Magistriõpe ruumilise planeerimise ja transporditehnika (ENG)

Üldine

Programmi kirjeldus

Nutikamate ja elatavamate linnade tegemine nõuab uusi oskusi, mis ühendavad maakasutuse ja transpordi. Magistriprogramm ruumilise planeerimise ja transpordiehituse alal pakub vajalikke oskusi linna- ja piirkondlike süsteemide kavandamiseks ja arendamiseks.

Ruumiplaneerimise ja transpordiehituse magistriprogramm keskendub jätkusuutliku ehitatud keskkonna tulevastele väljakutsetele, mida toetavad sellised megatrendid nagu linnastumine ja kliimamuutused.

Programm ühendab nii tehnilise kui ka inimesekeskse lähenemise maakasutuse planeerimise ja transporditehnika alal. Uurime seda valdkonda väga erinevatest vaatenurkadest alates igapäevase liikuvuse küsimusest kuni suuremahulise strateegilise ja süsteemse kavandamiseni.

Selle programmi õpilasena saate oskused, mida vajate nutikamates ja elatavamates linnades töötamiseks. Te olete valmis vastama dünaamilistele väljakutsetele, mis on oluline keskkond pidevalt muutuva olemuse tõttu ehitatud keskkonnas ja uute tehnoloogiate tekkimises. Lisaks tugevale teoreetilisele alusele saate teada mitmesuguseid planeerimis- ja analüüsimeetodeid koos vastavate planeerimis- ja juhtimisstrateegiatega maakasutuse ja transpordisüsteemide kujundamiseks.

Meie interaktiivsed õpetamismeetodid annavad teile praktilise kogemuse mitmetes linnateemades ja metoodikates. Stuudiokursustele keskendunud õppekava võimaldab kasutada süsteemseid mõtteid, loovat probleemilahendust, eetilisi refleksioone, aga ka osalusplaneerimise ja suhtlemisoskuse vahendeid erinevatel foorumitel ja erinevate meediumite kaudu.

Õppekava

Pange tähele, et õppevõimaluse õppekeel on inglise keel!

Programmi üliõpilasena saate laia ülevaate maakasutuse planeerimise ja transporditehnika valdkondadest. Enda isikupärastatud õpperajal saate spetsialiseeruda mõlemale valdkonnale või saada laiemaid teadmisi, integreerides mõlemat valdkonda.

Programm annab teile mitu pädevust näiteks:

 • kasutada linna maakasutuse ja transpordi kavandamisel, analüüsimisel ja hindamisel integreeritud maakasutuse planeerimise ja transporditehnika vahendeid ning laiemas strateegilises ruumilise planeerimise raamistikus.
 • linna- ja piirkondliku ehitatud keskkonna ökoloogiliste, majanduslike, sotsiaalsete ja tehniliste keerukuste mõistmine.
 • linnapoliitika ja linnamuutuste vaidlustatud olemuse mõistmine.
 • nutika linna ja intelligentse transpordisüsteemi arendamine, sealhulgas mitmesugused tehnilised aspektid.
 • mitmesuguste meetodite ja tavade rakendamine osalusplaneerimises.
 • ruumilises ja maakasutuse planeerimises ja transpordimehhanismis kasutatavad teoreetilised meetodid ja lähenemisviisid.

Programm järgib transdistsiplinaarset lähenemist, rõhutades meeskonnatöö-, suhtlemis- ja läbirääkimisoskusi ning läbisaamist praktikamaailmaga, samuti arenenud projektijuhtimisoskusi.

Õppetöö struktuur

Magistriprogramm koosneb 120 ainepunktist (ECTS). Ühisõpe (40 ainepunkti) koosneb seitsmest kohustuslikust kursusest, mis moodustavad teie ruumiplaneerimise ja transporditehnika õpingute aluse. Sealt saate luua oma isikliku kogemuste profiili edasijõudnute ja valikainete kaudu. Edasised õpingud (20 ainepunkti) võib valida seitsme kursuse hulgast. Oma profiili toetamiseks võite vabalt valida oma valikainete õpinguid (30 ainepunkti), samal ajal kui saame teile pakkuda juhendamist ja tuge. Magistritöö (30 ainepunkti) on tükk rakendusuuringutest, mida teete iseseisvalt.

Meie programmi ülesehitus on kavandatud nii, et teil on võimalik esimese aasta jooksul õppida oma suuremaid õpinguid, st tavapäraseid ja edasijõudnute kursusi. See jätab valikainete ja magistritööde jaoks teiseks aastaks. See programmi ülesehitus võimaldab teil ka teisel aastal üliõpilasvahetuse semestrit võtta. Teise võimalusena saate oma teadmisi süvendada, kui võtate valikuliste kursustena rohkem meie edasijõudnute kursusi või laiendate oma teadmisi, valides kursused Aalto University teistest magistriprogrammidest või erinevatest ülikoolidest.

Planeeritud uuringute valik on täiesti teie jaoks: kõige tähtsam on see, et teie valikainete uuringud täiendavad suuri uuringuid ja annavad teile kogemusi, mida te ise tunnate oma karjääri jaoks oluliseks ja inspireerivaks.

Vastuvõtutingimused

Aalto University tudengite valiku protsess on konkurentsivõimeline ja paberipõhine. Aalto University vastuvõtuteenuste korraldatud abikõlblikkuse kontrolli (haldushindamise) läbinud taotlused lähevad edasi kooli programmipõhisele akadeemilisele hindamisele. Programm on kavandatud täiskoormusega õppeks ja eelistatakse taotlejatele, kes on sellele pühendunud.

Akadeemilise hindamise kriteeriumidena kasutatakse järgmist:

 • ülikool / kõrgkool; tunnustatud hariduse ja teadustöö kõrge kvaliteedi eest.
 • õpingute aste ja asjakohasus; sobivad väga hästi või suurepäraselt uuringuvõimalusega.
 • Akadeemiline esitus; peavad olema peamiselt väga head või suurepärased.
 • programmi motivatsioon ja pühendumus; peaks olema selgelt seotud uuringu võimalusega.

Teie uuringu taust võib olla linna- ja maakasutuse planeerimisel või transporditehnikavaldkonnas, kuid ka mitmesuguseid uuringuid muudes planeerimis- ja transporditehnikavaldkondades võiksite teile ette valmistada. Need uuringud võivad hõlmata näiteks arhitektuuri, geoinformaatika, keskkonnauuringuid, sotsiaalteadusi, majandusteadust ja geograafiat.

Lisadokumendid

Programm nõuab järgmisi kohustuslikke dokumente:

 • motivatsioonikiri
 • elulookirjeldus (cv)
Viimati uuendatud nov 2019

Teave kooli kohta

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and desig ... Loe edasi

At Aalto University, we believe in curiosity and we encourage our students to explore the unknown and do things in a totally new way. We offer the highest level of education in business, art and design, architecture, and technology in Finland. Näita vähem
Espoos , Helsingi , Pori , Mikkeli + 3 Rohkem Vähem