Magistriõpe valitsemise ja inimõiguste alal

Üldine

Programmi kirjeldus

Lühidalt

Kraad: magistrikraad (MA)
Krediidipunktid: 90
Õppe pikkus: 4 ametialast kutsevälist terminit
Keel: inglise keel
Õppekohad: 25
Alguskuupäev: septembris
Kandideerimise tähtaeg: 31. mai
Kulud: 9 900 eurot (õppemaksu kogumaksumus), millele lisandub praegune panus 200 eurot ametiaja kohta
Programmi direktor: prof dr Alessandra Asteriti

Juhtimise ja inimõiguste magistriprogramm ühendab teaduse teooria praktilise rakendamisega. Seitsmes moodulis õpivad õpilased analüüsima ja mõistma õiguslikke ja poliitilisi juhtimise teooriaid ning rahvusvahelisi ja piirkondlikke inimõiguste režiime ja nende omavahelisi seoseid. Juhtimise ja inimõiguste magistri üliõpilased ja teadlased kavandavad, kavandavad, korraldavad ja realiseerivad oma projekti, mis tegeleb juhtimis- ja inimõigustega seotud praktilise väljakutse lahendamisega.

Projektipõhine õpe on programmi jaoks keskse tähtsusega. Õpilased õpivad mõistma ja panustama sotsiaalsetesse muutustesse ning omandama disaini- ja kommunikatsioonioskusi, et kohandada juhtimise ja inimõiguste teoreetilisi lähenemisviise oma töökeskkonnale, näiteks ettevõtte sotsiaalse vastutuse või säästva arengu poliitika osana. Neid õpetavad ja jälgivad silmapaistvad ja tuntud rahvusvahelised inimõiguste akadeemikud, praktikud ja kogenud projekti treenerid.

MA juhtimise ja inimõiguste lõpetajatena: \ t

  • omama terviklikku arusaama juhtimispõhimõtetest ja vahenditest nende kriitiliseks uurimiseks
  • tutvuda erinevate inimõiguste põhimõtete, normide ja standarditega
  • teavad, kuidas rakendada inimõiguste edendamise põhimõtteid
  • olema võimeline korraldama nii kasumit taotlevate ettevõtete kui ka mittetulundusühingute ja valitsusväliste organisatsioonide tööd, sealhulgas selliseid küsimusi nagu rahastamine, projektijuhtimine jne.
  • olema valmis arenguabi ja riigi ülesehitamisega seotud väljakutsetele

Õppekava

Juhtimise ja inimõiguste magistriprogramm on kahe aasta pikkune kaugõpe internetis ja osalise tööajaga ülikoolilinnakus. See on professionaalne magistrikraad, mida õpetatakse inglise keeles ja mille eesmärk on anda õpilastele ja noortele spetsialistidele võimalus mõista ja kajastada juhtimise teoreetilist tähendust ja praktilist rakendamist inimõiguste ja inimõiguste kaudu. See on suunatud ülikoolikraadiga noortele spetsialistidele, esimesele töökogemusele ja projekti ideele, mida nad soovivad realiseerida.

Teoreetika ja praktika poolt informeeritud projektipõhine õpe

Juhtimise ja inimõiguste kapten ühendab teooria ja praktika. Seitsmes moodulis õpivad õpilased analüüsima ja mõistma õiguslikke ja poliitilisi juhtimise teooriaid ning rahvusvahelisi ja piirkondlikke inimõiguste režiime ja nende omavahelisi seoseid.

Juhtimise ja inimõiguste magistri üliõpilased ja teadlased kavandavad, kavandavad, korraldavad ja teostavad oma projekti, mis tegeleb hea valitsemistava ja inimõigustega seotud praktilise väljakutsega. Selle programmi keskmes on projektipõhine õpe. Õpilased õpivad mõistma ja panustama sotsiaalsetesse muutustesse ning omandama disaini- ja kommunikatsioonioskusi, et kohandada teoreetilisi lähenemisviise juhtimisele ja inimõigustele oma tööalases töökeskkonnas, näiteks ettevõtte sotsiaalse vastutuse või säästva arengu poliitika osana. Neid õpetavad ja jälgivad silmapaistvad ja tuntud rahvusvahelised inimõiguste akadeemikud, praktikud ja kogenud projekti treenerid.

Moodulid

Üldmoodul

Teeni juhtimist ja inimõigusi

Klassid on planeeritud kümne päeva jooksul semestris. Kursuse ülesandeid saab täita õppematerjalide (raamatud, loengute, kaugõppe) abil enne ja pärast klassi. See võimaldab õppeaja ja tööelu optimaalset kombinatsiooni.

Kes on potentsiaalsed taotlejad?

See juhtimise ja inimõiguste magistriprogramm on välja töötatud üliõpilastele ja õppijatele, kellel on erialane kogemus või huvi arengu, poliitika, äri, mittetulundussektori või rahvusvaheliste organisatsioonide vastu. Taotlejad peavad omama vähemalt esimest kõrgharidust (nt bakalaureusekraad).

Miks on valitsemine ja inimõigused?

Programmi keskmes on eeldus, et valitsemine ja inimõigused tugevdavad vastastikku üksteist. Kuid enamikus rakendatud projektides või poliitikavaldkondades puuduvad mõistete ja teooriate tõlkimine ja integreerimine praktilistesse strateegiatesse. Sellised juhtimispõhimõtted nagu vastutus, läbipaistvus ja osalemine peavad olema seotud inimõiguste normidega ja standarditega.

Seevastu sõltub inimõiguste teostamine ja rakendamine juhtimispõhimõtete järgimisest. Programm hõlmab ja kajastab ka uute juhtimises osalejate rolli inimõiguste teostamist mõjutavates valdkondades, nagu rahvusvahelised ettevõtted, kodanikuühiskond ja rahvusvahelised organisatsioonid.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Leuphana University established Germany’s first public college. Its Graduate School merges the academic demands of masters and doctorates, and its own Professional School offers highly regarded furthe ... Loe edasi

Leuphana University established Germany’s first public college. Its Graduate School merges the academic demands of masters and doctorates, and its own Professional School offers highly regarded further education programmes. Näita vähem