Magistriprogramm füüsikalis-keemiateaduses: Materjalide keemia

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

utu.fi/kraadid

Elukvaliteeti parandavate uute materjalide mõistmiseks, avastamiseks, loomiseks ja arendamiseks!

Füüsikaliste ja keemiliste teaduste magistriprogramm: materjalide keemia õpetab mõistma, avastama, looma ja arendama uusi elukvaliteeti parandavaid materjale!

University of Turku koosneb materjalide keemiaalane uurimistöö nii materjalide omaduste kui ka liideste, pindade ja nanostruktuuride keemilisest vaatenurgast. Rakendusuuringud keskenduvad funktsionaliseeritud orgaanilisele elektroonikale, luminestsentsmaterjalidele ja poorsele kandjale, aga ka nanotehnoloogiale, tuvastustehnoloogiale, energia salvestamisele ja muundamisele.

Pärast ülikooli lõpetamist

Materjalikeemia rada on üks füüsikaliste ja keemiliste teaduste magistriprogrammi neljast spetsialiseerumisrajast. Programmi muud lood on

Programmi struktuur

Struktuur on modulaarne. Kõik moodulid on 20 ECTS. Igal spetsialiseerumissõjal on kaks kohustuslikku moodulit, mis sisaldavad väli põhitehnoloogiat. Lisaks sellele on olemas üks temaatiline moodul, mis võib olla valitud teistest käesoleva programmi raames pakutavatest moodulitest või University of Turku muudest programmidest. Neljas moodul koosneb vabalt valitud kursustest ja kohustuslikust soome keele ja kultuuri kursustest (5 ECTS). Lisaks seminarile, praktikale ja projekti tööle (10 ECTS) on vaja ka magistrikraadi (30 ECTS), mille üksikasjad sõltuvad spetsialiseerumisest. Vt joonist allpool.


Erinevate erialade erinevate moodulite näideteks on:

Projektitöö saate asendada osalemisega Capstone'i projektis (15 EAP), mida korraldab tulevikutehnoloogiate osakond. Soovitame seda neile üliõpilastele, kelle eesmärk on pärast kooli lõpetamist selles valdkonnas töötada.
Materjalide keemia programmis saate valida oma põhiosa neljast erinevast valdkonnast: rakenduslike materjalide keemia, fundamentaalsete materjalide keemia, koordineerimise keemia või rakenduslikud luminestsentsmaterjalid. Üks kohustuslik moodul koosneb kursustest, mis tutvustavad funktsionaalsete, hübriidsete ja komposiitmaterjalide aluseid. See on sissejuhatus erinevate materjalide iseloomustamiseks kasutatavates eksperimentaaltehnikates. Teid õpetatakse ka täiustatud seadmete kasutamisel erinevate FTIR-meetodite, Fluorestsentsi, UV-Vis- ja Ramani spektroskoopia, tuumamagnetresonantsi ja elektrokeemiliste tehnikate abil. Teise kohustusliku mudeli praktiline laboriprojekt pakub väljaõpet materjalide tootmiseks, mida saab kasutada erinevatel rakendustel nagu päikesepatareid, superkondensaate, andureid ja täiturmehhanisme.

Akadeemiline tippkvalifikatsioon

Magistriõppe eesmärk on toetada teid iseseisvaks eksperdiks, kes oskab kriitiliselt hinnata teavet, kavandada ja teostada uurimisprojekte, et leida uusi teadmisi ning lahendada teaduslikke ja tehnoloogilisi probleeme iseseisvalt ja rühmana.

University of Turku Materjalide keemia uurimine keemilise vaatenurgaga seotud materjalide omaduste, samuti liideste, pindade ja nanostruktuuride fundamentaaluuringutega. Rakendusuuringud keskenduvad funktsionaliseeritud orgaanilisele elektroonikale, luminestsentsmaterjalidele ja poorsetele kandjatele, samuti nanotehnoloogiale, avastamistehnoloogiale, energia salvestamisele ja konversioonile.

Magistritöö

Magistriõppekava sisaldab kohustuslikku doktoritöö komponenti (30 ECTS), mis vastab kuuele täiskoormusega tööle. Väitekiri tuleb koostada aruande põhjal, mis põhineb kirjanduse ülevaate ja originaal uurimisprojektil, mis moodustab põhiosa väitekirja.

Thesis on iseseisev uurimisprojekt, kuid projekt viiakse läbi University of Turku juhtivate teadurite juhendamisel. Eeldatakse, et üliõpilane paigutatakse aktiivse uurimisrühma või eksperimentaalse meeskonna sisse, pakkudes nii palju võimalusi arutleda tulemuste üle ja ideede vahetamist rühmitusse.

Teie uurimisprojekt võiks olla sellisel teemal nagu

 • Süsinikdioksiidi selektiivne muundamine väärtuslikeks kemikaalideks
 • Perovskite struktuuride uute sadestamisviiside väljatöötamine
 • Uute ioonvedelike iseloomustamine

Spetsialiseerumise lood

Füüsikaliste ja keemiliste teaduste magistriprogrammil on neli rada. Selle spetsialiseerumisraja lühikirjeldus on esitatud allpool.

Materjalifüüsika ja -materjalide keemia uuringud annavad sulle võimaluse mõista ja arendada molekulide ja nanoosakeste materjalide omadusi metallide, magnetiliste ja pooljuhtide ühendite abil farmaatsia- ja biomaterjalide jaoks. Pärast lõpetamist tunnete teid praeguste metoodikate, uurimisseadmete ja tänapäevaste numbriliste meetoditega, mis on vajalikud teadustöös ja tehnoloogias kasutatavate materjalide omaduste modelleerimiseks. Pange tähele, et on olemas õdede programm (biomeditsiiniteaduste magistriõppekava), millel on spetsialiseerumine ravimikütusele.

Muud lood:

Astronoomia ja kosmosefüüsika, materjalifüüsika ja teoreetiline füüsika.

Pädevuse kirjeldus

Magistriõpe pakub oskusi töötada paljude erinevate positsioonide jaoks sellistes valdkondades nagu teadus- ja arendustegevus, haridus ja juhtimine ning tööstus. Materjalide keemia spetsialiseerumissuund pakub eriti head võimalusi uurimis- ja arenduspositsioonideks tööstustehnoloogias.

Materjalide keemia programmi lõpetanute käsutuses on teadmised uute materjalide, nende muutmise ja iseloomustamise ning nende rakendamise kohta. Lõpetajad on ka väga võimelised kasutama täiustatud vahendeid materjalide iseloomustamiseks.

Töövõimalused

Füüsikalise ja keemilise väljaõppe saanud töötajate jaoks on väljavaated suhteliselt kõrgel tasemel tööle asumiseks suurepärased. Tänu programmi laiale ulatusele pakuvad University of Turku selle hariduse raames arendatud oskused ja teadmised palju töövõimalusi erinevates valdkondades.

Materjalikeemikuna saate edasi liikuda doktorikandjate juurde või palgata tööstusele laia spetsialiseerumisega eriala alates biokütuste tootmisest, metallitööstusest, nanotehnoloogiast, energia muundamisest, väljapanekutest, ravimite avastamisest ja kättetoimetamisest, jne.

Teadustöö karjäär

Magistriõpe tagab teaduse magistrikraadi omandamise. Aspirantuur on doktorikraad ja magistrikraad.

Pange tähele, et Soomes ei maksa doktoriõppes õppemaksu ja doktorandid saavad sageli oma töötasu või stipendiumi oma elamiskulude katmiseks. Magistriprogramm on hüppelaud doktorantuuris.

Sisenemise nõuded

Üldõppe nõuded

Üldine nõue

Te olete abikõlblik magistriõppe taotleja, kui:

 • teil on riiklikult tunnustatud esimese tsükli kraad - tavaliselt bakalaureusekraad - akrediteeritud kõrgkoolist,
 • teie kraad vastab vähemalt 180 EAP-le (Euroopa ainepunktid) või kolmeaastasele täisajaga õppele,
 • teie kraad on teie magistrikraadi programmi jaoks vastavas valdkonnas, kuhu kandideerite. Täpsemad kraadinõuded leiate programmi lehelt.

Keelenõuded

Taotlejatel peab olema suurepärane inglise keele oskus ja neid oskusi tõendav tunnistus. Oma keeleoskuse määramiseks peate sooritama ühe rahvusvaheliselt tunnustatud inglise keele testidest.

Taotlejad peavad jõudma minimaalselt nõutavatesse katsetulemustesse, et neid saaks University of Turku kandideerida. Erandeid ei tehta.

Teespetsiifilised sissepääsunõuded

Taotleja eelnev kraad, mille alusel ta taotleb füüsikaliste ja keemiliste teaduste magistriõppesse lubamist, peab olema vastavas õppevaldkonnas. Materjalikeemia raja eelnevate uuringute olulised valdkonnad on:

 • Keemia
 • Materjaliteadus või
 • Sarnane

Võite taotleda ainult ühte neljast spetsialiseerumisvaldkonnast, mida pakutakse füüsikaliste ja keemiliste teaduste magistriprogrammis. Seetõttu on väga oluline valida pala, mis on lähedane teie eelmise kraadi väljale.

Rakenduse hindamine

Aastas võetakse füüsiliste ja keemiliste teaduste magistriõppesse vastu 20 tudengit. Vastuvõtmise otsus põhineb:

 • Taotleja antud kraadi (te) asjakohasus,
 • Kursuste suurus, asjakohasus ja hinded kraadides,
 • Keeletesti tulemus,
 • Motivatsioonikiri,
 • Võimalikud vastused taotluses sisalduvatele valikulistele küsimustele,
 • Võimalik asjaomane töökogemus,
 • Võimalik intervjuu.

Loodus- ja inseneriteaduskonnas on võimalik saada ainult üks bakalaureuse- või magistriõpe. Seetõttu kaotab üliõpilane pakutud õppekoha vastuvõtmisel kõik varasemad BSc-d. või MSc. õppida otse loodus- ja inseneriteaduskonnas.

Siit leiate lisateavet

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees wi ... Loe edasi

The University of Turku (UTU) is an international research university located in Southwest Finland in the Student city of Turku. We are an active academic community of 25,000 students and employees with over 100 different nationalities. Näita vähem
Turu , Windhoek , Rauma + 2 Rohkem Vähem