Magistriprogramm Teadus, tehnoloogia ja poliitika

Üldine

Programmi kirjeldus

122194_180531-poster_presentations-058.jpg

Visioon

Teadusel ja inseneriteadustel on järjest olulisem roll riikliku ja rahvusvahelise avaliku poliitika kujundamisel järgmises tähenduses:

 • aidates otsustajatel tuvastada ja mõista ühiskondlikke väljakutseid,
 • võimalike lahenduste hindamine, mis hõlmavad sageli teadust ja tehnoloogiat; ja
 • ühiskonnas rakendatud poliitiliste sekkumiste tõhususe, tõhususe, võrdsuse ja õigluse hindamine.

Poliitikakujundamisse tulemusliku panuse andmiseks on olulised teaduse ja insenerioskused, aga ka akadeemilised oskused poliitikaanalüüsis. Et võimaldada juba teaduse ja insenerihariduse omandanud tudengitel omandada need oskused poliitika analüüsimisel, arendades samal ajal teaduse ja inseneri teadmisi ka magistri tasemel, pakub ETH Zürichi teaduse, tehnoloogia ja poliitika instituut (ISTP) Teadus, tehnoloogia ja poliitika. See programm sobib üliõpilastele, kes on lõpetanud bakalaureuse kraadi vähemalt 180 EAP-ga loodus- või inseneriteadustes, sealhulgas arhitektuuris ja matemaatikas.

team, team building, successtoorpiksel / Pixabay

132379_180308-kolloquium-029.jpg

Sissepääs

Edukatel kandidaatidel peab olema BSc kraad vähemalt 180 EAP-ga loodusteadustes või inseneriteadustes, sealhulgas arhitektuuris ja matemaatikas. Kõik kandidaadid peavad esitama avalduse veebis ja vastuvõtukomitee hindab neid individuaalselt.

ETH vastuvõtukabinet pakub kandideerimise korra kohta täielikke üksikasju.

Taotlused

ETH vastuvõtuamet pakub täielikke üksikasju nõutavate dokumentide, veebipõhise taotlusprotsessi ja avalduse esitamise tähtaegade kohta.

Õppemaksud

 • Taotlustasud (ühekordne tasu):
  • Šveitsi immatrikuleerimisega / kraaditunnistustega: CHF50, -
  • Välisriigi immatrikuleerimise / kraaditunnistusega: CHF150, -
 • Regulaarne liitumine: CHF730, - / poolaastas (alates HS20-st)
 • Semestri kohustuslikud tasud: CHF69, - / semestri kohta
 • Vabatahtlikud sissemaksed: CHF20, - / poolaastas

Palun vaadake õppemaksu kohta ETH Zürich kodulehel rohkem teavet õppemaksu ja semestritasudest.

122196_180920-kolloquium-012.jpg

132377_istp-colloquium-sepulveda.jpg

kursuse kirjeldus

Neli semestrit pikk magistriprogramm on jagatud nelja tüüpi kursusteks:

 1. Täiendavad loodusteadused või tehnilised ained (alaealised). Pakutavad viis alaealist on järgmised:
  • Linnastumine ja planeerimine
  • Energia ja liikuvus
  • Andmed ja arvutiteadus
  • Bioteadused ja tervis
  • Ressursid ja keskkond
 2. Sotsiaalteaduste kursused, mis keskenduvad poliitilisele analüüsile ja hindamisele.
 3. Juhtumianalüüsid ja magistritöö, mis käsitlevad konkreetseid poliitikaküsimusi interdistsiplinaarselt.
 4. Valikained või praktika.

Õppekeel on inglise keel. Õppe maksimaalne kestus on neli aastat. 132375_Semester_Plan_final.JPG

Õpilaste oskused

Õpilased omandavad oskused teaduse, tehnoloogia ja poliitika liideste ühiskondlike probleemide süstemaatiliseks analüüsimiseks, selliste väljakutsetega tegelemiseks poliitikavalikute väljatöötamiseks ja hindamiseks ning rakendatava poliitika tõhususe ja tulemuslikkuse hindamiseks.

132376_191112-istp-lecture-garrett-IM5A8000-web-1800-CarouselSoMe.jpg

Tööalased väljavaated

Spetsiifilised teadmised ja oskused, mida MSc STP magistrandid omandavad, jagunevad kolme tüüpi: valdkonnapõhised teadmised, tehnilised oskused ning isiklikud ja sotsiaalsed oskused.

Teadus-, tehnika- ja poliitikaanalüüsioskuste kombinatsioon on eriti nõudlik valitsusasutustes, tehnoloogia- ja bioteaduste ettevõtetes, konsultatsioonifirmades, rahvusvahelistes organisatsioonides, valitsusvälistes organisatsioonides, aga ka ülikoolides.

132378_ISTPCohort_2019-2020.jpg

Teaduse, tehnoloogia ja poliitika instituut - eesmärgid

Meie aja peamiste väljakutsetega, nagu loodusvarade säästev kasutamine, linnaareng, energeetika ja info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (info- ja kommunikatsioonitehnoloogia) revolutsioon, käsitlevad riiklikud poliitikad sõltuvad suuresti loodus-, tehnika- ja sotsiaalteaduste loodud uutest teadmistest, mis pakuvad paljude lahenduste põhielemendid. Juhtivad tehnikaülikoolid, kellelt oodatakse tuleviku ühiskondlike probleemide lahendajate koolitamist, seisavad silmitsi ühise kriitikaga, mille kohaselt “maailmal on probleeme, samal ajal kui ülikoolidel on distsipliinid”. ETH Zürich, üks maailma juhtivaid ülikoole, saab ja peaks selles valdkonnas olulist rolli mängima. Selle raames on teaduse, tehnoloogia ja poliitika instituudi (ISTP) eesmärk anda suur panus ETH Zürichi teadusuuringute poliitilise tähtsuse suurendamisse ning üliõpilaste ja tulevaste otsustajate koolitamisse. Täpsemalt on instituut pühendunud avaliku poliitika kujundamise protsesside toetamisele teadlaste, poliitikakujundajate ja teiste ühiskonnaliikmete vahelise teabevahetuse ning uuendusliku ja produktiivse interdistsiplinaarse teaduskoostöö kaudu. Samuti pannakse erilist rõhku koostööle ja suhtlemisele mitteakadeemiliste partneritega.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Freedom and individual responsibility, entrepreneurial spirit and open-mindedness: ETH Zurich stands on a bedrock of true Swiss values.

Freedom and individual responsibility, entrepreneurial spirit and open-mindedness: ETH Zurich stands on a bedrock of true Swiss values. Näita vähem