Magistriõpe bioenergia süsteemides

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Tulevane energianõudlus eeldab taskukohase säästva energia pakkumist.

Taastuvenergia süsteemide laialdasem kasutamine on üks viis kliimamuutustega seotud väljakutsetega toimetulemiseks, aidates samal ajal tagada energiatarnete kättesaadavust kõigile.

Bioenergia on tulevikus oluline osa puhastest ja teostatavatest energiasüsteemidest ning selle kasutamine kasvab kogu maailmas. Bioenergia kasutamisel tuleb tagada, et see oleks jätkusuutlik ja teostatav. See magistriprogramm annab teile selleks vajalikud oskused, alates kütuste lähteainest kuni saagi koristamiseni ja soojuslikuks muundamiseks.

Õpingute ajal saate teada, kuidas erinevaid lähteaineid saab muundada elektriks ja soojuseks ning milliseid nõudeid kütus tehnoloogiale ja süsteemile seab. Lisaks saate teada, kuidas bioenergia süsteemid toimivad terviklike energiasüsteemide osana. Õpingute ajal saate teada energiamajanduse ja protsesside kohta seoses bioenergia süsteemidega.

Selles programmis saate teada, kuidas toota energiat ohutult, ökonoomselt ning kasutades vähesaastavaid tehnoloogiaid ja taastuvaid energiaallikaid. Lõpetamise järgselt saate aru erinevate bioenergia tootmise tehnoloogiate eelistest ja puudustest ning oskate kujundada väikesemahulisi bioenergia süsteeme.

Kavandatud õpitulemused

Selles programmis saate teada, kuidas toota energiat ohutult ja ökonoomselt.

Pärast selle magistriõppe programmi saamist on teil võimalik:

 • analüüsib, kavandab ja valib erinevateks rakendusteks energia muundamise protsessid, võttes arvesse tehnoloogilisi, majanduslikke, keskkonnaalaseid ja ühiskondlikke aspekte;
 • rakendada ja arendada matemaatilisi mudeleid energiatehnoloogiliste probleemide lahendamiseks;
 • uurida ja kavandada väikesemahulisi bioenergia süsteeme;
 • mõistab biokütuste kasutamise eeltingimusi (protsessid ja seadmed);
 • osaleda riigi tasandil strateegilises kavandamises, et suurendada bioenergia kasutamist riigis;
 • mõista ja selgitada erinevate bioenergia tootmise tehnoloogiate eeliseid ja puudusi;
 • juhtida ja korraldada nii riiklikke kui ka rahvusvahelisi projekte;
 • kavandada energiatehnoloogiaga seotud seadmeid, taimi, protsesse ja süsteeme;
 • suhelda ja tegutseda akadeemilises ja teaduskeskkonnas;
 • töötada energiatehnoloogia erialal.

Kraadi struktuur ja õpingud

Bioenergia magistriprogramm on kaheaastane programm. See toob kaasa magistrikraadi tehnoloogia, M.Sc. (Tech.), Mis on 120 ECTS ainepunkti.

Programm hõlmab põhilisi ja spetsialiseerumise uuringuid.

Põhiuuringud (16 EAP) hõlmavad bioenergia, tehnoloogia ja ühiskonna ning energiaökonoomika kursusi.

Spetsialiseerumisõpe (vähemalt 72 EAP) sisaldab kohustuslikke ja alternatiivseid õpinguid:

 • Kohustuslikud erialaõpingud (68 EAP) hõlmavad energiasüsteemide inseneriteaduse, bioenergia tehnoloogialahenduste, energiaökonoomika, aurukatelde, vedelike masinate ja elektrijaamade projekteerimise kursusi.
 • Alternatiivsed spetsialiseerumisõpingud (4–27 ECTS ainepunkti) hõlmavad kaugkütte kursusi, transpordinähtuste täiustatud modelleerimist, auruturbiine, taastuvenergia tehnoloogiat, energiastsenaariume ja vedelike jaoks mõeldud masinate projekteerimist.

Magistritöö, 30 EAP-d, on spetsialiseerumise osa. Lõputöö on arenenud uurimisprojekt, mis nõuab umbes kuus kuud täistööajaga tööd. Õpilased täidavad selle oma neljanda semestri jooksul.

Kahekordne kraadiõpe LUT-i kraadide õpilastele

Programm pakub ka võimalust kahekordseks kraadiõppeks. Kahekordse kraadiõppesse vastuvõetud üliõpilased saavad kraadiõppe kahes ülikoolis pärast seda, kui nad on täitnud mõlema kaasatud ülikooli kraadinõuded.

Üliõpilased, kellel lubatakse selle magistrikraadi omandada LUT-is, võivad kandideerida kahekordsele kraadiõppele Peterburi Suure Peterburi Polütehnilises ülikoolis.

Double kraadiõppe üliõpilaste partner ülikoolides

Partnerülikoolide üliõpilastel on võimalik õppida LUT-is topeltkraadina. Kahekordse kraadiõppesse vastuvõetud üliõpilased saavad kraadiõppe kahes ülikoolis pärast seda, kui nad on täitnud mõlema ülikooli kraadinõuded.

Programmi kaheastmelised partnerülikoolid on:

 • Moskva energeetikainstituut, Venemaa
 • Püha Peterburi polütehniline ülikool, Venemaa
 • Peterburi Mining University, Venemaa
 • Tomski Polütehniline Ülikool, Venemaa

Karjääri väljavaated

Programm pakub teile juurdepääsu uusimale teabele taastuvenergia sektori ja selle kohta, kuidas see mõjutab teie edasist karjääri.

Teid õpetatakse töötama rahvusvahelises, multidistsiplinaarses ja mitmekultuurilises keskkonnas.

Juba niivõrd laienev energiasektor kasvab kogu maailmas, kuid lisaks sellele muutub see ka globaalsetele väljakutsetele vastamiseks. Meie lõpetajatel on oskused mitte ainult üleminekuga hakkama saada, vaid olla ka selle edasiviijad. Pidevalt on vaja uusi eksperte, kellel on uusimad oskused ja arusaam praegu ja tulevikus pakutavatest tehnoloogiatest.

Meie lõpetajad töötavad paljudel elualadel. Tavaliselt töötavad nad teadus- ja arendustegevuse, energiatootmise ja / või -müügi alal või müügiinseneride, juhtide, konsultantide ja avalike teenistujatena. Globaalselt on energiasektor ulatuslik ja töövõimalusi suurtes ettevõtetes, VKEdes, valitsusasutustes või valitsusvälistes organisatsioonides on palju.

Lõpetajad võivad leida spetsialistikohti näiteks disaini ja tootearenduse, tootmise ja käitamise, juhtimise, müügi ja turunduse, teadusuuringute ja hariduse ning riigiasutuste ja organisatsioonide alal.

Samuti saate kindla aluse õpingute jätkamiseks doktoriõppes.

Kuidas kandideerida

Kas olete huvitatud kandideerimisest bioenergia süsteemide magistriõppesse?

Tehke oma tuleviku jaoks üks olulisemaid otsuseid ja uurige koos meiega - lubame teha teie investeeringu väärt.

Igal aastal alustab LUT University õpinguid suur hulk tudengeid kogu maailmast.

Miks mitte saada üheks järgmistest, kes meiega liitub?

Ole uudishimulik. Ole üks meist.

Võite taotleda selle magistriõppe programmi kas jooksva või regulaarse vastuvõtu protsessi:

 • Regulaarne vastuvõtt: 1. detsember 2020-20 jaanuar 2021
 • Kehtiv sisseastumine: 1. oktoober 2020-31 mai 2021
Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

LUT University is a pioneering science university in Finland, bringing together the fields of science and business since 1969.

LUT University is a pioneering science university in Finland, bringing together the fields of science and business since 1969. Näita vähem
Lappeenranta , Lahti + 1 Rohkem Vähem