Magistriõpe kvantitatiivse bioloogia ja haiguste modelleerimise alal

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

DTU jälgib tähelepanelikult COVID-19 olukorda ja selle mõju, uusimate värskenduste saamiseks pöörduge meie veebisaidi dtu.dk poole.

href = "https://www.dtu.dk/english/Service/coronavirus

Lisateavet Taani ametivõimude kohta Taani mõju kohta: href = "https://politi.dk/et/coronavirus-in-denmark

Kirjeldus

MSc Eng lõpetanud kvantitatiivse bioloogia ja haiguste modelleerimine on haritud liides patoloogia, farmakoloogia ja matemaatiline modelleerimine.

Maailm vajab lõpetanuid, kellel on ulatuslikud teadmised patoloogia, mehhanismide ja haiguste ravi ning kvantitatiivsete bioloogiliste andmete käitlemise kohta, et teha matemaatilisi mudeleid, mis parandavad meie arusaamist keerukatest haigustest ja nende ennetamisest või ravist.

Kvantitatiivne bioloogia ja haiguste modelleerimine on interdistsiplinaarne programm, mida pakub DTU koostöös Kopenhaageni ülikooli tervise- ja arstiteaduskonnaga (UCPH).

Õppeprogrammi fookus

MSc Eng kvantitatiivse bioloogia ja haiguste modelleerimise alal saate tugineda varasemale matemaatika ja matemaatilise modelleerimise, farmakoloogia, bioloogia ja patoloogia kogemusele, et omandada kvantitatiivne bioloogia ja patoloogia ning luua asjakohased matemaatilised mudelid haiguse mehhanismide mõistmise edendamiseks. Kuigi teiste õppeprogrammide eesmärk on „bioloogiaalane inseneriteadus“ bioloogilistele probleemidele uute tehniliste lahenduste väljatöötamisel või „bioloogiaalane biotehnoloogia“ bioloogilise tootmise biotehnoloogiliste lahenduste väljatöötamise kaudu; Meie eesmärk on "bioloogiainsener", et kvantitatiivse ja modelleeriva lähenemisviisi abil suurendada meie arusaamist bioloogiast. Need oskused annavad teile ainulaadsed tööriistad uute tõhusate ravimite väljatöötamiseks ning edendavad multifaktoriaalsete ja keerukate haiguste mõistmist ja ravi.

MSc Eng programmi tuum koosneb kohustuslikest kursustest molekulaarse patoloogia, immunoloogia, süsteemibioloogia ja farmaatsiatoodete PK / PD modelleerimisel, millele on lisatud statistika ning arenenud tehnoloogiline ja modelleerimise spetsialiseerumine.

Selge profiil

Kvantitatiivsel bioloogia ja haiguste modelleerimisel on selge MSc Eng profiil ja vastuvõtt nõuab kohustuslikku kursusega jätkamiseks bioloogilist koolitust BSc tasemel bioloogias, keemias ja farmakoloogias ning arvutiprogrammeerimist ja matemaatilist modelleerimist. Lisaks kohustuslikule koolitusele ei ole etteantud õppesuundi ega soovitatavaid programme, nii et saate valida tehnoloogiliste spetsialiseerumiskursuste kogumi ning DTU ja UCPH pakutavate laia valiku valikkursuste hulgast.

Võite keskenduda laboriloomateadustele, immunoloogiale, mikrobioloogiale, edasijõudnutele programmeerimisele ja modelleerimisele või kasutada ära nii DTU kui ka UCPH paljusid uurimisrühmi, kes tegelevad näiteks vähi immunoloogia, rasvumise või diabeediga. Siin saate kavandada spetsiaalseid individuaalseid kursusi, et rakendada matemaatilisi mudeleid nende kvantitatiivsete andmete analüüsimiseks ja võib-olla järgida oma lõputöös oma bioloogilise eksperimentaalse tööga, et mudeleid veelgi täiustada ja täiustada.

Kombineeri töö õpingutega

See õppeprogramm on saadaval ka tööstuse õppeprogrammina, kus saate ühendada töö ja õpingud 4-aastase perioodi jooksul. Kehtivad erieeskirjad.

Karjäär

Kvantitatiivne bioloogia ja haiguste modelleerimine on põhjalikult spetsialiseerunud õppeprogramm, mis algab 2018. aastast. Kuna meie tudengid saavad kvantitatiivse bioloogia valdkonnas teedrajavaks, puudub töövõimaluste kohta statistika. Kvantitatiivsete bioloogiliste andmete hulk on aga plahvatuslikult kasvanud ja programmi lõpetanud sobivad hästi ühenduseks biomeditsiini ekspertide ja andmetöötlejate vahel, süsteemifarmakoloogias, ravimite väljatöötamisel ja tootmisel ning teadusuuringutes.

This illustration, created at the Centers for Disease Control and Prevention (CDC), reveals ultrastructural morphology exhibited by coronaviruses. Note the spikes that adorn the outer surface of the virus, which impart the look of a corona surrounding the virion, when viewed electron microscopically. A novel coronavirus, named Severe Acute Respiratory Syndrome coronavirus 2 (SARS-CoV-2), was identified as the cause of an outbreak of respiratory illness first detected in Wuhan, China in 2019. The illness caused by this virus has been named coronavirus disease 2019 (COVID-19).

Karjäär

See on uus programm, nii et seal pole veel ühtegi kvantitatiivse bioloogia ja haiguste modelleerimise magistranti. Programm on aga välja töötatud koostöös ravimifirmadega, et veenduda töökohtade ootuses ja lõpetajate tööstusele ligitõmbavuses.

DTU kvantitatiivse bioloogia ja haiguste modelleerimise eriala lõpetanud MSc Eng saab anda oma panuse paljudesse valdkondadesse - alates uute ravimite väljatöötamise uute eesmärkide väljatöötamisest kuni ravimite tulemuslikkuse analüüsimiseni farmakomeetria abil. Muud töövaldkonnad võivad olla haiguste leviku modelleerimine või kvantitatiivsete andmete genereerimisega mis tahes bioloogilise välja põhimõtteline käsitlemine ja mõistmine. Nagu Sydney Brenner ütles oma Nobeli preemia loengus 2002. aastal: “Uppume andmete merre ja nälgime teadmisi”. Tänapäeval kehtib see veelgi enam, kui kõikvõimalike allikate kvantitatiivsed andmed on plahvatuslikult kasvanud ja ükskõik millise valdkonna teadlased pingutavad sammu pidamise nimel.

Tüüpilised töövaldkonnad

Kvantitatiivse bioloogia ja haiguste modelleerimise insenerina olete omandanud põhjalikud teadmised tervise ja haiguste bioloogiast, bioloogiliste protsesside modelleerimisel - sealhulgas kineetika ja ravimite levitamine - ning usaldusväärse statistilise kavandamise ja analüüsi kohta. Oskate käsitleda suuri andmemahtusid ja mõtestada suuri andmekogumeid, olete teiste õpilastega projektipõhist ja interdistsiplinaarset meeskonnatööd teinud ning oskate rääkida nii programmeerijate kui ka meditsiinispetsialistide keeli. Seetõttu on teil kvalifikatsioon juhtida andmete mere mõtestatud tõlgendamist ja täita juhtimispositsioone kõikjal, kus kvantitatiivsed andmed genereeritakse bioloogilises kontekstis.

Karjäärivõimalused

Eeldame, et meie lõpetajad võtavad tööle Taani ja rahvusvahelised ravimiettevõtted, haiglad, ülikoolid ja kõikjal, kus saadakse bioloogilisi andmeid. Siin osalevad nad ravimite väljatöötamise erinevates etappides, sealhulgas alusuuringutes ja arendustegevuses, samuti prekliiniliste uuringute tõlgendamisel looma- ja rakumudelites ning tootmisega seotud valdkondades, näiteks CMC tootmise kavandamine ja dokumenteerimine.

Programmiga, kus õpilased õpivad ja mõistavad arvutite ja programmeerimise võimsust, samuti on neil sügavad teadmised tervise ja haigustega seotud bioloogilistest protsessidest, on oodata, et paljud leiavad end peagi multidistsiplinaarsete projektijuhtidena.

Jätkata doktorikraadi

Kui olete omandanud magistriõppe inseneri alal, võite saada võimaluse jätkata õpinguid ja taotleda vastuvõttu kolmeaastasele doktorikraadile, mis DTU-s või Kopenhaageni ülikoolis on teaduspõhine programm, mis kuulub parimate hulka maailmas. DTU-s saate teha kas tavalist doktorikraadi. või tööstusdoktor - viimane, kes töötab samaaegselt ettevõttes.

Ph.D. üliõpilane, kuulute uurimisrühma ja peate läbi viima sõltumatu teadusprojekti.

Eeltingimused

Üldine vastuvõtutingimused

Inseneriteaduste magistriprogrammi võib lubada ainult neid kandidaate, kellel on kas asjakohane tehnikateaduste bakalaureuse kraad, inseneri bakalaureuse kraad või loodusteaduste bakalaureuse kraad. Bakalaureusekraad peab olema alla 10 aasta vana.

Individuaalne MSc Eng programm täpsustab üksikasjalikult, millised bakalaureuseõppe programmid kvalifitseeruvad ja kas taotlejad peavad läbima täiendava haridustegevuse.

Täiendava haridusalase tegevuse nõuded võivad võrduda kuni 30 EAP-ga ja need täpsustatakse üksikute MSc Eng programmide kursuste loendi vormis.

Erinõuded peavad olema täidetud enne bakalaureuseõppe lõpetamist või seoses konkreetse MSc Eng programmi vastuvõtmisega. Kursused tuleb läbida enne õpingute algust ühe aasta jooksul pärast tingimuslikku sisseastumist.

MSc Eng programmi tingimusliku sisseastumisega seotud täiendavad haridusalased tegevused ei kuulu MSc Eng programmi alla ja õppetasu võetakse osaliselt. Kui täiendavaid kursusi ei ole määratud tähtaja jooksul läbitud, tühistatakse tingimuslik sisseastumine programmi.

Magistriõpe inseneri programmides pakutakse inglise keeles. Seetõttu peavad taotlejad näitama inglise keele oskust (B-taseme, IELTS, TOEFL-, CAE või Pearsoni test). Alates 2020. aasta kevadest on inglise keele B-taseme minimaalne hinne 3,0 (Taani klasside skaalal).

DTU pakub autasude programmi osana kogu MSc Eng. programme.

Õppekava

Programmis DTU kvantitatiivne bioloogia ja haiguste modelleerimine MSc Eng ei leia fookusvaldkondi ega spetsialiseerumist.

Võite siiski valida paljude tehnoloogiliste spetsialiseerumiskursuste hulgast ja kombineerida need valikainetega, et luua täpselt teie huvidele ja taustale vastav individuaalne profiil. Sellegipoolest on veel mitmeid kohustuslikke põhikursusi, mis määratlevad kvantitatiivse bioloogia ja haiguste modelleerimise lõpetanu.

Need kursused hõlmavad haigusprotsesside, süsteemibioloogia, immunoloogia ja farmakomeetria molekulaarset mõistmist, millele on lisatud statistika. Lisaks võiksite edendada oma arvutiprogrammeerimisoskusi, saada oma käed laboritööl või keskenduda immunoloogia ja peremeesorganismi reageerimise sügavamale mõistmisele. Samuti on võimalik kavandada individuaalseid erikursusi koos uurimisrühmadega, võib-olla juba enne lõputöö tegemist.

Lisaks soovime tagada, et ühendaksite lõputöös oma kvantitatiivse bioloogia ja haiguste modelleerimise oskused, nii et lõpetate selgelt äratuntava profiiliga; põhjalikud teadmised haigusprotsessidest ja praktilised kogemused kvantitatiivsete bioloogiliste andmete mõistmiseks.

Õpilane elu

Kui uurite kvantitatiivset bioloogiat ja haiguste modelleerimist, toimub õpe nii DTU-s kui ka Kopenhaageni ülikoolis (UCPH).

Tavaliselt on teil kursused DTU-l kolm päeva nädalas ja UCPH-s kaks päeva nädalas. Proovime kursusi kavandada nii, et peate viibima ainult ühel päeval asutuses.

Kohe pärast õpingute algust kutsutakse teid õppealajuhataja tervituskoosolekule, kes tutvustab teile programmi.

Olete alati oodatud abi ja juhtnööre küsima.

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

DTU is a vibrant elite technical university, recognized for its high level of international research and its sought-after graduates. Through collaboration, our staff and students reach out to the worl ... Loe edasi

DTU is a vibrant elite technical university, recognized for its high level of international research and its sought-after graduates. Through collaboration, our staff and students reach out to the world and work across disciplines to create value, welfare, and growth by developing technologies that work in a globalized world, transcending social and cultural differences. Näita vähem