Magistriõpe teaduse ja majanduse valdkonnas

Üldine

Programmi kirjeldus

Kursuse eesmärgid ja struktuur

Andmeteaduse ja majanduse magistrikraad (DSE) vastab majanduse andmeteadlaste koolitusvajadustele. Kursus annab oskusi analüüsida ja mõista andmete olemust kaasaegsete andmete haldamise tehnikate, masin õppimise, andmete hankimise ja pilvandmetöötluse kaudu. Õpilased õpivad omandama sisukaid suhteid ja korduvaid mustreid, kujundama ennustatavaid ja nüüdisaegseid mudeleid, mis integreerivad ettevõtte-, turu-, haldus- ja sotsiaalmeediaandmeid, analüüsivad poliitilisi mõjusid (majanduslikke, sotsiaalseid) või tegevusi (investeeringud, turunduskampaaniad) ja muud tegevust mis on seotud majanduse, turunduse, äri ja rahanduse valdkondadega.

Õppekava eesmärk on anda tugeva ja kaasaegse kultuuritausta taustal infotehnoloogia, statistika ja majanduse valdkonnas, pakkudes integreeritud ülevaadet nendest oskustest kõigis selle kursustel, uskudes, et põhialuste erialade integreerimine võib areneda õpilastele tugevat lisandväärtust võrreldes eraldi omandatud oskuste summaga. Õppemeetodite innovatsioonil on ka eesmärk tudengid arendada andmeteadlaskonna spetsiifilist metoodilist hoiakut, kujundades professionaalseid arvandmeid, mis suudavad uut reaalsust mõelda, alustades väljakutsetest, mõtlemisest mudeleid, mõistmist andmete väärtus ja õppimine, kuidas hinnata valikute tegelikku mõju.

Sel eesmärgil integreeritakse oskuste esiküljel edastamise viisid laboratoorsete tegevustega, mis arendavad võime töötada gruppides, alustades tegelikest probleemidest ja kasutades tõelisi andmeid. Töömeetodeid, nagu häkatonid, probleemide lahendamist, töögruppide väljakutseid, mis juba kujutavad endast kõige olulisemates andmesektoris tegutsevatelt ettevõtetelt personaliotsingu tööriistu, kasutatakse intensiivselt kraadiõppe raames eesmärgiga arendada metoodilist hoiakut eeldatav andmeteadlane. Juhtumiuuringud ja laboratoorsed simulatsioonid asendavad nii sageli kui võimalik reaalseid andmeid, loobudes keerukusest; need juhtumiuuringud hõlmavad ettevõtteid, uurimiskeskusi, institutsioone, majandus- ja finantsettevõtjaid, sideasutusi ja turundustööd tegevuste kavandamisel ja õpilastega suhtlemisel.

Sisenemise nõuded

Andmeteaduse ja majanduse magistriprogrammi edukal kandidaadil peaksid olema piisavad teadmised arvutiteaduse, matemaatika, majanduse ja statistika kohta bakalaureuse tasemel.

Taotlejad peavad esitama oma elulookirjelduse, eksamite ja akadeemilise karjääri vormi, motivatsioonikirja. Kandidaadid võivad soovi korral küsida nõuandjalt esitluskirja.

Kandekohustust rahuldavatele kandidaatidele palutakse telemaatikavestlus, mille eesmärk on sisuliselt kontrollida nende tausta, nende motivatsiooni ja inglise keele oskust.

Õppekava miinimumnõuded on järgmised:

 • 12 ECTS ainepunkti arvutiteaduses ja matemaatikas
 • 12 ECTS ainepunkti majanduses ja
 • Inglise keele oskus, B2 tase või kõrgem

Karjääri väljavaated

MSc programmi Data Science and Economics eesmärk on koolitada järgmisi professionaalseid arvnäitajaid.

Profiil: andmeteadur

Funktsioonid: analüüsida ja töötada välja suured andmevoo prognoosid, määratleda ja rakendada kõige sobivamaid tarkvaratööriistu ja statistilisi meetodeid nende väljatöötamiseks ning luua keerukad mudelid prognoositavaks andmepõhiseks analüüsiks.

Oskused: tarkvaravahendite statistiline analüüs, programmeerimine ja teadmised.

Kaubamajad: väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted, alustajad ja avalik haldus.

Profiil: Andmepõhine ökonoomik

Funktsioonid: Andmeteaduse kontekstis majandusanalüüsi raamistiku probleemid, määrates kindlaks andmed ja tehnoloogiad, mis võivad anda uusi võtmeid majanduslike ja sotsiaalsete nähtuste lugemiseks või hindamiseks.

Oskused: majandusteooria, statistilised ja arvutitehnikad

Kauplused: suurettevõtted, avaliku halduse ja rahvusvahelised organisatsioonid.

Profiil: andmepõhine otsuste tegija

Funktsioonid: katta juhtimisfunktsioone, mis on kõrge vastutuse eest era- ja avaliku sektori ettevõtetes, kellel on rahvusvaheline tugevus, millel on tugev tehnoloogiline komponent, kasutades strateegiliste ja operatiivsete otsuste juhtimiseks vajaliku andmeanalüüsi.

Oskused: majandusliku ja kvantitatiivse IT-laadi teoreetiliste teadmiste pagas, et toetada organisatsioonilisi otsuseid ning majandusinstitutsioonide ja -ettevõtete arengut.

Kauplused: väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted, suurettevõtted ja avalik haldus.

Profiil: arendusprojektide või majanduspoliitika analüütik

Funktsioonid: aidata kaasa arenguprojektide või majanduspoliitika väljatöötamisele, jälgimisele ja analüüsile.

Oskused: majanduse teoreetiliste ja operatiivsete mõistete pagas, ärijuhtimisstrateegia ja neid reguleeriv majanduspoliitika.

Kauplused: nad tegutsevad era- või avalik-õiguslikes ettevõtetes tööstuses, kaubanduses, äriteenustes, isiklikes ja sarnastes teenustes ning rahvusvahelistes ja / või valitsusasutustes.

Profiil: turunduse analüüsijuht

Funktsioonid: Käesolevas kategoorias sisalduvad kutsealad kasutavad operatiivse iseloomuga otsustusprotsesside tuvastamist ja järelevalvet otseselt koos ettevõtte tegevjuhtidega.

Oskused: majandusliku ja kvantitatiivse IT-laadi teoreetiliste teadmiste pagas, et toetada organisatsioonilisi otsuseid ning majandusinstitutsioonide ja -ettevõtete arengut.

Kauplused: suurettevõtted.

Õppeplaan

Andmeteaduse ja -majanduse magistrikraad on tõesti multidistsiplinaarne programm, mis pakub tasakaalustatud kursuste kogumit andmeteadustes ja majanduses, mida toetavad mitmed muud kursused. Õpilased peavad omandama 120 ECTS programmi lõpuleviimiseks; neist 24 ainepunkti on pühendatud täiendavatele haridus- ja teadustöödele, näiteks väitekirja kirjutamine, teadustöö seminarid ja valikainete kursused.

Kõik õpilased on kohustuslikud:

Esimese aasta kursused

Kursus / ECTS

 • Arenenud makroökonoomika ja makroökonoomika / 12
 • Andmete ja andmehalduse kodeerimine / 12
 • Graafiteooria, diskreetne matemaatika ja optimeerimine / 12
 • Masinõustamine, statistiline õpe, sügav õpe ja kunstlik intelligentsus / 12
 • Mikroökonoomika, põhjusliku seose ja ajasarja ökonomeetria / 12

Esimese aasta lõpus teenitud krediitide koguarv / 60

Teise aasta kursused

Kursus / ECTS

 • Massive Data, Cloudi ja Distributed Computing algoritmid / 12
 • Küberturvalisus ja privaatsus, säilitusviisid ja digitaalne turvalisus ja privaatsus / 6
 • Pärast teise aasta kohustuslikke kursusi teenitud krediidi kumulatiivne arv / 78

Kolm õppekava

Kursus / ECTS

 • Majandusteadus / 18
 • Äri Innovatsioon / 18
 • Sotsiaalteadus / 18
 • Pärast teise aasta kohustuslikke kursusi teenitud ainepunktide kumulatiivne arv / 96
 • Valikaine kursused / 12
 • Internatuur / 3
 • Magistritöö / 9

Kokku programmi lõpus / 120

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The University of Milan is a public teaching and research university, which - with 8 faculties and 2 schools and a teaching staff of more than 2000 professors - is distinguished by its wide variety of ... Loe edasi

The University of Milan is a public teaching and research university, which - with 8 faculties and 2 schools and a teaching staff of more than 2000 professors - is distinguished by its wide variety of disciplinary fields. Näita vähem