõtlemisüksustele, mis korduvad korduvate sotsiaalsete probleemide lahendamisele. Kuid see on ka suurepärane alus põhjalikuks koolituseks ja täiendõppeks nii kliinilise psühholoogia kui ka töötervishoiu ja psühholoogia valdkonnas.

Selle magistriprogrammi rakendamisel teeb DIPLOMI rakenduskõrgkool koostööd Magdeburgi MEU õppekeskusega, et korraldada kohapeal virtuaalseid ja reaalseid loenguid ning pakkuda head tava- ja kliinikute võrgustikku, kus praktika saab lõpule viia. Magdeburgi õppekeskuse vastutav isik on prof. Med. Armbruster . Ta vastab hea meelega kõikidele küsimustele, mis teil võib olla õpingute või uuringu korraldamise kohta. MEU on MAPP Instituudi tütarettevõte, tunnustatud ja tuntud psühhoteraapia koolituskeskus.

Magistriõppe programmi eesmärgid

Programmi eesmärk on tuua teadmisi isikliku käitumise muutmise ja sotsiaalsete struktuuride muutmise kohta. DIPLOMA Ülikool pöörab erilist tähelepanu õpilaste isiksuse arengule. See toimub individuaalsete talentide ja ressursside edendamise ning õpilaste kutsealase pädevuse suurendamise hoolika kaasamise kaudu. Õpetajad juhendavad õpilasi nii väikestes õpetamis- ja õppimisrühmades nii virtuaalses kui ka tegelikus kohapealse külastuse faasis.

Üliõpilasena õpid selles magistriõppes kasutama psühholoogilisi meetodeid ja vahendeid probleemide ratsionaalseks ja sotsiaalselt sobivaks lahendamiseks. Õppekava ühendab ka "kliinilise psühholoogia" ja "psühholoogilise mõjuvõimu" erialad innovaatilisel ja interdistsiplinaarsel viisil, et edukalt jätkata paljude poolte nõudmist kodanikuühiskonnale. Seetõttu keskendub uuring küsimusele, kuidas individuaalse käitumise muutmise protsessid arenevas kodanikuühiskonnas suhtlevad sotsiaalsete muutustega.

Lõpetajad on läbinud põhjaliku, üksikasjaliku ja kriitilise arusaamise sellest distsipliinist, samuti instrumentaalsetest, süsteemsetest ja kommunikatiivsetest oskustest ühes või mitmes erialal. Tugev orientatsioon praktilisele pädevusele läheb käsikäes selge isiksuse arenguga ja vastab sotsiaalsele kaasamisele.

Karjäär - Teie karjäärivõimalused pärast lõpetamist

DIPLOMA Ülikool täiendab selle magistriõppekavaga oma põhipakkumist "Applied Psychology (B.Sc.)", et anda kõrgkoolilõpetajatele erakordselt suur nõudlus kutsealade järele kliinilises psühholoogias ja psühholoogilise mõjuvõimu suurendamises.

 • Nad vastavad tegevustele psühhosotsiaalse tervise edendamise (nt tervishoiualane nõustamine või juhendamine), psüühikahäirete (nt ettevõtte või kooli kontekstis), psühholoogilise nõustamise valdkonnas ambulatoorsetes või statsionaarsetes piirkondades, samuti hariduse, tervishoiu, sotsiaal- või sotsiaalvaldkonnas. majanduslike institutsioonide.
 • Samuti antakse meie lõpetajatele töövõimalused personalijuhtimise valdkonnas, näiteks personali värbamise ja sobivuse diagnostika või personali arendamise ja kvalifikatsiooni osas.
 • Lõpetajad leiavad ka atraktiivseid tegevusvaldkondi turu-uuringutes ja ettevõtete kommunikatsioonis.
 • Peale selle on kvalifitseeritud magistriõppe lõpetanud nõudmised kohtuekspertiisi ja kriminaalpoliitika valdkonnas.
 • Täiendavad rakendusalad on haridus ja koolitus, eksperdiarvamused, tervishoiu- ja tervishoiualased uuringud ning tervisealane aruandlus.
 • Põhimõtteliselt annab magistrikraad omanikule doktorikraadi (300 ECTS ainepunkti antakse bakalaureuse- ja magistrikraadiga).

DIPLOMA Ülikool juhib tähelepanu sellele, et laste ja noorukite psühhoterapeutide täiendõppele peab alati vastama eraldi föderaalne riik, kus see täiendõpe kaasatakse. Praeguse õigusliku olukorra kohaselt ei ole Fachhochschule omandatav psühhoteraapia psühhoterapeudile juurdepääs üldjuhul võimalik. Palun vaadake meie veebilehte https://www.diploma.de/fernstudium/master/psychologie seoses praeguste muudatustega.

Tavaline perioodi

Kaugõpe: 5 semestrit 120 ECTS

Tegelikku õppeperioodi võib pikendada kuni nelja semestri jooksul õppeperioodi jooksul.

baasjoone

Seejärel on talvise semestri (oktoober) ja suvepäevaga (aprill) piisav arv osalejaid.

akrediteerimine

Õppekava akrediteerimine akrediteerimisasutuse AHPGS poolt.

õppemaks

Kaugõppe psühholoogia: 356,40 eurot kuus (kokku 10 692 eurot, - pluss ühekordne eksamitasu 915,00 eurot).

õppevorm

Magister "Psühholoogia, mis keskendub kliinilisele psühholoogiale ja psühholoogilisele võimestumisele" on järjestikune õppekursus, mis on loodud kaugõppe programmi virtuaalsete ja reaalsete kohalolekutega .

Kaugõpe toimub vaheldumisi iseseisva õppe ja õpiraamatute vahelisel ajal, online-loenguid DIPLOMA veebikeskuse virtuaalses loengusaalis (E-Teaching) ja kohalolekuüritusi MEU õppekeskuses (DIPLOMA koostööpartner) Magdeburgis. Nelja esimese semestri jooksul peetakse laupäeviti alati virtuaalseid ja reaalseid klassiruume . Viimasel poolaastal korraldatakse täiendavaid virtuaalseid seminare, et aidata ja juhendada teid magistritöö lõpetamisel.

vastuvõtu nõuded

DIPLOMA Ülikooli "Rakenduspsühholoogia" programmis läbinud bakalaureuseõppe vähemalt "rahuldava" või sooritanud bakalaureuse - või diplomikatse sotsiaalpedagoogika, pedagoogika, erihariduse, muusikateraapia, psühholoogia, taastusravi psühholoogia, meditsiini või muu ülikooli vastavas valdkonnas. vähemalt 180 krediiti vähemalt "rahuldava" tasemega. Samuti võib kõikidele, kes on lõpetanud vähemalt bakalaureuse- või diplomiekvivalendi välisriigi kraadi samas või sellega seotud valdkonnas, mille standardperiood on vähemalt kuus semestrit (mis vastab 180 kraadile) vähemalt "rahuldava" tasemega, võib sellesse kraadi lisada.

Taotlejad, kelle esimese kvalifikatsiooniga akadeemilise kraadi lõplik hinne on "piisav", on magistriõppekavast välja jäetud. "Kvalifitseeritud" kvalifikatsiooniga taotlejad peavad klassifitseerimisintervjuus märkima, et nad on võimelised edukalt lõpetama magistrikraadi.

avaldused

Master of Science (KTM)

Lõpetajad saavad magistri tunnistuse ja tunnistuse, samuti inglise keeles kirjutatud diplomilisa ja rekordite, mis identifitseerivad need rahvusvaheliselt magistrikraadiga akadeemikuteks. Bologna resolutsioonide kohaselt on kapteni valdaja omandanud doktorikraadi eeltingimused.

Major õppevaldkondades

Kliiniline psühholoogia

Moodul annab põhjalikud teadmised põhikontseptsioonidest, paradigmadest, teooriatest, uurimismeetoditest, rakendusvaldkondadest ja lähenemistest, sekkumistest ning kliinilise psühholoogia raamtingimustest. Lisaks õpetatakse põhjalikult teadmisi psühholoogilise mõjuvõimu ja ressurssideooriast, võttes arvesse positiivseid psühholoogia ja vastupidavuse uuringuid.

Kursus sisaldab järgmist sisu:

 • põhjalikud teadmised põhikontseptsioonidest, paradigmadest, teooriatest, uurimisviisidest, rakendusvaldkondadest ja lähenemistest, sekkumistest ja üldistest kliinilise psühholoogia tingimustest.
 • Vaated psüühikahäirete tekkeks, arenguks ja kulgemiseks, kasutades valitud häirete ja häireteooriate näiteid
 • praegused teooriad ja uurimistulemused (eeskujulik: vaimsete häirete levik ja sagedus, võttes arvesse soolisi erinevusi ja erinevusi erinevate elanikkonnarühmade vahel)
 • Kliinilise psühholoogia olulised rakendusalad, nagu psühhoteraapia, rehabilitatsioon ja ennetamine, samuti käitumismeditsiini ja tervise psühholoogia
 • Individuaalsed häire mudelid, mis põhinevad valitud kliinilistel probleemidel
 • Erinevate tegurite integreerimine psüühikahäirete biopsühhosotsiaalsesse mudeli

Psühholoogiline võimendamine

Moodul annab põhjalikud teadmised põhikontseptsioonidest, paradigmadest, teooriatest, uurimismeetoditest, rakendusvaldkondadest ja lähenemistest, sekkumistest ning kliinilise psühholoogia raamtingimustest. Lisaks õpetatakse põhjalikult teadmisi psühholoogilise mõjuvõimu ja ressurssideooriast, võttes arvesse positiivseid psühholoogia ja vastupidavuse uuringuid.

Kursus sisaldab järgmist sisu:

 • Võimenduse kontseptsiooni ning filosoofilise ja sotsiaal-psühholoogilise klassifikatsiooni teooria kujundamine ja määratlused
 • Biopsühhosotsiaalse ja elukeskkonna uuringute alused
 • sissejuhatus psühhosotsiaalse tervise edendamise ja ressursside tugevdamise teoreetilisse arutellu
 • põhjalikud teadmised teemakeskse või rühmaga seotud potentsiaali ja inimressursside kohta
 • tervise ja haiguste salutogeneetiline mõiste kui järjepidevus
 • Tervisega seotud käitumise muutmise strateegiad (nt kehaline aktiivsus, toitumine, stress)
 • Positiivne psühholoogia: strateegiad ja meetmed enespädevuse, enesekorralduse ja eneseteostuse suurendamiseks
Viimati uuendatud apr 2019

Teave kooli kohta

The DIPLOMA University is a privately run, state recognized university of applied sciences located in the picturesque medieval city of Bad Sooden-Allendorf in North Hesse. The notation Bad identifies ... Loe edasi

The DIPLOMA University is a privately run, state recognized university of applied sciences located in the picturesque medieval city of Bad Sooden-Allendorf in North Hesse. The notation Bad identifies the city as a recognized spa destination with a long tradition in medical wellness and health treatment. Besides the main campus there are notable campus extensions in more than 25 cities in Germany and one in Italy. Näita vähem
Halb Sooden-Allendorf , Aalen , Baden-Baden , Berliin , Bochum , Bonn , Friedrichshafen , Hamburg , Hanover , Heilbronn , Kaiserslautern , Kassel , Kitzscher , Magdeburg , Mainz , Mannheim , München , Ostfildern , Würzburg , Regenstauf , Nürnberg , Wiesbaden , Wuppertal , Saksamaa Online + 23 Rohkem Vähem