Magistriõpe statistiliste andmete analüüs

Üldine

Programmi kirjeldus

Kursuse sisu

Arvutijõu suurenemine ja professionaalne vajadus koguda objektiivset teavet kogutud andmetest on viinud keerukate andmebaaside juurde. Samaaegselt on statistiline teadustegevus muutunud suureks distsipliiniks hästi arenenud meetodite ja tehnikatega paljudele andmestruktuuridele. Õige analüüsitud andmete põhjal saadud teadmised võimaldavad prognoosida, kohandada ja isegi optimiseerida protsesse, mis põhinevad empiirilistel tõenditel. Teisest küljest võib ebaefektiivne või ebaõige andmete kogumine ja analüüs viia madalamatesse või eksitavatesse järeldustesse, millel võib olla kaugeleulatuvaid tagajärgi.

Seepärast nõuavad rahvusvahelised professionaalsed ja teadusuuringute standardid erinevates valdkondades kvaliteetset andmete analüüsi, mille viivad läbi kvalifitseeritud statistikud. See programm pakub intensiivset koolitust kaasaegsete statistiliste meetodite ja andmete analüüsi mitmesuguste valdkondade, sealhulgas bioloogia, bioinformaatika, majanduse ja turunduse, keskkonna- ja bioteaduste, inseneriteaduse, matemaatika ja füüsika, psühholoogia ja sotsiaalteaduste ...
Programmi eesmärk on parandada probleemide lahendamise oskusi ja tõenduspõhist otsustusprotsessi. See võimaldab teadlastel oma teadmistepagasil märkimisväärselt olulist rolli mängida.

Kursuse ülesehitus

Programm pakub väljaõpet tänapäeva statistilises metoodikas ja andmete analüüsis teadlastele paljudest valdkondadest, sealhulgas bioloogia, bioinformaatika, majanduse ja turunduse, keskkonna ja loodusteaduste, inseneri, matemaatika ja füüsika, psühholoogia ja sotsiaalteadused. See täiendav koolitus võimaldab teadlastel mängida olulist rolli oma erialal.

Programm (60 ainepunkti) koosneb kohustuslikest üldkoolitustest (12 ainepunkti), põhikursustel (33 ainepunkti) ja magistritöö (15 ainepunkti). Igal kursusel toetatakse teooriat projektide ja ülesannetega, et arendada praktiliste andmete analüüsi oskusi. See annab praktilistele andmetele praktilisi kogemusi. Programm võetakse kas üheaastase täiskoormusega programmina või seda saab jagada kahe või enama aasta jooksul. Õhtul õpetatakse mitmeid kursusi. Programm võimaldab õpilastel valida kahe peamise äriühingu vahel:

Major statistikateadus
See rada pakub kindlat statistilise mõtlemise ja metoodika alust, keskendudes statistiliste mõistete mõistmisele ja rakendamisele ning statistilise maailma ühendamisele empiiriliste teadustega. Erinevate rakendusvaldkondade loengudest õppivate mitmesuguste valikainete kursuste abil saavad õpilased koostada õppekavade, mis sobivad nende tausta ja huvidega. Õppejõud on aktiivsed teadlased ja nad on seotud tööstuse ja ühiskonna projektidega. Valikainete kursuste kaudu koolitatakse õpilasi tänapäevastes statistilistes meetodites, kus on rõhk rakendustele. Sellest suurematest lõpetanutest on igakülgsed statistikud.

Suur arvutusstatistika
Suurte põlvkondade keerukate ja massiivsete andmekogumitega on rohkem kui kunagi varem vaja statistikaametnikel teha koostööd andmehaldurite ja arvutiteadlastega. Nad peaksid teadma andmebaaside, andmehalduse ja andmetele juurdepääsu põhitõdesid. Paljud ettevõtted soovivad oma statistikutele rakendada väga spetsiifiliste andmete analüüsiülesannete täitmise koodi. See kodeerimine ulatub kaugemale traditsioonilistest statistilistest tarkvarapakettidest ja hõlmab ka teisi kaasaegseid programmeerimiskeele (R, SAS ja Python). Peamine arvutustabel pakub tasakaalu statistiliste andmete analüüsimeetodite, andmebaaside ja programmeerimisoskustega keskenduvate kursuste vahel. Suur on eriti mõeldud õpilastele, kellel on häid arvutioskusi ja kellel on hea mõtteviis algoritmilise mõtlemise jaoks. Teisel semestril lõpetavad õpilased magistritöö. Magistritöö annab õpilastele ainulaadse võimaluse õppida kogenud statistikult esimest poolt, kuidas statistiline meetod rakendatakse reaalmaailma probleemide lahendamisel. See on programmi oluline osa. Õpilased teatavad oma meetoditest ja tulemustest nii suuliselt kui ka kirjalikult.

Karjäärivõimalused

Magistriprogrammi edukalt lõpetanud õpilased on omandanud kõrgtasemel statistilised teadmised ja andmete analüütilised oskused. Nad on valmis panustama sõltumatute ekspertide poole multidistsiplinaarse meeskonnana, kes kavandab, viib läbi, analüüsib ja esitab rakenduslikke teadusuuringuid. Tööstuse, panganduse, valitsuse, akadeemiliste ringkondade ja uurimiskeskuste jaoks on suur nõudlus (nii kasumit kui mittetulundussektorit).

Meistrid on koolitatud praktiliste probleemide lahendamiseks objektiivsel teaduslikul viisil ning saada ülevaade andmete struktuurist ja selle aluseks olevast mudelist. Meie meistrid on julgustatud kriitiliselt mõtlema ja olema loomingulised probleemilahendajad.
Arvutamisoskused, paindlikkus, tõhusus ja positiivne suhtumine elukestvasse õppesse on olulised omadused ja eduka karjääri jaoks hädavajalikud.
Lisateave: http://www.mastat.ugent.be
Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The faculty of Science is very diverse. Researchers within the faculty focus on the study of the smallest and the largest in the universe, the living and non-living matter, seeking knowledge on the mo ... Loe edasi

The faculty of Science is very diverse. Researchers within the faculty focus on the study of the smallest and the largest in the universe, the living and non-living matter, seeking knowledge on the most fundamental level or developing high-tech applications. This diversity is reflected in the educational programs of the faculty. Näita vähem