Magistriprogramm energiakontseptsioonis

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Energiakonverteerimise tundmine on jätkusuutliku tuleviku jaoks energiasüsteemide kujundamisel väga oluline.

Energia tootmine on üleminekujärgus. Energiatarbimine kasvab kogu maailmas ja energia tootmine põhjustab praegu olulist keskkonnamõju; kasvuhoonegaasidest tahkete osakeste emissioonini. On selge, et vajame rohkem energiat ja puhast energiat. Energia muundamine annab teile täieliku arusaama sellest, kuidas erinevad energiatootmise ja muundamise meetodid on üksteisega seotud ja toimivad energiasüsteemide komponentidena.

Te saate aru, kuidas erinevaid tootmis- / muundamismeetodeid kasutatakse ja kuidas neid eri rakendustes üksteisega võrrelda. Te saate aru seotud tehnilistest, keskkonna- ja majandusaspektidest ning nende võrdlusest ühiskonna jaoks säästva ja teostatava energia tootmisel.

Programm süvendab teie teadmisi, oskusi ja pädevusi energiatehnoloogia alal, nt energiamajandus, keskkonnamõjud, kokkuhoid ja heitkogused, taastuvad energiaallikad ja elektrijaamade protsessid.

Pärast lõpetamist on sul võimalik analüüsida, kujundada ja valida energiakonverentsi protsesse erinevate rakenduste jaoks, võttes arvesse tehnoloogilisi, majanduslikke, keskkonnaalaseid ja ühiskondlikke aspekte.

Kavandatud õpitulemused

Roheline energia ja tehnoloogia on LUTi kompetentsi keskmes.

Pärast selle magistriõppe programmi saamist on teil võimalik:

 • analüüsib, kavandab ja valib erinevateks rakendusteks energia muundamise protsessid, võttes arvesse tehnoloogilisi, majanduslikke, keskkonnaalaseid ja ühiskondlikke aspekte;
 • rakendada ja arendada matemaatilisi mudeleid energiatehnoloogia probleemide lahendamiseks;
 • juhtida ja korraldada nii riiklikke kui ka rahvusvahelisi projekte;
 • kavandada energiatehnoloogiaga seotud seadmeid, taimi, protsesse ja süsteeme;
 • suhelda ja tegutseda akadeemilises ja teaduskeskkonnas;
 • töötada energiatehnoloogia erialal.

Kraadi struktuur ja õpingud

Magistriprogrammi energiakontsessioon on kaheaastane programm. See toob kaasa magistrikraadi tehnoloogia, M.Sc. (Tech.), Mis on 120 ECTS ainepunkti.

Programm hõlmab põhilisi ja spetsialiseerumise uuringuid.

Põhiuuringud (15 EAP) hõlmavad tehnoloogia ja ühiskonna, hoolduse juhtimise ja elektrijaamade projekteerimise kursusi.

Spetsialiseerumisõpe (vähemalt 72 EAP) sisaldab kohustuslikke ja alternatiivseid õpinguid:

 • Kohustuslikud spetsialiseerumisõpingud (65 EAP) hõlmavad auruturbiinide kursusi, vedelikumasinate projekteerimist, aurukatelde soojusprojekteerimist, transpordinähtuste täiustatud modelleerimisvahendeid, energiasüsteemide modelleerimise edasijõudnute teemasid ja aurukatlaid.
 • Alternatiivsed spetsialiseerumisõpingud (7–30 EAP) hõlmavad bioenergia ja metsatööstuse energiakasutuse kursusi, turbulentsi mudeleid, vedeliku arvutuslikku dünaamikat, energiaökonoomikat, taastuvenergia tehnoloogiat ja tuumaelektrijaamade tehnikat.

Magistritöö, 30 EAP-d, on spetsialiseerumise osa. Lõputöö on arenenud uurimisprojekt, mis nõuab umbes kuus kuud täistööajaga tööd. Õpilased täidavad selle oma neljanda semestri jooksul.

LUT üliõpilaste topelt- ja kolmekordne õpe

Programm pakub ka võimalust kahe- või kolme kraadi saamiseks. Kahe- või kolmekordse kraadiõppesse vastuvõetud üliõpilased saavad kraaditunnistuse kahest või kolmest ülikoolist, kui nad on täitnud kõigi kaasatud ülikoolide kraadinõuded.

Üliõpilased, kellel on lubatud omandada magistrikraad selles LUT-i magistriprogrammis, võivad taotleda topeltkraadiprogrammi Peterburi Suure Peterburi Polütehnilises ülikoolis või kolmekordses kraadiõppeprogrammis Peterburi Suure Peterburi polütehnilises ülikoolis ja Leibnizi ülikoolis Hannoveris.

Double kraadiõppe üliõpilaste partner ülikoolides

Üliõpilased partnerülikoolidest saavad õppida LUT-is kaks kraadiõppurit. Õpilased, kes on lubatud kahe kraadi programmile, saavad kahe ülikooli kraadiõppe tunnistuse, kui nad on täitnud mõlema ülikooli kraadi nõuded.

Programmi kaheastmelised partnerülikoolid on:

 • Moskva energeetikainstituut, Venemaa
 • Püha Peterburi polütehniline ülikool, Venemaa
 • Peterburi Mining University, Venemaa
 • Tomski Polütehniline Ülikool, Venemaa

Programmi kolmeastmelise partnerülikoolide hulka kuuluvad Peterburi Polütehniline Ülikool ja Leibniz Universität Hannover.

Karjääri väljavaated

Programm pakub teile juurdepääsu uusimale teabele taastuvenergia sektori ja selle kohta, kuidas see mõjutab teie edasist karjääri.

Teid õpetatakse töötama rahvusvahelises, multidistsiplinaarses ja mitmekultuurilises keskkonnas.

Juba niivõrd laienev energiasektor kasvab kogu maailmas, kuid lisaks sellele muutub see ka globaalsetele väljakutsetele vastamiseks. Meie lõpetajatel on oskused mitte ainult üleminekuga hakkama saada, vaid olla ka selle edasiviijad. Pidevalt on vaja uusi eksperte, kellel on uusimad oskused ja arusaam praegu ja tulevikus pakutavatest tehnoloogiatest.

Meie lõpetajad töötavad paljudel elualadel. Tavaliselt loovad nad karjääri teadus- ja arendustegevuse, energiatootmise ja / või müügi alal või müügiinseneride, juhtide, konsultantide ja avalike teenistujatena. Globaalne energiasektor on ulatuslik ja pakub palju võimalusi töötada suurtes ettevõtetes, VKEdes, valitsusasutustes või valitsusvälistes organisatsioonides.

Lõpetajad leiavad tööd spetsialistidena näiteks disaini ja tootearenduse, tootmise ja käitamise, juhtimise, müügi ja turunduse, teadusuuringute ja hariduse valdkonnas ning riigiasutuste ja organisatsioonide alal.

Sulle antakse ka kindel alus doktoriõppe õpingute jätkamiseks.

Kuidas kandideerida

Kas soovite taotleda energia muundamise magistriprogrammi?

Tehke oma tuleviku jaoks üks olulisemaid otsuseid ja uurige koos meiega - lubame teha teie investeeringu väärt.

Igal aastal alustab LUT University õpinguid suur hulk tudengeid kogu maailmast.

Ole uudishimulik. Ole üks meist.

Võite taotleda selle magistriõppe programmi kas jooksva või regulaarse vastuvõtu protsessi:

 • Regulaarne vastuvõtt: 1. detsember 2020-20 jaanuar 2021
 • Kehtiv sisseastumine: 1. oktoober 2020-31 mai 2021
Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

LUT University is a pioneering science university in Finland, bringing together the fields of science and business since 1969.

LUT University is a pioneering science university in Finland, bringing together the fields of science and business since 1969. Näita vähem
Lappeenranta , Lahti + 1 Rohkem Vähem