Töötage filmi ja televisiooni jaoks kirjalikult

See kraadi programm on mõeldud üliõpilastele, kes on pühendunud filmide ja televisiooni kirjutamisele. Stsenaristika magistriõppe programm keskendub uuenduslike filmi skriptide väljatöötamisele ja töötlemisele.

See keskel karjääri magistrikraad nõuab 3 aastat töökogemust pärast bakalaureuseõppe.

Uuringud hõlmavad kõiki stsenaariumiprotsessi etappe. Programm on praktiline ja töötuba orienteeritud. Klassid põhinevad üliõpilaste enda materjalil kui tööl põhinev töö. Kogu programmi jooksul rakendatakse peegeldavat ja kriitilist lähenemist.

Teile toetatakse töötamist uuringute kõrval, kasutades veebikeskkonda ja kaugõppe tavasid. Lingid ülemaailmsele filmide ja telesaadete tööstusele pakuvad võimalusi võrgustike võtmeisikutega ja tagasisidet teie töö kohta.

Filmide või telesaadete kirjutamiseks võite luua karjääri ka teistes satelliidiala elukutvaldkondades, näiteks tootjana, skripti toimetaja, jututuba ja skriptikonsultant.


Uuringu eesmärgid

Õppekava eesmärk on koolitada stsenaristid, kes suudavad luua uuenduslikke ja loomingulisi filmi skripte, mis on ka kaubanduslikult elujõulised. Programmis käsitletakse keele, žanri, majandusliku elujõulisuse ja kunstilisi väärtusi puudutavaid küsimusi filmi skriptide väljatöötamise ja filmiskriptide tootmise protsessis.

Te arendate ja loote lühifilmide skripte, samuti kahte eraldi mängufilmi skripti või ühte täispika filmiskripti ja ühte tv-seeria kontseptsiooni.


Õppetöö sisu

Esimese semestri õpingud toimuvad TAMK . Teise semestri jooksul pakub TAMK partnerülikoolid Euroopas õppemoodulit ja meistrikursust. Kolmandal semestril teete oma MA filmiprojekti.

Sind toetatakse töötamiseks koos oma õpingutega, kasutades veebikeskkonda ja kaugõppe tavasid. Kasutatakse virtuaalset õpikeskkonda, kus pakutakse täiendavat materjali.


Õppetöö struktuur

Uuringuid saab lõpetada ühe aasta jooksul koos tööga segavõi. Programmi ulatus on 60 ainepunkti, mis koosneb erialastest õpingutest (30 ainepunkti) ja magistritöö (30 ainepunkti).

Kutseõppeks on kaks moodulit: 1. vormid ja žanrid; 2. jutustamine ja liikuv pilt. Esimene moodul annab praktilise tutvustuse lugu pidamise traditsioonidest. See hõlmab lugu mõtlemist, kontseptualiseerimist, pitsimist, kirjeldamist ja samm-ettevalmistamist, samuti iseloomuliku arka väljaarendamist ja pöördepunktide kasutamist, stsenaristliku struktuuri mõistmist, mis koosneb toimingutest, järjestustest ja stseenidest ning filmi- ja stsenaariumianalüüsi kasutades stsenaristi tööriista.

Moodul "Storytelling" ja "Liikuv pilt" sulgevad ühe funktsionaalsusega filmi skripti või tv-seeria kontseptsiooni ja vähemalt kahe episoodi skripti. Selles on võtmeelemendid, milles kirjeldatakse olulisi toiminguid ja kirjutatakse dialoogi tegelaskujuna, alamteksti kasutamine ning teema ja metafoori sügava struktuuri mõistmine ning visuaalse areenuse kasutamine ja detailide kirjeldamine. moodul.

Viimane projekt

MA-stsenaariumiprojekt hõlmab täispika filmi skripti teksti (minimaalne pikkus on 90 minutit) struktureeritud ja jälgitavat arendamist või tv-seeria kontseptsiooni loomist ja vähemalt kahe episoodi skripti. Mooduli eesmärk on õppida oma teksti muutmist, ümberkirjutamist ja skripti redigeerimist, kasutades ära antud tagasisidet ja koostööprotsessi mentoriga skriptide arendamise protsessi igas etapis. Samuti käivitatakse õpikoda kriitikanalüüsi ja skripti järkjärgulise arengu hindamise läbiviimiseks. Me töötame aktiivselt, et viia see MA-stsenaariumi projekt kunsti- ja kommertsstandardisse, mis võimaldab tal konkureerida Euroopa turul.


Internalisation

Teisel semestril on teil võimalus osaleda oma kraadist välismaal ühes TAMK partnerülikoolis, millest meil on rohkem kui 300 rohkem kui 50 riigis. Kogu kraadiõppe programm on inspireeriv ja mitmekultuuriline õpikeskkond. Teised tõeliselt rahvusvahelist ja multikultuurset õpikogemust tagavad vahendid on õppida keeleõppes, teiste rahvusvaheliste üliõpilaste vastastikust õpetamist, sõprade ja pereürituste korraldamist ning rahvusvahelisi projekte ja temaatilisi nädalaid.


Karjäärivõimalused

Lingid ülemaailmsele filmide ja telesaadete tööstusele pakuvad võimalusi võrgustikele võtmeisikutega ja tagasisidet teie töö kohta. õppida tööstusharu nõudmisi kirjanike jaoks; olla tööstuse muutuste ja arengute tipptasemel ning töötada välja mentorluse suhted, mis võivad püsida ka väljaspool programmi.

Filmide või telesaadete kirjutamiseks võite luua karjääri ka teistes satelliidiala elukutvaldkondades, näiteks tootjana, skripti toimetaja, lavakeller ja skriptikonstal.


Magistriõppe võimalused

TAMK magistrikraadi tunnistus pakub teile võimalust taotleda doktoriõpinguid teistes ülikoolides vastavalt nende vastuvõtukriteeriumidele.

Stsenaariumitegevuse akadeemiline analüüs on nüüd tunnistatud akadeemilise uurimise valdkonnaks. Muud võimalused hõlmavad ka doktorikraadi televisiooni- ja raadiotehnoloogia valdkonnas ja / või kultuuriajalugu.


Õppemaksud ja stipendiumid

Programmi õppemaks on tasulistele õpilastele mõeldud stipendiumisüsteemiga mitte-ELi / EMP üliõpilastele 10800 eurot õppeaastal.

Teil ei pea tasu tasuma, kui olete:

  • ELi / EMP kodanik
  • samaväärne ELi / EMP kodanikuga (st Šveitsi kodanikuga)
  • juba elab Soomes (pidev A või alaline P / P-EL elamisluba) või on Soomes välja antud ELi sinine kaart. Elamisloa vabastamine peab olema kehtiv, kui taotlete õpinguid ja vähemalt kuni 1. augustini, st kui uuringuõigus algab. Pange tähele, et elamisluba teises ELi / EMP riigis ei vabasta teid õppemaksust.


Stipendiumid

  • -1 500 eurot Early Bird-stipendium, kui kogu aasta makstakse ühe osamaksega 31. maiks
  • Akadeemiline auhind - stipendiumid 25% - 50% teisel aastal, võttes aluseks saadud krediiti

Lõpetanud üliõpilased saavad Akadeemilise tippkeskusega kvalifikatsiooni omandada mitmesugustel põhjustel: erandlik lõputöö, praktiline praktika või projekti töö edukus. Neid stipendiume haldab ja annab TAMK R

Õpilasi võib sponsida ka perekond või organisatsioonid / ettevõtted. TAMK on praegu läbirääkimised ettevõtte sponsorluse kohta tulevaste õpilaste jaoks.

Programmi õpetamise keel:
  • Inglise
Tampere University Of Applied Sciences

Vaata veel 1 kursust Tampere University Of Applied Sciencesis »

Viimati uuendatud November 5, 2018
See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
1 aasta
Päevane õpe
Price
10,800 EUR
õppeaastal mitte-ELi / EMP üliõpilastele.
Deadline
Võta kooliga ühendust
3 pm Finnish time
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
End Date
Juuli 31, 2020
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
3 pm Finnish time
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
3 pm Finnish time
End Date
Juuli 31, 2020