Magistriprogramm elektrotehnika valdkonnas

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Elektrivarustuse kättesaadavus ja turvalisus on ülemaailmne mure energia tootmisel ja tarbimisel.

Elektrienergia on nüüd enam kui kunagi varem vastanud maailma kiireloomulistele energiaküsimustele. Elektrienergia on energiatõhususe ja edu oluliseks teguriks jätkusuutliku, tõeliselt tööstusliku ja tarbijale orienteeritud majanduse suunas.

Elektrotehnika on suurim ja mitmekesisim tehnoloogiavaldkond maailmas. Elektrotehnika magistriprogrammi uuringud on laiaulatuslikud ja tööstusele olulised. Võite spetsialiseeruda elektrisüsteemide või elektrituru ja päikeseenergia muundamisele, kasutamisele ja juhtimisele.

Te omandate põhjalikud teadmised tööstuse toimimise kohta ning insenerioskused ja tehnoloogilised teadmised, mis on vajalikud elektrisüsteemide kavandamiseks, hindamiseks ja parendamiseks. Samuti arendate teadmisi, oskusi ja võimeid, mis hõlbustavad intellektuaalset, loovat, reageerimisvõimelist ja tööalast kasvu ning elukestvat õpet pideva täiustamise jaoks.

Kavandatud õpitulemused

Pärast magistriõppe läbimist olete omandanud põhjalikud teadmised elektrotehnikast.

See magistriprogramm annab tervikliku ülevaate kaasaegsetest elektri- ja elektrisüsteemidest ning nende tehnoloogilisest arengust.

Lõpetajana on teil võimalik töötada iseseisvalt ja teaduslikult, hankida teavet ja sõnastada lahendusi keerukatele probleemidele ja ülesannetele. Teadlik on valdkonna eetilistest aspektidest ja selle mõjust ühiskonnale ning oskate kriitiliselt hinnata elektrotehnika valdkonna tulevikuväljavaateid.

Saate rakendada elektrotehnika olulisi teooriaid praktilistes elektrotehnilistes rakendustes. Lisaks elektrotehnilistele pädevustele võite oma ametialaseid oskusi täiendada keskkonna- või bioenergiaalase õppega.

Kraadi struktuur ja õpingud

Magistriõpe Elektrotehnika on kaheaastane programm. See toob kaasa magistrikraadi tehnoloogia, M.Sc. (Tech.), Mis on 120 ECTS ainepunkti.

Programm sisaldab südamikku, spetsialiseerumist, väikseid ja valikaineid.

Põhiuuringud (minimaalselt 19 ECTS ainepunkti) hõlmavad energiatõhususe, tehnoloogia ja ühiskonna uuringuid ning laboratoorseid ülesandeid.

Spetsialiseerumisõppes (vähemalt 70 EAP) valivad õpilased kaks või kolm järgmistest valikainetest:

 • Elektriturg 22-23 ECTS ainepunkti
 • Elektrilised ajamid 25 ECTS ainepunkti
 • Power Electronics 19 ECTS ainepunkti
 • Elektrimasinate kavandamine 24 ECTS ainepunkti
 • Electric Conversion Systems 20 ECTS ainepunkti
 • Päikeseenergia 18-21 ECTS ainepunkti
 • Juhtimine ja automatiseerimine 23 ECTS ainepunkti
 • Manustatud süsteemid 20 ECTS ainepunkti

Magistritöö, 30 EAP-d, on spetsialiseerumise osa. Lõputöö on arenenud uurimisprojekt, mis nõuab umbes kuus kuud täistööajaga tööd. Õpilased täidavad selle oma neljanda semestri jooksul.

Kõrvalõppeid (vähemalt 20 EAP) saab vabalt valida LUT pakutavate kõrvalerialade hulgast või saab neid lõpetada mõnes teises kodu- või välismaises ülikoolis.

Valikainete uuringud (120 ainepunkti täieliku ainepunkti saamiseks) võivad sisaldada kõiki LUT-i pakutavaid kursusi.

Double kraadiõppe üliõpilaste partner ülikoolides

Partnerülikoolide üliõpilastel on võimalik õppida LUT-is topeltkraadina. Kahekordse kraadiõppesse vastuvõetud üliõpilased saavad kraadiõppe kahes ülikoolis pärast seda, kui nad on täitnud mõlema ülikooli kraadinõuded.

Topelt kraadiõppes valivad tudengid oma spetsialiseerumiseks elektrituru ja päikeseenergia, elektriajamid või juhtimistehnika.

Elektrotehnika programmi topeltkraadiga partnerülikoolid on:

 • Moskva energeetikainstituut, Venemaa
 • Püha Peterburi polütehniline ülikool, Venemaa
 • Peterburi elektrotehnikakõrgkool, Venemaa
 • Peterburi Mining University, Venemaa
 • Tomski Polütehniline Ülikool, Venemaa

Karjääri väljavaated

Energiasüsteemide, energiatõhusate tehnoloogiate, nutivõrkude, elektri transportimise ja elektriturgude arendamisel töötab praegu elektrotehnika magistriõppe lõpetanu ja tehakse seda ka edaspidi.

Tootearenduse, müügi, turunduse ja juhtimise jaoks on vaja uusi eksperte. Teie kohustused võivad hõlmata näiteks elektriseadmete kavandamist ja tootmist, tootearendust, tehnilist müüki või tootmise juhtimist.

Kasvab ka vajadus elektri jaemüügi inseneride järele. Lisaks on elektrijaamad muutumas, kuna erasektori päikese- ja tuuleelektrijaamad suurenevad. Teisisõnu - elektrotehnika lõpetanutel on laialdased töövõimalused tööstuses ja avalikus sektoris.

LUTi elektrotehnika koolitus on olnud paljude tähtsate osalejate ja kasvavate ettevõtete jaoks, kes asuvad Lappeenranta piirkonnas. Töövõimalused on saadaval nii suurtes rahvusvahelistes ettevõtetes kui ka väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetes.

Sul on ka kindel alus doktoriõppele oma erialaõpingute valdkonnas.

Kuidas kandideerida

Kas soovite kandideerida elektrotehnika magistriõppesse?

Tehke oma tuleviku jaoks üks olulisemaid otsuseid ja uurige koos meiega - lubame, et teete oma investeeringu väärt.

Igal aastal alustab LUT University õpinguid suur hulk tudengeid kogu maailmast.

Ole uudishimulik. Ole üks meist.

Võite taotleda selle magistriõppe programmi kas jooksva või regulaarse vastuvõtu protsessi:

 • Regulaarne vastuvõtt: 2. detsember 2019–22 jaanuar 2020
 • Kehtiv sisseastumine: 1. oktoober 2019-31 mai 2020
Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

LUT University is a pioneering science university in Finland, bringing together the fields of science and business since 1969.

LUT University is a pioneering science university in Finland, bringing together the fields of science and business since 1969. Näita vähem
Lappeenranta , Lahti + 1 Rohkem Vähem