Magistriõpe Tehisintellekti (AI)

Üldine

Programmi kirjeldus

Tehisintellekt (AI) on arvutiteaduse ja inseneriteaduse üks populaarsemaid valdkondi. AI tegeleb intelligentse käitumise, õppimise ja masinates, robotites ja kehavabades arvutiprogrammides kohanemisega. AI on kõikjal: otsimootorid kasutavad seda päringutele vastuste täiustamiseks, kõne tuvastamiseks, keelte tõlkimiseks, e-posti programmid kasutavad seda rämpsposti filtreerimiseks, pangad kasutavad seda valuutakursside ja aktsiaturgude prognoosimiseks, arstid kasutavad seda kasvajate tuvastamiseks, robotid kasutavad seda enda ja takistuste lokaliseerimiseks, autonoomsed autod kasutavad seda sõitmiseks, videomängud kasutavad seda mängija kogemuse suurendamiseks, adaptiivsed teleskoobid kasutavad seda pildikvaliteedi parandamiseks, nutitelefonid kasutavad seda objektide / nägude / žestide / häälte / muusika jne tuvastamiseks.

Inimesed arutavad ülluure ja AI riskide võimalikkust. Sellised suured tegijad nagu Google, Amazon, Baidu, Microsoft jne investeerivad AI-sse miljardeid ja AI-ga seotud tööturg kasvab eriti kiiresti.

Selles põnevas kontekstis pakutakse Luganos esimest Šveitsi AI-magistrit, kes kasutab ära informaatikateaduskonna ja Šveitsi AI Labi, IDSIA, Dalle Molle tehisintellekti instituudi, SUPSI-ga ühise instituudi ja ühe maailma kompetentsi selle valdkonna juhtivad teadusinstituudid. Näiteks sai IDSIA 2016. aastal Šveitsi IKT eriauhinna oma bio-inspireeritud teadusuuringute eest ja ühe kümnest NVIDIA auhinna "Pioneerid AI teadusuuringutes" auhinna.

Auhinnatud kraad

Pärast programmi edukat läbimist antakse õpilastele magistrikraad informaatikas, tehisintellekti magister.

Struktuur ja sisu

Tehisintellekt ei pruugi olla mitte ainult informaatika, vaid ka teaduse kõige põnevam valdkond. Tegelikult võivad parimad teadlased tulevikus olla isegi AI-d ise. Varsti on riistvaral rohkem tooreid arvutusvõimsusi (CP) kui inimese ajudel, kuna CP protsent kasvab endiselt koefitsiendiga 100-1000 aastakümne kohta. Ja pole põhjust arvata, et inimestel sarnane üldine probleemilahendustarkvara puudub: IDSIA-s on juba olemas matemaatiliselt optimaalsed (ehkki mitte veel praktilised) universaalsed probleemilahendajad. Ja olemasolev väga praktiline (kuid mitte nii universaalne) AI õpib juba kogemusest, edestades inimesi üha enam ja rohkem. Näiteks õpivad bioloogiliselt usutavad sügavad / korduvad kunstlikud närvivõrgud lahendama mustrituvastusülesandeid, mis tundusid alles 10 aastat tagasi teostamatud. Näited: pildid, käekiri, liiklusmärgid, alates 2011. aastast isegi üliinimliku etteastega - lõppu pole silmapiiril. Isegi loovus on vormistatud nii, et seda saab nüüd masinates rakendada. AI praegused arengud võivad varsti viia ajaloo lõpuni, kuna me seda teame (rohkem), ja IS-i magistrandina võite saada osa sellest revolutsioonist.

Tehisintellekti süsteemidel on teadmised, uskumused, eelistused ja eesmärgid ning neil on nii informatiivne kui ka motiveeriv hoiak. Nad jälgivad, õpivad, suhtlevad, kavandavad, ette näevad ja pühenduvad. Nad on võimelised mõtlema teiste süsteemide ja oma sisemiste olekute üle, simuleerima ja optimeerima oma jõudlust. AI-süsteemid reageerivad dünaamilistele olukordadele, kohandades oma võimeid õppemehhanismide kaudu suure autonoomiaga.

Karjääri väljavaated

Selle programmi lõpetanud õpilastel kujuneb välja maitse keerukate probleemidega tegelemiseks. Oma tulevase karjääri jooksul saavad nad oma teadmisi rakendada paljudes interdistsiplinaarsetes valdkondades, sealhulgas robootika, ettevõtete prognoosimine, arukas otsing, videomängud, muusika ja meelelahutus, vestlusbotid, meditsiiniline diagnostika, isesõitvad autod, kui nimetada vaid mõnda neist.

Sissepääs

Vastuvõtmise formaalne nõue on bakalaureusekraad, mille annab tunnustatud ülikool arvutiteaduste või sellega seotud erialade alal.

Kandidaadid, kellel on tunnustatud rakenduskõrgkooli bakalaureusekraad, võidakse vastu võtta 30–60 täiendava ECTS-iga, mis teenitakse programmi ajal või enne selle algust, bakalaureusekursustel vastavalt teadusliku juhi määratletud õppekavale. Sisseastujaid käsitletakse igal üksikjuhul eraldi.

Keel

Sissepääs USI ingliskeelsetele magistriõppe programmidele eeldab inglise keele idioomi head valdamist. Selliste programmide kandidaadid, kes ei ole inglise keelt emakeelena kõnelevad või kelle varasem kraad on omandatud mõnes muus keeles, peavad esitama rahvusvaheliselt tunnustatud keeletunnistuse, mis on võrdne B2-tasemega, nagu see on määratletud Euroopa ühise keeleõppe raamdokumendis (CEFR). või samaväärne (nt TOEFL, IELTS jne).

CEFR-i B2-tase vastab järgmistele rahvusvaheliselt tunnustatud eksamite tulemustele:

IELTS 5.5
TOEFL Arvutipõhine: 183
Interneti-põhine: 65
Paberipõhine: 513
Cambridge'i inglise keel FCE (esimene tunnistus inglise keeles)
TOEIC Kuulamine ja lugemine: 785
Räägib: 150
Kirjutamine: 160

Ülalnimetatud tingimuste alusel vastuvõetud üliõpilased (välja arvatud tervisekommunikatsiooni kognitiivse psühholoogia magister) peavad magistrikraadi saamiseks vajaliku maksimaalse aja jooksul saavutama inglise keele C1 oskuse.

Taseme saab kinnitada kas osaledes USI pakutaval keelekursusel sügis- ja kevadsemestril ning sooritades lõpueksami või esitades rahvusvaheliselt tunnustatud keeletunnistuse *.

* CEFR-i C1-tase vastab järgmistele rahvusvaheliselt tunnustatud eksamite tulemustele:

IELTS 7,0
TOEFL Interneti-põhine: 100
Cambridge'i inglise keel CAE (täpsustatud sertifikaat), C-klass või kõrgem
BEC (ärikeele inglise keel), C-klass või kõrgem
TOEIC Kuulamine ja lugemine: 945
Räägib: 180
Kirjutamine: 180

Itaalia keel

Kuna Lugano asub Šveitsi itaalia keeles, võiksid õpilased olla huvitatud itaalia keele põhitõdede omandamisest.

Università della Svizzera Italiana pakub tasuta itaalia keele kursust.

Taotluse kord

Taotluse esitamiseks tutvuge palun veebivormi täitmise juhistega, mis on saadaval siin: http://application.lu. USI .ch.

Paberrakendus

Pange tähele, et eelistame veebipõhiseid rakendusi.

Taotlusi saab esitada ka koos taotlusvormiga ja nõutavate paberdokumentidega (e-posti või faksi esildised lükatakse tagasi) järgmisel aadressil:

Università della Svizzera Italiana
Informaatikateaduskond
Vastuvõtukabinet
G. Buffi kaudu 13
CH-6900 Lugano
Šveits

Nõutavad dokumendid

Järgmised dokumendid tuleb saata paberkandjal:

 • Täidetud taotlusvorm (saate selle alla laadida pdf-vormingus);
 • Varasemate diplomite koopia (bakalaureusekraad, haldusala, nelja-aastane kraad, küpsus);
 • Ülikooli eksamite tulemuste ametlik ärakiri;
 • Diplomite tõestatud tõlge, mis on kirjutatud muus keeles kui itaalia, saksa, prantsuse, inglise või hispaania keel;
 • Elulookirjeldus (Jätka)
 • Kandidaadi koostatud isiklik motivatsioonikiri;
 • Inglise keele ametlik tunnistus;
 • Isikutunnistuse või muude dokumentide koopia;
 • Juba Šveitsis elavate välismaalaste elamisloa koopia.

Varasemate kraaditunnistuste koopia

Kui kandidaat ei ole täitnud kõiki bakalaureusekraadile, litsentsiaadile või muule seatud nõudeid, võib diplomi koopia saata hiljem, kuid igal juhul hiljemalt immatrikuleerimisperioodi alguses. Kui jah, palun märkige eeldatav autasustamise kuupäev ja lisage hankelepingu sõlminud asutuse välja antud ametlik dokument, mis kinnitab neid tingimusi.

Motivatsioonikiri

Kandidaadid peavad koostama kirja (mitte rohkem kui ühe lehekülje), mis tutvustab ennast ja selgitab nende konkreetset huvi ja põhjuseid, miks nad soovivad antud magistrikraadi omandada.

Registreerimistasu

Lissaboni konventsioon reguleerib allakirjutanud riikide vahel ülikoolikraadide tunnustamist ja lihtsustab märkimisväärselt vastuvõtukorra administreerimist. Sel põhjusel kutsutakse kandidaate, kelle varasemad kraadiõpingud on lõpetatud väljaspool konventsiooni asuvates riikides (vt loetelu allpool), maksma SFR-i avaldustasu. 100, mis moodustab keerukamate failide töötlemise kõrgemad halduskulud. Kandidaadi vastuvõtmisel arvestatakse tasu maha esimese semestri õppetasu summast. Haldustasu ei tagastata muudel juhtudel: kui sisseastumist ei võimaldata või kui kandidaat otsustab tagasi astuda või jätab immatrikuleerimata.

Taotluste esitamise tähtaeg

 • Taotlusi võetakse vastu alates novembri keskpaigast .
 • Kandideerimise tähtaeg on 31. august .
 • Viisat vajavate kandidaatide taotluste esitamise tähtaeg on 31. mai .
 • Hiline taotlus võetakse arvesse ainult vabade kohtade olemasolul.

Tasud

Magistrikraadide õppetasud on 4000 Šveitsi franki semestris. Kandidaadid, kelle ametlik elukoht oli keskkooli lõpueksami (Maturità) ajal Šveitsis või Liechtensteinis, maksavad vähendatud semestritasu 2000 Šveitsi franki.

Õppetasud tuleb tasuda iga ametiaja alguses arvel näidatud tähtajaks; lõivu maksmine on õppimiseks immatrikuleerimise või uuendamise oluline tingimus.

Viimati uuendatud apr 2020

Teave kooli kohta

USI is a young and agile university that offers its students a quality education and an enhancing study experience. International faculty teach students with an interdisciplinary, engaging, and intera ... Loe edasi

USI is a young and agile university that offers its students a quality education and an enhancing study experience. International faculty teach students with an interdisciplinary, engaging, and interactive approach, leaving room for practical application. The quality of the study curricula is complemented by USI small size, by its cosmopolitan environment and its informal and dynamic culture. These elements make USI a hub of opportunity open to the world, where students can engage in direct dialogue with their professors and define their educational path, discover unexpected horizons, and embrace international careers. Näita vähem
Lugano , Mendrisio + 1 Rohkem Vähem