Magistriõpe inseneriteaduses (masinaehitus ja kerge konstruktsioon)

Üldine

Programmi kirjeldus

Magistriprogramm "Masinaehitus ja kerge ehitus"

Tuleviku keskne tehnoloogia

Kerget konstruktsiooni peetakse tuleviku keskseks tehnoloogiaks: sõidukitehnoloogias, lennunduse ja kosmosetehnoloogias, energiatehnoloogias, arhitektuuris, meditsiinitehnoloogias ja isegi elektroonikas. Ressursside nappuse, kliimamuutuste ja süsinikdioksiidi heitkoguste vajaliku vähendamise ning masinate ja tehaste tõhususe suurenemise ajal on vaja spetsiaalset oskusteavet. Seda pakutakse magistriprogrammis "Mehhaaniline ehitus - kerge konstruktsioon" - seda juhib kogu õpingute vältel kirjutatud moto "roheline, ohutu, mugav".

Projektipõhine õpe

Uuringu sisu on mitmekesine ja ulatub sellistest valdkondadest nagu generatiivne disain ja biooniline disain komposiitmaterjalidest (komposiitmaterjalid) kuni lisandite tootmiseni. Õpilased õpivad tundma kõige olulisemaid kaasaegseid tootmistehnoloogiaid kuni 3D-printimiseni. Simulatsiooni toetatud ehitamine koos on eriline kompetentsifookus kraadiõppe programmis, mille üliõpilased omandavad praktikale suunatud kursustel. Programmi ülesehitus põhineb projektipõhisel õppimisel, et parimal viisil ühendada teoreetilised teadmised praktiliste oskustega.

Tegelikkusele ligilähedane ettevalmistus praktikaks hõlmab ka prototüüpide väljatöötamisega tegelemist, mis moodustab masinaehituse magistriprogrammi olulise osa kergekaalulise disaini alal. Terviklike ja keerukate süsteemide kavandamine, väljatöötamine ja juurutamine on uuringu lahutamatu osa, mida iseloomustab keskendumine konstruktiivsele kerge konstruktsioonile. Spetsiaalsete tehniliste ainete baasil loovad õpilased vajalikud algteadmised arvutamisel ja kujundamisel, materjalitehnoloogiatel, FEM-simulatsioonil (lõplike elementide meetodil), generatiivsel projekteerimisel, bioonilisel lähenemisel ning konstruktsioonide ja materjalide testimisel. See lai ekspertteadmine ümardatakse simulatsiooni ja valideerimise valdkondadega, mis kuuluvad kraadiõppe programmi eripärade hulka.

profiil

Magistriprogramm "Masinaehitus ja kerge konstruktsioon" süvendab masinate ja seadmete funktsionaalset tehnilist mõistmist ning rõhutab kerge konstruktsiooni keskset rolli mootorina kõigis kaasaegse masinaehituse sektorites. Uuring võimaldab karjääriteed sõidukitehnoloogia, lennunduse ja kosmosetehnoloogia, energiatehnoloogia, arhitektuuri, meditsiinitehnoloogia või taimetehnika alal ning hooldustöid. Kõigis neis tulevikku suunatud valdkondades on suur vajadus hästi koolitatud ekspertide järele. Vajalikud teadmised antakse üliõpilastele praktikale orienteeritud kursustel, mis käsitlevad terviklike, keerukate süsteemide kavandamist, kavandamist ja juurutamist. Kaasa arvatud 3D-printimine, arutatakse erinevaid kaasaegseid tootmistehnoloogiaid. Ideest prototüübini saab nutika labori abil jälgida ja realiseerida teie enda disainilahendusi. Pärast "Masinaehituse kergkonstruktsioonide" edukat läbimist on teil mitmesuguseid karjäärivõimalusi.

uuring nõuetele

Mida õpilased peaksid oma õpingutele kaasa tooma:

 • Lõpetatud asjakohane bakalaureuse kraad Austria ülikoolis või võrreldav akadeemiline kraad välisriigi õppeasutuses.
 • Loov isiksus, kes naudib uuenduslikke arenguid.
 • Loogiline mõtlemine koos usaldusväärse teadusliku / tehnilise põhiharidusega.
 • Uudishimu ja oskus iseseisvalt töötada.

õpitulemuste

Pärast kraadi edukat läbimist on lõpetajal järgmised oskused ja teadmised:

 • Nad teavad kergete teraste ja kergmetallide, polümeermaterjalide ja komposiitmaterjalide omadusi ning teavad, kuidas neid valmistatakse ja töödeldakse.
 • Nad teavad matemaatilisi, füüsilisi, tugevuse teooriaid ja konstruktiivseid meetodeid kergete komponentide arvutamiseks ja kujundamiseks.
 • Samuti saavad nad kujundada komponente ja liigeseid dünaamilise või võnkuva koormuse tingimustes, võttes arvesse ka söövitavat mõju.
 • Nad tunnevad väga hästi piiritletud elementide meetodit erinevates rakendusvaldkondades, bioonilist ja generatiivset disaini, topoloogia optimeerimist ning oskavad kasutada spetsiaalselt 3D-printimistehnoloogiat.
 • Nad kontrollivad seadmeid rikete osas, hooldavad neid ja optimeerivad neid.
 • Nad analüüsivad ja simuleerivad väga dünaamilisi, mööduvaid protsesse.

elukutse

Mehaanikaehituse / kergkonstruktsioonide magistriprogrammiga pakub Kärnteni rakenduskõrgkool ülikoolis ainulaadset õppekursust Austrias, mis koolitab õpilasi tulevases kergkonstruktsioonide teemas. Masinaehitustööstuse praegused uuringud on näidanud, et juba praegu on puudus kergete projekteerimisoskustega masinaehitusinseneridest ning tulevikus kasvab nõudmine kergmasinate inseneride järele kogu Austrias ja rahvusvaheliselt.

Masinaehituse / kergekaalu lõpetajate tegevusalad hõlmavad

 • Konstruktsioon ja simulatsioon
 • Eksperimentaalsed ja testimistoimingud
 • Uurimis - ja arendustegevus
 • Juhtimis- ja juhtimisülesanded

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Since its inception, the FH Kärnten has developed into a unique educational institution in Carinthia. Due to the constant further development of the study programs of the University of Applied Science ... Loe edasi

Since its inception, the FH Kärnten has developed into a unique educational institution in Carinthia. Due to the constant further development of the study programs of the University of Applied Sciences Carinthia and intensive cooperation with industry and science, FH students are sure to have a future-oriented education on the pulse of the time. Näita vähem
Feldkirch , Klagenfurt , Villach , Spittal an der Drau + 3 Rohkem Vähem