Magistriprogramm õiguse ja infoühiskonnas

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

utu.fi/kraadid

UTULaw

Saage digitaliseerimise õiguslike väljakutsete eksperdiks!

Õiguse ja infoühiskonna magistriprogramm (LIS) pakub olulisi teadmisi, võimalusi ja intellektuaalseid vahendeid infoühiskonna õiguslike probleemide analüüsimiseks.

Programm pakub oma õpilastele ainulaadset era- ja avaliku õiguse ning interdistsiplinaarsete perspektiivide kombinatsiooni. Õigusanalüüsi, kriitilise mõtlemise, uurimistöö ja kirjutamise oskused eristavad suurepäraseid juriste ja õigusteadlasi.

Meie interaktiivsed õppemeetodid põhinevad viimastel pedagoogilistel uuringutel ja kursusi õpetatakse valitud õpilaste väikestes rühmades. Programm loob tugeva aluse õigusteaduse doktoriõppele. Samuti pakub see teile vajalikke teadmisi, mis on vajalikud edukaks karjääriks advokaadibüroodes ja korporatsioonides, valitsuses ja rahvusvahelistes organisatsioonides, samuti ülikoolides ja teadusasutustes.

Programmi struktuur

Programmi struktuur on saadaval 2019. aasta oktoobris.

Akadeemiline tippkvalifikatsioon

Digitaalsed futuurid on üks University of Turku kuuest strateegilisest uurimisteemast. Õigusteaduskonnal on LIS-programmi valdkondades mitmeid väliselt rahastatavaid teadusprojekte (rahastab nt Soome Akadeemia). 2016. aastal kuulus õigusteaduskond QS World University Rankings subjektide edetabelis 151–200 parima hulka.

Programmis saate teada nii University of Turku õppejõududelt kui ka rahvusvahelistelt ekspertidelt, kes on ühtlasi oma valdkonna tippteadlased. Programm LIS on partner üleeuroopalises hüljeste praktikaprogrammis

Magistritöö

Väitekirja teemade näited:

 • Interneti-teenuse pakkujate vastutus kolmanda osapoole sisu eest
 • Videomängude digitaalne ammendumine - tarbija vaatenurk
 • Õigus olla unustatud - unohtmise õiguse kontseptuaalne analüüs ja selle praktilised tagajärjed otsingumootorite kontekstis

65603_Students_all_prgms.jpg

Pädevuse kirjeldus

LIS-programm keskendub kvaliteetsele õpetamisele väikestes grupikeskkondades ja rakendab täiustatud pedagoogilisi meetodeid, näiteks interaktiivseid õppemeetodeid.

Programmis õpid:

 • Mõista patendid, autoriõigused, kaubamärgid, disainiõigused ja ärisaladused nende majanduslikus ja ühiskondlikus kontekstis Euroopa õiguse ja rahvusvaheliste lepingute raames.
 • Mõistage, kuidas tänapäeva digitaalühiskonnas on tagatud inimõigused, nagu sõnavabadus, privaatsus ja andmekaitse.
 • Kasutage hiljutisi uuringuid infoühiskonna õiguslike probleemide lahendamisel.

Töövõimalused

Pärast MDP õigusteaduses ja infoühiskonnas omandamist saavad üliõpilased rahvusvahelise ja võrdleva magistri kraadi. Selle kraadi lõpuleviimine ei vasta kõrgharidusega ametikohale, mis nõuavad magistrikraadi (OTM). Alates 2017. aasta sügisest ei ole ühegi uuringu taustaga võimalik saada LIS-i magistrikraadi.

LIS-programm pakub erinevaid võimalusi teadmistepõhises ühiskonnas erinevatel nõudlikel ametikohtadel töötamiseks vajalike teadmiste ja pädevuste omandamiseks.

Rahvusvahelise ja võrdleva õiguse magistrina saate töötada järgmistel ametikohtadel:

 • Juriidiline nõustaja tehnoloogiaettevõttes.
 • Rahvusvahelise organisatsiooni ekspert.
 • Andmekaitseametnik kindlustusagentuuris.

Programm pakub praktikavõimalusi EUIPO ja EPO kontorites. See on võimalus üheaastaseks tasuliseks praktikaks pärast kooli lõpetamist.

Teadustöö karjäär

Programm pakub tugeva aluse doktoriõppeks University of Turku või välismaal. Praegu on õigusteaduskonnas mitu doktoranti, kes on lõpetanud LIS-programmi.

Programmi lõpetanud saavad kandideerida ametikohale

Koos doktoriprogrammidega pakub Graduate School süsteemset ja kvaliteetset doktoriõpet. UTUGSi eesmärk on koolitada kõrgelt kvalifitseeritud eksperte, kellel on vajalikud oskused nii teadlase karjääriks kui ka muudeks ekspertide ametikohtadeks.

Sisenemise nõuded

Üldõppe nõuded

Üldine nõue

Te olete abikõlblik magistriõppe taotleja, kui:

 • teil on riiklikult tunnustatud esimese tsükli kraad - tavaliselt bakalaureusekraad - akrediteeritud kõrgkoolist,
 • teie kraad vastab vähemalt 180 EAP-le (Euroopa ainepunktid) või kolmeaastasele täisajaga õppele,
 • teie kraad on teie magistrikraadi programmi jaoks vastavas valdkonnas, kuhu kandideerite. Täpsemad kraadinõuded leiate programmi lehelt.

Keelenõuded

Taotlejatel peab olema suurepärane inglise keele oskus ja neid oskusi tõendav tunnistus. Oma keeleoskuse määramiseks peate sooritama ühe rahvusvaheliselt tunnustatud inglise keele testidest.

Taotlejad peavad jõudma minimaalselt nõutavatesse katsetulemustesse, et neid saaks University of Turku kandideerida. Erandeid ei tehta.

Programmispetsiifilised sissepääsunõuded

Programmispetsiifilised nõuded avaldatakse oktoobris.

Siit leiate lisateavet

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees wi ... Loe edasi

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees with over 100 different nationalities. Näita vähem
Turu , Windhoek , Rauma + 2 Rohkem Vähem