Magistriõpe toidukvaliteedi süsteemides ja gastronoomia juhtimisel

Üldine

Programmi kirjeldus

Magistriõpe kvaliteedi- ja gastronoomia toidusüsteemide juhtimises (toidukvaliteet) on osa Itaalia põllumajandus- ja toiduainetööstuse täiustamise protsessist, mis tunnistab Parmat kui ühte Itaalia kõige olulisemat tööstuslikku klastrit, mida tuntakse kui „itaalia toiduorgu“ ”. Just toiduainete orus on riikliku põllumajanduse ja toidutööstuse valdkonnas loodud ainulaadsete teadmiste kogum, millele on vastavaks pööranud õpilased, kes näevad seda tööstuslikku reaalsust konkreetse professionaalse väljundina.

Toidutootmise juhtimine nõuab praeguses rahvusvahelises konkurentsikeskkonnas uue põlvkonna spetsialiste, kes on varustatud juhtimis- ja kommunikatsioonioskustega, mis sobivad uue majandusliku ja sotsiaalse raamistikuga Itaalias ja välismaal põllumajandus- ja toiduainesektoris. Kuigi Itaalia on kaupade importija, on see ka eksportija kvaliteetsete töödeldud toiduainete puhul, mis peegeldavad Itaalia gastronoomilist kultuuri. Itaalia põllumajandus- ja toiduainetööstuse maailm vajab arvandmeid, kes lisaks tootmise juhtimisele suudavad kujundada ja hallata toidu kvaliteeti ning tõlgendada tarbijate vajadusi, edastades neile Itaalia köögi kvalitatiivse plussi.

Master of Food Quality eesmärk on pakkuda konkreetset ja uuenduslikku koolituskursust. Kutsealane profiil on seotud toidukäitlejate juhtimise, haldamise, kavandamise ja kontrolliga, pakkudes professionaalset arengut, mis ühendab majandusliku juhtimisprofiili gastronoomia teaduse ja kultuuriga. Esitatud oskused käsitlevad teemasid nagu tarneahelate keskkonnaalane, sotsiaalne, majanduslik ja tehniline juhtimine, keskendudes toodete kvaliteedile ja toiduteenustele. See kutsetegelane hõlmab abirolli ettevõtetes ja põllumajanduslike toidusektorite referentorganites, millel on mitmekesised funktsioonid, lähtudes ettevõtte omadustest ja toote tüübist. Kvaliteedi kontseptsioon, mida kavatsetakse magistriõppes arendada, on mitmemõõtmeline. See algab ideest, et toodete kvaliteet tuleneb ettevõtete ja põllumajanduslike toiduainete tarneahelate juhtimistoimingute kvaliteedist majanduslikes, sotsiaalsetes, juhtimis- ja turunduse, kommunikatiivsetes ja tehnoloogilistes aspektides, unustamata seejuures seotud aspekte. keskkonnamõjud, uuendused ja tarbijasuhted.

Toidukvaliteedi magistranti edendab majanduse ja äriteaduste osakond koostöös Parma uuringuülikooli toidu- ja ravimiteaduste osakonnaga; see on multidistsiplinaarne projekt, mis sündis koostööplatvormina, et edendada dialoogi majandusliku juhtimiskultuuri ja gastronoomia ühiskonnateadustega seotud teadusharude vahel.

Master in Food Quality eesmärk on koolitada spetsialistid interdistsiplinaarsete oskustega, mis ühendavad teoreetilisi ja empiirilisi teadmisi põllumajandusliku toidutööstuse juhtimisest, koos tehnoloogiliste ja gastronoomiliste oskustega, mis on seotud toidu kvaliteedi parandamisega keskkonnasäästlikkuse tihedas loogikas. Master on mõeldud üliõpilastele, kes tulevad bakalaureusekraadist majanduses ja juhtimises ning põllumajandusteadustes või toiduaineteadustes. Koolitus keskendub erinevate valdkondade teemadele, mis hõlmavad järgmist:

  • majanduse, juhtimise ja sotsioloogilise distsipliini teadmised: mõistma ja suutma rakendada põllumajanduslikke toidutootjaid käsitlevaid majandusteooriaid ja juhtimisvorme toiduainete tootmise ja keskkonnasüsteemide hankimisel, tootmisel, töötlemisel, turustamisel ja edendamisel.
  • statistilist laadi distsipliinid: mõista nii ettevõtete juhtimiseks kui ka kvaliteedi ja toiduohutuse juhtimiseks vajalikke andmeid.
  • juriidilised distsipliinid: mõista riiklikke, Euroopa ja rahvusvahelisi määrusi toiduainete tootmise ja turustamise ning tarbijakaitse valdkonnas.
  • ajaloolised distsipliinid toidu tootmise, turustamise ja tarbimisega seotud kultuuriliste tagajärgede mõistmiseks.
  • tehnoloogilised distsipliinid: toiduohutuse tagamiseks, kuid ennekõike toidukvaliteedi mõistmiseks ja tagamiseks, ka tarbijate toitumisvajaduste osas.

Toidukvaliteedi magister vastab vajadusele koolitada kaasaegset professionaalset figuuri, kes lisab bio-majandusteadlase oskused bio-gastronomisti omadele, kes suudavad rahuldada tugevaid nõudmisi interdistsiplinaarsetele oskustele, mis on paigutatud neile, kes tegutsevad kontekstis toiduainetööstuse ettevõtete, gastronoomiavaldkondade ja tugeva toiduvaldkonnaga piirkondade sotsiaal-majandusliku arengu juhtimine kooskõlas Euroopa säästva arengu strateegiaga, mis on esitatud komisjoni teatises Euroopa Parlamendile "Innovatsioon jätkusuutliku majanduskasvu nimel: a. biomajandus "- KOM (2012) 60 lõplik - ja ÜRO säästva arengu eesmärgid.

Õpilased saavad lõpetada, valides kahe erineva professionaalse profiili vahel:

  • Ökono-gastronoom: lõpetanu profiil on integreeritud majandus-juhtimisoskustesse koos gastronoomiliste oskustega. Ta on põllumajanduslike toiduainete kvaliteedi juht, kes teab, kuidas ära tunda, hallata, kaitsta, suhelda, reklaamida ja parandada toidu kvaliteeti kogu väärtusahelas ja territooriumil.
  • Gastroökonomist Lõpetaja profiil on integreeritud gastronoom, kellel on majanduslikud juhtimisoskused ja mille eesmärk on kvaliteetse toidu propageerimine ja sotsiaal-kultuuriline parendamine. Ta on toidukultuuri ekspert, kes suudab seda kombineerida toitumisvajadustega, pöörates tähelepanu kuludele ja keskkonnale.

Ja viimane, kuid mitte vähem tähtis, saavad tudengid kasu olla praktikaperioodidest Itaalia toidukäitlemisettevõtetes.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The University of Parma is a State University. As such, it is self-governing and has administrative, organizational, and accountancy autonomy, providing services to the general public.

The University of Parma is a State University. As such, it is self-governing and has administrative, organizational, and accountancy autonomy, providing services to the general public. Näita vähem
Altavilla Vicentina , Parma + 1 Rohkem Vähem