Magistriõpe Rahvusvahelise Disaini Ettevõtte Juhtimise (BIZ) - M. Sc. Majandusteaduskond ja ärijuhtimine

Üldine

Programmi kirjeldus

IDBM on teedrajav ja tunnustatud õppeprogramm, mis kehastab tõeliselt Aalto visiooni, integreerides disaini ja tehnoloogia globaalse äriarendusega. Läbi transdistsiplinaarse meeskonnatöö ja reaalse elu väljakutsete, mida pakuvad meie silmapaistvad tööstuspartnerid, valmistab programm ette õpilasi uue loomevaldkonna spetsialistide põlvkonnana. IDBM on ainulaadselt positsioneeritud ainsa programmina, mida pakutakse Aalto kõigis kuues koolis, võimaldades programmi lõpetanutel teenida magistrikraadi kas äri, disaini või tehnoloogia alal.

Õppe eesmärgid

Me ei tööta silodes, miks peaksime siis ühes õppima? IDBM-i õpilased tegelevad multidistsiplinaarsetes meeskondades keerukate tegelike väljakutsetega ja arendavad homsete väljakutsete terviklikku väljavaadet. Programm hõlmab laiemalt disaini kui meetodit, mõtteviisi ja konkurentsieelist. Ta teeb seda, keskendudes toodete, teenuste ja äridisainile, tehnoloogiale ja innovatsiooni juhtimisele. IDBM-i lõpetajatel on:

 • Võimalus töötada erinevates meeskondades ja juhtida neid. Lõpetajad on avastanud ja avanud oma potentsiaali multidistsiplinaarsetes meeskondades. Nad on tööstusalaste koostööprojektide kaudu arendanud olulisi inimestevahelisi ja suhtlemisoskusi. Saage tõhusaks meeskonnamängijaks, täiustades olulisi projektijuhtimisoskusi.
 • Tulevikku suunatud vaade maailmale. Lõpetajad omavad teadmisi organisatsioonide ja ühiskondade kujundamise praegustest ja tulevastest suundumustest.
 • Mitte ainult ärilises mõttes, vaid ka disain ja tehniline kokkuhoidlikkus. Lõpetajad on laiendanud oma äritegevuses omandatud kompetentsi, tuues sisse disaini ja tehnilised võimalused, et saada terviklikum ülevaade sellest, kuidas lõppkasutajatele väärtust luua.
 • Pädevus juhtida, arendada ja juhtida disainil põhinevaid strateegiaid. Lõpetajad on saanud ülevaate, kuidas disaini juhitakse ning kuidas saab selle mõju hinnata ja analüüsida. Nad on tööstusharu juhtidelt õppinud, kuidas luua uusi ideid ja neid disainipõhiste strateegiate ja protsesside abil ellu viia.

Pärast IDBM-i programmi lõpetamist on lõpetajad valmis võtma olulisi rolle meeskondades, kes töötavad disaini, äri ja tehnoloogia ristumiskohas. Nad on võimelised edendama innovatsiooni ja juhtima algatusi uute ettevõtmiste alustamiseks globaalses keskkonnas.

Magistriõppe võimalused

IDBM-i lõpetajad saavad kandideerida doktoriõppesse.

Õppekeel

Õppekeel on inglise keel.

Õppetöö struktuur

IDBMi korraldab ärikool ja see hõlmab kokku 120 ECTS ainepunkti. Kaheaastane programm koosneb:

 • IDBM-i major (40 EAP)
 • Kõrgharidus (24 EAP)
 • Valikained (20 EAP)
 • Magistritöö (30 EAP)
 • Lõputöö seminar (6 ETCS)

IDBM-programmi esimene aasta koosneb IDBM-i peamistest kohustuslikest moodulitest ja kuuekuulise tööstuse projektist. Teise aasta jooksul saavad üliõpilased täiendada oma õpinguid, lõpetades vahetussemestri, alaealised õpingud või valida täiendavaid kursusi, sõltuvalt nende huvist ja teekonna nõudmistest.

Lisaks pakutakse IDBM-i magistriprogrammi tudengitele, kes lõpetavad Aalto Ettevõtluskõrgkooli majanduse ja ärijuhtimise magistrikraadi, võimalust pikendada oma õpinguid kahekordse kraadiga Hispaanias Barcelonas asuvas ESADE ärikoolis.

Õpingute alguses määratlevad tudengid koos akadeemilise nõustajaga oma isiklikud õppekavad (PSP). PSP peamine eesmärk on tagada, et õpingud toetaksid õpilase huve ja oleksid loogilises järjekorras täidetud.

Isiklik õppeplaan (PSP)

Personaalne õppeplaan (PSP) on praktiline vahend üliõpilase enda õppetee määratlemiseks, st optimaalse kursuste valiku koostamine vastavalt õpilase huvidele ja programmi nõuetele. PSP on ka kasulik vahend uuringutega sammu pidamiseks. Parimal juhul näitab see etappi, kus õpilased on oma õpingutega, ja seab neile konkreetsed verstapostid, mida nad peavad järgima.

Uuringute sisu

IDBM-i õpilasena läbite kursused koos rahvusvahelise, tiheda ja mitmekesise õpilaskogukonnaga. IDBM-i kohustuslikud põhiuuringud on seotud ulatusliku tööstusprojekti ja sellega seotud meeskonnatööga, mis võimaldab õpilastel õppida erinevaid teadmisi, tööriistu ja meetodeid praktikas kasutama ja rakendama. Lisaks süvendab IDBM-i tööstusprojekt õpilaste mõistmist üleilmses disainimahukates ettevõtetes osalevate ettevõtete reaalsetes protsessides. Projektide kaudu arendatakse projektijuhtimise ja äriplaneerimise oskusi.

Näited laiast kursuste valikust on järgmised:

 • Ärimudelite kujundamine (5 EAP)
 • Ettevõtte ettevõtlus ja disain (5 EAP)
 • IDBM-i tööstusprojekt (15 EAP)
 • Võrgustatud partnerlus ja tooteinnovatsioon (5 EAP)

Rahvusvahelised võimalused

Õppige ambitsioonika ja mitmekesise õpilasrühmaga kogu maailmast. Viige lõpule intensiivne tööstusharu projekt ülemaailmse organisatsiooni jaoks multidistsiplinaarsetes meeskondades ja osalege reisides sihtkohtadesse, mis on seotud projektis esitatud väljakutsetega. Lisaks on Aalto ärikooli IDBM-i magistriprogrammi tudengitel ainulaadne võimalus oma õpinguid pikendada, lõpetades kahekordse kraadi ESADE ärikoolis Barcelonas, Hispaanias.

Aalto University on oma olemuselt rahvusvaheline, tervitades igal aastal tuhandeid kraadi- ja vahetusüliõpilasi välismaalt. Need õpilased liituvad Aalto mitmekesise kogukonnaga mitte ainult õpingute, vaid ka ülikoolilinnaku mitmel korral toimuva vaba aja ürituste, tegevuste ja pidustuste kaudu. Programmi administraatorid, aktiivsed tudengite juhendajad ja üliõpilaste tugiteenused töötavad rangelt, et aidata rahvusvahelistel tudengitel sulanduda põhjamaisesse kultuuri ja tunda end Soomes koduselt.

Mitut valdkonda hõlmavad võimalused

IDBM on tõeliselt multidistsiplinaarne programm, mis kehastab Aalto visiooni: julgete mõtlejate kogukond, kus teadus ja kunst kohtuvad tehnoloogia ja äriga. Teil on täiesti ainulaadne võimalus õppida ja töötada koos ARTSi, ettevõtluse, inseneriteaduse, keemiatehnika, elektrotehnika ja teaduse ambitsioonikate õpilastega.

Aalto University on tuntud äri, kunsti, tehnoloogia ja teaduse erialade ühendamise kaudu. Elav ülikoolilinnak ja valikainete kursuste valimise vabadus kogu ülikoolis viivad erinevatest valdkondadest pärit tudengid ühe katuse alla. See spontaanne multidistsiplinaarne keskkond tekitab uusi ideid, kogudes entusiaste nende ümber ja sünnitades sõprussuhteid, võrgustikke ja iga kord sageli alustavat idufirmat.

Karjäärivõimalused

IDBM valmistab teid ette karjääriks loomemajanduses ja organisatsioonides, mis tuginevad loovusele, disainile ja tehnoloogiale kui oma konkurentsipositsiooni võtmekomponentidele. Need karjäärivõimalused on olemas nii suurtes rahvusvahelistes ettevõtetes kui ka alustavates ettevõtetes, erinevates valdkondades, kuna organisatsioonid on hakanud mõistma disaini olulisust nende olulisuse säilitamisel ja parema väärtuse loomisel. Ametikohtadel, mis ulatuvad teenuste kujundamisest disaini ja strateegiani, võimendab IDBM disainilahendust uute toodete ja teenuste loomiseks, kasutades sageli uusimat tehnoloogiat.

Aalto University on väljakujunenud karjääriteenused, mis aitavad teil tööle asuda nii Soomes kui ka välismaal. Aalto õpilased leiavad pärast kooli lõpetamist hõlpsasti häid positsioone. Aalto juures on ka väga aktiivne ettevõtluskogukond, mis võib olla hüppelauaks ettevõtte asutamisel. Lõpuks, kui akadeemiline karjäär pakub huvi, on rahvusvahelise disaini ärijuhtimise magistriprogramm suurepärane alus doktoriõppeks ja järeldoktori ametikohtade loomiseks.

Stipendiumid ja õppemaksud

Õppemaks on mitte-ELi / EMP kodanike jaoks 15 000 EUR õppeaastal.

Tulevased üliõpilased, kellele makstakse õppemaksu, saavad kandideerida Aalto University stipendiumile.

Viimati uuendatud nov 2019

Teave kooli kohta

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and desig ... Loe edasi

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and design, architecture, and technology in Finland. Näita vähem
Espoos , Helsingi , Pori , Mikkeli + 3 Rohkem Vähem