Magistriõpe kultuuriuuringutes: kultuur ja organisatsioon

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

See tipptasemel magistriprogramm on pühendatud kultuuri, kunsti ja organisatsiooni suhetele. Programm tutvustab kultuurilisi ja sotsioloogilisi teooriaid kui kriitilisi läätsi tänapäevase organisatsiooni uurimiseks ja korraldamiseks. Selle põhjal õpivad õpilased tegelema organisatsiooni- ja ettevõtluspraktikaga erinevates kunsti- ja kultuurisektorites, süsteemides, valdkondades ning tööstusharudes.

Kultuuri- ja organisatsioonimeistrid asuvad kultuuri- ja kunstiorganisatsioonide ristumiskohas, mida nimetatakse organisatsioonide "kultiveerumiseks". Moodulitega, mis on pühendatud kultuuri- ja kunstivaldkondadele, asutustele ja digitaalsetele võrkudele, õpib programm kultuuri kui empiirilist keskkonda. Töö ja organisatsiooni praeguseid ja tulevasi tavasid uuritakse nende linna-, institutsionaalses ja võrgustunud kontekstis. Seetõttu uuritakse kultuuri ja kunsti ning kultuuriteooriat kui kriitilisi mõjureid meie ühiskonna mõistmiseks ja kujundamiseks.

Lühidalt

 • Kraad antud: magistrikraad, MA
 • Kandideerimise periood: 1. aprill - 1. juuni
 • Programmi liik: temaatiline tähtsus
 • Õppekohad: 25
 • Alguskuupäev: Igal talveperioodil, oktoobris
 • Kursus: 120 ECTS
 • Kestus: 4 semestrit
 • Keel: inglise keel, mõned valikained saksa keeles
 • Asukoht: Lüneburg
 • Kaastöö semestris: 360 EUR *

* võivad muutuda

Praegune märkus

Seoses Covid-19-ga kohandati taotlus- ja vastuvõtukorda talvise poolaasta 2020/21 jaoks. Kandideerimise protseduur algab mai esimesel nädalal.

Teemad

Kursused tutvustavad õpilastele kultuurisotsioloogiat, kunstide ja kultuuri sotsioloogiat, digitaalkultuuride uurimist ning uusi korraldus- ja juhtimisvorme ning kultuurilist ettevõtlust. Selleks kasutatakse rahvusvahelist lähenemisviisi ja hakatakse uurima uurimusi erinevatest kohtadest ja eri paikadest. Ehkki kogu programmis õpetatakse inglise keeles, pakutakse mõnda valikainet saksa keeles.

Magistriprogramm läheneb kultuurile kahel viisil - empiirilises keskkonnas ning kriitilise ja kontseptuaalse objektiivina. Õpilased õpivad uurima ja mõistma erinevaid asutusi ja organisatsioone kultuuri- ja kunstisektoris (linnaliikumisest loomemajanduse ja võrgukultuurini). Õpitakse uurima erinevaid organisatsioonilisi viise, ettevõtluslikke ja sotsiaalseid tavasid ning tehnoloogiaid ja diskursusi, mis neid institutsioone ja organisatsioone kujundavad. Kasutades laiaulatuslikku arusaamist kultuurist kui läätsest, mobiliseerivad magistrid ka kultuuri- ja ühiskonnateooriaid, et kriitiliselt kajastada seda, kuidas organisatsioonilised tavad ja diskursused kujundatakse kultuuriliste ja tehnoloogiliste muutuste kaudu.

See terviklik lähenemisviis kultuurile ja korraldusele põhineb pikaajalistel teadustraditsioonidel ja käimasolevatel uurimisprojektidel Leuphana ülikoolis. Nende hulka kuuluvad kunstilise korralduse ja kultuurilise ettevõtluse sotsioloogia ning interdistsiplinaarsed uuringud loomemajanduse ja digitaalkultuuride kohta. Programmi juhib humanitaar- ja sotsiaalteaduskond tihedas koostöös ettevõtlus- ja majandusteaduskonnaga. Erinevate uuenduslike õpilaste kaasamise vormingute kaudu ühendab programm välitöödel põhineva hariduse teaduspõhise õppetööga.

Struktuur

Programmil Kultuur ja organisatsioon on neli komponenti. Õppe põhivaldkonnas uurivad tudengid organisatsioonide ning kultuuri ja kunsti korraldamise, kultuuriettevõtluse, digitaalse meedia ja kultuurisotsioloogia põhiteemasid.

Samuti on kolm täiendavat komponenti: valikained, integratsioonimoodulid ja täiendavad uuringud. Valikained võimaldavad õpilastel keskenduda ja laiendada oma kultuuri ja organisatsiooni uurimist, nt moodustades organisatsiooni teooriat, digitaalseid kultuure või kriitilisi uuringuid. Samuti on valikainena võimalik valida ettevõtluse või äriõppe moodulid. Kultuuriuuringute integratsioonimoodulid koondavad humanitaar- ja ühiskonnateaduste teaduskonna kõigi magistrantuuride üliõpilasi ja tutvustavad neid kultuuriuuringute ajaloo, meetodite ja käimasolevate arutelude teemadel. Täiendusõpe võimaldab õpilastel viia klasse kaugemale oma vahetust õppevaldkonnast, et laiendada nende arusaamist kultuuri ja ühiskonna tänapäevastest võtmeprobleemidest. Need neli komponenti valmistavad koos tudengid ette teaduspõhise magistritöö kirjutamiseks ja osalemiseks Magistriõpe Foorumil, kaasneval kollokviumil, kus nad esitlevad ja arutavad oma väitekirjaprojekte.

Magistritöö

Oma magistriprogrammi neljandal poolaastal alustavad üliõpilased väitekirja. Väitekirjad seovad arenenud teooriad põhjaliku seotusega kultuuri ja organisatsiooni empiiriliste põhinähtustega. Väitekirja kirjutamise ümber korraldatud kollektiivne protsess tähendab, et õpilased jagavad oma kogemusi ja saavad regulaarselt tuge eakaaslastelt ja õppejõududelt: väitekiri pole lihtsalt individuaalne väljakutse. Spetsiaalne magistrifoorum viib kõik tudengid kokku õppejõududega ja on ruum, kus tudengid saavad oma pooleliolevat tööd tutvustada, meetodite tundmaõppimiseks ja üksteiselt tagasiside saamiseks.

Karjääri väljavaated

Magistriprogramm annab õpilastele mõista, kuidas organisatsiooni põhitingimused on kultuuris ja ühiskonnas, ning õpetab metoodilisi ja analüütilisi oskusi organisatsiooni diskursuste, tavade ja tehnoloogiate uurimiseks. Programm pakub praktikapõhiseid teadmisi ja pädevusi kultuuri korraldamisel ning õpetab õpilastele ülekantavaid suhtlus- ja meeskonnatööoskusi. Kõigil neil võimetel ja oskustel on paljudes ametites väga suur nõudlus.

Programm sobib nii üliõpilastele, kes soovivad akadeemilist karjääri teha, kui ka neile, kes sooviksid võtta vastutustundlikke rolle kultuuri- ja loomemajanduses, kunstis, meedias, avalikus sektoris, linnaarenduses või sihtasutustes ja heategevusorganisatsioonid.

Kvalifitseeritud üliõpilastel, kellel on eriline huvi teadustöö vastu, on võimalus samaaegselt doktorikraadile registreeruda. Magistri- ja doktoriõppeetappide ühendamine pakub üliõpilastele ainulaadse võimaluse ühineda teadlaskonnaga väga varakult.

Sisenemise nõuded

Magistriprogramm on avatud sotsioloogia ja üldiste sotsiaalteaduste, humanitaarteaduste ning äri- ja majandusvaldkonna üliõpilastele. Õppekava sillab lõhe ühelt poolt organisatsiooni ning kultuuri- ja kunstivaldkonna uurimisel kultuuriteooria käsitluse ning teiselt poolt kultuuri ja organisatsiooni äri- ja majanduspõhise uuringu ning loomemajanduse ja kultuuriettevõtluse vahel.

Inglise keelt emakeelena kõnelevatele isikutele määrasid autasud ülikoolid minimaalse inglise keele oskuse. Kõik nimetatud inglise keele testid on vastuvõetavad selle programmi vastuvõtmiseks nii EL-i kui ka rahvusvahelistele üliõpilastele:

 • Interneti-põhine vähemalt 85 punktiga TOEFL-test
 • TOEIC-test vähemalt 785 punktiga
 • IELTS 5.5 test
 • Cambridge English: Advanced (CAE), hinne C või parem
 • Inglise keeles õpetatud ja edukalt läbitud varasemad vähemalt 30 ainepunktiga moodulid (sealhulgas eksam ja kõik sellega seotud ülesanded)
 • Lõpetas edukalt inglise keele õpingud ülikoolis
 • Ingliskeelse gümnaasiumi tunnistus, mis annab taotlejale õiguse õppida vastavas riigis

Sertifikaat ei tohiks olla vanem kui neli aastat (välja arvatud koolitunnistus).

Tahaksime mainida, et saksa keele oskust ei nõuta.

Isegi kui te ei ole lõpetanud oma bakalaureuse kraadi, võite seda programmi taotleda. Te peate tõestama edukalt läbitud kursuste sooritamist 81% ulatuses nõutavast kogukäigust (180 AP või 210 AP sõltuvalt õppekavast).

Viimati uuendatud May 2020

Teave kooli kohta

Leuphana University established Germany’s first public college. Its Graduate School merges the academic demands of masters and doctorates, and its own Professional School offers highly regarded furthe ... Loe edasi

Leuphana University established Germany’s first public college. Its Graduate School merges the academic demands of masters and doctorates, and its own Professional School offers highly regarded further education programmes. Näita vähem