Magistriõpe majandusteaduses

Üldine

Programmi kirjeldus

Juhtivate majandusteaduste magistriprogrammi eesmärk on anda üliõpilastele ettevalmistusi kõrgel tasemel, mis on seotud ettevõtte peamiste juhtimis- ja juhtimisaladega ning uute ettevõtmiste loomiseks vajalike tegevustega; arendada konkreetseid oskusi raamatupidamises ja eelarves, ettevõtte finantseerimiseks ja juhtimise planeerimiseks ja kontrollimiseks; võimaldada globaalsel tasandil tegutsevate ettevõtete strateegiliste ja operatiivjuhtimisprobleemidega seotud oskuste arendamist, võttes arvesse rahvusvahelise ja mitmekultuurilise konteksti iseärasusi; et anda oskused ja töövahendid, mis on tavaliselt vajalikud tasuta kutsealase tegevuse ja äritegevuse nõustamiseks.

Üldhariduslike eesmärkide saavutamiseks pakub kraadiõppe programm nelja erinevat õppekava:

 • Juhtimine ja ettevõtete loomine
 • Haldamine ja kontroll
 • Rahvusvaheline juhtimine
 • Professional.

Iga õppekava jaoks vastavad konkreetsed väljaminevad profiili profiilid:

 • ärijuhtimise spetsialist ja nende loomine;
 • haldus-, finants- ja juhtimiskontrolli spetsialist ja väliskonsultant
 • rahvusvaheliste ettevõtete juhendaja ja konsultant;
 • välisaudiitor haldus-, äri- ja maksuküsimustes ning prahitud raamatupidaja.

Haridustegevus on määratletud õppeaasta alguses kättesaadava aastakalendri alusel. Koolitusmeetodid hõlmavad lisaks üksikutele uuringutele ka loenguid, harjutusi, töömaailma spetsialistide sekkumist, koolitusperioodi ja seminare. Õppetöö soodustab ka selle liikmete rahvusvahelist liikuvust.

Õppetöös osalemine pole kohustuslik, kuid see on tungivalt soovitatav, kuna õppetunnid on interaktiivsed ja rikastavad individuaalset uuringut.

Eksamid viiakse läbi suuliselt või kirjalikult ja on kavandatud.

Juhtivate majandusteaduste magistrikraadi omandamiseks peavad üliõpilased olema kolmeaastased L-18 kraadiõppekavades (DM 270/04) ja 17 (DM 509/99) või L-33 (DM 270/04) ja 28 (509/99 Saksa marka) või vanast nelja-aastasest kraadiõppest.

Teise võimalusena peate omandama vähemalt:

 • 27 CFU teaduslikes distsipliinisektorites SECS-P / 07, SECS-P / 08, SECS-P / 09, SECS-P / 10, SECS-P / 11;
 • 15 ECTS teadusringkonnas SECS-S / 01, SECS-S / 03, SECS-S / 06, MAT / 09;
 • 18 CFU teaduslikes distsipliini valdkondades IUS / 01, IUS / 04, IUS / 05, IUS / 06, IUS / 07, IUS / 09, IUS / 12, IUS / 14;
 • Sertifitseerimise tase B1 inglise ja B2 tasemel aadressi International Management.

Praktika

Laura Magistrale'i kursus edendab ja parandab pidevat suhet õpilaste, õpetajate ja võrdlusterritooriumi vahel. Selleks, et tagada piisav ettevalmistus, õppetöö ja töö vaheldumise hetked ning hõlbustada otseste teadmiste saamist töömaailma ja kutsealade kohta, magistriprogrammi teisel aastal kohustuslik õppeaeg ettevõtted, avalik-õiguslikud või eraõiguslikud asutused või erialaliitudes registreeritud spetsialistid.

Otsene kogemus selles valdkonnas võimaldab konkreetselt katsetada õppekavade koolitustegevuses omandatud distsipliinilisi teadmisi ning nende eesmärk on lisaks tehnilistele oskustele arendada ka planeerimis- ja suhtlemisoskusi.

Internatuuri tegevuste jaoks antud ainepunktide arv on määratletud 9 CFUd aadressil juhtimise ja loomise kohta äri-, professionaalse ja haldus-ja kontrolli ning 15 CFU aadressi International Management.

Õpilased võivad valida välja pakutud praktika või paluda aktiveerida uue konventsiooni, pakkudes praktikaprojekti. Uue konventsiooni alustamiseks on õppeprogrammi juhatus ülesandeks hinnata ettepanekut ja selle kooskõla kursuse koolitusprojektiga, kirjeldada ülesandeid ja tegevusi, mis tuleb läbi viia, ning määratleda sisemine juhendaja.

Lõplik katse

Magistriõppe saavutamiseks peab üliõpilane omandama 120 ainepunkti (CFU). Kraadiõppe tavaline kestus on kaks aastat.

Lõppeksamile juurdepääsuks peab üliõpilane esitama avalduse veebiprotseduuri kaudu iga ülikooli jaoks määratud tähtajaks.

Lõplik eksam koosneb doktoritöö (väitekirja) arutamisest, lektori juhendamisel koostatud kandidaadi isikliku uuringu tulemustest; essee arutletakse lõputöös (suvel, sügisel, erakorraline) ka korrelaatori poolt põhjendatud otsuste alusel.

Kraadiõppe teema on seotud üliõpilase valitud erialaga, kellel on piisav edasiminek ülikoolide seas. Doktoritöö jaoks süvendab tudeng sügavat probleemi, demonstreerides metodoloogilist rangust ja iseseisvat otsust. Tema esitatud argumente peab toetama ulatuslikud uuringud ning tulemused peavad olema esitatud selgelt ja rangelt: väitekiri peab seega kasutama suurt ja ajakohastatud bibliograafiat ning õpilane peab oskama kasutada spetsialiseeritud keeli ja sobivat kirjutamisoskust.

Doktoritöö koostamisel peab üliõpilane demonstreerima oskusi omandatud oskuste tõhusaks kasutamiseks ning suhtlemisoskustega seotud võõrkeelsete eesmärkide saavutamist, eneseõppimist ja iseseisvat otsustamist.

Vabadus on antud projekti (itaalia või inglise keeles) valiku valimisel, välja arvatud rahvusvahelise juhtimiskursuse lõpetajad, kes loomulikult koostab aruande ja jätkab järgmisel arutelul eranditult inglise keeles.

Lõppesessioonil peab magistriõppe üliõpilane esitama doktoritöö teema ja lõpuks vastama juhendaja, kaasraportööri või teiste komisjoni liikmete tähelepanekutele, milles väidetakse tema töö käigus tehtud valikuid, mille sammu on taganud lektor, kes lõpetab istungjärgu aruande saavutatud tulemuste kohta komisjonile.

Lõplik eksam toimub avalikul istungil.

Kohtunikud annavad oma hinnangu saja kümnele ja võivad ühehäälselt anda kandidaadile kõrgeima hinnangu.

Lõplik hinne algab õpilase põhikoormusega (kaalutud keskmine eksam) ja võetakse arvesse täiendavaid elemente, sealhulgas karjääri ja välismaal viibitud aega (Erasmus).

Väljakuulutamine on kontekstuaalne lõpptulemusele, selle lõpus.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Established in 1606, the University of Cagliari is a public university dedicated to offering comprehensive and unique public education, cutting edge research and multi-discipline education programmes ... Loe edasi

Established in 1606, the University of Cagliari is a public university dedicated to offering comprehensive and unique public education, cutting edge research and multi-discipline education programmes for the student community. Näita vähem