Magistriõpe matemaatika ja Operations Research

Üldine

Programmi kirjeldus

Uuringu eesmärgid

Matemaatika ja operatsioonide uuringute magistriprogrammi eesmärk on koolitada eksperte, kellel on laialdased teadmised matemaatilistest meetoditest ja tugevad probleemide lahendamise oskused, et nad saaksid edukalt lahendada väljakutseid pakkuvaid probleeme teaduses, tööstuses ja ühiskonnas.

Programmi ajal õpivad õpilased matemaatiliselt mõtlema õppides matemaatilisi mudeleid üles ehitama ja neid analüüsima, arendades ja juurutades nüüdisaegseid meetodeid ja algoritme. Põhikooli valiku kaudu saavad õpilased keskenduda matemaatilisele teooriale, arvutusmeetoditele, statistikale või modelleerimise ja probleemide lahendamise oskustele, mida praktikas vaja läheb.

Karjäärivõimalused

Lõpetanud magistriprogrammi matemaatika ja operatsioonide teadustöös on suurepärane taust akadeemilise karjääri läbimiseks matemaatika, operatsioonide uurimistöö ja statistika valdkonnas; ja ka mitmetes muudes valdkondades, mis vajavad kindlat matemaatilist tausta, nagu arvutusteadus, masinõpe ja kvantitatiivne rahastamine. Matemaatika ja operatsioonide uurimise magistrikraadil on tugev maine kõrgtasemel ekspertide koolitamisel, kellel on tugeva analüütilise oskuse töötada erinevates spetsialistide ja juhtivatel ametikohtadel tööstuses ja avalikus sektoris.

Meie endiste koolilõpetanute tüüpilised ametikohad on aktuaar, analüütik, dotsent, dotsent, ärijuhtumi konsultant, konsultant, andmete analüütik, andmeteadlane, doktorant, finantsanalüütik, lektor, juhtimiskonsultant, matemaatik, mehaanikainsener, operatsiooniriski haldur, portfellihaldur, professor, kvantitatiivne analüütik, teadustöötaja, ressursiplaneerija, riskijuht, riskide spetsialist, vanemnõunik, vanemteadur, tarkvaraarendaja, statistik, ülikooliõpetaja.

Meie hiljuti lõpetanud vilistlased on Aalto University ja mitme teise ülikooli doktorandid, näiteks Duke U, EPFL, ETH, FU Berlin, Georgia Tech, KTH, Kopenhaagen, U California Davis, U Washington.

Meie hiljuti lõpetanud vilistlased töötavad näiteks järgmistes ettevõtetes: ABB, Finnair, Fortum, Futurice, Kone, Nokia, Nordea, OP Financial Group, McKinsey

Kvalifikatsioon

Lõpetajad lõpetavad magistriõppe (diplomi-insinööri soome keeles).

Kraadiõppurid

Programm vastab doktoriõppele (doktor teadusvaldkonnas).

Õpetuskeel

Õppekeel on peamiselt inglise keel ja programm saab täies ulatuses täita inglise keeles. Mõned kursused on soome või rootsi keeles.

Õppemaksud

Õppetasu on 15 000 eurot mitte-EL-i / EMP-i üliõpilastele.

Uuringute sisu

Matemaatika ja operatsioonide uurimise magistriprogrammis on kolm peamist äriühingut: matemaatika, rakendusmatemaatika ning süsteemide ja operatsioonide uurimine. Suurem valik tehakse programmi sisenemisel.

  • Matemaatika aitab õpilastel arendada matemaatilist mõtlemist nii, et nad saaksid aru, kuidas matemaatilisi teooriaid konstrueeritakse ning kuidas matemaatilisi probleeme sõnastatakse ja lahendatakse. Haridus on teaduspõhine ja kõiki kursusi õpetavad matemaatikud, kes viivad kursuse teemadega seotud aktiivseid uurimisprojekte. See maht on osaliselt ette nähtud ettevalmistuseks õpilastele, kes plaanivad saada teadlasteks või ülikooli õppejõududeks matemaatikas või sellega seotud teaduses. Matemaatika magistrikraad annab õpilasele ka laiaulatuslikud oskused probleemide lahendamisel, loogilisel arutlusel ja paindlikul mõtlemisel, mis on atribuudid, mida väärtustatakse kogu ühiskonnas. Kaetud matemaatilised alad hõlmavad abstraktset ja kommutatiivset algebrat, algebralist geomeetriat, kompleksset analüüsi, diferentsiaalgeomeetriat, graafiteooriat, matemaatilist füüsikat, osalisi diferentsiaalvõrrandeid, tõenäosusteooriat ja reaalset analüüsi.
  • Rakendusmatemaatika on mõeldud õpilastele, keda huvitavad matemaatikateadused ja nende rakendamine teistel erialadel. See põhineb kindlal matemaatilisel tuumal, mis annab õpilasele laiad oskused mitmesuguste matemaatiliste probleemidega tegelemiseks. Suur osa sisaldab ka valikainet, mis pakub paindlikkust magistritöö projektile orienteerumiseks valitud rakendusalas. Suur osa rakendusmatemaatikat õppivatest üliõpilastest jätkab õpinguid doktorikraadini. Matemaatiliste tehnikate tähtsus teaduses ja inseneriteaduses kasvab, kuna pidevalt on tekkimas uusi valdkondi, kus rakendatakse keerukaid matemaatilisi mudeleid. Sellise arengu liikumapanevaks jõuks on üha suurenevad arvutusressursid, mida tuleks kasutada targalt ja täies mahus. See eeldab matemaatikute koolitust, kes on võimelised suhtlema ja tegema koostööd rakendusvaldkondade ekspertidega. Rakendusmatemaatika peamine osa vastab sellele vajadusele.
  • Süsteemide ja operatsioonide teadusuuringute magistriõppe eesmärk on koolitada eksperte, kes valdavad kvantitatiivseid meetodeid ja omavad erialaseid oskusi keerukate süsteemide kavandamisel ja juhtimisel tekkivate otsustusprobleemide lahendamiseks. Peamised põhiteemad on optimeerimine, statistika, prognoosimine, dünaamilised süsteemid, simulatsioonid ning otsuste ja riskianalüüs. Suurim sisaldab praktilisi laboratoorseid õppusi ja projektiülesandeid väliste organisatsioonide tekitatud tegelike probleemide kohta. Üldiselt põhineb peamine tasakaalustatud insener-majanduslikul lähenemisel, mis põhineb struktureeritud probleemide lahendamisel, süsteemide mõtlemisel ja matemaatilisel modelleerimisel. See lähenemisviis võimaldab operatsiooniuuringute spetsialistidel optimeerida piiratud ressursside kasutamist, parandada tootmise ja teenuste tõhusust ning toetada otsuseid näiteks riskide ja mitmete eesmärkide teadvustamiseks.

Süsteemide ja operatsioonide uurimise meetodeid kasutatakse laialdaselt rakendusvaldkondades, nagu rahandus, logistika, tootmine, teenused, kaitse, energeetika, keskkond ja tervishoid. VÕI on laialt tuntud kui "Teadus parema". Kiiresti laienev analüüsivaldkond kasutab andmetöötlusega otsusteenuse pakkumiseks OR meetodeid.

Süsteemide ja operatsioonide uurimistöö lõpetajad kasvavad nõudlust ettevõtete, konsultatsioonifirmade, uurimisinstituutide ja avaliku sektori järele. Paljud alustavad oma karjääri analüütikutena ja seejärel kõrgemale ametikohale ja isegi tippjuhtidele. Magistriõpe pakub suurepärast alust jätkuvatele õpingutele ning lõpetajad otsustavad valida doktorikraadi.

Uuringute struktuur

Magistrikraadi (tehnoloogia) kraad (120 ECTS) struktuur koosneb peamisest, valikulist alaealise, magistritöö ja valikainete uuringud. Applied Mathematics ja Matemaatika peamised äriühingud pakuvad pikki (55-65 ECTS) ja kompaktseid (40-45 ECTS) valikuid. Süsteemide ja operatsioonide teadusuuringute peamine on kompaktne (40-43 ECTS). Üliõpilased, kellel on kompaktne suur, võtavad ka alaealist. Pikema põhikooli õpilased võivad vabatahtlikku alaealist oma valikulises uuringus osaleda. Magistriõpe ulatus ei tohi ületada 65 ECTS. Seega on õpilastel alati valik täiesti valikaineid vähemalt 25 ECTS tasemel.

Thesis

Õpilased peavad täitma magistritöö, mis on uurimistöö, mille töökoormus vastab 30 ECTS ainepunktile. Üliõpilane ja juhendaja lepivad väitekirja teemal kokku. Lõputöö teema on tavaliselt seotud üliõpilase suurte või mõnel erijuhtudel alaealisega. Magistritöö on tavaliselt kirjutatud ettevõttele või mõne asjaomase osakonna uurimisprojektile.

Rahvusvahelistumine

Õppekeskkond matemaatika ja operatsioonide uurimisprogrammis on tugevalt rahvusvaheline ja õpingud viiakse läbi mitmekultuurilistes rühmades. Teaduskool pakub mitmekesiseid võimalusi üliõpilasvahetuseks kogu maailmas. Vahetusõpinguid saab kraadi omandada näiteks rahvusvahelise alaealisena. Muud võimalused oma globaalse kompetentsi arendamiseks hõlmavad praktilise koolituse läbiviimist välismaal, suvekursuse läbimist välismaal või esmakursuslaste juhendajana tegutsemist.

Koostöö teiste osapooltega

Matemaatika ja süsteemide analüüsi osakond, kes pakub seda programmi, teeb tihedat koostööd riiklike ja rahvusvaheliste ettevõtete ja uurimisinstituutidega. Lisaks on osakonnas akadeemiline koostöö kvaliteetsete rahvusvaheliste ülikoolide ja organisatsioonidega.

Viimati uuendatud nov 2019

Teave kooli kohta

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and desig ... Loe edasi

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and design, architecture, and technology in Finland. Näita vähem
Espoos , Helsingi , Pori , Mikkeli + 3 Rohkem Vähem