Magistriõpe vesiviljeluses

Üldine

Programmi kirjeldus

Vesiviljelust määratletakse kui veetaimede ja inimtoiduks ettenähtud loomade tootmist. Ühelt poolt üha suureneva maailma elanikkonna surve ning teiselt poolt stagnatsiooni või isegi kalapüügi vähenemise tõttu peetakse vesiviljelust ainsaks võimaluseks vastata suurenevale nõudlusele tervislike ja jätkusuutlike mereandide järele.

Kaubanduslik vesiviljelus on suhteliselt noor, mitmekesine ja dünaamiline biotehnoloogia, mille majanduskasvu näitajad on suuremad kui teised traditsioonilised primaarsed tootmissektorid.

Kaasaegne vesiviljelus on tugeva teadustööga tegelev biotehnoloogia, mis vajab pidevaid uuendusi ja kõrgelt kvalifitseeritud ettevõtjaid. Teiselt poolt on see ka väga mitmekesine distsipliin, mis hõlmab paljusid kaasatud liike (taimed, molluskid, koorikloomad, kalad), kliimat, keskkonda (magevesi, riimvesi, meretransport) ja ekspluateerimisviise (arenemine võrreldes arenenud majandusega; toimetulekupõhine ja ettevõtlus vesiviljelus).

Genti Ülikoolis 1991. aastal asutatud akvakultuuri magistriõpe pakub pidevalt aktuaalset programmi, mis tasakaalustab laia multidistsiplinaarse lähenemisviisi ja põhjaliku teaduspõhise koolituse. Ta valmistab oma õpilasi ette juhtivate rollide täitmiseks nii teadusuuringutes kui ka vesiviljelusettevõtete poliitika kujundamises.

Õpitulemused

Akvakultuuri akadeemiline magister valmistab teid ette kõrgelt haritud ja asjatundliku eksperdina, kes suudab kasu ja säästlikult kasutada olemasolevaid vesiviljelusvõimalusi ning kujundada ja rakendada vesiviljelussektori tulevase arengu strateegiaid. Lõpetajad kogu maailmast saavad tegutseda oma kohalikus keskkonnas võtmeisikud, kuna programm stimuleerib tugevalt teadmiste levitamist Euroopa ja arenguriikide vahel.

Struktuur

Programm on loodud kaheaastase programmi neli semestrit hõlmavate üha enam spetsialiseerunud ja teadustööga seotud kursuste gradiendina.

 • 1. poolaasta: põhiteadmised selliste teemade kohta nagu bioloogia, mikrobioloogia, veekeskkond, statistika on konsolideeritud, laiendatud ja süvendatud, et jõuda üliõpilaste ühtsesse profiili.
 • 2. semester
 • 4. semester: pühendatud väitekirja tööle, mis on üldiselt integreeritud käimasolevatesse uurimisprojektidesse, pakkudes seega üliõpilastele praeguste teadusuuringute ja rakenduste laiemat konteksti.

Õpilased edendavad oma esitusviise, suhtlemisoskusi ja muid üldisi oskusi mitmesuguste õppevormide kaudu, välja arvatud klassikaline klassiruumi õpetamine (nt praktilised harjutused, juhtumiuuringute lähenemisviisid, grupitöö, laboratooriumi töö aruandlus).

Vastuvõtutingimused

Iga taotlusdokumenti hindab vastuvõtukomisjon, mille peab heaks kiitma teaduskonna nõukogu ja rektori büroo, olenemata saadud diplomist.

 • Taotleja peab olema vähemalt bakalaureusekraad min. 3 aastat, kellel on hea üldine skoor (vähemalt teise klassi ülemine või samaväärne) ülikoolist või tunnustatud samaväärsena.
 • Taotlejad peavad suutma näidata põhikooliõpetuse kaudu oma ärakirju vähemalt viiest 7st järgmistest valdkondadest: i) matemaatika, sealhulgas põhistatistika; (ii) füüsika; (iii) keemia; (iv) biokeemia; (v) bioloogia; (vi) mikrobioloogia; (vii) Engineering. Mõned taustad vesiviljeluses on samuti soovitatav.

Keelenõuded:
Taotleja peab valdama kursuse või koolitusprogrammi keelt, st inglise keelt. Inglise keele oskust on võimalik täita, kui esitatakse üks järgmistest testidest: (TOEFL / IELTS ennustavad testid ja TOEIC ei aktsepteerita).

 • TOEFL IBT 80
 • TOEFL PBT 550
 • AKADEEMILINE IELTS 6,5 üldarvestus min. 6-st kirjutamiseks
 • CEFR B2 Välja andnud Euroopa ülikooli keele keskus
 • ESOL CAMBRIDGE inglise keel CAE (Advanced)

Õppekeelt enam ei aktsepteerita, välja arvatud:

 1. taotlejad, kellel on diplom (keskharidus, akadeemiline bakalaureuse kraad, magistrikraad), mille annab (tunnustatud) asutus Flaami kogukonnas
 2. Ameerika Ühendriikides, Austraalias, Uus-Meremaal, Ühendkuningriigis, Iirimaal või Kanadas õppekeelena kõrgharidusasutuses inglise keele bakalaureuse- ja / või magistrikraadiga taotlejad ja viimasel juhul tunnistus tuleb esitada inglise keele õpetusviis.

Stipendiumid: VLIR stipendiumid on saadaval. Vaadake: href = "https://www.ugent.be/bw/en/education/scholarships

Rohkem infot: href = "https://www.ugent.be/bw/en/education/master-programmes/aquaculture

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The Faculty of Bioscience Engineering within Ghent University is a European research leader in the field of applied biological and life sciences or bioengineering. We educate generations of scientists ... Loe edasi

The Faculty of Bioscience Engineering within Ghent University is a European research leader in the field of applied biological and life sciences or bioengineering. We educate generations of scientists in leading-edge research and high impact work with governments and communities, industry and NGOs, to support innovation and sustainability in life sciences while managing and protecting natural and man-made ecosystems. Näita vähem