Magistriprogramm interaktiivses meediatehnoloogias

Programmi eesmärk on luua praktiline ja teoreetiline alus interaktiivsete toodete, teenuste ja meediatehnoloogia kavandamiseks, arendamiseks ja hindamiseks. Programmil on tihedad töösuhted kohaliku tööstusega ja varustab teid rahvusvahelise karjääri või doktoriõppega.

Tasud

  • ELi mittekuuluvad / EMP / Šveitsi kodanikud: kogu programmi õppemaks on 310 000 Rootsi krooni
  • ELi-välised / EMP / Šveitsi kodanikud peavad maksma taotluse esitamise lõivu 900 Rootsi krooni eest.
  • EL / EMP / Šveitsi kodanikud: EL / EMP / Šveitsi kodanikud ei saa õppemaksu
  • ELi / EMP / Šveitsi kodanikud ei ole kohustatud tasuma taotluse eest tasu.

Ülevaade

  • Kraad: magistrikraad
  • Õppekeel: inglise keel
  • Kestus: kaks aastat (120 ECTS ainepunkti)
  • Programmi algus: augusti lõpus
  • Asukoht: KTH ülikool, Stockholm
  • Kool: Elektrotehnika ja infotehnoloogia kool ( KTH )

KTH interaktiivne meediatehnoloogia

Esimene aasta algab kursusega Media Technology and Interaction Design (7,5 ECTS ainepunkti), mis tutvustab interaktiivse meediumitehnoloogia tootmisega seotud teooriat ja tavasid. Paralleelselt sissejuhatuses osalevad üliõpilased infotehnoloogiaga inimeste taju (7,5 ECTS ainepunkti), mis on aluseks paljudele hilisematele kursustele. Pärast seda tutvustamist valivad õpilased ühe eriala, mis on KTH uurimisgruppidega tihedalt seotud.

Programm Interactive Media Technology sisaldab 30 ainepunkti kohustuslikke kursusi, 30 ECTS ainepunkti valitud kursuse kursustel ja 30 ECTS ainepunkti valikainete kursustel. Interaktiivne meediatehnoloogia pakub nelja tehnosiirdeid, millest õpilane peaks spetsialiseeruma ühele. Pakutavad spetsialiseerumissaated on visuaalne meedia, heli meedia, füüsilise koostoime disain ja inimese-arvuti suhtlemine. Koos vastava programmiga on ka võimalus kujundada individuaalne tehnoloogia spetsialiseerumine. Peale selle on programmi raames võimalik profiilida kasutajakogemuse disaini, meediumijuhtimise või säästva arengu poole.

Kogu magistriprogrammi raames võtavad üliõpilased programmi lõimumiskursust (4 ECTS ainepunkti), mis kulgeb paralleelselt teiste kursustega. Sellel kursusel töötavad õpilased oma kursusi, arutlevad nendega, loovad ja saavad tagasisidet oma veebipõhise õppeportide kohta, osalevad programmide kevadisel näitusel ja teevad sidemeid tööstusega.

Õppekava (30 ECTS ainepunkti) lõpetab programmi. See hõlmab osalemist arenenud teadus- või disainiprojektides akadeemilises või tööstuslikus keskkonnas, Rootsis või välismaal. Projekt keskendub uurimismeetodite kaudu uurimisvaldkonnale vastava probleemi lahendamisele.

Individuaalsete kursuste õpetamismeetodid on erinevad, kuid paljudel kursustel on tugev praktiline komponent, kus õpilased veedavad aega projektide ja muude praktiliste tegevuste läbiviimisel uute tehnoloogiate tundmaõppimiseks ja nende kujundamiseks. Kursustel on sageli tihedad sidemed nii valdkonna kui ka mujal teostatud teadusuuringutega, nii et programmi lõpetanud õpilased tunnevad esimest uuringut. Programmil on ka tugevad sidemed tööstusega regulaarsete õppekülastuste vormis, külaliskõnesid ja koostöös tööstuspartneritega.

Pakutavad erialad on:

Visual Media

See rada pakub spetsialiseeritud teadmisi interaktiivse graafika ja visualiseerimise meetodite, tehnoloogiate ja tööriistade kohta. Rada hõlmab mitmesuguseid rakendusi alates mängu disainist, üle rahvahulga simuleerimise interaktiivse infograafi juurde.

Sonic Media

Kõnealune rada hõlbustab tervet heli- ja muusika kommuundahelat multidistsiplinaarsest vaatenurgast, pakkudes teadmisi uusimate uurimistulemuste, meetodite, tehnoloogiate ja tööriistade kohta. See hõlmab hea suhtlemise põhimõtteid, heli tagasiside kasutamist spordis, rehabilitatsiooni ja teraapiat, sonikeerimist, emotsioonide kommunikatsiooni, taju ja keha liikumise analüüsi.

Füüsiline koostoime

Õpilased õpivad arendama interaktiivseid süsteeme kaasaegse arendusmeetodiga, keskendudes seadistustele, mis nõuavad erilist tähelepanu füüsilistele, käegakatsutavatele ja teostatud aspektidele.

Inimese ja arvuti suhtlemine

See rida pakub spetsialiseerumist sotsiaalse ja koostööprojekteerimise tehnoloogiale, dünaamiliste veebi- ja mobiilseadmete disainile ning infotehnoloogia inim- ja kultuuriaspektide tundmisele.

Teemad on katmata

Koostoimimise disain, füüsiline arvutus, heli- ja muusikaarvutus, graafika ja visualiseerimine, sotsiaalne ja koostööprojekteerimine, mitmeliigiline suhtlemine, haptiline ja käegakatsutav suhtlus, interaktiivsete süsteemide hindamine.

Karjäär

Pärast lõpetamist saate jätkata karjääri laialdases IT-ja meediatööstuses näiteks arendaja, tehnilise juhendaja, interaktsiooni kujundaja, UX spetsialisti, tehnilise juhi, tootja või projektijuhina. Samuti saate jätkata karjääri tööstusuuringutes või jätkata doktoriõppes.

Endised õpilased on leidnud tööd sellistes ettevõtetes nagu Spotify, DICE, Skype, Netlight Consulting, Tobii ja Voddler. Meie vilistlaste seas on meil ka mitu meedia- ja IT-sektori ettevõtete asutajat, sealhulgas Prezi ja SoundCloud, ning mitmed edukad konsultatsioonifirmad, nagu prototüüp ja ookeani vaatlused.

PEALE KOOLI LÕPETAMIST

Arendaja, tehniline pluss, interaktsiooni disainer, UX spetsialist, tehniline direktor, Ph.D. üliõpilane, tootja või projektijuht laia infotehnoloogia ja meediatööstuses.

Programmi õpetamise keel:
Inglise

Vaata veel 56 kursust KTH Royal Institute of Technologyis »

See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
310,000 SEK
ELi mittekuuluvad / EMP / Šveitsi kodanikud: kogu programmi õppemaks on 310 000 Rootsi krooni; ELi / EMP / Šveitsi kodanikud: õppemaksu ei saada
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi