Magistriõpe kosmosuuringutes

Üldine

Programmi kirjeldus

(Genti Ülikooli ühiselt pakutav programm, KU Leuven)

Kosmose sektor on kaasaegse elu oluline komponent, mis puudutab majanduslikke, ühiskondlikke, tehnoloogilisi ja teaduslikke arenguid. See sektor ja selle mitmesugused rakendused aitavad säilitada meie ühiskonna jõukust. Selle tulevik nõuab kõrgelt kvalifitseeritud eksperte, kellel on lai interdistsiplinaarne vaade. Innovaatiliste tehnoloogiate arendamist soodustab intensiivne sümbioos tehnoloogiasektorite ja täpsete ja biomeditsiiniteaduste alusuuringutega seatud väljakutsete vahel. Kosmosetehnoloogia majanduslik ja ühiskondlik valorisatsioon nõuab tõhusat mõistmist projektide arendajate ja majandussektorite vahel. Kosmoseprojektide suur hulk paneb nende haldamisele olulisi piiranguid. Kosmosevaldkonna rahvusvaheline iseloom ja selle laialdased rakendused, sealhulgas kosmose tähtsus julgeoleku ja kaitse seisukohalt, eeldavad vajadust Euroopa ja rahvusvaheliste õiguslike ja poliitiliste meetmete järele.

Ghent Ülikooli ja KU Leuveni ühiselt pakutav kosmoseuuringute magistriõppe eesmärk on paremini ette valmistada õpilasi karjääri tegemiseks paljudes kosmosega seotud ettevõtetes, institutsioonides ja valitsusasutustes.

Kursuse sisu

Inimtegevus kosmoses mängib meie ühiskonnas üha enam rolli. Kosmosealased missioonid on arenenud lihtsalt sündmustest, mis uurivad uusi tehnoloogiaid uutes keskkondades, erinevatel eesmärkidel kasutatavatele rakenduslikele operatsioonidele, nagu telekommunikatsioon kogu maailmas, ilma prognoosimisele või täiustatud uuringutele nullmomendikul. Selle illustreerimiseks on Euroopa Kosmoseagentuur (ESA) hinnanud, et satelliidi tootmine ja käivitamine on seotud ainult 5% kosmosega seotud tööstusega! Seetõttu on kosmosetööstus viimase 50 aasta jooksul kasvanud kõrge profiiliga niši tegevuse tõttu meie ühiskonna majanduslikult väga olulise osapoolega. Sellest tulenevalt on see ka oluline tööandja.

Kui varajastel aastatel koolitati tööstust oma töötajaid ad hoc alusel arenevas ja kasvamas teaduskeskkonnas, siis tänapäeval jõuavad uute töötajate väljakujunenud tehnoloogia- ja ärimaailmad. See tähendab, et kosmosetööstus eelistab värvata inimesi, kes on juba omandanud põhioskused ja teadmised, mida tööstus ise viimaste aastakümnete jooksul on arenenud. See on märkimisväärne väljakutse, kuna kosmosetööstus arvab, et lähiaastatel läheb üle 40 000 pioneeripõlvele kuuluvat inimest pensionile ja tuleb seetõttu asendada uute töötajatega.

Selle vajaduse täitmiseks on KU Leuven ja UGent ühendanud jõupingutusi kosmoseuuringute magistriprogrammi pakkumisel. See kapten ei ole tahtlikult mitte ainult tehnoloogiline uuring, vaid on loodud interdistsiplinaarseks. Selle eesmärk on kujundada inimesi, kellel on oma uuringu lõppedes põhiteadmised kosmosetegevuse kõikidest aspektidest ja kes on pädevad sisenema kosmosetööstusele, kus nad omandavad konkreetsele töökohale vajalikud konkreetsemad oskused. Kaptenil on rahvusvaheline ulatus ja publik ning seda õpetatakse inglise keeles.

Kursuse ülesehitus

Programm on ette nähtud magistriõppeprogrammi (master-after-master) programmina ning sellena käsitletakse üliõpilasi, kes on edukalt lõpetanud humanitaar- ja sotsiaalteaduste, täppisteaduste ja -tehnoloogia või biomeditsiini alusuuringud.

Programmi interdistsiplinaarne olemus on kehtestatud nõuetega, et kõik üliõpilased järgivad ühtset trümmenit 30 ainepunkti sissejuhatavatest kursustest. Eesmärgiks on tutvustada õpilasi erinevate aspektidega, mis moodustavad kosmosega seotud tegevuste aluse. Erilist tähelepanu pööratakse üliõpilaste mitmekesise taustaga teadmiste edastamise kõrgele tasemele.

Sõltuvalt nende taustast ja huvist on õpilastel võimalus süvendada oma teadmisi rohkem valdkondi hõlmavate valikkursuste kaudu, kokku 15 ainepunkti, mis katavad kolme valdkonda

  • Kosmosepoliitika, poliitika, äri ja juhtimine
  • Kosmoseteadused,
  • Kosmosetehnoloogia ja rakendused.

Magistritöö (15 ainepunkti) õpilased asuvad ühe organiseeriva ülikooli uurimisrühmas või välise instituudi, organisatsiooni või tööstusettevõttes, millisel juhul määratakse koordinaatorina akadeemilise juhendaja. Magistritöö peaks moodustama interdistsiplinaarse programmi lõppdokumendi, kus omandatud teadmised ja oskused rakenduvad keerulisele ja spetsiifilisele projektile.

Karjäärivõimalused

Tehnoloogilised väljakutsed ja uuenduslikud programmid, mis iseloomustavad tavaliselt kosmoseprojekte, muudavad kosmosetööstuse oluliseks vahendiks, mis aitab meie ühiskonnas innovatsiooni ja teadustegevuse esirinnas hoida. Paljude kosmoseprojektide rahvusvaheline iseloom muudab kosmosetööstuse väga oluliseks kogu Euroopa positsioneerimiseks. Seepärast on kosmosetööstused lähitulevikus jätkuvalt kasvavad ja mõningates valdkondades kasvavad ka paljude karjäärivõimalustega äri. Flaami tasemel on Vereniging van Vlaamse Ruimtevaartindustriëlen (VRI), mis soodustab kohalike tööstusharude kasvu. Nagu juba mainitud, on ESA, mis töötab Euroopa tasandil, kuid ELi osalus kasvab veelgi, seda eelkõige poliitikaküsimuste ja maapinna kaugseire, telekommunikatsiooni, globaalse positsioneerimise ja kaitse valdkonnas.

Lisateave: http://fys.kuleuven.be/ster/education/mss/master-of-pace-studies

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The faculty of Science is very diverse. Researchers within the faculty focus on the study of the smallest and the largest in the universe, the living and non-living matter, seeking knowledge on the mo ... Loe edasi

The faculty of Science is very diverse. Researchers within the faculty focus on the study of the smallest and the largest in the universe, the living and non-living matter, seeking knowledge on the most fundamental level or developing high-tech applications. This diversity is reflected in the educational programs of the faculty. Näita vähem