Elektrivarustuse kättesaadavus ja turvalisus on ülemaailmne mure energia tootmisel ja tarbimisel.

Elektrienergia on nüüd enam kui kunagi varem vastanud maailma kiireloomulistele energiaküsimustele. Elektrienergia on energiatõhususe ja edu oluliseks teguriks jätkusuutliku, tõeliselt tööstusliku ja tarbijale orienteeritud majanduse suunas.

Elektrotehnika on maailma suurim ja mitmekülgne tehnoloogiavaldkond. Magistriõpe elektrotehnika magistriprogrammi uuringud on laiaulatuslikud ja asjakohased tööstusele. Võite valida spetsialiseeruda elektrisüsteemide, elektrituru ja päikeseenergia muutmisele, kasutamisele ja juhtimisele.

Te omandate ulatuslikke teadmisi selle kohta, kuidas tööstus töötab, ning inseneri oskusi ja tehnoloogilisi teadmisi, mis on vajalikud elektri- ja elektriseadmete kavandamiseks, hindamiseks ja parandamiseks. Samuti arendate edasi teadmisi, oskusi ja võimeid, mis hõlbustavad pidevat täiustamist, et hõlbustada intellektuaalset, loovat, reageerivat ja professionaalset kasvu ning elukestvat õpet.

Kavandatud õpitulemused

Pärast magistriõppe programmi läbimist saate omandada põhjalikke teadmisi elektrotehnika valdkonnas.

Selles magistriprogrammis antakse teile terviklik ülevaade kaasaegsetest elektri-, elektroonikaseadmetest ja elektrisüsteemidest ning nende tehnoloogilisest arengust.

Lõpetanud saab töötada iseseisvalt ja teaduslikult, omandada teavet ja lahendada keerulisi probleeme ja ülesandeid. Te olete teadlik valdkonna eetilisest aspektist ja selle mõjust ühiskonnale ning suudab kriitiliselt hinnata elektrotehnika valdkonna tulevikuväljavaateid.

Teil on võimalik kohaldada olulisi elektrotehnika teooriaid praktilistes elektrotehnilistes ja elektroonikatööstustes. Lisaks tehnilistele oskustele saate täiendada oma kutseoskusi ka ettevõtlusõpingute kaudu. Ettevõtte asutamise huvides on võimalus kaasata kraadiõppesse asjakohased õpingud ettevõtluses.

Kraadi struktuur ja õpingud

Magistriõpe Elektrotehnika on kaheaastane programm. See toob kaasa magistrikraadi tehnoloogia, M.Sc. (Tech.), Mis on 120 ECTS ainepunkti.

Programm hõlmab põhiuuringuid, spetsialiseerumise uuringuid, väiksemaid uuringuid ja valikaineid.

Põhiuuringud (min 18 ECTS ainepunkti) hõlmavad uuringuid energiatõhususe, tehnoloogia ja ühiskonna valdkonnas, samuti laboratoorsed ülesanded.

Spetsialiseerumissuundades (vähemalt 70 ECTS ainepunkti) valivad õpilased kaks või kolm järgmist valikaine moodulit:

 • Elektriturg 22-23 ECTS ainepunkti
 • Elektrilised ajamid 25 ECTS ainepunkti
 • Power Electronics 19 ECTS ainepunkti
 • Elektrimasinate kavandamine 24 ECTS ainepunkti
 • Electric Conversion Systems 20 ECTS ainepunkti
 • Säästev energeetika ja turud, 17 ECTS ainepunkti
 • Päikeseenergia 18-21 ECTS ainepunkti
 • Juhtimine ja automatiseerimine 22 ECTS ainepunkti
 • Integreeritud süsteemid 24 ECTS ainepunkti
 • Mikroelektroonika 20 ECTS ainepunkti

Väiksemaid uuringuid (vähemalt 20 ECTS ainepunkti) saab vabalt valida LUTi poolt pakutavatest alaealistest õppeainetest või neid saab lõpetada mõnes teises riigisiseses või välisülikoolis.

Valikainete uuringud (120 ainepunkti täieliku ainepunkti saamiseks) võivad sisaldada kõiki LUT-i pakutavaid kursusi.

Magistritöö ja seminar, 30 ECTS ainepunkti, on osa erialaõppest. Thesis on arenenud uurimisprojekt, mis nõuab umbes kuus kuud täistööajaga tööd. See on lõpetatud kraadiõppe programmi neljandas semestris.

LUT-i juhendist leiate kõige värskemat infot olemasolevate kursuste, õppekavade ja kraadistruktuuride kohta.

Double kraadiõppe üliõpilaste partner ülikoolides

Üliõpilased partnerülikoolidest saavad õppida LUT-is kaks kraadiõppurit. Õpilased, kes on lubatud kahe kraadi programmile, saavad kahe ülikooli kraadiõppe tunnistuse, kui nad on täitnud mõlema ülikooli kraadi nõuded.

Elektrotehnoloogia programmi topeltartikli partnerakõrgkoolid on:

 • Moskva energeetikainstituut, Venemaa
 • Püha Peterburi polütehniline ülikool, Venemaa
 • Peterburi elektrotehnikakõrgkool, Venemaa
 • Peterburi Mining University, Venemaa
 • Tomski Polütehniline Ülikool, Venemaa

Karjääri väljavaated

Energiasüsteemide, energiatõhusate tehnoloogiate, arukate võrkude, elektrifitseerivate transpordivahendite ja elektriturgude arendamine töötab nüüd ja tulevikus magistriõppe lõpetanutega elektrotehnika valdkonnas.

Tootearenduse, müügi, turustamise ja juhtimise jaoks on vaja uusi eksperte. Teie kohustused võivad sisaldada nt elektriseadmete konstruktsiooni ja nende tootmist, tootearendust, tehnilist müüki või tootmise juhtimist.

Samuti suureneb elektrienergia jaemüügi inseneride vajadus. Pealegi muutuvad elektrijaamad muutusi, kuna era-päikese- ja tuuleelektrijaamad kasvavad. Teisisõnu, elektrotehnika lõpetanutele on tööstuses ja avalikus sektoris palju töökohti.

LUTi elektrotehnika koolitus on olnud paljude tähtsate osalejate ja kasvavate ettevõtete jaoks, kes asuvad Lappeenranta piirkonnas. Töövõimalused on saadaval nii suurtes rahvusvahelistes ettevõtetes kui ka väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetes.

Sul on ka kindel alus doktoriõppele oma erialaõpingute valdkonnas.

Kuidas kandideerida

Võite taotleda selle magistriõppe programmi kas jooksva või regulaarse vastuvõtu protsessi:

 • Rolling Admission (1. oktoober 2018-31 mai 2019)
 • Regulaarne sissepääs (3. detsember 2018-23 jaanuar 2019)
Programmi õpetamise keel:
 • Inglise
LUT University

Vaata veel 19 kursust LUT Universityis »

Viimati uuendatud Detsember 9, 2018
See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
10,000 EUR
(Regulaarne sissepääs). 31. mai 2019 (Rolling Admission) ..
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date