Sukelduge teatri ja tantsu laiendamisse ning interdistsiplinaarset dramaturgiat

Mida saab teatris öelda igapäevases elus digitaalkultuuris? Kuidas tants teavitab ja kujundab ühiskonda? Kuidas saaksime seda analüüsida, tõlgendada ja vastata - kriitilise mõtlejana? Selles programmis õpid, kuidas uurida ja mõtiskleda dünaamilisel moel, kuidas teatri- ja koreograafilised tavad reageerivad üleminekuühiskonnale. See programm tervitab nii Hollandi kui ka rahvusvahelisi üliõpilasi, kes on huvitatud dramaturgist, programmeerimisest ja kureerimistest, kriitilisest kirjutamisest ja kunstikriitikast, samuti kunsti spetsialistidest, kes soovivad akadeemilise uurimistöö kaudu oma praktikat rikastada. Utrechti programmi ainulaadne omadus on keskendumine kaasaegsetele hübriidpraktikatele ja võimalus keskenduda tantsu- ja tantsukunstidramaturgiale.

Tänapäeva jõudluspraktikad on järjest rohkem hübriidprojektid, mis lähenevad ja ületavad teater, tantsu, visuaalse kunsti, muusika, meedia ja igapäevaelu piire. Teater ja tants on lahutamatult seotud teiste meediumitega, mis kujundavad meie reaalsust; nad ulatuvad kaugemale teatri seintest ja süstivad endid meie igapäevaelusse. Esalikunstnist tuletatud teooriad ja kontseptsioonid on järk-järgult kasutusele võetud kultuuri teoorias ja (sotsiaalses) teaduses. Selline üleminekupiirkond eeldab lähenemist, mis uurib teooriat ja tantsu kui intermediaalseid ja interdistsiplinaarseid nähtusi ning käsitleb nende nähtuste, publiku ja sotsiaal-kultuurilise konteksti omavahelisi seoseid.

See dünaamika on meie kaasaegse teatri, tantsu- ja dramaturgia programmi keskmes.

Praktilise orientatsiooniga perspektiiv

Täielikult õpetatakse inglise keeles, see magistriprogramm võtab akadeemilise lähenemise kaasaegse jõudluse. Me teeme tihedat koostööd Hollandi ja Flandria teatri- ja tantsuprobleemidega, mida rahvusvaheliselt peetakse Euroopas esile kerkivate uute põnevate suundumuste eelkäijatena. Te tutvustate nüüdisaegse teooriaga, aga oleme ka aktiivselt orienteeritud teater ja tantsu praktikale. Selle eeskujuks on keskendumine dramaturgiale, praktikale teisel semestril ja paljude võimalustega kohtuda praktikutega, sisseehitatud komponentidega programmis ja tihedalt seotud töötajate laieneva võrguga.

Teadusuuringute teemad

Meie uurimisvaldkonnad on järgmised:

 • tants, kehastus ja kehaline kirjaoskus
 • dramaturgia teooria ja praktika
 • performance and public space, (urban) stsenograafia
 • tulemuslikkuse vahepealsus
 • etenduskunstide ja visuaalse kultuuri vahelised suhted

Peale kooli lõpetamist

 • Olete sõltumatu mõtleja, kes suudab kriitiliselt kajastada kaasaegset teatrit, tantsu ja esitust.
 • Teid tutvustatakse uusimaid teooria-, tantsu- ja dramaturgia arenguid ning kaasajastatud kaasaegseid kriitilisi ja teoreetilisi lähenemisi.
 • Teil on kogemusi dramaturgias, tuginedes teoreetilistelt tekstidelt akadeemilises perspektiivis ning teatri- ja tantsuetenduspraktikale.
 • Teate, kuidas tegelik praktika suundub kunstikriitikute, kureerimise ja programmeerimise hiljutistele arengutele.
 • Teil on võimalik läbi viia sõltumatuid uuringuid ja aruandeid uurimistulemuste kohta vastavalt rahvusvahelistele akadeemilistele standarditele.
 • Teil on suhtlemisel praktikutega professionaalne suhtumine ja teate, kuidas panna professionaalseid ja akadeemilisi oskusi ja teadmisi dünaamilisse erialasse.

Teie programmis on teil võimalus aktiivselt oma karjääriarenduseks.

Kuna töövaldkond on mitmekülgne ning hõlmab nii suuremaid kui ka väiksemaid ettevõtteid, samuti avaliku ja erasektori algatusi, siis on paljud vilistlased ühendanud mitmesuguseid töökohti - näiteks draamaturg ja kirjanik või programmeerija ja kunstiline nõustaja.

Karjääri väljavaated

Kaasaegse teatri, tantsu- ja dramaturgia magistriprogrammi lõpetajad on kursis kaasaegse teatri ja tantsu teooria ja praktika viimaste arengutega. Nad suudavad neid arenguid kontekstualiseerida, peegeldavad kriitiliselt neid ja muudavad selle peegelduse produktiivseks erinevate teoreetiliste, praktiliste, hariduslike ja kriitiliste eesmärkide jaoks. Programmi vilistlased on töötanud järgmiselt:

 • teater või tantsu draamaturg
 • teater või tantsukriitik
 • dramaturgia juhendaja
 • teadlane
 • kultuuriasjade ametnikud
 • töötajad kunstide koolituskeskustes
 • raadio-, televisiooni- või Interneti-platvormide kultuuriprogrammide direktor
 • kuraatorite, teatri- või tantsupidu korraldajad ja programmeerijad
 • avalike suhete või haridustöötajaga koos teatri- või tantsuprofessionaalidega või etenduskunstidega

Paljud meie rahvusvahelised üliõpilased kasutavad omandatud teadmisi ja oskusi, et saada dramaturg, kirjanik, kunstiline nõustaja või oma kodumaal toimuvate sündmuste korraldaja või alustada kunstiteadmiste vahetamise platvorme. Kuna töökoht on mitmekülgne ning hõlmab nii suuremaid kui ka väiksemaid ettevõtteid ning avaliku ja erasektori algatusi, siis on paljud vilistlased ühendanud mitmesuguseid töökohti - näiteks dramaturg ja kirjanik või programmeerija ja kunstiline nõustaja.

Me kasutame kogukonnapõhist õpet, et õpetada üliõpilasi kriitiliste mõtlejate, kunstinõustajate või kultuurialaste vahendajana kaasaegse teatri, tantsu ja dramaturgia valdkonnas, kes kasutavad oma oskusi uurida ja mõtiskleda dünaamilistel viisidel, kuidas teatri- ja koreograafilised tavad reageerivad üleminekuühiskond.

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 77 kursust Utrecht Universityis »

Viimati uuendatud September 2, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
1 aasta
Osakoormus
Päevane õpe
Price
2,083 EUR
Hollandi ja teiste ELi / EMP üliõpilaste (kohustuslik tasu 2019-2020): 2 083 eurot. ELivälised / EMP üliõpilased (institutsionaalne tasu): 2018-19: 15 575 eurot, 2019-20 eurot: 16 600 eurot
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date