Magistriõpe TESOLis erialaga inglise keskhariduses

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

TESOLi magistrikraad erialaga inglise keele keskhariduses annab õpilastele huvi selle valdkonna vastu võimaluse integreerida inglise keele õpetamise teooria ja praktika teiste keelte kõnelejatele, pöörates erilist tähelepanu inglise keele õpetamisele.

Inglise keele õpetamine teiste keelte kõnelejatele (TESOL), mis on spetsialiseerunud inglise keele õpetamisele, on mõeldud nii inglise keele õpetajate kui ka inglise keele õpetamise karjääri kaalumiseks. See on suunatud õpetajatele, kes on eriti huvitatud inglise keele õpetamisest.

Tähtsündmused

Ülikoolilinnak

 • Suunake oma õpinguid oma huvipakkuvale valdkonnale ning omandage parem teoreetiline ja praktiline arusaam inglise keele keskmise õppega seotud väljakutsetest ja võimalustest.
 • Võtke konkreetne inglise keskhariduse moodul, viige läbi uuringud selles valdkonnas tegevusuuringute mooduli osana ja valige väitekirja teema, et uurida edasi noorte õppijate õpetamise valdkonnas.
 • Liitu inglise keele õpetajate kogukonna kogenud praktikutega ja teadlastega, kellel on võimalus osaleda käimasolevates kutsehariduse sündmustes ja iga-aastasel inglise keele akadeemilise eesmärgi konverentsil.
 • Integreerige teooria ja praktika - arutage teoreetilisi kontseptsioone ja raamistikke väikestes rühmades ning rakendage neid praktiliste hinnangute ja vastastikuste õpetuste kaudu.
 • Osaleda ja mõtiskleda uue keeleõppe kogemuse osana programmist, et saada 360 kraadi perspektiivi keeleõppe ja -õppe kohta.

Online

 • Programmil on kaks alguskuupäeva (jaanuar ja september), mis võimaldab töötamise ajal paindlikku osalise tööajaga õppimist. Samuti pakub see teile palju võimalusi suhelda nii ülikoolilinnakute kui ka teiste kaugõppe üliõpilastega.
 • Suunake oma õpinguid oma huvipiirkonda ja omandage parem teoreetiline ja praktiline arusaam inglise keele keskmise õppega seotud probleemidest ja võimalustest.
 • Teil on võimalus lõpetada kahe nädala pikkune elamukursus St Andrewsis, et anda teile võimalus osaleda St Andrewsi kogukonnas ja töötada koos oma töötajatega üks-ühele.
 • Liitu inglise keele õpetajate kogukonna kogenud praktikutega ja teadlastega, kellel on võimalus osaleda käimasolevates kutsehariduse sündmustes ja iga-aastasel inglise keele akadeemilise eesmärgi konverentsil.
 • Te integreerite teooria ja praktika - arutate teoreetilisi kontseptsioone ja raamistikke veebifoorumite ja veebiseminaride kaudu ning rakendate neid praktiliste hinnangute ja grupitöö kaudu.

Õppetöö formaat

Ülikoolilinnak

Te võtate programmi kahe esimese semestri jooksul erinevaid õpetatavaid mooduleid, mis edastatakse loengute, seminaride, õpetuste ja klassiväliste tegevuste seguga.

Nendes moodulites integreerite teooria ja praktika teoreetiliste kontseptsioonide ja raamistike arutamise ja kritiseerimise teel ning seejärel rakendate neid praktiliste hinnangute kaudu. Hindamised hõlmavad kirjalikke ülesandeid, ettekandeid, õppekavade väljatöötamist ja jälgitavaid õpetusi.

Online

Te võtate programmi kestuse jooksul erinevaid õpetatud mooduleid, mis tarnitakse mitmel viisil, näiteks:

 • salvestatud loengud,
 • salvestatud mini-loengud,
 • online-jututoad,
 • netisaated,
 • giidiga kirjutamine,
 • veebiseminarid,
 • intensiivset tagasisidet oma töö kohta.

Nendes moodulites integreerite teooria ja praktika teoreetiliste kontseptsioonide ja raamistike arutamise ja kritiseerimise teel ning seejärel rakendate neid praktiliste hinnangute kaudu. Hindamised sisaldavad:

 • kirjalikud ülesanded,
 • esitlused,
 • õppekavade väljatöötamine, \ t
 • rühmatöö teistes maailma osades elavate õpilastega.

Moodulid

Selle programmi moodulitel on erinevad edastamis- ja hindamismeetodid.

Kohustuslik

 • Inglise keskmine juhend: annab teile arusaama inglise keele kui rahvusvahelise keele vastuoludest akadeemilise õppe jaoks ja inglise keele õppekeelena kasutamise keerukusest nii akadeemiliste õppejõudude kui ka õppijate seisukohast. Inglise keel kui L2.
 • Tegevusuuringud õpetajatele: pakub õppimiskogemust, milles saate mõelda mõisteid ja teooriaid, mida te õppite teistes moodulites ja ühendate need klassiruumis. Moodul uurib klassiruumi praktikute peegelduste ja tegevusuuringute kombineeritud väärtust, pakkudes keeleõpetajatele vahendit oma klassiruumi kontekstide mõistmiseks ja vastuste kavandamiseks nendes kontekstides.
 • Keeleõpetuse metoodika: uurib teooriaid, mis teavitavad õpetamispraktikat ja analüüsivad nende mõju õppimisviisidele, kasutatud materjalile, õpetaja rollile ja klassiruumis. See on oluline kõigile neile, kes püüavad oma õpetuskeskkonda paremini mõista ja neile, kellel on võimalus mõjutada õppekeskkonda.
 • Keeleõpetajate keeleteadus: on mõeldud selleks, et varustada oskusi, mida on vaja kirjaliku diskursuse kirjeldamiseks ja analüüsimiseks. Ta ei võta eelnevalt teadmisi keeleteadusest ja püüab tutvustada teile valitud põhiõigusi, mis on olulised inglise keele õpetamisel. Te omandate grammatiliste terminite ja struktuuride analüüsimisel ja kirjeldamisel asjakohase terminoloogia ja tehnika.
 • Teise keele omandamine: keskendub sellele, kuidas järgnevad keeled õpitakse pärast esimest keelt, uurides SLA teooria arengut. Seejärel kaalute, kuidas see teooria õpetab.
 • Õpetamine ja uurimine: aitab teil mõista TESOLi valdkonna range uurimisküsimuse omadusi ning kaaluda, kuidas kavandada, pilootida ja mõelda erinevate andmekogumisvahendite tõhususele. Moodul sisaldab ka juhendamist ja arutelu erinevatest eetilistest kaalutlustest klassiruumis tehtavate uuringute läbiviimisel, samuti väitekirja kirjutamise tähtsatest etappidest.

Valikuline

Valite kolmest valikulisest moodulist järgmisest loendist:

 • Hindamine ja hindamine: annab põhjaliku arusaama inglise keele õpetamise ja õppimise erinevate testimis- ja hindamismeetodite peamistest mõistetest.
 • Inglise keskmine juhend: annab teile arusaama inglise keele kui rahvusvahelise keele vastuoludest akadeemilise õppe jaoks ja inglise keele õppekeelena kasutamise keerukusest nii akadeemiliste õppejõudude kui ka õppijate seisukohast. Inglise keel kui teine keel.
 • Inglise keel akadeemilistel eesmärkidel: üliõpilaste ettevalmistamine ja toetamine, kes õpivad bakalaureuse- või kraadiõppesse inglise keele kaudu, on üks kõige keerulisemaid, kuid rahuldust pakkuvaid töökohti keeleõppe valdkonnas. Selleks peab EAP õpetaja mõistma kõrghariduse konteksti; ülikoolis õppimise põhialused; tekst ja diskursus erinevate valdkondade, teooriate ja hindamispraktika kogukondades; ning kõige tõhusamaid meetodeid ja materjale, mis motiveerivad õpilasi ja aitavad neil diskursuse kogukonda.
 • Noorte õppijate õpetamine: uurib laste arengu ja õppimise teooriaid, mis on lapse teise keele omandamise mõistmiseks olulised, nimelt lapsed vanuses 4 kuni 7, 8 kuni 11 ja 12 kuni 18. Lapse psühholoogiat tuleb arvesse võtta arendamisel. õppematerjalide, õpetamisstiilide ja klassiruumi juhtimise.
 • Õppetehnoloogia: tutvustab teile keeleõppe tehnoloogia peamisi teooriaid, kontseptsioone ja tavasid. Sul on võimalik kriitiliselt arvestada erinevate tehnoloogiliste transpordiliikide rolli ja eesmärki hariduses mitmesugustes sätetes, et tuvastada ja kontseptuaalselt probleeme oma kutsealases kontekstis.

Valikulised moodulid võivad igal aastal muutuda ning mõned võivad lubada ainult piiratud arvu õpilasi.

Dissertatsioon

Te valite Teile huvitava teema ja oma tulevase karjääri inglise keele keskhariduse valdkonnas ning loete sellega seotud kirjandust ja teete oma teemal sõltumatut uurimist.

Üliõpilaste väitekirja juhendavad inglise keele keskhariduse õpetamise meeskonna liikmed. Juhendajad annavad juhiseid kogu uurimisprotsessi vältel, aidates teil välja töötada sobiva uurimuse hüpoteesi ja pakkuda nõu asjakohase kirjanduse kohta ning kuidas oma aega tõhusalt planeerida.

Lõpetatud kuni 15 000 sõna pikkune väitekiri tuleb esitada kindlaksmääratud kuupäevaks augustis.

Kui te ei soovi MSc sõlmimiseks vajalikku väitekirja lõpetada, on olemas väljumisauhinnad, mis võimaldavad sobivalt kvalifitseeritud kandidaatidel saada aspirantuuri. Valides väljapääsupreemia, lõpetate oma kraadi teise õppeaasta lõpus ja saate MSC asemel PGDipi.

Siin loetletud moodulid on soovituslikud ning ei ole tagatud, et nad hakkavad 2019.

Karjäär

TESOLi lõpetajad on varustatud erinevate oskuste ja kogemustega, mis võimaldavad neil täita erinevaid rolle. Enamik TESOLi üliõpilasi töötab hariduses, kas õpetajate või õppejõudude, teadlaste või poliitikakujundajatena. Teised lõpetajad töötavad kirjastamises, ajakirjanduses ja juhtimises.

Karjäärikeskus pakub kõigile üliõpilastele nõu üksikutele õpetajatele, kes pakuvad magistriõppe kursusi, ning pakub ürituste programmi, mis aitab õpilastel oma tööalast oskust arendada.

Riiki sisenemise nõuded

 • Hea 2.1 austab bakalaureuse kraadi asjaomases distsipliinis või olulise erialase või muu asjakohase kogemuse kõrval tõendeid varasema alternatiivse õppe kohta, nagu kutsekvalifikatsioon või sertifikaadid.
 • Kui te õppisite oma esimese kraadi väljaspool Ühendkuningriiki, vaadake rahvusvahelisi sisenemise nõudeid.
 • Inglise keele oskus.

Nimetatud kvalifikatsioonid näitavad sisenemise miinimumnõudeid. Mõned akadeemilised koolid küsivad taotlejatelt, et nad saavutaksid miinimumist oluliselt kõrgemad märgid. Loetletud sisenemisnõuete saamine ei garanteeri teile koha, sest ülikool arvestab iga taotluse kõiki aspekte, sealhulgas vajaduse korral kirjaliku proovi, isikliku avalduse ja täiendavate dokumentide kohta.

Rakendamise nõuded

 • CV
 • isiklik avaldus (500 sõna)
 • kaks algset allkirjastatud viidet (millest vähemalt üks peab olema akadeemiline),
 • akadeemilised ärakirjad ja kraadi tunnistused
 • tõendid inglise keele oskuse kohta (nõutav, kui inglise keel ei ole teie esimene keel).

Kestus

Ülikoolilinnak: üks aasta täiskoormusega õppest. 9. september 2019.

Online: kahe- kuni viieaastase osalise tööajaga õppimine. 9. septembril 2019, 1. semestrist algavatele õpilastele; 20. jaanuaril 2020, 2. semestrist algavatele õpilastele.

Rahastamine

Hiljutine lõpetaja soodustus

University of St Andrews pakub 10% soodustust magistriõppemaksudele üliõpilastele, kellel on õigus lõpetada või kes on lõpetanud St Andrewsi viimase kolme õppeaasta jooksul ja alustavad magistriõppe programmi University of St Andrews .

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

As a 600-year-old institution, it's no surprise that the University of St Andrews is known across the globe as a world leader in education. We are Scotland’s best university ranked by the Complete Uni ... Loe edasi

As a 600-year-old institution, it's no surprise that the University of St Andrews is known across the globe as a world leader in education. We are Scotland’s best university ranked by the Complete University Guide 2019, and 2nd overall in the UK (Guardian Good University Guide 2019). Näita vähem