Magistriõpe kaasaegses teatris, tantsus ja dramaturgias

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Rõhuasetus jõudluse laiendamisele ja disdistsiplinaarsele DRAMATURGIAle

 • Kas soovite teada rohkem kaasaegse teatri, tantsu või etenduse kohta?
 • Kas olete huvitatud interdistsiplinaarsest dramaturgiast?
 • Kas olete avatud mõttele, et esemed ja masinad võivad olla võrdselt huvitavad esinejad või tantsupartnerid kui füüsilised näitlejad või tantsijad?

Selles magistriõppes keskendume uutele ja interdistsiplinaarsetele teatrivormidele, sellisele teosele, kus kiputakse küsima: kas see on teater või muusikakontsert? Kas me nimetame seda etenduseks või kunstiks? Tants või miim? Meid huvitavad viisid, kuidas teater ja tants reageerivad praegustele ühiskondlikele nähtustele (näiteks arutelud soolise mitmekesisuse, ühiskondlike ja ökoloogiliste väljakutsete, tantsu ja neuroteaduste üle või kuidas meedia mõjutab taju), kuidas see reageerimine viib uute kunstiliste vormide ja strateegiate juurde, ja uued jutuvestmise viisid.

Uurime neid kujunemisjärgus strateegiaid teatritegemise ja koreograafia alal, sukeldume nende strateegiate dramaturgiasse ja õpetame teile, kuidas neid arenguid kriitiliselt kajastada ja neist kirjutada.

Mitmekesine ja rahvusvaheline ühendus

See programm tervitab nii rahvusvahelisi üliõpilasi kui ka Hollandi kunsti- ja kultuuriuuringute bakalaureusekraadiga üliõpilasi, aga ka kunstispetsialiste, kes soovivad oma praktikat rikastada akadeemiliste uuringute kaudu. Meie magistrantide akadeemiline DNA koosneb eelistatavalt refleksioonist, uudishimust, avameelsusest, pühendumisest, algatusvõimest ja sugulusest kirjutamisega.

INDIVIDUAALNE SPETSIFIKATSIOON

Esimene semester viib teid kursis viimaste trendide ja teemadega, teine semester on mõeldud individuaalseks spetsialiseerumiseks. Utrechti programmi ainulaadne eripära on keskendumine kaasaegsetele hübriidpraktikatele ja võimalus keskenduda tantsule ja tantsudramaturgiale. Loe lähemalt õppekava kohta .

PRAKTILINE SUUNIS

Täielikult inglise keeles õpetatud magistriprogrammis võetakse akadeemiline lähenemisviis kaasaegsele esinemisele. Teeme tihedat koostööd teatri- ja tantsuvaldkonnaga Hollandis ja Flandrias. Tutvute tipptasemel teooriaga, kuid oleme orienteeritud ka teatri- ja tantsupraktikale. Seda näitab keskendumine dramaturgiale, praktikale teisel poolaastal ja palju võimalusi praktikutega kohtuda. Loe lähemalt karjääri kujundamise kohta .

TEADUSTEEMAD

Meie uurimisvaldkonnad on järgmised:

 • tants, kehastus ja kehaline kirjaoskus
 • dramaturgia teooria ja praktika
 • performance and public space, (urban) stsenograafia
 • vahendamine ja jutuvestmise uued viisid
 • etenduskunstide ja visuaalse kultuuri vahelised suhted

PEALE KOOLI LÕPETAMIST

 • Teid tutvustatakse uusimaid teooria-, tantsu- ja dramaturgia arenguid ning kaasajastatud kaasaegseid kriitilisi ja teoreetilisi lähenemisi.
 • Teil on kogemusi dramaturgias, tuginedes teoreetilistelt tekstidelt akadeemilises perspektiivis ning teatri- ja tantsuetenduspraktikale.
 • Teate, kuidas tegelik praktika suundub kunstikriitikute, kureerimise ja programmeerimise hiljutistele arengutele.
 • Teil on võimalik läbi viia sõltumatuid uuringuid ja aruandeid uurimistulemuste kohta vastavalt rahvusvahelistele akadeemilistele standarditele.
 • Teil on praktikutega suhtlemisel professionaalne suhtumine ja teate, kuidas akadeemilisi oskusi ja teadmisi professionaalsel alal tööle panna.

Kuna tööväli on mitmekülgne ja hõlmab nii suuremaid kui ka väiksemaid ettevõtteid ning avaliku ja erasektori algatusi, ühendavad paljud vilistlased erinevaid töökohti - näiteks dramaturg ja kirjanik või programmeerija ja kunstiline nõustaja. Loe lähemalt võimalike karjäärivõimaluste kohta .

VASTUTUS

Kaasaegne teater, tants ja dramaturgia on valikuline magistriprogramm. Kas soovite teada, kas teil on õigus sellele magistrile saada? Kontrollige sisenemisnõudeid .

Karjääri väljavaated

Kaasaegse teatri, tantsu- ja dramaturgia magistriprogrammi lõpetajad on kursis kaasaegse teatri ja tantsu teooria ja praktika viimaste arengutega. Nad suudavad neid arenguid kontekstualiseerida, peegeldavad kriitiliselt neid ja muudavad selle peegelduse produktiivseks erinevate teoreetiliste, praktiliste, hariduslike ja kriitiliste eesmärkide jaoks. Programmi vilistlased on töötanud järgmiselt:

 • teater või tantsu draamaturg
 • teater või tantsukriitik
 • dramaturgia juhendaja
 • teadlane
 • kultuuriasjade ametnikud
 • töötajad kunstide koolituskeskustes
 • raadio-, televisiooni- või Interneti-platvormide kultuuriprogrammide direktor
 • kuraatorite, teatri- või tantsupidu korraldajad ja programmeerijad
 • avalike suhete või haridustöötajaga koos teatri- või tantsuprofessionaalidega või etenduskunstidega

Paljud meie rahvusvahelised üliõpilased kasutavad omandatud teadmisi ja oskusi, et saada dramaturg, kirjanik, kunstiline nõustaja või oma kodumaal toimuvate sündmuste korraldaja või alustada kunstiteadmiste vahetamise platvorme. Kuna töökoht on mitmekülgne ning hõlmab nii suuremaid kui ka väiksemaid ettevõtteid ning avaliku ja erasektori algatusi, siis on paljud vilistlased ühendanud mitmesuguseid töökohti - näiteks dramaturg ja kirjanik või programmeerija ja kunstiline nõustaja.

Me kasutame kogukonnapõhist õpet, et õpetada üliõpilasi kriitiliste mõtlejate, kunstinõustajate või kultuurialaste vahendajana kaasaegse teatri, tantsu ja dramaturgia valdkonnas, kes kasutavad oma oskusi uurida ja mõtiskleda dünaamilistel viisidel, kuidas teatri- ja koreograafilised tavad reageerivad üleminekuühiskond.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of int ... Loe edasi

Founded in 1636, Utrecht University is an esteemed international research university, consistently positioned number one in The Netherlands, 14th in continental Europe and the worldwide top 100 of international rankings, and member of the renowned European League of Research Universities. Näita vähem