Magistriprogramm Teadus, tehnoloogia ja poliitika

Üldine

Programmi kirjeldus

122194_180531-poster_presentations-058.jpg

Visioon

Teadusel ja inseneriteadustel on järjest olulisem roll riikliku ja rahvusvahelise avaliku poliitika kujundamisel järgmises tähenduses:

 • aidates otsustajatel tuvastada ja mõista ühiskondlikke väljakutseid,
 • võimalike lahenduste hindamine, mis hõlmavad sageli teadust ja tehnoloogiat; ja
 • ühiskonnas rakendatud poliitiliste sekkumiste tõhususe, tõhususe, võrdsuse ja õigluse hindamine.

Poliitikakujundamisse tulemusliku panuse andmiseks on olulised teaduse ja insenerioskused, aga ka akadeemilised oskused poliitikaanalüüsis. Et võimaldada juba teaduse ja insenerihariduse omandanud tudengitel omandada need oskused poliitika analüüsimisel, arendades samal ajal teaduse ja inseneri teadmisi ka magistri tasemel, pakub ETH Zürichi teaduse, tehnoloogia ja poliitika instituut (ISTP) Teadus, tehnoloogia ja poliitika. See programm sobib üliõpilastele, kes on lõpetanud bakalaureuse kraadi vähemalt 180 EAP-ga loodus- või inseneriteadustes, sealhulgas arhitektuuris ja matemaatikas.

team, team building, successtoorpiksel / Pixabay

Sissepääs

Sissesõidu nõue on bakalaureuse kraad loodusteaduste või tehnika alal (sealhulgas matemaatika ja arhitektuur). MSc õppekavas keskendutakse poliitikaanalüüsi oskuste (25%), teaduse ja insenerioskuste (25%) omandamisele, juhtumianalüüsi seminaridele ja valikainetele (25%) ning magistritööle (25%), kus omandatakse teaduseoskused, inseneri- ja poliitikaanalüüsi saab kombineerida konkreetsete ühiskondlike väljakutsete uurimiseks.

Taotlused

2020. aasta sügise taotlusi võetakse vastu 1. novembrist 2019 kuni 15. detsembrini 2019 (rahvusvaheline taotlusperiood).

Õppemaksud

 • Taotlustasud (ühekordne tasu):
  • Šveitsi immatrikuleerimisega / kraaditunnistustega: CHF50, -
  • Välisriigi immatrikuleerimise / kraaditunnistusega: CHF150, -
 • Regulaarne sisseastumine: CHF730, - / poolaastas
 • Semestri kohustuslikud tasud: CHF69, - / semestri kohta
 • Vabatahtlikud sissemaksed: CHF20, - / poolaastas

Võimalik lisatasu.122196_180920-kolloquium-012.jpg

kursuse kirjeldus

Neli semestrit pikk magistriprogramm on jagatud nelja tüüpi kursusteks:

 1. Täiendavad loodusteadused või tehnilised ained (alaealised). Pakutavad viis alaealist on järgmised:
  • Linnastumine
  • Energia
  • Andmed
  • Elu teadused
  • Ressursid
 2. Sotsiaalteaduste kursused, mis keskenduvad poliitilisele analüüsile ja hindamisele.
 3. Juhtumianalüüsid ja magistritöö, mis käsitlevad konkreetseid poliitikaküsimusi interdistsiplinaarselt.
 4. Valikained või praktika.

Õppekeel on inglise keel. Õppe maksimaalne kestus on neli aastat.

121886_MSCSTP.jpg

Õpilaste oskused

Õpilased omandavad oskused teaduse, tehnoloogia ja poliitika liideste ühiskondlike probleemide süstemaatiliseks analüüsimiseks, selliste väljakutsetega tegelemiseks poliitikavalikute väljatöötamiseks ja hindamiseks ning rakendatava poliitika tõhususe ja tulemuslikkuse hindamiseks.

Tööalased väljavaated

Teadus-, tehnika- ja poliitikaanalüüsioskuste kombinatsioon on eriti nõudlik valitsusasutustes, tehnoloogia- ja bioteaduste ettevõtetes, konsultatsioonifirmades, rahvusvahelistes organisatsioonides, valitsusvälistes organisatsioonides, aga ka ülikoolides.

Teaduse, tehnoloogia ja poliitika instituut - eesmärgid

Meie aja peamiste väljakutsetega, nagu loodusvarade säästev kasutamine, linnaareng, energeetika ja info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (info- ja kommunikatsioonitehnoloogia) revolutsioon, käsitlevad riiklikud poliitikad sõltuvad suuresti loodus-, tehnika- ja sotsiaalteaduste loodud uutest teadmistest, mis pakuvad paljude lahenduste põhielemendid. Juhtivad tehnikaülikoolid, kellelt oodatakse tuleviku ühiskondlike probleemide lahendajate koolitamist, seisavad silmitsi ühise kriitikaga, mille kohaselt “maailmal on probleeme, samal ajal kui ülikoolidel on distsipliinid”. ETH Zürich, üks maailma juhtivaid ülikoole, saab ja peaks selles valdkonnas olulist rolli mängima. Selle raames on teaduse, tehnoloogia ja poliitika instituudi (ISTP) eesmärk anda suur panus ETH Zürichi teadusuuringute poliitilise tähtsuse suurendamisse ning üliõpilaste ja tulevaste otsustajate koolitamisse. Täpsemalt on instituut pühendunud avaliku poliitika kujundamise protsesside toetamisele teadlaste, poliitikakujundajate ja teiste ühiskonnaliikmete vahelise teabevahetuse ning uuendusliku ja produktiivse interdistsiplinaarse teaduskoostöö kaudu. Samuti pannakse erilist rõhku koostööle ja suhtlemisele mitteakadeemiliste partneritega.

Viimati uuendatud okt 2019

Teave kooli kohta

Freedom and individual responsibility, entrepreneurial spirit and open-mindedness: ETH Zurich stands on a bedrock of true Swiss values.

Freedom and individual responsibility, entrepreneurial spirit and open-mindedness: ETH Zurich stands on a bedrock of true Swiss values. Näita vähem