Kursuse sisu

Programmi Master of Science in Materials Engineering: säästva materjali eesmärk on uurida omadusi, tootmise või kaevandamise, töötlemise, kasutamise ja ringlussevõtu terve rea materjale. See tähendab:

  • materjali omaduste kirjeldus ja modelleerimine
  • keemiliste, mehaaniliste ja termilise töötlemise aspektid materjalitehnoloogias
  • keemilise koostise ja töötlemistingimuste mõju materjalide struktuurile ja omadustele, pidades silmas optimaalset jõudlust
  • materjalide käitumine erinevates kasutajaolukordades ja kuidas lagunemine on piiratud.

Kursuse oluline eesmärk on tegeleda piiratud ressursside kättesaadavusega kogu maailmas säästval viisil. Olulised materjalid on metallid, sünteetilised materjalid, tekstiilid, komposiidid ja keraamika. Spetsialiseerumiseks teatud tüüpi materjalidele saavad õpilased valida kahe peamise ettevõtte vahel.

Peamised metalliteadused ja -tehnoloogia keskenduvad metallidele, pöörates erilist tähelepanu uuenduslike kergmetallide mõistmisele ja arendamisele, mida kasutatakse ehituses, kus need metallid peavad vastama üha rangematele ohutusnõuetele. Üksikasjalikult käsitletakse nii keemilise koostise optimeerimist (sulami moodustamine) kui ka töötlemist. Samuti tõstetakse esile keraamilised materjalid.

Käsitletakse jätkusuutlikkuse kontseptsiooni. Ühelt poolt omandab üliõpilane teadmisi, et mõista, miks materjal halveneb ja kuidas pinnatööstus võib selle eluiga pikendada. Teisest küljest õpib üliõpilane töötlema sekundaarsetest allikatest, nagu näiteks jäägid või e-jäätmed, metalle ja mõistab, et võib toota metalle, mis toimivad võrdselt primaarsetest toorainetest (maagid) toodetud metallidena.

Lisaks pannakse rõhku modelleerimisele. Õpilane tutvub olemasolevate võimalustega, et simuleerida materjali omadusi ja nende arengut ning seejärel õpivad nende simulatsioonide tulemust adekvaatselt tõlgendama.

Peamised polümeerid ja kiudstruktuurid keskenduvad polümeeridele, eriti kiudpõhistele struktuuridele. Polümeerid on kiudude peamine tooraine keraamiliste ja mineraalsete materjalide kõrval. Programm hõlmab materjale ning nende füüsilist, keemilist ja mehaanilist töötlemist ja töötlemist. Rõhk asetatakse tehnoloogiale, kiudude ja lõnga käitlemisele töötlemise ajal ning struktuuride põhiomadustele. Tekstiilmaterjalidele pärast töötlemist füüsikalise või keemilise lisamisega saavutatakse täiendavad omadused (lisandväärtus). Kirjeldatakse värvi, värvi moodustumise ja tajumise teooriat ning erinevate värvitüüpide töötlemist, sealhulgas nende kasutamist. Sellest tulenevalt saavad õpilased aru tekstiilmaterjalidest ja -protsessidest, pöörates erilist tähelepanu spetsiifiliste funktsioonidega toodete (leegiaeglusti, kortsukindluse, antibakteriaalse, pinnase suhtes vastupidavuse jne) arendamisele. Arutatakse nanotehnoloogiat ja biotehnoloogilisi materjale ja protsesse. Palju tähelepanu pööratakse kunstliku turba arendamisele spordi- ja muudel meelelahutuslikel eesmärkidel. Teatud tüüpi funktsionaalsed materjalid on seotud intelligentsete (interaktiivsete) tekstiilmaterjalidega. Vastupidiselt teisele "suurele" kursusele õpetatakse osaliselt hollandi keeles, osaliselt inglise keeles. Valikainete kursuste temaatilised klastrid pakuvad õpilastele võimalust keskenduda konkreetsetele materjalidele (võimalik, et ka teistest suurematest) või konkreetsetest teemadest, nagu ökoloogia, nanotehnoloogia, arukad materjalid, keemia või ettevõtlusele orienteeritud tehnilised ja mittetehnilised teemad.

Tehnoloogia ja arhitektuuri teaduskond (FEA) pakub enamikku magistriõppe programme inglise keeles. See rõhutab teaduskonna rahvusvahelist ambitsiooni, samuti rahvusvahelise hariduse ja mitmekeelsete oskuste tähtsust õpilastele.

Kursuse ülesehitus

Mõlemas peamises ettevõttes on õpilastel kaks võimalust: kas täiustatud materjaliteaduste programm või laiem lähenemisviis (valides alaealise), mis - lisaks põhjalikule materjaliteaduse uuringule - annab võimaluse spetsialiseeruda ühele järgmistest valdkondadest: Juhtimine, keskkond ja säästev areng, autotööstuse tehnika.

Karjäärivõimalused

Lõpetajad (materjalide inseneride magistrid) - nagu kõik teised insenerid (Magistriõpe in Engineering) - omavad mitmesuguseid võimalusi. Nõudlus inseneridele (MSc in Engineering) ületab saadaolevate lõpetajate arvu, sealhulgas materjaliõpetajate insenerid. Lõpetajad on karjääri tööstuses, avalikus teenistuses või teadustöös. Põhi-ja rakendusuuringud keskenduvad erinevate materjalide, nagu metallide, sünteetiliste materjalide, keraamika, komposiitide ja „uute” materjalide omadustele, käitumisele, töötlemisele ja tootmisele. Teised analüüsivad ja optimeerivad olemasolevaid või uusi tootmis- ja töötlemismeetodeid. Teadlased võivad töötada akadeemilistes ja tööstuslikes uurimiskeskustes. Tööstuses on materjaliteaduse inseneridel tehnilised, kaubandus- või juhtivatel ametikohtadel.

Materjalide eksperdid on traditsioonilised ja uued olulised tööstussektorid: metallitööstus, nii tootmine kui ka töötlemine, nagu metallide ringlussevõtt, kokkupanekutehased, keemiaettevõtted (korrosiooni- või protsessiinsener ja materjali valik), masinaehitajad, mikroelektroonikaettevõtted (pooljuhtid) ), järelevalveorganid ja ekspertkeskused (materiaalsed omadused ja kindlustusnõuete uurimine).

Materjaliteaduse insenerid töötavad tihti koos mehaanikainseneride, arhitektide või keemikutega, kuid omavad spetsiifilist täiendavat profiili, mis on inseneriprojektide rakendamisel eluliselt tähtis. Tekstiilid ja polümeerid kuuluvad ka materjalitehnikasse. Tekstiili- ja rõivatööstus on endiselt üks peamisi tööstusharusid ja kasvav sektor. Tervisliku tööstuse jaoks on olulised uuendused ja arenenud toodete arendamine uutele turgudele ning uute tehnoloogiate rakendamine. Selleks on vaja üha rohkem inseneriteaduse erialasid, mis on spetsialiseerunud materjalitehnoloogiale. Nad omavad juhtivaid positsioone arenenud tekstiilmaterjalide arendamisel, tootmisel ja müümisel. Selliseid tekstiilmaterjale kasutatakse peaaegu kõigis tööstusharudes, alates joogist ja toidust kuni vahudeni, elektroonikasse, apteeki, meditsiini, põllumajanduse, transpordi (nt komposiitid) jms. Nendes tööstusharudes on ka materiaalseteks teadustöötajatele kättesaadavad töövõimalused.

Sissepääs (rahvusvahelistele kraadiõppuritele)

Üliõpilased, kes soovivad registreeruda säästva materjali inseneriteaduse magistriõppesse, võivad programmi ilma eeltingimusteta siseneda, kui neil on järgmine diplom: akadeemiline diplom teaduse bakalaureuse (või magistrikraadi) alal (ülikooli tase, vähemalt kolm aastat) , mille peamine teema on keemiatööstus ja / või materjaliteadus ja / või tsiviilehitus ja / või inseneriteadus ja / või elektromehaaniline tehnika või sellega samaväärne. Sissepääs antakse ainult pärast individuaalset taotlust. Õppekava komitee teeb lõpliku otsuse taotluse vastuvõtmise kohta või mitte. Õppekava komitee võib otsustada, et õpilased peavad järgima ettevalmistavat kursust või individuaalset magistriprogrammi, näiteks üliõpilastele, kellel on teine bakalaureuse- või magistrikraad.

Programmi õpetamise keel:
  • Inglise

Vaata veel 18 kursust Ghent University - Faculty of Engineering and Architectureis »

Viimati uuendatud Jaanuar 28, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 2019
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
- Hind EL: 922,30 €; Hind väljaspool ELi: 5,524,30 €
Deadline
Võta kooliga ühendust
for students who need a visa; for students who do not need a visa: 1st of June
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2019
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
for students who need a visa; for students who do not need a visa: 1st of June

sept 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
for students who need a visa; for students who do not need a visa: 1st of June
End Date