Magistriõpe tuumaenergia valdkonnas

Üldine

Programmi kirjeldus

Programmi eesmärk on koolitada tuumaenergeetika spetsialiste. Pärast selle programmi lõpetamist on sul võimalik projekteerida, hooldada ja käitada tuumaelektrijaamu ja selle peamisi seadmeid, nagu tuumareaktorid, aurugeneraatorid ja auruturbiinid. Samuti viiakse läbi tuumareaktorite füüsika, termilise hüdraulika ja tuumaelektrijaamade ohutuse teoreetilise aluse põhjalik uurimine.

Programmi profiil. Peamised ekspertteadmised:

 • Arenenud teadmised tuumareaktori füüsikast ja termohüdraulikasest;
 • Tuumaelektrijaama teooria ja disain;
 • Protsesside modelleerimine ja simuleerimine tuumareaktorite, aurugeneraatorite ja auruturbiinide kontekstis;
 • Tuumaelektrijaamade ohutus;
 • Kirjastamine ja teadustöö.

Vastuvõtmise protseduur

Teil on kohustus täita veebipõhine avaldus. Rahvusvahelised taotlejad võivad leida SPbPU veebisaidil lisateavet vastuvõtmise kohta.

Võtmepunktid

 • individuaalne lähenemine ja käimasolev abi;
 • kursus on esitatud inglise keeles;
 • teadusuuringute alane tegevus, regulaarne osalemine seminaridel, konverentsidel ja foorumitel;
 • ühisprojektid ja õpetajate kaasamisega seotud teadustöö;
 • rahvusvahelised kontaktid edaspidise karjääri saavutamiseks tippkohtumistel;
 • suhtlemine juhtivate ehitus- ja inseneribüroode spetsialistidega;
 • stipendiumid välismaal õppimiseks inglise keeles ühes Euroopa partnerülikoolis (semester või suvekool).

Meie lõpetajad saavad tuumaelektrijaama insenerideks ja töötavad tavaliselt tuumaelektrijaamades, projekteerimisinstituutides ja tootmisettevõtetes. Nad võivad alustada algtaseme ametikohtadega, mis tegelevad sageli tehase seadmete projekteerimise või hooldamisega, ning neid saab edasi viia kõrgematele juhtivatele ametikohtadele või jätkata õpinguid doktoriõppes.

Programmi partnerid

Soome - Lappeenranta Tehnikaülikool
Lappeenranta Tehnikaülikool (Soome). Selle ülikooli strateegilised fookusvaldkonnad on roheline energia, tehnoloogia ja jätkusuutliku väärtuse loomine ning rahvusvaheline roll Venemaa suhete keskusena magistrikraadi programmis „Tuumaenergeetika”

Venemaa - Power Machines
Power Machines on juhtiv auruturbiinide ja tuumaelektrijaamade abiseadmete tootja. Power Machines on varustanud seadmeid mitte ainult Venemaal, vaid ka Soomes, Iraanis, Indias, Hiinas jne;

Riigi Atomic Energy Corporation “Rosatom”

Rosatom on Venemaa riigiettevõte, mis ühendab kõik tuumaenergia kasutamise valdkonnad uraanikaevandamisest kuni jäätmekäitluseni. Iga Venemaa tuumaettevõte on osa Rosatomist.

Lisateave magistrikraadi tuumaelektrijaama kohta

Lisahüved

Tuumaelektrijaamade töö uurimine on üks teie elu kõige olulisemaid avastusi!

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Peter the Great St. Petersburg Polytechnic University was founded in 1899. Recently SPbPU became "National Research University", also known in Russia and abroad as Polytechnic Institute — a recognized ... Loe edasi

Peter the Great St. Petersburg Polytechnic University was founded in 1899. Recently SPbPU became "National Research University", also known in Russia and abroad as Polytechnic Institute — a recognized Russian and world-wide leader in the field of higher engineering and economic education. Näita vähem