Magistriõpe tuumatehnika valdkonnas

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Uute elektrijaamade projektide tõttu kasvab vajadus tööjõu järele tuumatööstuses.

Sellel alal on pidevalt vaja spetsialiste tuumaelektrijaamade reaktorite ja generaatorite juhtimiseks, võttes arvesse ja rakendades tuumaohutust tuumajaama kõigis alamsüsteemides.

Tuumaenergia on keskne element puhtale ja teostatavale energiasüsteemile üleminekul. Tuumaenergia võib ühiskonna elektrifitseerimiseks pakkuda arvukalt puhast elektrit. Eelkõige peab tuumaenergia olema ohutu. LUT-is keskendutakse tuumatehnika teadusuuringutele ja haridusele kolmele aspektile: tuumaelektrijaamade projekteerimine, tuumaohutus ja järgmise põlvkonna reaktorid.

See magistriprogramm annab teile põhjaliku ülevaate tuumaenergia ohutu kasutamise kohta. Tuumaelektrijaamade ehituses keskendutakse sellele, kuidas tuumaelektrijaamade erinevad komponendid süsteemides toimivad, millised erinõuded kehtivad tuumaelektrijaamades kasutatavatele komponentidele jne.

Tuumaohutus keskendub õnnetuste ärahoidmisele ja sellele, kuidas tehast ohutult töötatakse õnnetuste korral. Järgmise põlvkonna reaktorite uuringud keskenduvad näiteks väikestele modulaarsetele reaktoritele.

Selles programmis saate teada energiaökonoomika, keskkonnamõjude, säästmise ja heitkoguste, tuumaenergia ja ohutuse ning taimeprotsesside arendamise kohta.

Teie õpingutes rõhutatakse kerge veega reaktoreid, kuid saate teada ka teiste reaktoritüüpide, sealhulgas kiire reaktori ning raske vee ja gaasjahutusega reaktorite põhiprintsiibid.

Kavandatud õpitulemused

Pärast selle magistriõppe programmi täitmist teete:

 • oskama kasutada reaktori füüsika ja termilis-hüdraulilise ohutuse analüüsi erinevaid arvmeetodeid;
 • mõista tuumakütusetsüklit;
 • mõistab ja oskab selgitada tuumareaktorite, tuuma auruvarustussüsteemide ja ohutussüsteemide kujundamise põhimõtteid;
 • oskama rakendada ja arendada matemaatilisi mudeleid energiatehnoloogia probleemide lahendamiseks;
 • oskama juhtida ja korraldada nii riiklikke kui ka rahvusvahelisi projekte;
 • kavandada energiatehnoloogiaga seotud seadmeid, taimi, protsesse ja süsteeme;
 • oskama suhelda ja tegutseda akadeemilises ja teaduskeskkonnas;
 • oskama töötada energiatehnoloogia spetsialistiga.

Kraadi struktuur ja õpingud

Tuumatehnoloogia magistriprogramm on kaheaastane programm. See toob kaasa magistrikraadi tehnoloogia, M.Sc. (Tech.), Mis on 120 ECTS ainepunkti.

Programm sisaldab südamikku, spetsialiseerumist, väikseid ja valikaineid.

Põhiuuringud (18 EAP) hõlmavad hoolduse juhtimise, tuumaelektrijaamade inseneriteaduse, jätkusuutlikkuse ning tehnoloogia ja ühiskonna kursusi.

Spetsialiseerumisõpe (vähemalt 72 EAP) sisaldab kohustuslikke ja alternatiivseid õpinguid:

Kohustuslikud spetsialiseerumisõpingud (60 EAP) hõlmavad tuumareaktorite projekteerimise, arvutusliku tuumatermohüdraulika, tuumareaktorite füüsikaliste meetodite ja analüüside, tuumareaktori dünaamika, teoreetilise tuumatermohüdraulika, eksperimentaalse tuumatermohüdraulika ja auruturbiinide kursusi.

Alternatiivsed spetsialiseerumisõpingud (12–35 ECTS ainepunkti) hõlmavad energiasüsteemide projekteerimise, aurukatelde, energiastsenaariumide, turbulentsimudelite, töökindluse projekteerimise, vedeliku arvutusliku dünaamika ja energiaökonoomika kursusi.

Magistritöö, 30 EAP-d, on spetsialiseerumise osa. Lõputöö on arenenud uurimisprojekt, mis nõuab umbes kuus kuud täistööajaga tööd. Õpilased täidavad selle oma neljanda semestri jooksul.

Kahekordne kraadiõpe LUT-i kraadide õpilastele

Programm pakub ka võimalust kahekordseks kraadiõppeks. Kahekordse kraadiõppesse vastuvõetud üliõpilased saavad kraadiõppe kahes ülikoolis pärast seda, kui nad on täitnud mõlema ülikooli kraadinõuded.

Üliõpilased, kellel lubatakse selle magistrikraadi omandada LUT-is, võivad kandideerida kahekordsele kraadiõppele Peterburi Suure Peterburi Polütehnilises ülikoolis.

Double kraadiõppe üliõpilaste partner ülikoolides

Partnerülikoolide üliõpilastel on võimalik õppida LUT-is topeltkraadina. Kahekordse kraadiõppesse vastuvõetud üliõpilased saavad kraadiõppe kahes ülikoolis pärast seda, kui nad on täitnud mõlema ülikooli kraadinõuded.

Programmi kaheastmelised partnerülikoolid on:

 • Moskva energeetikainstituut, Venemaa
 • Püha Peterburi polütehniline ülikool, Venemaa
 • Peterburi Mining University, Venemaa
 • Tomski Polütehniline Ülikool, Venemaa

Karjääri väljavaated

Olemasolevate jaamade ohutu ja usaldusväärse töö tagamiseks ning uute jaamade ehitamiseks tulevikus on pidevalt vaja tuumaenergeetika uusi spetsialiste.

Meie lõpetanutel on selge arusaam ohututest tuumasüsteemidest ja sellest, kuidas neid kasutatakse energiasüsteemi muutmiseks puhtamaks.

Meie programmi lõpetanud töötavad igas tuumaenergiaga seotud valdkonnas: energiatootmises, teadus- ja arendustegevuses, tuumatööstuse alltöövõtjate jaoks, reguleerivates asutustes või tuumaelektrijaamu ehitavates ettevõtetes.

Lõpetajatel on mitmekülgsed professionaalsed võimalused. Nad võivad töötada projektiinseneride ja -juhtidena, koos komponentide, ohutuse ja eeskirjadega jne.

Kuidas kandideerida

Kas olete huvitatud kandideerimisest tuumaenergeetika magistriõppesse?

Tehke oma tuleviku jaoks üks olulisemaid otsuseid ja uurige koos meiega - lubame teha teie investeeringu väärt.

Igal aastal alustab LUT University õpinguid suur hulk tudengeid kogu maailmast.

Ole uudishimulik. Ole üks meist.

Võite taotleda selle magistriõppe programmi kas jooksva või regulaarse vastuvõtu protsessi:

 • Regulaarne vastuvõtt: 2. detsember 2019–22 jaanuar 2020
 • Kehtiv sisseastumine: 1. oktoober 2019-31 mai 2020
Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

LUT University is a pioneering science university in Finland, bringing together the fields of science and business since 1969.

LUT University is a pioneering science university in Finland, bringing together the fields of science and business since 1969. Näita vähem
Lappeenranta , Lahti + 1 Rohkem Vähem