Magistriõpe kaugseire ja geograafiliste infosüsteemide valdkonnas

Üldine

Programmi kirjeldus

Kaugseire ja GIS

Territoriaalse mõõtme tähtsust selliste küsimuste uurimisel nagu piirkondlik areng, maakasutuse planeerimine ja keskkonnaseire on laialdaselt tunnustatud. Sellises töös on vaja omavahel siduda mitmesugustest allikatest, näiteks loendusest, kaartidest, vaatlustest, aerofotodest ja satelliidipiltidest saadud teavet, millest igaüks võib kasutada erinevaid meetodeid ruumilise viitamise jaoks. Kaugseire valdkond tegeleb teaduse ja tehnoloogiatega, mida kasutatakse õhu- ja satelliidifotode omandamiseks, muutmiseks geograafiliselt paiknevateks digitaalseteks piltideks ja nendest väljavõtmiseks kasulikku teavet pinna, sealhulgas taimkatte, linnapiirkondade ja veekogude kohta.

110378_drramzan-large.jpg

Kombineerides kaugseire ja GIS-i analüütiliste võimaluste abil saadud pildid, on võimelised tööriistad, mis aitavad analüütikutel ja teadlastel luua kasulikke temaatilisi kaarte, teostada geostatistilisi analüüse ja arendada mudeleid linna- ja keskkonnaprotsesside uurimiseks. Kaugseire ja GIS-i rakenduste näideteks on linnakasvu keskkonnamõju ja sotsiaalse mõju uurimine, inimtegevuse tagajärjel degradeerumise ohus olevate rannikualade kindlakstegemine, katastroofi korral linnade evakueerimiskavade väljatöötamine, koolide juurdepääsetavuse uurimine linnapiirkondades ja optimaalse valiku valik uue linna või uue kaubanduskeskuse asukoht.

Vastuvõtutingimused

Et taotlejad oleksid vastuvõetavad, peavad nad vastama järgmistele nõuetele:

  1. Kõrghariduse ja teadusliku uurimistöö ministeeriumi poolt heaks kiidetud ülikoolil on bakalaureusekraad minimaalse kumulatiivse GPA tasemega 3,0. Need, kellel on GPA vahemikus 2,5 kuni 3,0, võivad kvalifitseeruda tingimusliku sissepääsuga.
  2. Kas teil on vähem kui 2 aastat vana IELTS ACADEMIC sertifikaat, mille minimaalne skoor on 6 või selle TOEFL iBT ekvivalent. Osalised bakalaureuse kraadi inglise-keskmise asutuse, kes suudavad tõendada omandada minimaalne IELTS skoor 5, või selle ekvivalent, ajal sissepääs bakalaureuse programmi võib vabastada sellest nõudest.
  3. Võib tekkida vajadus läbida intervjuu programmi vastuvõtukomisjoniga, kui kandidaadi suur ei ole otseselt seotud kaugseire või GIS-iga. Töötajad peavad esitama kirjaliku loa oma tööandjalt õpingute jätkamiseks.

Programmi õppekava

Kaugseire ja geograafilise informatsiooni süsteemid Araabia Ühendemiraatide ülikooli magistrikraadiprogramm on piirkonna esimene omataoline. Selle eesmärk on pakkuda Teile teoreetilist tausta ja praktilisi oskusi, et alustada või edasi arendada oma kaugseire ja GISi karjääri. Meie õppekava on spetsiaalselt välja töötatud nii, et see sobiks üliõpilastele erinevatest akadeemilistest taustadest ja kutsealadest. Programmis ei pea olema eelnevalt kaugseire ega GIS-i kogemus.

110379_DSC_4471.jpg

Programm on mõeldud valmima nelja semestri jooksul. See pakub kahte rada: „väitekirja“ ja „mitte-väitekirja”. Lõputöödel peavad lõpetajad läbima 24 tundi õppetöös ja 6 krediidi tundi. „Mitte-väitekirja” teekonnal peavad nad läbima 30 krediidi tundi kursustöös ja 4 krediidi tundi oma võistlusprojekti jaoks.

Kraadi nõuded

Nõutavad krediit tundi: vähemalt 30 tundi

Nõutav kursus (18 tundi)

Krediitkaardid

RGIS601

Põhimõte s kaugseire

2

RGIS602

GISi alused

3

RGIS603

Digitaalne pilditöötlus kaugseire teel

3

RGIS604

Ruumianalüüs, kasutades GIS-i

3

RGIS605

Asukohapõhised teenused ja veebipõhine GIS

2

RGIS606

Andmebaasihaldussüsteemid

2

RGIS607

Seminar juhtimisega seotud küsimustes RS ja GIS

1

STAT661

Geo-statistika

2

Valikainete kursused

Valikainete kursused - 6000 tööülesannete jaoks ja 12-sentimeetrine mittesoovitatav valik (12 tundi)

Krediitkaardid

RGIS610

GIS-i ruumiandmete kogumine

2

RGIS611

Täiustatud kaugseire

2

RGIS612

Satelliitide positsioneerimine

2

RGIS613

GIS tarkvaratehnika

2

RGIS614

Valitud teemad

2

RGIS615

Projekti juht

2

RGIS616

GISi transpordirakendused

2

RGIS617

Urban

2

RGIS618

Nafta kaugseire ja GIS

2

BIOE625

Rannikukorraldus

2

Väitekiri või nurgakivi

Nõutavad kursused (Min CH: 4 ja Max CH: 6) (6 tundi)

Krediitkaardid

RGIS620

Capstone 1

4

RGIS630

Thesis 2

6

1: Nõutav mitte-väitekirja jaoks

2: Vajalik väitekirja jaoks

Õppemaksud

Programmi kaheaastase kestusega õppemaksu kogusumma on 90 000 AED “Thesis” rajast ja 102 000 AED “mitte-thesis” rajast.

Viimati uuendatud märts 2019

Teave kooli kohta

Welcome to the United Arab Emirates University (UAEU) - the first and foremost comprehensive national university in the United Arab Emirates. UAEU aspires to become a comprehensive, research-intensive ... Loe edasi

Welcome to the United Arab Emirates University (UAEU) - the first and foremost comprehensive national university in the United Arab Emirates. UAEU aspires to become a comprehensive, research-intensive university and currently enrolls approximately 14,000 Emirati and international students. Näita vähem