Magistriõpe pangandus-ja rahandusministeeriumis

Üldine

Programmi kirjeldus

Umbes

Magistriõpe panganduses ja rahanduses on Luksemburgi rahanduskooli lipulaev. See pakub terviklikku õppekava, mis hõlmab nii klassikalisi kui ka viimaseid finantsdistsipliini valdkondi ning panganduse põhiülesandeid.

Funktsionaalne õppekava pakub dünaamilist analüütiliste oskuste ja intellektuaalse tööriista raamistikku, pakkudes integreeritud lähenemisviisi keerukate pangandus- ja finantsprobleemide lahendamisele. Lisaks mitmesugustele põhikursustele võivad õpilased valida ühe kolmest voogist, mis esindavad peamisi valdkondi, kus nad saavad omandada sügavamaid teadmisi.

Õpilased õpivad kooli alalises teaduskonnas. Erinevad õppejõud, kellel on tihedad sidemed Luksemburgi pangandus- ja finantskogukonnaga, tegelevad juhtivate teadusuuringute ja arenenud pangandus- ja finantsteadmiste ja -tavadega paljudel turgudel, sealhulgas finantsinstrumentide turuväärtuse hindamine, riskijuhtimine ja käitumuslik rahastamine. Lisaks pakuvad mõned kutsutud professorid teistest ülikoolidest tuntud rahandusosakondadelt valitud kursusi.

Programm sobib ideaalselt üliõpilastele, kes otsivad karjääri ettevõtte rahanduse, varade ja varahalduse, panganduse ja sellega seotud valdkondades. Kuigi enamikul sissetulevatest õpilastest on majandus- või äriuuringutes eelnev akadeemiline taust, on paljud neist pärit sellistest valdkondadest nagu rakendusteadused või õigus.

97926_CampusLimpertsberg.JPG

Programmi vormingud

Programmi pakutakse nii täistööajaga kui osalise tööajaga formaadis, algusega sügisel. Registreerige võrgus.

  • Täiskohaga töövorm algab septembris ja lõpeb igal aastal juunis, millele järgneb kohustuslik internatuur. Klassid on üldiselt täiskoormuse plokkide vormis ja neid hoitakse ühe nädala jooksul (esmaspäevast reedeni) akadeemilise semestri iga nädala jooksul. Pidage meeles, et need päevad erinevad igal nädalal nädalapäeva (de) ja päevade arvu järgi.
  • Osalise tööajaga formaadis on täiskoormusega formaate õppuritele järgmised klassid, kuid ainult pool kursustest igal aastal. Klassid on tavaliselt täiskoormuse plokkide vormis ja neid hoitakse akadeemilise semestri iga nädala jooksul ühe või mitme tööpäeva jooksul (esmaspäevast reedeni). Pidage meeles, et need päevad erinevad igal nädalal nädalapäeva (de) ja päevade arvu järgi. Osalise tööajaga üliõpilased ei täida tavaliselt internatuuri, vaid saavad samaväärseid ainepunkte täiendavate kursuste või magistritööde kaudu.

    Osalise tööajaga üliõpilasi, kes töötavad, innustatakse konsulteerima oma ettevõtetega seoses nende kohustusega osaleda klassis nädalate ebakohastel päevadel igal akadeemilisel semestril. Need avaldatakse semestri kalendris iga semestri alguses.

Kraad

Magistriõpe pangandus-ja finantsõiguses on kraadiõppurid, mida pakub Luksemburgi rahanduskolleegium õigus-, majandus- ja rahandusministeeriumis.

Magistriprogrammid, mis on akrediteeritud rahvusvaheliselt tunnustatud kõrghariduse kvaliteedi ja kvaliteedi tagamise agentuuri FIBAA poolt 2015. aasta novembris viieks aastaks.

97922_Library.jpg

Õppekava

Magistriõpe pangandus-ja finantsõppe õppekava sisaldab 60 ECTS ja 500 loengutunnid, lisaks välitööd või võimalik magistritöö. See koosneb viiest komponendist: põhikursused, voogude kursused, akadeemiline nädal-in-residence, internatuuri (FT) magistritöö (PT) ja valikainete praktilised kursused.

Põhikursuse moodulid

Põhikursused on kohustuslikud ja hõlmavad nii sihtasutusi kui ka arenenud finants- ja pangandusvaldkondi.
Need on jagatud neljaks mooduliks: Sihtasutus; Rahandus; Advanced Finance; Raamatupidamine, juhtimine ja eetika.

Voogesituse moodulid

Programm sisaldab kolme Stream moodulit - pangandus, investeeringute haldamine ja riskijuhtimine - kursusi, mis annavad võimaluse rohkem spetsialiseerunud uuringuks. Õpilased peavad valima ühe voolu mooduli; valitud voolu mooduli kursused on kohustuslikud.

Academic Week-in-Residence

Osana oma õppekavast võivad üliõpilased osaleda New Yorgi ülikooli (NYU) Sterni ettevõtluskooli akadeemilisel nädalal, mida sponsoreerib Luksemburgi rahanduskool. Nädal hõlmab loenguid tuntud õppejõud konkreetsete arenenud teemadel rahastada. Alternatiivina võivad nad kirjutada akadeemilise uurimistöö teemal neile määratud rahas.

97923_MaisonDesEtudiants_SophieMargue.jpg

Praktika või magistritöö

Kursuse lahutamatu osana on täistööajaga üliõpilased kohustatud täitma internatuuri vähemalt 12 nädala jooksul. Üliõpilased võivad vabalt otsida praktika, mis vastab nende huvidele ja eesmärkidele, tingimusel et praktika olemus on seotud panganduse või finantseerimisega.

LSF aitab leida internatuuri Luksemburgi rahanduskeskuse panga- või mittepanganduslikus finantsteenuste ettevõttes. Tavaliselt on saadaval mitmesuguseid praktikakohti, mis esindavad finantskeskuses erinevaid äritegevusi.

Osalise tööajaga üliõpilased peavad esitama magistritöö teemal, mis on seotud panganduse või rahastamisega. Teema ja lõputöö ettepanek peab heaks kiitma nõuandev teaduskonna liige.

Valikainete praktilised kursused

Õpilastel on tungivalt soovitatav osaleda valikainete praktilistel kursustel, mida pakutakse spetsiaalsete praktiliste tehniliste oskuste pakkumiseks, mida hindavad tööandjad. Praegu pakutakse järgmisi kursusi:

  • Finantsrakendused, kasutades Exceli (Basic ja Advanced)
  • Excel VBA programmeerimine
Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The Faculty of Law, Economics and Finance (FDEF) at the University of Luxembourg offers a unique academic and research environment. Teaching and research benefit from the proximity of the European in ... Loe edasi

The Faculty of Law, Economics and Finance (FDEF) at the University of Luxembourg offers a unique academic and research environment. Teaching and research benefit from the proximity of the European institutions, Luxembourg’s leading international financial centre and its vibrant business community. Institutional and private sector partnerships, sponsored Chairs and a growing network of international partner universities make the FDEF a vibrant academic hub at the heart of Europe. Näita vähem
Luksemburgi linn