Magistriõpe majandusteaduses, rahanduses ja rahvusvahelises integratsioonis

Üldine

Programmi kirjeldus

Magistriprogramm (Laurea Magistralis) majanduses, rahanduses ja rahvusvahelises integratsioonis (MEFI) on kraadiõppe kursus, mis on avatud Itaalia ja välistudengitele ning mille eesmärk on jätkata kõrgtasemel õpinguid rakendusmajanduse ja rahanduse alal rahvusvahelises perspektiivis. MEFI koolitab üliõpilasi, kes soovivad alustada kõrgetasemelist karjääri professionaalide või juhtidena riiklikes ja rahvusvahelistes ettevõtetes ning avalikus halduses. Alates 2013-2014 õppeaastast on seda magistriprogrammi õpetatud täielikult inglise keeles, täites meie osakonna sisestamise eesmärgid. Osakond on juba kaasatud paljudesse kraadiõppurite rahvusvahelistesse liikuvusprogrammidesse. Lisaks on juba kokku lepitud mõned majanduse topeltkraadi programmid ja neid viiakse läbi mõne suurema Euroopa ülikooliga. Otsus õpetada kõiki MEFI kursusi inglise keeles on siis alles järgmine tee meie sisestamisstrateegiasse.

Kuigi MEFI-s osalevad õpilased saavad sama taseme, võivad nad valida algusest kolme erineva spetsialiseerumise vahel : rahandus; Tööstusorganisatsioon ja turustrateegiad; Rahvusvaheline majandusintegratsioon. Selline akadeemiliste valikute mitmekesisus on kooskõlas meie osakonnas olemasolevate teadlaste erinevate rühmadega, kes jagavad ühiseid teaduslikke huve, avaldavad laialdaselt nendel teemadel ja töötavad aeg-ajalt era- ja avalik-õiguslike asutuste konsultantidena.

Rahastamise õppekava on välja töötanud rühm matemaatikuid, statistikuid ja ökonomeetriaid, kes on pikka aega keskendunud oma uurimistööle finantsturgudele. Nad teevad koostööd ka makroökonoomika ja ettevõtete rahastamisega tegelevate kolleegidega.

Tööstusorganisatsiooni ja turustrateegiate õppekava põhineb ka ammu professorite ja teadlaste grupil, kes on juba ammu osalenud teoreetilise ja empiirilise tööstusliku organisatsiooni, regulatiivse majanduse ja konkurentsipoliitika uurimistöös.

Samuti on olemas rahvusvaheline majandusintegratsiooni kolmas õppekava, sest University of Pavia on juhtiv akadeemiline asutus kraadiõppes rahvusvahelise koostöö ja majandusarengu valdkonnas.

MEFI peaks valmima kahe aasta jooksul ja jaguneb neljaks semestrist. Õppeaja on enamasti pühendatud arenenud majandusteadustele rakendatud perspektiiviga. Tööstusorganisatsiooni variandi puhul keskendutakse mänguteooria ja ökonomeetria rakendamisele reguleeritud ja reguleerimata turgudele ning ettevõtte mikroökonoomikale. Valik Finance hõlmab matemaatika, statistika ja ökonomeetria kursusi, mis keskenduvad ühiselt finantsturgude probleemidele. Rahvusvaheline integratsioonivõimalus nõuab vähem matemaatika- ja statistikakoolitust, kuna poliitilisele majandusele ja rahvusvahelisele poliitikale on rohkem tähelepanu pööratud. Säästvast arengust huvitatud üliõpilased võivad oma erialast olenemata valida valikainena keskkonnakaitse ja energiamajanduse.

Samuti on juurutatud täiendavaid õigusteaduse kursusi. Need on diferentseeritud vastavalt igale erialale ning hõlmavad finantsturgude reguleerimist, Euroopa Ühenduse õigust ja konkurentsiõigust. Juhtimiskursused puudutavad peamiselt rahvusvahelisi ettevõtteid ja infosüsteemide korraldamist. Pärast Itaalia multikultuurset traditsiooni võivad õpilased olla kohustatud osalema ka ühel majandusajaloo ja / või sotsioloogia kursusel. Enamik kursusi nõuab õpilastelt individuaalsete lühikeste projektide läbiviimist või lühikeste esseede koostamist, mida arutatakse klassis ja mis võivad kaasa aidata nende hindamisele koos traditsiooniliste eksamitega.

Lõpuks peavad õpilased kirjutama ja kaitsma magistriprogrammi väitekirja, mis aitab kaasa nende lõplikule hindamisele.

Viimati uuendatud okt 2019

Teave kooli kohta

The University of Pavia is one of the world’s oldest academic institutions: it was founded in 1361 and until the 20th century it was the only university in the Milan area and the region of Lombardy. P ... Loe edasi

The University of Pavia is one of the world’s oldest academic institutions: it was founded in 1361 and until the 20th century it was the only university in the Milan area and the region of Lombardy. Pavia has been a city-campus since its foundation and even today it offers its 24,000 students an experience unique in Italy and rare in Europe: studying at 20 University colleges that are largely independent from the administrative structure of the University. The University of Pavia covers all subject areas and is composed of 18 Departments offering study programmes at all levels, from Bachelor’s degrees to Doctorate programmes Näita vähem
Pavia , Milano + 1 Rohkem Vähem