Magistriõpe informaatika ja tehnika alal

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Informaatika ja tehnika, magistrikraad (tehnoloogia) (2 aastat)

 • Uurimistööle suunatud kraad annab põneva võimaluse õppida tipptasemel teaduskeskkonnas.
 • Uuringud ühendavad nii teoreetilist kui ka praktilist lähenemist.
 • Spetsialiseerumine rakenduslikule arvutile, tehisintellektile ja arvutitehnikale.

Rahvusvaheline informaatika ja tehnika magistrikraadi programm (CSE) on kaheaastane teadusele orienteeritud programm, mis keskendub intelligentsetele digitaalsetele lahendustele reaalmaailma probleemidele. Viimastel aastakümnetel on informaatika ja tehnika mõjutanud märkimisväärselt meie igapäevast elu.

Arendus jätkub ja varsti ei kasutata arvuteid enam eraldi seadmetena. Selle asemel sulanduvad nad meie elukeskkonda ja pakuvad meile looduslike ja intuitiivsete kasutajaliideste kaudu rikkalikke teenuste komplekte. Selles arengus mängib võtmerolli infotehnoloogia ja tehnika eriala lõpetanu.

Kaheaastasel programmil on kolm spetsialiseerumisvõimalust:

 • Rakenduslik arvuti
 • Tehisintellekt
 • Arvutitehnika

Rakendusarvutused keskenduvad järgmise põlvkonna interaktiivsetele süsteemidele, mis asetavad inimesed tehnoloogia arengu keskmesse. Võttes kasutusele multidistsiplinaarse reaalmaailma lähenemise, kulutavad õpilased märkimisväärselt palju aega rühmatööde projektide kallal, et arendada erinevaid süsteeme alates interaktiivsetest võrguteenustest kuni mängude ja mobiilirakendusteni, keskendudes tugevalt innovatsioonile ja disainile.

Tehisintellekt keskendub AI erinevatele valdkondadele, näiteks masinõpe, masina nägemine ja andmete kaevandamine. See spetsialiseerumine annab õpilastele tugeva teoreetilise arusaamise ja praktiliste oskuste digitaalsete andmete töötlemisel ja analüüsimisel ning võime luua kaasaegsete AI-tehnikatega intelligentseid lahendusi reaalse maailma probleemidele.

Arvutitehnika keskendub nii arvuti riist- kui ka tarkvara aspektidele, keskendudes manustatud süsteemi arendamisele. Sellel spetsialiseerumisel õpivad tudengid ka signaalitöötlust ja selle rakendusi ning töötavad kaasaegsete signaaliprotsessorite ja manustatud arvutite projektidega. Spetsialiseerumine annab õpilastele hea aluse asjade Interneti (IoT) rakendustega töötamiseks.

Lisaks põhilistele spetsialiseerumisvõimalustele saavad õpilased osaleda valikulistel kursustel, et laiendada oma spetsialiseerumise teadmisi :

 • Biomeditsiiniliste signaalide analüüs
 • Masinõpe
 • Masin visioon
 • Signaali töötlemine
 • Manussüsteemid
 • Igakülgne arvutus

Selle magistriõppe programmi pakub infotehnoloogia ja elektrotehnika teaduskond ning tudengeid julgustatakse tungivalt tegema tihedat koostööd teaduskonna teadusrühmadega, kes on oma ala rahvusvahelised juhid.

Masin nägemise ja signaalianalüüsi keskus (CMVS) on kogu maailmas tuntud oma 35-aastase arvuti nägemisuuringute kogemuse poolest. Ubiquitous Computing Center (UBICOMP) on loonud universaalse arvutikasutuse ainulaadse uurimiskeskkonna, mis sisaldab multitouch seinakujulisi kuvasid, nutitelefoni tuvastavat vahetarkvara ja andurivõrke.

Biomimeetikumide ja intelligentsete süsteemide rühm (BISG) on arvutiteaduse ja bioloogia valdkonna ekspertteadmiste sulandumine. Uuringute ajal pakuvad uurimisrühmad üliõpilastele praktikantide ja magistritööde ametikohti, võimaluse jätkata doktorandina ja isegi järeldoktorina.

Programm annab lõpetajatele piisavad oskused töötada mitmesugustel ametikohtadel, mida pakuvad uurimisinstituudid ja ettevõtted, kes tegutsevad peamiselt info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) valdkonnas. Lõpetajad asuvad tõenäoliselt tööle teadus- ja arendustegevusega seotud ametikohtadele, kuid profiilile sobivad ka juhtimispositsioonid ja ettevõtlus.

Võimalikud pealkirjad hõlmavad

 • Teadustöötaja
 • Tarkvarainsener
 • Süsteemi disainer
 • Projektijuht
 • Spetsialist

Programmi taotlevad üliõpilased peavad omama asjakohast bakalaureusekraadi kraad arvutiteaduses, elektrotehnikas või asjakohastes valdkondades nagu füüsika või rakendusmatemaatika.

Viimati uuendatud sept 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The University of Oulu is an international science university that creates innovation for the future, well-being, and knowledge through multidisciplinary research and education. Future innovation is a ... Loe edasi

The University of Oulu is an international science university that creates innovation for the future, well-being, and knowledge through multidisciplinary research and education. Future innovation is about seeking, utilizing and applying new knowledge. The University of Oulu researches people and culture in a changing living environment, as well as opportunities that new technology provides for improving the well-being of people and the environment. The University of Oulu is a multidisciplinary expert in Northernness. Näita vähem
Külasta kooli veebisaiti