Magistriõpe säästvate materjalide inseneriteaduses

Üldine

Programmi kirjeldus

120635_icons8-bookmark-100.png

Kursuse sisu

Programmi Master of Science in Materials Engineering: säästva materjali eesmärk on uurida omadusi, tootmise või kaevandamise, töötlemise, kasutamise ja ringlussevõtu terve rea materjale. See tähendab:

  • Materjali omaduste kirjeldus ja modelleerimine.
  • Keemilise, mehaanilise ja termilise töötlemise aspektid materjalitehnikas.
  • Keemilise koostise ja töötlemistingimuste mõju materjalide struktuurile ja omadustele, pidades silmas optimaalset jõudlust.
  • Materjalide käitumine erinevates kasutajaolukordades ja selle lagunemise piiramine.

Kursuse oluline eesmärk on ressursside piiratud kättesaadavusega säästval viisil tegelemine kogu maailmas. Olulised käsitletavad materjalid on metallid, sünteetilised materjalid, tekstiil, komposiit ja keraamika. Spetsiaalsetele materjalitüüpidele spetsialiseerumiseks saavad õpilased valida kahe peamise ettevõtte vahel.

Peamised metalliteadused ja -tehnoloogia keskenduvad metallidele, pöörates erilist tähelepanu uuenduslike kergmetallide mõistmisele ja arendamisele, mida kasutatakse ehituses, kus need metallid peavad vastama üha rangematele ohutusnõuetele. Üksikasjalikult käsitletakse nii keemilise koostise optimeerimist (sulami moodustamine) kui ka töötlemist. Samuti tõstetakse esile keraamilised materjalid.

Käsitletakse jätkusuutlikkuse kontseptsiooni. Ühelt poolt omandab üliõpilane teadmisi, et mõista, miks materjal halveneb ja kuidas pinnatööstus võib selle eluiga pikendada. Teisest küljest õpib üliõpilane töötlema sekundaarsetest allikatest, nagu näiteks jäägid või e-jäätmed, metalle ja mõistab, et võib toota metalle, mis toimivad võrdselt primaarsetest toorainetest (maagid) toodetud metallidena.

Lisaks pannakse rõhku modelleerimisele. Õpilane tutvub olemasolevate võimalustega, et simuleerida materjali omadusi ja nende arengut ning seejärel õpivad nende simulatsioonide tulemust adekvaatselt tõlgendama.

Peamised polümeerid ja kiudkonstruktsioonid on keskendunud polümeeridele, eriti kiudpõhistele struktuuridele. Kiudude peamiseks tooraineks on keraamiliste ja mineraalmaterjalide kõrval polümeerid. Programm hõlmab materjale ning nende füüsikalist, keemilist ja mehaanilist töötlemist ja töötlemist. Rõhk on asetatud tehnoloogiale, kiudude ja lõngade käitumisele töötlemise ajal ning konstruktsioonide põhiomadustele.

Pakkudes tekstiilmaterjalidele füüsikalise või keemilise töötlemise, on võimalik saavutada täiendavaid omadusi (lisaväärtus). Kirjeldatakse värvi teooriat, värvuse moodustumist ja tajumist ning erinevate värvitüüpide töötlemist, sealhulgas nende kasutamist. Sel viisil omandavad õpilased teadmised tekstiilmaterjalidest ja -protsessidest, pöörates erilist tähelepanu spetsiifiliste funktsioonidega toodete (nt tulekindlad, kortsukindlad, antibakteriaalsed, mullakindlad jne) väljatöötamisele. Arutatakse nanotehnoloogia ning biotehnoloogiliste materjalide ja protsesside üle. Suurt tähelepanu pööratakse kunstmuruväljaku arendamisele spordi- ja muudel puhkeotstarbel. Spetsiifiline funktsionaalsete materjalide tüüp on seotud intelligentsete (interaktiivsete) tekstiilmaterjalidega. Vastupidiselt teisele 'suuremale' õpetatakse kursusi osaliselt hollandi keeles, osaliselt inglise keeles. Valikkursuste temaatilised rühmitused pakuvad õpilastele võimalust keskenduda täiendavalt konkreetsetele materjalidele (võib-olla teistest suurematest) või konkreetsetele teemadele, nagu ökoloogia, nanotehnoloogia, nutikad materjalid, keemia või ettevõtlusele suunatud tehnilised ja mittetehnilised teemad.

Tehnoloogia ja arhitektuuri teaduskond (FEA) pakub enamikku magistriõppe programme inglise keeles. See rõhutab teaduskonna rahvusvahelist ambitsiooni, samuti rahvusvahelise hariduse ja mitmekeelsete oskuste tähtsust õpilastele.120619_Picture_students.png120638_icons8-list-100.png

Kursuse ülesehitus

Mõlemas peamises ettevõttes on õpilastel kaks võimalust: kas täiustatud materjaliteaduste programm või laiem lähenemisviis (valides alaealise), mis - lisaks põhjalikule materjaliteaduse uuringule - annab võimaluse spetsialiseeruda ühele järgmistest valdkondadest: Juhtimine, keskkond ja säästev areng, autotööstuse tehnika.120637_icons8-name-tag-100.png

Karjäärivõimalused

Lõpetajad (materjalide inseneride magistrid) - nagu kõik teised insenerid (Magistriõpe in Engineering) - omavad mitmesuguseid võimalusi. Nõudlus inseneridele (MSc in Engineering) ületab saadaolevate lõpetajate arvu, sealhulgas materjaliõpetajate insenerid. Lõpetajad on karjääri tööstuses, avalikus teenistuses või teadustöös. Põhi-ja rakendusuuringud keskenduvad erinevate materjalide, nagu metallide, sünteetiliste materjalide, keraamika, komposiitide ja „uute” materjalide omadustele, käitumisele, töötlemisele ja tootmisele. Teised analüüsivad ja optimeerivad olemasolevaid või uusi tootmis- ja töötlemismeetodeid. Teadlased võivad töötada akadeemilistes ja tööstuslikes uurimiskeskustes. Tööstuses on materjaliteaduse inseneridel tehnilised, kaubandus- või juhtivatel ametikohtadel.

Materjalide eksperdid on traditsioonilised ja uued olulised tööstussektorid: metallitööstus, nii tootmine kui ka töötlemine, nagu metallide ringlussevõtt, kokkupanekutehased, keemiaettevõtted (korrosiooni- või protsessiinsener ja materjali valik), masinaehitajad, mikroelektroonikaettevõtted (pooljuhtid) ), järelevalveorganid ja ekspertkeskused (materiaalsed omadused ja kindlustusnõuete uurimine).

Materjaliteaduse insenerid töötavad tihti koos mehaanikainseneride, arhitektide või keemikutega, kuid omavad spetsiifilist täiendavat profiili, mis on inseneriprojektide rakendamisel eluliselt tähtis. Tekstiilid ja polümeerid kuuluvad ka materjalitehnikasse. Tekstiili- ja rõivatööstus on endiselt üks peamisi tööstusharusid ja kasvav sektor. Tervisliku tööstuse jaoks on olulised uuendused ja arenenud toodete arendamine uutele turgudele ning uute tehnoloogiate rakendamine. Selleks on vaja üha rohkem inseneriteaduse erialasid, mis on spetsialiseerunud materjalitehnoloogiale. Nad omavad juhtivaid positsioone arenenud tekstiilmaterjalide arendamisel, tootmisel ja müümisel. Selliseid tekstiilmaterjale kasutatakse peaaegu kõigis tööstusharudes, alates joogist ja toidust kuni vahudeni, elektroonikasse, apteeki, meditsiini, põllumajanduse, transpordi (nt komposiitid) jms. Nendes tööstusharudes on ka materiaalseteks teadustöötajatele kättesaadavad töövõimalused.120644_icons8-inspection-100.png

Sissepääs (rahvusvahelistele kraadiõppuritele)

Üliõpilased, kes soovivad registreeruda säästva materjali inseneriteaduse magistriõppesse, võivad programmi ilma eeltingimusteta siseneda, kui neil on järgmine diplom: akadeemiline diplom teaduse bakalaureuse (või magistrikraadi) alal (ülikooli tase, vähemalt kolm aastat) , mille peamine teema on keemiatööstus ja / või materjaliteadus ja / või tsiviilehitus ja / või inseneriteadus ja / või elektromehaaniline tehnika või sellega samaväärne. Sissepääs antakse ainult pärast individuaalset taotlust. Õppekava komitee teeb lõpliku otsuse taotluse vastuvõtmise kohta või mitte. Õppekava komitee võib otsustada, et õpilased peavad järgima ettevalmistavat kursust või individuaalset magistriprogrammi, näiteks üliõpilastele, kellel on teine bakalaureuse- või magistrikraad.

Miks valida UGent?

120623_icons8-classroom-1001.png

Maailmatasemel teadlaste haridus
Haridust annavad professorid, kes lisaks silmapaistvale õppetööle ka silma paistavad Euroopa ja isegi kogu maailmas. Märkimisväärne arv professoreid on saanud maineka Euroopa Teadusnõukogu stipendiumi.

120622_icons8-guarantee-100.png

Akrediteerimine
Kõiki meie magistriprogramme, kursusi ja õppekavasid auditeeris CTI (Commission des Titres d'Ingénieur) osana EUR-ACE® kvaliteediauditist, mille viis läbi ENAEE (insenerihariduse akrediteerimise Euroopa võrk).

120621_icons8-student-male-100.png

Tugevad õpilaspeatükid
Õpilaste peatükid muudavad teid meie kogukonnas teretulnuks, nad korraldavad ka kursusi, mänge, sporditegevusi ja palju pidusid. paljudel neist on sõbraprogramm.

120624_icons8-city-100.png

Elav linnaelu
Nautige Genti linna, tudengilinna, kus on palju vaba aja veetmise võimalusi, kinod, muuseumid, näitused, baarid

120618_Picture_Ghent.png

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The Faculty of Engineering and Architecture is one of the largest faculties of Ghent University. It combines state-of-the-art research with a top-notch education in all significant engineering and arc ... Loe edasi

The Faculty of Engineering and Architecture is one of the largest faculties of Ghent University. It combines state-of-the-art research with a top-notch education in all significant engineering and architecture fields. The faculty strongly focusses on international relations. It offers a wide array of master's programs taught in English and is active in all major exchange programs. Through research collaboration and educational links with top European institutions, the faculty strives to further enhance its international perspective. Näita vähem